Salongiõhtu

Neljapäeval kell kuus kogunesime koos 139. a klassiga koolimajas, et pidada maha enne klassireisi üks suurejooneline Usbekistani-teemaline salongiõhtu.

Enamus meist oli ette valmistanud esitluse mõnest huvitavast kohast või ajaloolõigust Usbekistani kohta, et oleksime siiski kohale jõudes haritud eurooplased. Alustati riigi geograafiast, räägiti islami usust, varasematest usundidest ning muidugi Timurist. Vaatasime üle neli peamist linna: Tashkent, Khiva, Samarkand ja Bukhara ning tutvusime nende ajalooga. Rääkisime ka toidukultuurist, erinevatest kohalikest söögikohtadest ja lõpuks ka transpordist. Ãœritus kestis kokku keskeltläbi neli tundi – oli meeleolukas, vahepeal lubati ennast kõpsude ja muude suupistetega turgutada (tahaks teada, kes paki vegan viinereid tõi). Lõpuks olid kõik aga siiski nii väsinud, et tähelepanu enam eriti linnade ajaloo kuulamiseks ei jätkunud ning tagaread tegelesid pigem juba muude tegevustega. Lõpuks jõuti välja ka Rico ning Hildegardi eestvedamisel korraldatud Usbekistani-teemalise moeshowni, kus esitleti reisiks sobivaid riideid, mis enamikus olid eelmise päeva Humanast kokku aetud saak. Lõpuks jõudis ka salongiõhtu lõpule ning üsna hõredaks jäänud ridadest viimased said samuti koju viimaseks koolipäevaks välja magama minna. Usbekistani reisiks oli salongiõhtul küll kõik vajalik esindatud ja üle kuulatud.

Kirjutas Tuule

Poisid riideid valimas: