139.c klassi esimene 1. september

Alustasime oma gümnaasiumitee esimest päeva koolimaja esimeselt korruselt, kust liikusime Pudi reas kogu lennuga Reaali Poisi juurde. Seal pani klassijuhataja Madis Somelar meile kõigile ükshaaval pähe kauaoodatud õige sakkidega gümnasisti koolimütsi. Kordasime üheskoos Piret Otsa järgi koolimütsi sisseõnnistusluuletust ja liikusime siis klassijuhatajatundi, kus õpetaja Somelar aasta sisse juhatas. Aktus toimus 2.-11. klassile staadionil ja järjekordselt oli vedanud äärmiselt hea ilmaga. Heisati lipud, lauldi hümni ja direktor Ene Saar pidas kõne, kust ei puudunud ei koolimaja arhitektuuriline kirjeldus ega ka tagasivaade suvele. Aktuse lõpetas võimas “pum-tÅ¡iga-pum” koos võimalusega oma värske müts taeva poole visata. Peale aktust pidas Martin Saar kooli võimlas  huvitava loengu teadusteooria sünnist ja kummutamisest ning Kersti Veskimägi õppimise biokeemilisest loomusest. Kooli ees tegid nii mõnedki tähtsa päeva puhul pilte ja jäid veel pikemaks ajaks muljeid vahetama. Nüüd oleme ametlikult gümnasistid, kõik kolm aastat alles ees.

Kirjutas Tuule