C++ ja filet mignon ehk informaatikaolümpiaad

Informaatikaolümpiaadi hooaeg algas 10. oktoobril lahtise võistlusega. Super-fantastiline õpetaja Jaagup Kippar andis tugeva soovituse kõigil osa võtta ja enamus seda tegigi. Usinamad jõudsid lahendada esimesed kaks ülesannet juba paari tunniga, nendele järgnevad ülesanded olid oluliselt raskemad. Kaugeranna oli liiga enesekindel, ning hakkas lahendama alles pühapäeva õhtul, selleks ajaks oli Oskar Märtin juba esikohal. Reaalkoolis osutus meie klass siiski kõige usinamateks lahendajateks. Reaalkoolis esimene ja üldarvestuses teine koht – Oskar Märtin. Veel said muljetavaldavad kohad Pärtel Arula ja Arthur Harri Jaakko Antila.

Informaatikaolümpiaadi esimene voor ehk eelvoor toimus Veiko Somelari valvsa pilgu all meie oma enda neoklassitsistlikus hoones. Esimese koha saavutas meie omaenda proge-munk Oskar Märtin! Väga hea koha saavutas ka Pärtel Arula. Osavõtt oli seekordki muljetavaldav, peaaegu kõik meie klassi õpilased tulid laupäeva hommikul kooli, et neli tundi ajusi ragistada. Tegu oli väga mõnusa üritusega nädalavahetusel ja heaks vahelduseks ajaloo materjalide tuupimisele.

11. veebruar algas 11.a üheksale võistlejale bussisõiduga Tartusse. Teel ülikooli tehti viimased kordamised ja jagati teadmisi. Lõunasööki nauditi Delta kohvikus, kus olümpiaadist tulenev pinge toiduisu segas. Seejärel asus 11.a klassi esindav 9-liikmeline meeskond viietunnisele närvekõditavale seiklusele. Olümpiaadi järgsel muljetamisel nõustuti, et ülesanded olid liialt rasked ja mindi õhtustama. Peale rasket pingutust olid kõigil kõhud tühjad ja Delta kohviku šnitslid läksid nagu kuumad saiad. Õhtusöök söödud, mõjus kaks tundi kestev ülesannete analüüs nagu unejutt. Ülesandeid analüüsides nentisid ka koostajad, et seekord said lahendused mittejõukahesed. Kahetunnine uinak tehtud, suunduti Annelinnas asuvasse hotelli. Teepeal osteti poest kaasa tähistamiseks vajalikud suupoolised. Hotellitoas kogunesid võistlejad eri koolidest ja vanustest. Hommikuses söögilauas nõustuti, et esimene võistluspäev oli edukas ja suunduti tagasi Delta keskusesse.

Lõputseremoonial jagati laiali tuhandeid eurosid väärt auhinnakogu. Reaalkooli parimaks osutus meie klassi Karl Erich Kaugeranna! Lisaks anti välja oktoobris toimunud lahtise võistluse auhinnad ja „Häkkeripunktide“ auhinnad aasta jooksul rahvusvahelistel veebivõistlustel osalemise ja kodus harjutamise eest. Auhindu jagus kõigile ja hea tujuga alustati teekonda tagasi Tallinnasse. Seekord veedeti bussisõidul aega ühiselt lauamänge mängides.

Lõppvoorust heade tulemustega pääsesid 11.a klassist edasi 5 õpilast, kuid teiste olümpiaadidega tulenevast kattuvusest said osa võtta vaid Oskar Märtin, Arthur Harri Jaakko Antila ja Karl Erich Kaugeranna. Valikvõistlustel toimus kõik nagu rahvusvahelistel olümpiaadidel, korraldati proovivõistlus ja programme pidi kirjutama C++-is. Õhtuti oli uhke pidusöök restoranis, kus kõik said nautida trühvlikastmega Fillet Mignoni, hiljem suunduti Tartu Hotelli ja nautisime Tartu linna melu. Tulemustega seekord rahule ei jäänud keegi, kuna võidutsesid Hugo Treffneri kooli õpilased. Jääme ootama järgmist aastat, kus võidame kindlasti.

Reaalikate ühispilt koos Eesti Informaatikaolümpiaadi žürii esimehe ja endise reaalika Sandra Schumanniga
139.a proge-squad Tartu vanalinna nautimas

Autorid: Oskar Märtin ja Karl-Erich Kaugeranna