Kalastuslaevad ja sinised järved ehk geograafiaolümpiaad

Nagu teadagi, on meie klass suur geograafiafänn, seega kui 24. jaanuaril tekkis võimalus ennast geograafiaolümpiaadi elektroonilises koolivoorus proovile panna, olid nii mõnedki õpilased käpp. Koolivoorus pandi õpilased proovile nii gümnaasiumis õpitud teemadel, näiteks rahvastikupüramiidid ja rahvastiku arenguetapid, kui ka üleüldisematel geograafilistel teadmistel ja loogilisel mõtlemisel, näiteks tuli kaartide põhjal tuvastada, millisele värvile vastab milline laevatüüp – kalastuslaev, naftatanker kaubalaev jms. Ainukesteks lubatud abivahenditeks olid “Uus aaailma atlas” ja “Eesti atlas”. 90-minutilise elektroonilise koolivooru sooritamise järel ei jäänud midagi muud teha kui tulemusi oodata. Kaua ei pidanudki ootama, sest piirkonnavoor toimus juba 14. veebruaril. Piirkonnavooru pääsesid meie klassist Markus Maripuu, Karl Joosep Onoper ja Märten Erik Loor.

Olümpiaadi piirkonnavoor toimus 14. veebruaril Gustav Adolfi Gümnaasiumis. Olümpiaad toimus Harno Moodle’i keskkonnas ja vastamiseks oli aega 120 minutit. Kahjuks ei saanud Markus meie klassi haigestumise tõttu esindada, kuid teised edasisaajad olid platsis. Võistlejatele anti abivahenditeks ka mahlapakk ja šokolaaditahvel, mis kulusid mõttetööks marjaks ära. Piirkonnavoorus oli lubatud veebist vastuste otsimine, kuid küsimused olid ka selle võrra krõbedamad. Ülesanded ulatusid sinistest järvedest Venemaa erinevate oblastite SKT-ni. Meie klassist parima tulemuse saavutas Märten Erik, kuid Karl Joosep ei jäänud kaugele maha.

Ida-Virumaa ilusad sinised laguunid. Allikas: Postimees.

Autor: Märten Erik Loor