Kuidas me lennuga härra Habele peapesu tegime

29. aprillil sai meie lend osa järjekordsest traditsioonilisest üritusest:)

Nimelt toimus Eesti Panga ees asuva Habe kuju peapesu. Traditsioon sai alguse 1998. aastal, mil kuju toodi Kadrioru pargist kooli lähedale. Natuke enne kella nelja hakkasime koolimaja ette kogunema, koolimütsid peas ja ämbrid käes. Piret Otsa eestvedamisel täideti veel viimsed ämbrid, toodi koolimajast harjad ning poisid võtsid kaks redelit. Seejärel liikusime Pudi reas, nii hästi kui valgusfoorid lubasid, üle kolme ristmiku, et jõuda teisele poole teed. Pudi rida tegi mitmeid siksakke, et punase tule taga võimalikult kompaktselt koguneda. Viimaks Habe juurde jõudnud, tegime kõik auringi ümber kuju. Auring kulges kivilt kivile hüpates ning kui keegi su ees pidurdama juhtus, koperdasid talle suure tõenäosusega otsa. Seejärel luges õppealajuhataja Martin Saar meile ette Habe kümme käsku, kuidas kõige parem oleks õppida ja elada. Eriti rõhutati seda, et ka juba eelmisel sajandil teadis kooliinspektor Ernst Peterson-Särgava, et parim aeg õppimiseks on õhtu, mitte öö! Sõnad peale loetud, alustasime kuju pesemisega. Esmalt tundusid redelid üpris ebastabiilsed, kuid alla ei kukkunud keegi. Eesmärk oli muidugi kuju puhtaks pesta, kuid kõik soovijad said redelil kuju otsas turnides ka pilti teha, et meie jaoks kordumatu sündmus jäädvustada. Lõpus visati kuju pihta ämbritest vett ning kes õigel ajal eest ei jõudnud, võis märjaks saada. Viimaks sai kuju puhtaks ning liikusime Pudi reas tagasi kooli juurde. Meie ülesanne sai täidetud ning kuju jääb ootama järgmist peapesu.

Loe Habe kümmet käsku siit: https://www.real.edu.ee/ajatelg/s%c3%a4rgava.html

Kirjutas Nora.