Viimne klassiõhtu

Oli reede ja meil polnud veel õrna aimugi, et järgmine nädal me kooli ei tule. Nimelt pidasime me 5. detsembril klassiõhtut ja olime juhtumisi viimane põhikooliklass, kes kõik koos koolis said olla. Klassiõhtu sisustasime juba traditsiooniks saanud Kahoot’i ja aardejahiga. Aardejahi ĂĽks ĂĽlesanne oli ka tiimiga pilti teha, kus panid nii mõnedki fantaasia ikka korralikult tööle. Veel sisustasime oma aega kaardimängudega. Tegevuste vahel mängis meeleolukas muusika ning muidugi oli kaetud ka kĂĽlluslik suupistetelaud. Oli huvitav ning oleme tänulikud, et saime sellisel teistsugusel ajal oma klassiõhtu ära pidada.

Kirke Koni

Meeleolukas kaardimäng

Viimased tantsuhetked

Võidutiimi “Viimne õhtusöömaaeg”

Lisas: 139c 16.12.2020 17:40

Kodanikupäeva viktoriin

Nagu eelnevatelgi aastatel toimus seegi kord kodanikupäeval, 26. novembril, klassidevaheline viktoriin. Tänavu kĂĽll veidi teisiti – virtuaalselt Kahoot keskkonnas. Meie klassi esindasid Viktoria, Frederik ja Olena, kes tõid ka meile esikoha! Viktoria kommentaar: “Mulle meeldis kui dĂĽnaamiline oli kahoot ja kui põnevad olid kĂĽsimused.” Täname kindlasti ka meie ajalooõpetajat, Heli Ahunat, kes meile kodanikupäevast kõike vajalikku õpetas.

Ketlin

Lisas: 139c 27.11.2020 22:32

Kaua oodatud ooperikĂĽlastus

Taas kord leidsime oma tee 8. novembril Estonia teatrisse. Saime lõpuks näha kuid ja kuid edasi lĂĽkatud ooperit “La Traviata”. Maskid ees võisime vaadata kolmetunnist Giuseppe Verdi teost, mis rääkis 19. sajandi armastusloost. Muljeid oli igasuguseid – naispeategelane Violetta meeldis peaaegu kõigile, kuid meespeategelase Alfredo osas tekkis mitmeid rahulolematusi. Enamusele õnneks etendus siiski meeldis ja ei jää ka ilmselt viimaseks ooperikogemuseks.

Ketlin

Foto: Rahvusooper Estonia

Lisas: 139c 24.11.2020 23:36

Halloween

Reedel, päev enne tõelist Halloween’i, tähistasime seda me ka koolis. Peale selle, et kool uhkelt kaunistatud sai, olid ka paljud meie klassist põnevates kostĂĽĂĽmides. Näiteks leidus meil kaks ehitajat, nõid, kauboi, luukere ja mitmeid teisi omamoodi tegelasi.

Ketlin

Lisas: 139c 24.11.2020 23:17

Teatris käik

Käisime teisipäeval, 27. oktoobril Eesti Draamateatris terve klassiga vaatamas näidendit “Väljaheitmine”. Lavastus kestis peaaegu neli tundi ning lavastajaks oli meie enda kooli vilistlane Hendrik Toompere jr. Mulle tundus, et näidend pakkus palju mõtteainet ning järgmine kirjandusetund seda ka tõestas. Arutlesime tunnis nii näidendi aktuaalsuse ĂĽle tänapäeva Eestis kui ka Vandaali siirate naljade ĂĽle. Usun, et me kõik võtsime teatris käigust nii mõndagi kasulikku ja huvitavat kaasa.

Kirke

Lisas: 139c 02.11.2020 21:48

Kooli sünnipäev

Taas tähistasime 29. septembril meie kooli sünnipäeva piduliku aktuse ja loomulikult ka imemaitsvate kringlitega. Enne aktust käisid meile endast ja oma kogemustest Reaaliga rääkimas kaks vilistlast, kes nüüd mõlemad õpivad Eesti Kunstiakadeemias. Seejärel kogunesime staadionile, kuulasime direktori kõnet ja auhinnati tublimaid võistlejaid. Mütsid lennus ja kõht kringlit täis, suundusime tagasi kahte viimasesse tundi.

