139. lennu tutvumispäev

Kogunesime neljanda korruse raamatukogu ette, et saada kätte oma õpikud. Korraga lasti sisse ainult paar inimest, nii et mitmest klassist tekkis ukse taha järjekord. Õpikud laenutatud, laekusid kõik erinevatel aegadel 303 klassi klassijuhatajatunniks. Õpetaja Somelar rääkis üle kõik kooli põhireeglid ja jagas laiali õpilaspiletid. Peagi selgus, et Jako oli puudu. Teda ei olnud klassi Messengeri chatis (sest tal polnud Facebooki) ega käinud ta Pärnus klassiga kohtumas. Kellelgi polnud aimugi kuidas temaga kontakti saada. Kas ta üldse teadis, et ta käib meie klassis? Seejärel kogunes kogu lend staadionile, kus Piret Otsa meile kooli ajaloost ja hoonest rääkis. Peagi oli tulemas ajarännaku päev (seekord 90ndatesse), mil 10. klassid pidid flashmobi tegema. Kehalise kasvastuse õpetajad õpetasid meile tantsukava “Perestroika” saatel. Siis rääkis Martin Saar pikemalt gümnaasiumi õppekorraldusest ja kursustest. Ta mainis ka Reaalkooli õppekava eripärasid: kohustuslik riigikaitse ja ekstra reaalainete kursused.

Kirjutas Tim