Päevakirjeldus viimasest koolipäevast aastal 2022

Selle aasta viimaseks koolipäevaks oli projektipäev.

Hommikut (või pigem lõunat, esimene tund algas 11.30) alustasime digimikroskoopia jõulueriga! Õp Tiina Talvi energilisel juhendamisel uuriti digimikroskoobiga kuuseokast ja -seemet, mandariini ning nelki (mõned ka oma küünealuseid). Eesmärgiks oli teha nii ilus digimikroskoobifoto, mida võiks lausa tuttavatele kinkida. Kõige parem kink on ikka isetehtud, kuid tihtilugu kingitakse üksteisele mõttetuid asju, mida tegelikult vaja pole. Järgmiseks kuulasime imestunult Kersti Veskimetsa lugusid matkamisest. 1970. aastatel käis ta tudengina Hibiinides ja teistes Venemaa mägedes oma matkaklubi sõpradega suusatamas. Nad veetsid uskumatud 8-10 päeva täiesti eraldatult lumistes mägedes, kus vahepeal polnud võimalik isegi maad ja taevast eristada. Siis arutleti turismi keskkonnasõbralikkuse üle. Tunni lõpetas lugu Kersti kõige eluohtlikumast hetkest, kus surm tundus kõigest käega puudutav- kõikidel tekkis väike hirm sisse. Kuna matkajutud kestsid arvatust kauem, jäi meil järgmiseks tunniks aega vaid 20 minutit. Selle lühikese aja sisustas väga tihedalt Kai Kiudsoo-Värv, kes hakkab meile 4. perioodil kunstiajalugu õpetama. Saime teada jõulustseeni ajaloost ja kujutusviisidest läbi aegade. Eriti huvitavad olid Austraalia aborigeenide ja tänapäevased minimalistlikud lahendused. Siis suundusime aulasse jõulukontserdile, kus esinesid segakoor, keelpillikvartett (vioolat mängis meisterlikult meie klassist Tuule), puhkpillid ning muidugi Siim Laane. Siim ei väsi meid oma klaverioskustega üllatamast, ta esines täna lausa kuuel korral ning sealhulgas paaril korral isekirjutatud looga. Kontsert tekitas väga mõnusa jõulumeeleolu, kuid juba pidimegi kiirustama Stenbocki majja.

Stenbocki majja jõudes ootas meid ees kõigepealt turvakontroll- õnneks keegi ei jäänud ukse taha. Algul liikusime tuntud pressiruumi ja riigipitsati ruumi ning sealt edasi juba kiirustasime peaministri Kaja Kallase kabinetti, kus ta meid ka ootas ning seda tutvustas. Kaja Kallas oli ääretult siiras ja sümpaatne ning jättis kõigile väga sooja mulje. Nagu alati on peaministritel kiire ning ka Kaja pidi meie seast lahkuma, et jõuda juba järgmisele kohtumisele. Edasi tutvustati meile Rohelist ja Sinist tuba, kiiruga veetsime ka aega Riigivanemate saalis, kus seintel seisid kunagised Eesti riigivanemad alates Ants Piibust lõpetades Konstantin Pätsiga. Viimaks jõudsime ka tutvuda istungite saaliga, kus ministrid tähtsaid nõupidamisi peavad. 

Kõhud tühjad, liikusime kiirel sammul kooli suunas, kus ootas meid ees jõuluõhtusöök. Enne aga andsime Madisele üle meie klassi poolt jõulukingi- vinüülimängija. Vinüülilt ABBA ,,Dancing Queeni’’ laulu kuuldes kippus Madise silma pisar, sest tuli välja, et tegemist oli asjaga, mida Some alati tahtnud on aga kunagi raatsinud endale soetada. Edasi jooksime juba aulasse, kus lauad olid kaetud ja söögilaud pungil piparkookidest ja glögist. Enne sööki luges Johann ette püha Issanda palve ning õhtusöök võis alata. Õhtujuhtideks olid see kord Marii ja Robin Juul. Õhtu jooksul esinesid Mirjam oma suurepärase häälega ja Ingrid oma osava ukulele mängimisega. Steni loodud jõuluteemaline viktoriin pani kõigi ajud ragisema ja suurest naeruhoost olid peaaegu et kõigil kõhud kõveras. Õhtu lõppedes ilmunud jõuluvana pani vahvale jõuluõhtusöömale kirsi tordile. Oli kiire ja teguderohke päev, mida mäletada.

Kirjutas Erik

Selfie peaministri seljaga:

Selfie rõõmsa peaministriga:

Kommenteerimine on keelatud.