Ketlin

Lisas: 139c 20.10.2020 18:23

Klassireis Seto- ja Võrumaale

 Me käisime 20.-21. september terve klassiga Lõuna-Eestit avastamas. Reisi planeerisime väga lĂĽhikese ajaga, aga sellest olenemata, istudes pĂĽhapäeva varahommikul bussis, tundus kõigile, et tõotab tulla tore reis. Peale paaritunnist sõitu võimaldati meile ĂĽks pisike paus Tartu suurimas ostukeskuses – Lõunakeskuses. Sealt varusid osad toidumoona õhtuks ja teised tatsasaid niisama. Esimeseks linnaks oli Võru, kus saime esmalt lihtsalt jalutada ja kaunist väikelinna nautida. Peale pooletunnist jalutust kogunesime F. R. Kreutzwald’i muuseumisse ja jaotasime enda grupi pooleks. Muuseum oli väga põnev, näiteks nägime, kus Kreutzwald kuulsa rahvuseepose kirjutas ja õppisime, mida kõike ta Eesti rahva jaoks teinud on. Pärast muuseumi lõunatasime kiirelt ja jooksime kähku bussi. Buss viis meid Vastseliina kindlusesse, kus õppisime selle aja kombeid ja tegime igaĂĽks omale kĂĽĂĽnla. Pärast saime ka kindlusevaremed ĂĽle vaadata. Viimane peatus too päev oli Rõuges, kus saime veel korra poes käia. Pärast poodi jõudsimegi puhketallu, kus me öö veetsime. Ă•htu oli väga tore – grillisime, mängisime ja osad jõudsid ka sauna. Nii mõnelgi venis aga öö liiga pikaks ja järgmine hommik ei kulgenud just kõige kiiremalt. Hoolimata sellest, jõudsime terve pundiga taas Rõugesse Pesapuu vaatetorni ja Ööbikuoru juurde. Enne viskasime ka Eesti Ema monumendile pilgu peale. Kui olime kaunis ööbikuorus jalutanud ja kĂĽlakiigel kiikunud, suundusime edasi Piusa koobastesse. Nägime ka liivakarjääri – see oli päris uhke. Viimaseks kĂĽlastasime Värska talumuuseumit. Seal saime ka lõunat (mida kõik väga ootasid). Lõunat anti ikka korralikult ja pidime kurbusega, ka peale seda, kui pooled olid topeltportsjonid söönud, toitu järele jätma. Muuseumis kuulsime setode kohta palju uut ja huvitavat, näiteks, kuidas setod pulmi pidasid. Seal elasid ka lambad, koer ja kĂĽĂĽlikud, kes kõik olid väga armsad. Pärast muuseumi tundsime, et selleks korraks on meile Lõuna-Eestist kĂĽllalt ja Taevaskojas jäigi meil käimata. Suundusime väga unisele mitmetunnisele koduteele.

Ei saa mainimata jätta ka meie imetoredat giidi ja bussijuhti, kes meiega need kaks päeva veetsid! Aitäh!

Kirke

Lisaks tegi Minna meie reisist põneva kokkuvõtva video, mida saab loodetavasti näha siit.

Gren sõtta astumas

Rõuges, kui pole näha

Piret Otsa vangistuses

Tähistaevas puhketalus

Piusa koobastes kĂĽlmetamas

Väsinuna Setomaal

Lisas: 139c 20.10.2020 14:49

Spordipäev

2. september ja juba saimegi spordipäeva tehtud! Õnneks see aasta oli ilm päikseline ja saime ilma lörtsumata joosta. Päev algas poistel jalgaplliga, kus saadi 2. koht ning tüdrukutel korvpallivisetega. Peale seda rivistusime staadionile ja osalesime teatejooksul, kus saime samuti 2. koha. Lisaks sai meie Joosep 8.-9. klasside seas 800 m jooksus parima tulemuse ajaga 2:23. Kui ka kõik teised jooksud joostud, saime minna koju ning olla pingutuste üle uhked!

Ketlin

Lisas: 139c 02.09.2020 14:31

1. september

Ja algaski taas järgmine õppeaasta – suvi juba läbi ja on aeg uusi teadmisi omandama hakata. Seegi aasta saime õnneks osaleda suurel aktusel, jälgides samuti viiruse leviku takistuseks vajalike meetmeid. Nagu ka tavaliselt kõndisime pudireas staadionile, laulsime hümni, kuulasime direktori kõnet, plaksutasime tublidele võistlejatele ja lennutasime mütse. Pärast aktust toimus veel klassijuhatajatund, nii et nüüd oleme uueks aastaks igati valmis ja jaksu pärast pikka puhkust on rohkem kui küll!

