EKA külastus

21. märtsil anti meie klassile eriline võimalus kunstiajaloo tundide raames minna ekskursioonile prestiižsesse Eesti Kunstiakadeemiasse (EKA). Kohale jõudes juhatati meid võimsasse kaldauditooriumisse, kus toimus õppehoonet tutvustav loeng. Loengu käigus saime põneva ja sisuka ülevaate EKA erialadest, õppekavadest, sisseastumise tingimustest, koostööpartneritest ja tudengite sotsiaalsetest üritustest. Lisaks näidati meile ka pilte õpilaste tehtud töödest.

Kolm kenat progepoissi kükitamas

Pärast loengut tutvusime kahe EKA tudengiga, kes tegid meile maja peal ekskursiooni. Ekskursiooni käigus nägime erinevaid kunsti- ja disainiprojekte, mis olid välja pandud üle terve maja. Meie giidid rääkisid meile kunstiteoste taustadest ja valmimisprotsessidest, vastasid meie küsimustele ning rääkisid lisaks juurde huvitavaid lugusid oma õpingutest ja tudengielust. Tutvusime lähemalt ka erinevate EKA õppeklasside ja töökodadega. Maja peal kõndides kohtasime paari Reaalkooli 137. lennu vilistlast, kes rääkisid lühidalt, mis erialal nad õpivad ning kuidas nad oma valikuga rahul on. Külastus oli väga põnev ning informatiivne. Saime hea ülevaate EKA õppevõimalustest ja tudengielust. Suur aitäh meie kunstiajaloo õpetajele Kai Kiudsoo-Värvile ning kohalikele asjatundjatele!

11.a versioon Daft Punk’ist
EKA koridoris dab’imas