Surnuaiatiir

28. septembril käisid gümnaasiumiõpilased realistide haudadel küünlaid süütamas. Üritus toimus peale kooli, kuid meie klass oli sellele vaatamata suure koosseisuga minemas! Kuna hauad asusid kahel surnuaial, siis tehti meie klass pooleks ja osad sõitsid Rahumäe kalmistule ja teised Pärnamäe kalmistule. Esimene bussisõit klassiga oli omaette tore kogemus ning ilm oli ilus sügisene ja päike paistis eredalt.  Käisime haualt haulale ja tundsime ära ajaloo Realica kursusel õpitud realistide nimed. Käisime näiteks direktorite Wilhem Peterseni ja Emilie Pertelsi ning õpetajate Linda Visnapuu ja Voldemar Tominga haudadel. 12. klassi õpilased lugesid meile realistide lugusid ja tutvusime ka uute nimedega. Samuti pajatasid sõna sekka ka ajalooõpetaja ja direkor Ene Saar. Haudade leidmine ostus vahepeal aga keerukaks ja Madis Somelar lubas panna viie inimsele, kes esimesena haua üles leiab. Selle peale hakkasid kõik võidu haudasid otsima, aga seda, kas viis ka päevikusse ilmus, on siiani teadmata. Kuna haudadel ei käida iga aasta, siis oli hea meel, et oli võimalus neid Reaalkooli auväärseid tegijaid külastada. Igati hariv ning huvitav õhtune külastuskäik.
Kirjutas Maibrit