138. lennu märgipidu

Märgiaktus ja -pidu on Reaalkooli üks tähtsamaid traditsioonilisi üritusi. Abituriendid ja nende poolt valitud õpetajad saavad oma viimase kooliaasta sügisel märgiaktusel lõpumärgid. Märgiaktusele järgneb õhtune tantsupidu, kus osalevad kõik gümnaasiumi õpilased. Sellel aastal jõudis märgiaktuse järg Reaalkooli 138. lennuni. Aulasse kogunesid 10. ja 11. klassi õpilased, kes kõik jäid pingsalt ootama. Muusika pandi käima, gümnasistid tõusid püsti ning muusika saatel hakkasid abituriendid, klass klassi haaval  ja üksteise järgi klassijuhataja selja taga, sisse tulema. Järgnes lõpumärkide kätte andmine. Erinevalt eelmisest aastast sai terve gümnaasium istuda ning ekraanilt vaadata, kuidas Reaalkooli direktor Ene Saar kaheteistkümnendikele märgi rinda pani. Kahjuks polnud IT-tugi siiski lõplikult ürituseks valmistunud ning lähivaadet filminud kaamera lõpetas poole pealt töötamise. Tagaridades istuvatele õpilastele muutus märgiaktus pooleldi arvamismänguks, ette kutsutud õpilase nime järgi tuli abiturient ära arvata. Kui kõik plaksutamised kokku liita, siis aktuse lõpuks oli arvatavasti kokku plaksutatud ligi 250 korda, igatahes peopesad suriseseid. Lisaks õpilastele said märgid ka väljavalitud õpetajad ja isegi Reaalkooli puhvetipidaja. Aktus lõpetati kahe kõnega, ühe klassijuhataja ning ühe õpilase omaga. Õhtul toimus koolimajas tantsupidu, mis kestis kuni 21-ni, mil abituriendid nooremad õpilased majast välja laulsid. Nüüd oli koolimaja abiturientide päralt, välja arvatud väike grupp 11. klassi kelnereid, kes vastutasid märkide puhastamise, joogipeekri täitmise ja söögisaali korrashoiu eest.

Chris lolli nägu tegemas. Allikas: Erakogu.
11.a masterchefid sööklas lauda katmas. Allikas: Erakogu.
Soliidsed kelnerid. Allikas: Erik Võrklaev.

Autor: Markus Abel