Gümnaasiumi korvpallivõistlus

Ühel päeval saabus e-kiri, milles oli teatatud, et on tulemas gümnaasiumi korvpallivõistlus. Muretsemiseks ja pabistamiseks aga polnud põhjust kuna teadsime, et vorm on hea ning olime kehalise kasvatuse tunnis head tööd teinud, mis tõttu meie klassi korvpalli oskused olid kõvasti lihvimist saanud. Vastasteks saime alagrupis endale 10.b, 11.b, 12.b ning 12.c. 

Esimesena nendest tuli rinda pista meie oma lennukaaslastega 10.b klassist. Esimesed mänguminutid olid pingelised ning päris tasavägised, vastane tegid head kaitsetööd ning me ei suutnud suurt edu kasvatada. Esimese pingelise poolaja lõpuks saime siiski viske paika ning saavutasime väikese edu. Poolaja lõpetasime seisuga 14 : 6 meie kasuks. Peale rabedat algust esimesel poolajal saime hoo sisse ning punkte hakkas aina rohkem tulema, samal ajal paranes ka kaitses tehtud töö. Mängu lõppskooriks jäi kindel 30 : 10 võit! Tegime tugeva alguse võistlusele. 

Järgmisena tuli vastu meile aasta võrra vanem 11.b. Esimesest mängust oli meie tiimil väga hea hoog sees ning see väljendus juba järgmises mängus. Saime kohe alguses oma surve peale ning esimese poolaja lõpuks saime korraliku eduseisu sisse. Teisel poolajal ei raugenud meie hooge mitte raasugi, vaid korve tuli aina juurde. Olime saanud väärt kogemust eelmisest mängust ning peale paari muudatust võrreldes eelmise mänguga, oli meil tiimitöö suurepärane, mängisime nagu 95/96 Chicago Bulls. Hea tiimitöö väljendus ka lõppskooris 41 : 7 – kindel võit. Tiimi arengut oli selgelt näha, lasime endale vähem visata ning viskasime ise rohkem. Olime võitnud 2/2, polnud üldse paha algus võistlusele. Aga nüüd tuli silmitsi seista 12.b ja 12.c klassiga, kaks aastat vanematega, meie jumalate lennuga. 

Esimesena nendest tuli vastu meile 12.b. Tulime mängule vastu hea tujuga, olime ju võitnud esimesed kaks mängu ning tiimitöö oli mäng-mängult aina paremaks minemas. Mäng algas tasavägiselt, kuid mida aeg edasi, seda raskemaks see läks. Kaitses lasime endale väga lihtsaid korve visata ning ise ei suutnud vastu visata. Isegi kui suutsime mõne punkti saada lasime me endale kohe vastu skoorida. Meie hea stardikiirendus oli lõppenud ning pidime tunnistama 12.b paremust seisuga 14 : 33. Vaatamata meie esimesele kaotusele, olime optimistlikud ees oleva mängu suhtes teise jumalate klassiga. Tegime omad järeldused eelmisest mängust, muutsime natuke strateegiat ning olime valmis jõudu katsuma 12.c klassiga. 

Teadsime, et mäng tuleb vaevarohke, kuid otsustasime endast ikkagi parima anda. Mäng möödus väga raskelt, vise ei olnud paigas ning kaitses lasime vastastel lihtsalt punkte teenida. Treeneri õpetussõnu kuulda võttes saime natuke mängu tagasi ning vahe hakkas vähenema. Vaatamata meie pingutustest, tuli lõpuvile ning pidime tunnistama 12.c paremust 24 : 35 kaotusega. Seisust hoolimata saime sellest mängust hea kogemuse tulevasteks aastateks. 

Meie jaoks oli klassidevaheline korvpalliturniir läbi, tulemuseks 2 võitu, 2 kaotust ning 3. koht oma alagrupis. Kindlasti oleksime tahtnud alagrupist edasi jõuda, kuid see aasta see eiõnnestunud. Treenime kehalise kasvatuse tunnis edasi ning näeme järgmine aasta klassidevahelisel korvpallivõistlusel. 

Meie klassi esindasid: Jan Sebastian Tammekun, Kaspar Hendrik Pajo, Johannes Tampere, Johannes Pallon, Jesper Korsen, Oskar Märtin, Oskar Pukk, Richard Johan-Kaup Lapõnin, Sven Erik Paavel ning treener Tõnis Ustav 

Autor: Jan Sebastian Tammekun

Lisa kommentaar