Lipupäev

Teisipäeval, 04.06 tähistati lipupäeva. Lipupäeval tähistati 135 aasta möödumist sinimustvalge sisseõnnistamist Otepää kirikus. Tallinna Reaalkooli õpilased ning õpetajad kandsid Eesti lipuvärvides riideid. Lipupäeva tähtsaim osa oli väike tseremoonia, mis oli pühendatud Eesti trikoloorile, mis toodi esmakordselt välja Tallinna Reaalkooli aktusel aastal 1988. Lipu kinkis Tallinna Reaalkoolile kooli vilistlane.

Tobias P.

Lisas: 139c 05.06.2019 15:12

Looduspäev

Reedel, 31.05, tähistati Rocca al Mare vabaõhumuuseumis looduspäeva. Toimusid võistlused maastikumängu vormis. Igale võistkonnale anti kaasa rajakaart ja saadeti lahendama bioloogia, geograafia ja loodusteaduste alaseid ülesandeid. Võistkonnad olid viieliikmelised ning meie klassist osalesid: Liisa Pata, Olena Predko, Tobias Palm, Siim Ilison ja Frederik Pärlin. Meie võistkond saavutas 2.koha.

Frederik P.

Lisas: 139c 01.06.2019 10:41

Klassireis Jõelähtme karstialale

9. mail käisime koos klassiga Jõelähtme karstialal. Meil toimus kolm tundi ning pärast neid me sõime lõunat. Kui kõht sai täis söödud, läksime bussi peale ja hakkasimegi minema. Bussisõit oli ĂĽpriski lĂĽhike. Kohapeal nägime kivikalmeid ja kĂĽlastasime väikest muuseumi, mis tutvustas meile natuke Eesti ajalugu – täpsemalt pronksiaega. Seal vaatasime ka lĂĽhikest animeeritud filmi. Edasi hakkasime kuivas jõe orus ning meile näidati pilti, mis oli tehtud vaid kuu aega tagasi, kus oli näha, et jões oli vesi isegi ĂĽle ajanud. Keegi ei tahtnud seda eriti uskuda, kuid nii see tõepoolest oli olnud. Oma teekonna lõpus nägime seenkivi, sõime ja turnisime. Reis oli väga tore ja hariv.

Minna Lydia T.

Lisas: 139c 12.05.2019 21:59

Ajarännak aastasse 1869

2.mail toimus ajarännak kus me rändasime tagasi aastasse 1869, kui toimus esimene laulupidu. Hommikul kogunesime me esimese asjana aulasse, kus me laulsime ja osad õpetajad tegid meile etendust. Peale seda toimus meil kolm koolitundi, mis toimusid nagu aastal 1869. Koolis oli võimalik osta vanaaegset ajalehte. Peale neid tunde läksid kõik staadionile kus meid pandi seisma nii, et meist tekiks arv 1869. Pärast seda kui droon oli meist pilti teinud rivistusime me pikaks rongkäiguks. Liiklus oli selleks ajaks peatatud ja terve kool läks pikas rivis vihmasajus Kalevi spordihalli. Seal oli samuti osad õpetajad kehastunud ajaloolisteks tegelasteks, kes pidasid kõne ja laulis ka poistekoor. Üles astus mitu rühma ja lõpus sai lavast tantsupõrand. Esimene laulupidu oli taas peetud!

Georg Markus S.

 

Lisas: 139c 05.05.2019 11:00

Ökoloogidega käis rääkimas Anna Talvi

Meie klassi ökoloogidega käis märtsis rääkimas Anna Talvi. Saaremaal üles kasvanud ja loodusega tihedalt kokku puutunud Anna rääkis meile, kuidas loodusest inspireeritud mustreid, omadusi ja ideid kasutatakse ära tänapäeva disainis. Lisaks saime teada palju uut ja huvitavat elust kosmoses ja sellest, mis juhtub sealsetes tingimustes inimese kehaga.

 

Lisas: 139c 19.04.2019 10:56

Taani päev

28. märtsil oli meil Taani päev. Sel päeval toimus koolis üks võistlus kus tuli ehitada järgi 800 aastat tagasi toimunud Lindanise lahing LEGO klotsidest. Meie klassist osalesid Viktoria, Gren, Kirke ning Karl Erik. Hiljem tulid meile rääkima taani keelest 3 inimest Taani saatkonnast. Samal ajal osalesid viis meie klassi õpilast, Liisa, Oliver, Oskar, Olena ja Tobias Taani päeva viktoriinis.

Sten Martin K.

Lisas: 139c 30.03.2019 15:31

REK intervjuu

  1. märtsil kĂĽsiti neljalt meie klassi õpilaselt -Kirke, Tobias, Siim ja Karl Markus- kooli ajalehe “Reaali poiss” asjus kĂĽsimusi nende ajast Reaalkoolis. Mõned neist olid:

“Mis on su lemmikõppeaine?”

“Kas sulle meeldis rohkem vanas koolis või meeldib Reaalkoolis?”

“Mis on kõige raskem õppeaine?

Kirke Ku.

Lisas: 139c 09.03.2019 10:53

Noorte ökoloogide piltide näitus

Teisel korrusel aula juures pandi välja ökoloogia talvefotode näitus. Fotogaleriis olid esindatud meie klassi õpilastest oma fotodega Tobias Palm, Siim Ilison, Olena Predko, Oliver Ney, Michelle Šusta, Kirke Koni ja Liisa Pata.

Tobias P.

Ă–koloogide pildid

Lisas: 139c 07.03.2019 15:09

Lipu naelutamine

21.veebruaril õnnistati Reaalkoolile annetatud sini-must-valge kandelipp. Pidulikul tseremoonial osalesid nii õpetajad kui ka igast klassist kaks esindajat ja ka kutsutud külalised. Lipu õnnistas Reaalkooli kunagine vilistlane Jaan Nuga, kes lõi kinni esimese naela. Veel löödi lipu sisse kolm naela. Seda tegid Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei, Reaalkooli direktor Ene Saar ja Õpilasomavalitsuse president Sofia Markson. Tseremoonia jooksul peeti mitu kõnet ja kõik lõppes pidulikult lipu välja kandmisega.

Michelle Ĺ .

Lisas: 139c 23.02.2019 22:35

Sõbrapäev

14. veebruaril tähistasime kogu kooliga sõbrapäeva. Võimalik oli sõpradele saata anonüümselt kaarte, roose, kallisid ja muud. Nende laiali jagamisega tegeles meie õpilasesindus, kes käis igas tunnis neid jagamas. Samuti võis valentinipäeval kanda roosasid või punaseid riideid ja aula juures sõpradega pilte teha. Usun, et kõigil oli väga tore ja jääme põnevusega ootama järgmist aastat.

Kirke Ko.

Roose said ka meie klassi õpilased

Lisas: 139c 17.02.2019 21:14