Reaali Poiss 95

Reaali Poiss sai 13. novembril 95-aastaseks!

Kahjuks ei saa me kooli kõrval näha originaalset Peeter I kuju saabastest ja kätest valatud poissi näha, kuid selle järglane on ka kĂĽllaltki hea asendus. Reaalkoolile omaselt tähistati poisi sĂĽnnipäeva suurelt. Eriti oli põhjust tähistada niivõrd ilusa numbri puhul. Päev algas meil klassijuhatajatunniga, kus meile tulid esinema Taani sõdurid Tapalt. Nad rääkisid meile elust sõdurina Tapal ning Eesti Vabariigi kaitsevõimest. Mõned tunnid veel tulid ja läksid kiiremini kui tavaliselt, sest tegu oli lĂĽhendatud koolipäevaga. Kell 10:45 kogunes terve gĂĽmnaasium ja ka 9. klass poisi juurde. Esindatud olid ka Westholm ja GAG ning Eesti toonaste liitlaste suursaadikud. Kohal oli ka Tallinna linnapea Kõlvart ning Kalevi jalaväepataljoni esindus, kes pidasid mõlemad ka kõne. Kõne pidas ka REKi president Sten Martin Kabrits. Peale tseremooniat monumendi juures koguneti staadionile, kus reamehed serveerisid meile sõdurisuppi ja moosipalle. Kõrvale sai ka sooja teed juua. Tegu oli keskmisest väga palju meeldivama söögivahetunniga. Edasi liiguti aulasse näitust vaatama. Näitusel oli näha tolle aegseid relvi ja pilte. 12:30 algas Vene teatris pikk ajalookonverents. Konverentsi alustas a-klassi Kaspar Pajo, kes rääkis Reaali Poisi loo tervele kontserdisaalile. Talle järgnesid GAGi ja Westholmi esindajad, kes kõnelesid oma koolide õpilastest ja õpetajatest vabadussõjas. Täpselt keskel rääkis meie klassi Ants Erik huvitavalt nimedest Tallinna Reaalkooli marmortahvlil – oleme ta ĂĽle väga uhked! Peale teda jutustasid Rakvere gĂĽmnaasiumi ja Hugo Treffneri gĂĽmnaasiumi esindajad oma koolide panustest Vabadussõjale. Viimasena rääkis 12.a õpilane Kristjan Suuder meie kooli ajaloomälu hoidmisest. Pikkade jutustuste vahel sai mõnikord kuulda ka Tallinna Reaalkooli meesteansambli laulmist, millesse kuuluvad ka meie klassist Karl Marten, Otto ja Erik. Päev lõppes Reaali hĂĽmni laulmisega terve saali poolt. Eesti ajaloo säilitamiseks on väga oluline tähistada ja meeles pidada niivõrd märgilisi sĂĽndmusi ning me kõik võlgneme ĂĽhe suure tänu ĂĽrituse peakorraldajale, meie armsale klassijuhatajale Madis Somelarile.

Tutvustav uudis nähtav siit! https://www.youtube.com/watch?v=2dhGpL6Lkhg

Kirjutas Martin