Õppekäik Sagadisse 22. veebruaril

Hommikul ajasid kõik end üles, et taas uuele nädalale vastu minna. Õnneks algas see nädal natuke kergemalt, sest meil toimus õppekäik Sagadisse. Kell kaheksa väljus buss kolmekümne kolme õpilasega (mis on üllatav, sest terve klass oli kohal (ilmselt ei tahtnud keegi paralleelklassi tundides osaleda)). Kaasa oli antud  ka kooli poolt tehtud võileib.

Tund aega bussiga sõitnud ja olimegi kohal. Edasi läksime Sagadi metsamuuseumisse, kus tehti ringkäik. Pärast seda läksime jalutama lumisesse mõisaparki (ilmaga oli meil väga vedanud). Mõned läksid ka mõisapargis oleva jäätunud tiigi peale. Edasi läksime Sagadi loodusmajja. Loodusmajas täitsime töölehte, milles olid meeleülesanded, näiteks me pidime nuusutama puuvaiku ja siis ära arvama mis puuga on tegu. Saime vaadata ka asju läbi mikroskoobi, näiteks sõnajala lehte ja liiva. Siis tuli meil söögipaus (mida mõned vägagi ootasid). Pärast söögipausi läksime tagasi bussi, et sõita matkaraja juurde. Matkarajal saime teada midagi uut looduse kohta ning samuti ei jäänud ära ka korralik lumesõda. Oli aeg jälle bussiga sõita, seekord Palmse mõisa, kus vaatasime Lahemaa kohta tehtud videot ning uurisime muuseumit. Jälle bussi ja lumine sõit tagasi Tallinnasse!

Lisas: 139a 22.01.2018 23:42

Klassiekskursioon Tartusse

  1. detsembri hommik algas nagu iga tavaline teisipäev. Kõik tulid kooli, et minna tundidesse. Kuid kui loed päevikust Reaalkooli rõivastuseeskirja, siis mõistad, et terve klass oli reeglitest mööda vaadanud. Kõigil oli vabariietus, kuna me olime valmis minema Tartusse klassiekskursioonile. Pärast kahte tundi koolis läksime bussi peale, mis väljus koolimaja kõrvalt, kell 10:00. Pärast kahe- ja pooletunnist sõitu jõudsime Tartusse, AHHAA ette. Kohale jõudnud, öeldi meile, et kõigepealt algavad töötoad. Kolmandik klassist läks „DNA“ töötuppa, ülejäänud koos õpetajaga „Operatsioon silm“ töötuppa. „DNA“ töötoas oli vaja enda DNA nägemiseks topsi sülitada ning süljele tuli lisada veel keemilisi aineid. „Operatsioon silm“ töötoas lõigati sea silma lahti. Pärast töötube oli meil mitu tundi AHHAA-s vaba aega eksponaatide uurimiseks.

AHHAA-s oli uus peanäitus „AHHAA, talisport“. Seal sai simulaatori peal proovida mäesuusatamist ning arvutiga võistelda,  jäähokit mängida, laskesuusatamist proovida, jääkeeglit mängida, lumepalle visata ning suusahüppeid teha (suusahüpped ei tulnud ilma paari kukkumiseta).  Samuti sai seal joosta  jooksulindil, mis toimis nagu ratas; joostes liikusid sinu kelgukoerad alusel edasi. Püsinäitusi oli huvitav vaadata, ka neil kes olid AHHAA-s varem käinud.

Pärast AHHAA külastust läksid kõik Tasku keskusesse või selle ümbrusesse sööma. Kui kõigil kõhud täis, oli aeg astuda bussi ja Tallinna poole sõitma hakata.

  1. Detsembri õhtul näidati Nora, Renate ja Markus-Oliveri intervjuud AHHAA uue püsinäituse kohta „Aktuaalses kaameras“ . Siit saab vaadata intervjuud

Ekskursioon oli meeldejääv ja tore!

Lisas: 139a 05.12.2017 20:30

Stenbocki maja kĂĽlastus

Käisime klassiga 28. novembril Stenbocki majas. Meile räägiti maja ajaloost ja sellest, kuidas seda praegu kasutatakse. Seejärel tehti majas tuur. Nägime nii peaministri kabinetti (kuigi mõned kurvastasid, et mitte teda ennast), pressikonverentsi saali ning istusime ka ümarlaua ääres ministrite kohtadel. Meile jagati Euroopa Liidu vurre ning saime kommi. Oli huvitav näha valitsuse töökohta ning kõik said midagi uut ja huvitavat teada.

