Kooli sünnipäev

Kooli 137. sünnipäev toimus see aasta 2. oktoobril. Sünnipäeva tähistamine toimus staadionil väikse vihmaga, kuid nagu õpetaja Piret Otsa ütles, see pole vihm, see on õhuniiskus!

Imelise šokolaadiga kullatud kĂĽpsisetordi tegi meie klassile Mila. Huvitudes veel sellest imemaitsvast kĂĽpsisetordist, tahtsime täpselt teada, kuidas Mila seda tegi. Too jutustab meile siis šokolaadikattest, mille ta tordi peale tegi, kuid mina hoopis kĂĽsin : “Kas sa kĂĽpsiseid ikka piimas leotasid?” ja samal ajal teevad Tuule ja Nora minu kõrval ĂĽllatunud näo. “Sa leotad kĂĽpsiseid piimas?! KĂĽpsiseid leotatakse mahlas!” ĂĽtleb Tuule väga ĂĽllatunult. Mina siis vastu: “Mahlas?! Mahlas?! Mis nali see veel on? Kes leotaks kĂĽpsiseid mahlas?!” Kuid Nora ja Tuule on veendunud, et ikka mahlas või morsis leotatakse neid kĂĽpsiseid. See hakkas meid huvitama ja tegime staadionil kĂĽsitluse: kas ikka piimas või mahlas? Mina olin kĂĽll täiesti veendunud, et kõik vastavad: “KĂĽpsiseid leotatakse piimas!” Kuid ma eksisin, seis jäi 50/50. Samuti saime veel mõningaid teistsuguseid vastuseid, kus kĂĽpsiseid leotatakse, nt. kohvis (umbes viis inimest neljakĂĽmnest ĂĽtles, et kohvis). Kõige huvitavam vastus minu meelest oli, et kĂĽpsiseid leotatakse nõrutatud kirsside vedelikus.

Nüüdsest alates tuleb olla ettevaatlik, milliste inimestega sa suhtled. Nad võivad su küpsisetordi mahlaga ära mürgitada (kui sa just ise mahlaga ei tee (kui teed, siis piimlaste viha on sinu tegeliku kevadmasenduse põhjuseks))! Kui sa ei ole kindel, kuidas sinu sõber küpsisetorti teeb, siis küsi ühel päeval nagu muuseas ja kui saad vastuse, mida ei ootanud, ära lase teda küpsisetortide lähedalegi.

Naudime küpsiseid piimas, elagu milk & cookies!

Lisas: 139a 02.10.2018 15:15

Spordipäev 2018

Selleaastasel spordipäeval olime lausa nii head, et saime 7.-9. klasside arvestuses pendelteatejooksus teise koha! Kõik osalejad olid tublid, aga eriti tahaks mainida meie klassi megastaari, kes võitis ära 7.-9. klasside tĂĽdrukute arvestuses ära nii 60m kui ka 500m – Mirtel Klaar!

Võime lugeda selle spordipäeva hästi õnnestunuks!

Lisas: 139a 23.09.2018 18:08

Võimlemispidu

Selleaastasel võimlemispeol saime me tagantpoolt teise koha, aga ärgem heitke meelt, järgmine kord läheb paremini! See-eest saime riietuse kohta kiita klassijuhatajalt ning saime ka auhinna “vingeimate vuntside ja kĂĽbarate eest”. Tants ei tahtnud alguses kohe ĂĽldse valmida, aga läbi higi ja pisarate saime tantsu napilt enne pidu valmis. Muidugi peab mainima, et ĂĽritusest võtsid osa vaid tĂĽdrukud, aga ega poisid järgmisel aastal tegevuseta jää!

Pildil on tantsu tipphetk, kui visatakse kĂĽbarat rivi ĂĽhest otsast teise.

Kasutaja Tallinna Reaalkool foto.

Pildi allikas

Lisas: 139a 12.04.2018 16:53

Ajalehed

Eesti keele tunnis anti meile ĂĽlesandeks grupi peale valmistada ĂĽks ajaleht. Iga grupp pidi valima ajalehe valdkonna. Ajalehe valmimisest tuli teha ka video. Siin on valminud ajalehed:

Postipoiss

 

Eesti KĂĽpsiseleht

 

Must Panter 2

video

 

Noortekas

video

 

Ajaleht Kollane

video

 

Sporditaht

video

Lisas: 139a 15.02.2018 13:01

Ajarännak

7. veebruaril toimus meie koolis ajarännak aastasse 1918. Kõik tunnid ja vahetunnid toimusid nii nagu sada aastat tagasi. Ka riietuti sellele ajale vastavalt. Koolipäeva lõpus loeti kooli ees ette iseseisvusmanifest. Pärast moodustati õpilastest kujund EV100 ning sellest tehti droonipilt.

Lisas: 139a 07.02.2018 18:44

Õppekäik Sagadisse 22. veebruaril

Hommikul ajasid kõik end üles, et taas uuele nädalale vastu minna. Õnneks algas see nädal natuke kergemalt, sest meil toimus õppekäik Sagadisse. Kell kaheksa väljus buss kolmekümne kolme õpilasega (mis on üllatav, sest terve klass oli kohal (ilmselt ei tahtnud keegi paralleelklassi tundides osaleda)). Kaasa oli antud  ka kooli poolt tehtud võileib.

