Reaalkool VS minu eelmine kool

Esimesel päeval kui Reaalkooli tulin, olin ma veidi ebakindel. Kuna tulin Tallinna Muusikakeskkoolist, siis tegelesin pigem muusikaga ja vähem muude õppeainetega. Sellepärast kartsin, et ma ei saa nii hästi hakkama ning mul oli ettekujutus, et õpetajad on väga ranged ja õpilased minust palju targemad. Tuli aga välja, et kõik õpetajad on imelised – nad siiralt hoolivad noorte õpingutest ja on väga abivalmid. Mu vanas koolis olid samuti toredad õpetajad, kuid ma ei tajunud sellist pühendumust oma õppeainele ja õpilastele nii palju kui Reaalis. Veel rohkem üllatasid mind õpilased – sellist abivalmidust ja pühendumust mis Reaalkooli noortel on, ei ole ma mujal näinud. Nad on valmis tohutult vaeva nägema, et saada häid tulemusi ning nõus rõõmuga ka teisi aitama. Mu eelmises koolis olid paljud sarnaselt pühendunud muusikale, kuid Reaalis on seda veelgi rohkem näha. Kõige suurem erinevus mu vana kooli ja nüüdse vahel on kooli lisategevuste hulk. Minu jaoks teebki see Reaalkooli eriliseks, et siin tehakse koolikogemus nii mitmekülgseks ja lahedaks. Õpilased ja õpetajad näevad palju vaeva erinevate ürituste ja väljasõitudega, mis teeb neil osalemise väga toredaks. Reaalis ei ole kindlasti lihtne, kuna tase on palju kõrgem kui mu eelmises koolis, aga saan aru, et kõik millega praegu vaeva näen, tuleb mulle ülejäänud elus kasuks.

Kirjutas Liis