Ketlin

Lisas: 139c 01.09.2020 13:25

Kooliaasta lõpetamine

Kuigi see aasta terve kooliperega kooli lõppu tähistada ei saanud, saime vähemalt aktust läbi otseülekande jälgida. Niisiis istusime kõik kodus, Reaali mütsid peas, ja elasime kaasa. Meie klassis oli ka see aasta palju tublisid sportlasi ja olümpiaadilisi ning kiituskirjaga lõpetasid Tobias, Georg ja Ulla. Hea töö!

Et aasta võimalikult rõõmsalt lõpetada, palusime igal klassikaaslasel teha anonüümse komplimendi kahele inimesele. Siin saab näha, mida igaühe kohta öeldi!

Klassijuhataja Sinjukina – Alati väga positiivne ja hästi motiveeriv. Organiseerite klassiĂĽritusi hästi!

Hedvig – Tore, sportlik ja sõbralik. Sa oskad väga hästi maasikaid lõigata!

Siim – Pehme ja tark. Sul on lahe nimi – Super Siim!

Georg – Korralik ja hea arvutites. Olgu sul sĂĽgisel kena tarkuste saak!

Olena – Väga aktiivne, hea suhtleja ja huvitav inimene. Imetlen su laulmist aktusel!

Kirke Koni – Väga ettevõtlik. Ilus soeng!

Marta – Nunnud kampsunid. Sa oled meie Rapunzel, väga ilusad juuksed!

Tennokese – Väga jutukas. Väga abivalmis, rahulik ja mõistlik –  tore klassikaaslane!

Frederik – Väga abivalmis ja sõbralik. Oled meie klassi naerupall!

Anete – Tore isiksus, väga meeldiv inimene. Väga entusiastlik, naljakas, hea suhtleja ja ilus, väike punn minu elus! 

Sten – Sõbralik ja hooliv. Okei, Sten, uus soeng on parem! 

Emili – Väga sõbralik inimene, isegi Villet kannatab, väga sportlik, optimistlik, oskab hästi suhelda ja toetab. Kenad kulmud!

Karl Erik – Pikkus ei ole oluline! Soovin malevõitu ja arenemist males! 

Simone – Väga abivalmis, sõbralik ja lahke. Sul on toredad instapildid. Hästi vastutustundlik, tore, rõõmsameelne ja riietud ilusti! 

Risto – Sa oled pandav! Pinguta rohkem! 

Michelle – Vaatamata kasvule, sa oled muhe inimene. Väga abivalmis ja rõõmsameelne – positiivne inimene!

Oliver – Tubli õpilane ja ilmselt jääb ka gĂĽmnaasiumisse reaali. Kena jalga!

Ulla – Positiivne ja rõõmsameelne inimene. Särtsakaid päevi ja kuldseid kiharaid!

Minna – Sa oled väga kena! Kui sind lähemalt tundma õppida, oled täiega äge ja avameelne. Seiklusrikast suve ja uusi tutvusi!

Jan – Kenad prillid. Ă„gedat suve ja ära vaheta prille! 

Liisa – Eeskujulik ja tark. Klassiajud! Hoiad klassi lippu kõrgel!

Kirke Kupits – Väga tark ja oskad programmeerida. Sul on väga särav naeratus!

Viktoria – Nice maja. Suurepärane sõbranna ja annab endast alati parima. Sul on äge maja!

Nataly – Sul väga kenad sĂĽgavad rohelised silmad. Mõnusalt pikk!

Revo – Sa oled nägus noormees. Väga hästi mängid jalgpalli!

Oskar – Sõbralik. Jalgpallis väga hea.

KetlinVäga töökas ja tore inimene. Väga sümpaatne!

Karoliina – Paistad hästi tagasihoidlik, aga kui sind lähemalt tundma õppida, siis oled sa väga laheda iseloomuga. Sinuga on tore vestelda! Rõõmus!

Tobias – Hea sõber ja õpid hästi. Kogu aeg rõõmsameelne!

Pärtel – Sa oled intelligentne ilus poiss, unistuste mees. Väga kena naeratus!

Ville – Heatahtlik ja jutukas. Vähemalt ĂĽritad!

Mia – Teed asjad ära. Enesekindel! Sul on niii äge stiil!!! 

Joosep – Sa oled väga heas vormis. Spordipoiss!

Gren – Tore poiss, jätka samas vaimus. Sa oled ĂĽks huvitav isiksus!

Head suve!

Ketlin M. ja Kirke Ko.

Lisas: 139c 09.06.2020 11:49