Tund aega bussiga sõitnud ja olimegi kohal. Edasi läksime Sagadi metsamuuseumisse, kus tehti ringkäik. Pärast seda läksime jalutama lumisesse mõisaparki (ilmaga oli meil väga vedanud). Mõned läksid ka mõisapargis oleva jäätunud tiigi peale. Edasi läksime Sagadi loodusmajja. Loodusmajas täitsime töölehte, milles olid meeleülesanded, näiteks me pidime nuusutama puuvaiku ja siis ära arvama mis puuga on tegu. Saime vaadata ka asju läbi mikroskoobi, näiteks sõnajala lehte ja liiva. Siis tuli meil söögipaus (mida mõned vägagi ootasid). Pärast söögipausi läksime tagasi bussi, et sõita matkaraja juurde. Matkarajal saime teada midagi uut looduse kohta ning samuti ei jäänud ära ka korralik lumesõda. Oli aeg jälle bussiga sõita, seekord Palmse mõisa, kus vaatasime Lahemaa kohta tehtud videot ning uurisime muuseumit. Jälle bussi ja lumine sõit tagasi Tallinnasse!

Lisas: 139a 22.01.2018 23:42

Klassiekskursioon Tartusse

  1. detsembri hommik algas nagu iga tavaline teisipäev. Kõik tulid kooli, et minna tundidesse. Kuid kui loed päevikust Reaalkooli rõivastuseeskirja, siis mõistad, et terve klass oli reeglitest mööda vaadanud. Kõigil oli vabariietus, kuna me olime valmis minema Tartusse klassiekskursioonile. Pärast kahte tundi koolis läksime bussi peale, mis väljus koolimaja kõrvalt, kell 10:00. Pärast kahe- ja pooletunnist sõitu jõudsime Tartusse, AHHAA ette. Kohale jõudnud, öeldi meile, et kõigepealt algavad töötoad. Kolmandik klassist läks „DNA“ töötuppa, ülejäänud koos õpetajaga „Operatsioon silm“ töötuppa. „DNA“ töötoas oli vaja enda DNA nägemiseks topsi sülitada ning süljele tuli lisada veel keemilisi aineid. „Operatsioon silm“ töötoas lõigati sea silma lahti. Pärast töötube oli meil mitu tundi AHHAA-s vaba aega eksponaatide uurimiseks.

AHHAA-s oli uus peanäitus „AHHAA, talisport“. Seal sai simulaatori peal proovida mäesuusatamist ning arvutiga võistelda,  jäähokit mängida, laskesuusatamist proovida, jääkeeglit mängida, lumepalle visata ning suusahüppeid teha (suusahüpped ei tulnud ilma paari kukkumiseta).  Samuti sai seal joosta  jooksulindil, mis toimis nagu ratas; joostes liikusid sinu kelgukoerad alusel edasi. Püsinäitusi oli huvitav vaadata, ka neil kes olid AHHAA-s varem käinud.

Pärast AHHAA külastust läksid kõik Tasku keskusesse või selle ümbrusesse sööma. Kui kõigil kõhud täis, oli aeg astuda bussi ja Tallinna poole sõitma hakata.

  1. Detsembri õhtul näidati Nora, Renate ja Markus-Oliveri intervjuud AHHAA uue püsinäituse kohta „Aktuaalses kaameras“ . Siit saab vaadata intervjuud

Ekskursioon oli meeldejääv ja tore!

Lisas: 139a 05.12.2017 20:30

Stenbocki maja kĂĽlastus

Käisime klassiga 28. novembril Stenbocki majas. Meile räägiti maja ajaloost ja sellest, kuidas seda praegu kasutatakse. Seejärel tehti majas tuur. Nägime nii peaministri kabinetti (kuigi mõned kurvastasid, et mitte teda ennast), pressikonverentsi saali ning istusime ka ümarlaua ääres ministrite kohtadel. Meile jagati Euroopa Liidu vurre ning saime kommi. Oli huvitav näha valitsuse töökohta ning kõik said midagi uut ja huvitavat teada.

Lisas: 139a 28.11.2017 16:52

Spordipäev 15.septembril

Meie klassil läks spordipäeval väga hästi. Võitsime 5.-6. klasside arvestuses teatejooksus esimese koha. Samuti võitsid meie klassi poisid jalgpallis esimese koha.

Olime edukad ka individuaalselt võisteldes. Tüdrukute palliviskes sai esimese koha Birgit (31 meetrit), Mirtel võitis esimese koha 6Om jooksus (8,84) ja samuti  võitis ta 400m jooksu (1.10,76).

Poiste 60m jooksus sai Jan 1.-2. koha (9,01), meie klassi poiste parim tulemus 400m jooksus oli Tristanil 5. koht (1.18,08).

Lisas: 139a 15.09.2017 12:45

OHHOO lõppvõistlus

7.juunil toimus taaskord kooli staadionil OHHOO lõppvõistlus. Meie klassi esindasid Nora “Moodne pleed”, Markus “Ă•husurve”, Karl-Ustav “Möbiuse lint”, Tuule “Robotkäsi” ja Oskar P. leiutis “Seljaõhutaja”. Oskar saavutas oma leiutisega auhinnalise III koha!

ohhoo1 ohhoo2 ohhoo3 ohhoo4

Lisas: liis 07.06.2016 08:23