Tartu rahu 100

2. veebruaril möödus 100 aastat Tartu rahust. Õnneks oli meil võimalik seda pidulikku sündmust tähistada kodus ja kooli me pühapäeval ei tulnud. Esmaspäeval aga viibisime koos teiste kaheksandike ja üheksandikega kooli aulas ja meenutasime Tartu rahu. Peeti ka kõne, kus räägiti Reaalkooli olulisusest vabadussõjas. Kõigil oli huvitav ja kindlasti õppisime ka üht-teist uut!

Kirke Ko.

Image may contain: 16 people, crowd and indoor    Image may contain: 1 person, standing, suit and indoor

Lisas: 139c 17.02.2020 17:29

Etiketikoolitus

30. jaanuaril käisime klassiga Gloria restoranis etiketikoolitusel. Meile õpetati viisakaid lauakombeid ja restoranis käitumise reegleid. Kõigil oli väga huvitav ja ka toit oli suurepärane. See on tervele klassile meeldejääv üritus ja kindlasti tuleb tulevikus kasuks.

Karl Markus T.

Lisas: 139c 14.02.2020 20:40

Vene keele ainevõistlus

Laupäeval, 11.01, toimus Peetri koolis Vene Keele Õpetajate Seltsi organiseeritud konkurss, mille teema oli “Peterburi vaatamisväärsused”. Osaleda said kõik kaheksandate klasside õpilased, kes tundsid selle vastu huvi. Meie kooli esindasid Michelle Šusta ja Marta Novikova.
Hommikul kell 10.30 kogunesid kõik osalejad Peetri kooli ja toimus sissejuhatus. Kõnet pidasid Vene Keele Õpetajate Seltsi esindaja ja ürituse korraldajad. Siis algas konkurss. Alguses kõik meeskonnad tutvustasid ennast ning seejärel me lahendasime põnevaid ja harivaid ülesandeid. Vahepeal pakuti kõigile maitsvat lõunat. Peale autasustamist oligi kõik lõppenud.
Üritus oli lõbus ja saime sealt kaasa uusi teadmisi ja palju uusi sõpru.

Marta N.

Lisas: 139c 26.01.2020 16:24

Jõulupidu

17. detsembril toimus aulas 7. ja 8.klasside jõulupidu. Peo alguses pidas õppealajuhataja Tiina Talvi meile ilusa jõulukõne. Pärast seda laulsime kõik koos jõululaule ja esines ka koor. Meie klassist esines Olena soololauluga, millele mängis klaveril saatemuusikat jõuluvana ise. Loomulikult jagas ta ka kinke, mille kättesaamiseks pidi esitama väikese ettaste. Meie klass esitas koos liigutustega laulu “Merepidu”. Oli tore kuulda, et paljud klassid olid kingituste asemel annetanud raha heategevuseks. Peo lõpetuseks sai tantsida erinevaid seltskonnatantse. Kui pidu sai läbi, siis suundusime oma klassi ja jagamise kingitused laiali.

Ketlin M.

     

Lisas: 139c 26.01.2020 16:17

Klassireis Palamusele

Palamusele toimus õppereis 13.12, sest me lugesime O.Lutsu “Kevadet” sĂĽgisel. Reis oli hariv ja põnev. Tegime paberist kotikese. Nägime maaelu ja vihtusime õppimist teha klassikalises Palamuse stiilis, valasime ka tina ja ennustasime klassi tulevikku.
Päeva lõpetas maitsev praad, juustukook, piparkoogi glasuurimine ning pikk meeliülendav bussireis koju. Reis ei läinud mööda muredeta, Olena läks kaduma. Õnneks leiti ta üles.

Gren P. ja Karl Erik O.

Lisas: 139c 23.01.2020 15:45

Klassiõhtu

 Klassiõhtu toimus meil 6. detsembril, klassis 405. Kohale tuli umbes 20 inimest, mitte terve klass. Õhtut alustati mänguga “Reaalsuskontroll”, kus igaüks saab mõne kaardi ja peab mängjate hulgast valima inimese, kellele see kaart kõige paremini sobiks. (Nt: Kõige emotsionaalsem) Seda mängiti kaks korda: üks kord nendega, kes varem kohale jõudsid ja teine kord siis, kui kõik kohal olid.

