Ood Reaalile!

29. septembril tähistas Reaalkool oma sünnipäeva!

Tuleb siiski meeles pidada, et meie väärikas kool sai alguse esimese direktori Peeter Osse juhtimisel 1881. aastal. Meie klassile algas kooli sĂĽnnipäev klassikalise eesti keele ja kirjandusega. Anu Kell tutvustas meile kahte erinevat viisi, kuidas saada riigieksami kirjandi eest maksimumpunkte: loogiline ja hästi ĂĽles ehitatud kirjand või kastist välja mõtlev ning simapaisev variant. On vist ĂĽsna selge, kumma variandi meie klassi õpilased valivad. Kehaline kasvatus oli koolis: tĂĽdrukud pidid käima jalutamas (3 km) ja poisid pidid kooli sĂĽnnipäeva puhul 142 korvi viskama.Kassijuhataja tunnis käis meile rääkimas reaali vilistlane ja endine peaminister Taavi Rõivas teemal “Kuidas saada peaministriks?”. Ta rääkis oma kogemustest Ă•ismäe linnaosa esimehena ja kuidas ta võitis kõige olulisema valijate grupi (60+ naised) sĂĽdamed. Kuidas väiksesed asjad, mis inimestele korda lähevad, alatiseks meelde jäävad. Samuti kirjeldas ta väga lustakalt seda, kuidas Ansipi tagasiastumisel ja Siim Kallase peaministrikandidatuuri järsku lõppu olid just Rõivas ja Pevkur need, kellest võinuks saada uus peaminister. Rõivas oli erkaordselt karismaatiline – mõni ime, et ta populaarne poliitik oli. Ka oma skandaale suutis ta huumoriga käsitleda.SĂĽnnipäevaaktus toimus parklas, sest staadion oli ju ĂĽles kaevatud. Jagati diplomeid ja stipendiumied olĂĽmpiaadisaavutuste eest. Samuti sai meie klassist tunnnustuse Mirjam Koppel – palju õnne!!! Kõigil oli nii hea meel,sest Mirjam oli selle igati ära teeninud. Lisaks sai Meriliis stipendiumi äramärkimise teenimise eest Euroopa tĂĽdrukute matemaatikaolĂĽmpiaadil. Kalle tehtud brownied olid imehead ja ka alkoholivaba mull lisas asjale vĂĽrtsi. SĂĽnnipäev, mida mäletada!

Kirjutas Ants