Somelari moodne ja efektiivne õppemeetod

Ajaloo õppimine algab Tallinna Reaalkoolis Realica kursusega, mis annab sisuka ülevaate kooli ajaloost. Sellele pani aluse Gunnar Polma, kes juhtis Tallinna Reaalkooli 1998. aastast kuni 2014. aasta lõpuni. Reaalkooli õpilasel on hea tava kooli ajalugu hästi tunda, mõista ning väärtustada.

Õpetaja Madis Somelar peab väga oluliseks suurema pildi loomist ning seda, et me tegelikult ka asjadest aru saaksime, mitte lihtsalt ei tuubiks aastaarve pähe. Tema õppemeetodid on väga mitmekülgsed, meeldejäävad ning huvitavad. Madis toob peaaegu iga asja kohta elulise ja humoorika näite, mis aitab sündmusi ning isikuid kaugest minevikust paremini meelde jätta.

Realica kursusel saime lähemalt tuttavaks kooli traditsioonidega, sümbolitega, legendaarsete õpetajatega ja koolijuhtidega. Somelar palus meil teha tunnis tutvutud suursuguste tegelaste monumentidega pilte. See oli suurepärane võimalus oma uute klassikaaslastega tutvusmiseks ja ka ajaloo efektiivseks õppimiseks.

Kõige lahedam pilt pidi minema kontrolltööle illustratsiooniks, kuid seda kirjalikku tööd ei tulnud :(( .

Meie armas Tõnis tahab kasvada sama suureks ja tugevaks kui Georg Lurich
Meie Markus sirutamas Voldemar Panso poole