Klassijuhatajal Pärnus külas

10. augustil soitsime, kes bussi, kes autoga Pärnusse, meie klassijuhtaja Madis Somelari koju, et kohtuda klassikaaslaste ja klassijuhatajaga, kus aitasime ka õpetajal värvida aeda. Kohale jõudes tegime esmalt ennast omavahel klassikaaslastega tuttavaks ning panime püsti telgid, milles me ka hiljem ööbisime. Õpetaja Somelar rääkis meile enda varasematest klassidest ja õpetajaks hakkamisest ning tulevastest kooliaastatest. Siis kohtusime õpetaja üleeelmise klassi (133C) klassivanema Mathias Kübara ja eelmise klassi (136C) klassivanema abi Mia Niiniga. Nad rääkisid meile oma lugudest ja kogemustest koolis ning andsid nõu gümnaasiumis hakkama saamiseks. Hiljem hakkasime aia värvimisega pihta ning mõned klassist ka söögi valmistamise ning grillimisega. Värvisime aedu ja sõime pimeduse saabumiseni. Kui kell oli juba hilja õhtusse jõudnud siis läksime kõik koos Pärnu peale jalutama ja õpetaja Somelar rääkis meile tähtsamate ajalooliste asjade ja kohtade juures nende lugusid. Tagasi aeda jõudes oli kätte jõudnud juba öö nii, et kes soovis magama minna läks magama ja kes ei tahtnud jäi teiste klassikaaslastega kaarte mängima ning juttu vestlema. Hommikul üles ärgates läksime tuppa hommikust sööma ja selle kõrvale vaatasime 136C klassi lõpureisist Kreekasse tehtud videot. Panime vaikselt kokku oma telgid kuna kätte oli jõudnud aeg bussijaama poole jalutama hakata, et tagasi Tallinnasse sõita. Tänu sellele kohtumisele uue klassiga, oli septembris palju toredam kooli minna.

Kirjutas Sten