 Kui kõik olid kohal, mängiti kahooti. Mängul oli ka auhind: Purk tomatikastmes ube. Selle omanikuks sai Kirke Koni. Peale seda toimus aardejaht, kus kõik jagati võrdsetesse tiimidesse. Aardejahil oli 7 punkti, kus pidi käima ja mis olid peidetud üle terve koolimaja, klassiruumide lähedusse. Vihjeteks olid tihti viited teatud ainele või õpetajale. Sohi tegemise välistamiseks saadeti iga tiim 2 minutit peale eelmist ja iga vihje juures oli üks täht, mille pidi kirja panema, et olla kindel, et ükski vahele ei jääks. Korraldajad, kes iga tiimiga kaasa olid, võtsid aega, et teada kes on kõige kiirem. Võitjateks tulid klassijuhataja Natalja ja tema tiimi liikmed.

 Peale aardejahti pakuti välja mängida Psühholoogi. Selles mängus olid need, kes varem on mänginud, haiged, kellel on teadmata haigus (mis pole päris) ja pidid vastama jah/ei küsimustele. Iga natukese aja tagant hõikas keegi “Paanika!” ja kõik haiged vahetasid kohti. Kõik teised pidid aru saama, mis haigusega on tegu. Mäng kestis päris pikalt.

 Õhtu lõpetati YouTube videote vaatamisega. Leiti suvalisi põnevaid videoid ja mängiti neid suurel ekraanil.

Kirke Ku.

Lisas: 139c 23.01.2020 13:30

Loodusmatk PaunkĂĽlla

2.oktoobril käisime klassiga Paunküla Maastikukaitsealal matkamas. Programmi teemaks oli jääaeg. Kogu matka vältel tutvustasid meie giidid meile erinevaid jääaja tekkelisi pinnavorme. Matkarada läbis nii metsa kui ka raba. Toimus mitmesuguseid meeskonnamänge ja -ülesandeid. Nende käigus saime teada väga palju uut ja  huvitavat jääaja ning sellel ajal elanud loomade kohta. Ilm oli hea ja tuju samuti. Oli tore vahelduseks viibida väljaspool koolimaja ja saada uusi teadmisi.

Oskar M.

Lisas: 139c 18.10.2019 18:33

Linnuvaatlus

Esmaspäeval, 7.10, toimus Lahemaa rahvuspargis linnuvaatlus. Linnuvaatlusele olid kutsutud looduspäeval häid tulemusi näidanud õpilased. Meie klassist osalesid: Liisa Pata, Olena Predko, Tobias Palm, Siim Ilison ja Frederik Pärlin. Buss väljus 8:15 Tallinnast ning 9:30 liitus meiega Turbuneeme külas ornitoloog Linda Metsaorg. Plaan oli minna kohe Vihasoo linnuvaatlustorni kuid tänu halvale ilmale vaatlesime esialgu linde bussist. Ilma selgenemisel käisime ära nii linnuvaatlustornis kui ka mujal mere rannikul. Kuigi nähtavus ei olnud just parim nägime ikkagi paljusid linde. Enim levinuimad olid kühmnokk-luiged ja valge-põsk lagled. Linnud nähtud ning eine söödud alustasimegi juba kell 13:30 tagasisõitu Tallinna poole.

Frederik P.

Lisas: 139c 17.10.2019 23:58

Kooli sünnipäev

Esmaspäeval, 30. septembril tähistasime kooli 138. sünnipäeva. Enne aktust tuli meie klassile rääkima Reaalkooli vilistlane Kadri Alasi. Ta jutustas oma mälestustest õpilasena ja oma tööst looduskaitsespetsialistina: salaküttimisest, sellest mis liigid on ohustatud ja kelle saadused on nõutud mustal turul. Peale  huvitavat loengut suundusime klassiga staadionile. Tähistasime kooli sünnipäeva kringlite ning rõõmsa meelega.
.     
Hedvig K.

Lisas: 139c 08.10.2019 20:56

Spordipäev

Reedel 13.septembril kell 12 toimus Reaalkooli spordipäev Kalevi staadionil. Aladeks olid 10x60m pendelteatejooks, 60m jooks, 800m jooks poistel ja 400m jooks tüdrukutel. Meie klassist sai Joosep enda vanusegrupis kuldmedali. Lisaks toimus veel poiste ja tüdrukute jalgpallivõistlus. Jalgpallis meie klassil hästi ei läinud. Nii poisid kui ka tüdrukud kaotasid mõlemale paralleelklassile. Spordipäeva ajal oli väga vihmane ilm, aga siiski spordipäev toimus ja kõik osalesid hea meelega.

Ville K.

Lisas: 139c 18.09.2019 19:36