Lisas: 139a 28.11.2017 16:52

Spordipäev 15.septembril

Meie klassil läks spordipäeval väga hästi. Võitsime 5.-6. klasside arvestuses teatejooksus esimese koha. Samuti võitsid meie klassi poisid jalgpallis esimese koha.

Olime edukad ka individuaalselt võisteldes. Tüdrukute palliviskes sai esimese koha Birgit (31 meetrit), Mirtel võitis esimese koha 6Om jooksus (8,84) ja samuti  võitis ta 400m jooksu (1.10,76).

Poiste 60m jooksus sai Jan 1.-2. koha (9,01), meie klassi poiste parim tulemus 400m jooksus oli Tristanil 5. koht (1.18,08).

Lisas: 139a 15.09.2017 12:45

OHHOO lõppvõistlus

7.juunil toimus taaskord kooli staadionil OHHOO lõppvõistlus. Meie klassi esindasid Nora “Moodne pleed”, Markus “Ă•husurve”, Karl-Ustav “Möbiuse lint”, Tuule “Robotkäsi” ja Oskar P. leiutis “Seljaõhutaja”. Oskar saavutas oma leiutisega auhinnalise III koha!

ohhoo1 ohhoo2 ohhoo3 ohhoo4

Lisas: liis 07.06.2016 08:23

Prangli saarel!

6. juunil käisime klassiga Prangli saarel. Põnev oli laevasõit sinna ja tagasi. Sõitsime mööda saart autokastis ja külastasime muuhulgas ka kuulsat Punast kivi!

prangli

Lisas: liis 06.06.2016 08:32

Tervishoiumuuseumis

3. juunil käisime tervishoiumuuseumis. Osalesime rühmatöös, kus alguses pidime koos rühmaga koostama põnevaid küsimusi mõne muuseumi teemetoa kohta ja hiljem teise rühma koostatud küsimustele ise vastuseid otsima. See oli väga huvitav, sest nii saime palju rohkem teadmisi ja osalesime kõik aktiivselt. Võistluse käigus oli meil võimalik õigete vastuste eest oma rühmale punkte teenida.

tervish

Lisas: liis 03.06.2016 08:37

Õuesõppe päev

  1. juunil toimus meie klassi õuesõppe päev Karl-Ustavi juures. Õppisime kodulugu, kirjandust ja eesti keelt, inglise keelt, matemaatikat ja nuputamist, laulmist ja kehalist kasvatust. Kõike seda maastikumängu abil! Töö ja lõbu käsikäes!

õuesõp

Lisas: liis 01.06.2016 08:44

Spordipäev!

31.mail toimus 3. ja 4. klasside spordipäev. Võistlesime 4. klassidega pendelteatejooksus, palliviskes, kaugushüppes ja 60m jooksus. 4.a klassil läks väga hästi:) Teatejooksus saavutasime II koha.

KaugushĂĽppes said nii I, II kui ka III koha meie klassi tĂĽdrukud ja poisid. Pauliine hĂĽppas 3,62, Birgit 3,47 ja Katarina 3,39. Trista hĂĽppas 3,97, Uku 3,78 ja Jan Sebastian 3,69.

sport

Palliviskes sai Kaspar poiste arvastuses II koha. Tüdrukute palliviske võitis Birgit ja teise koha sai Nora.

sport2

60 meetri jooksu finaali võitsid jälle meie tüdrukud! I koht Miia, II Birgit ja III Katarina. Jan saavutas poiste finaalis II koha.

sport3

Palju õnne tublidele sportlastele!

Lisas: liis 31.05.2016 08:50

Energiaavastuskeskuses!

Käisime klassiga esmakordselt Eneriaavastuskeskuses. Meile tutvustati püsiekspositsiooni ja lasti ise proovida, kuidas on võimalik erineval moel elektrit toota. Saime tutvuda ka põneva helidemaailmaga ja tekitada helisid kõikvõimalike masinatega. Pärast vaatasime kuppelkinos filmi planeetidest ja kosmosest.

IMG_1516

Lisas: liis 30.05.2016 09:10