Klassijuhataja tund Marian Varesega

13. novembril käis meil tunnis Marian Vares, kes õppis esimeses klassis, millele Somelar tunde andis pärast ülikoolist tulemist. Ta rääkis meile oma muljetest tolleaegsest Madisest. Samuti rõhutas ta meile väärtushinnanguid, mida Madis suutis neis paika panna. Peale selle tuli juttu ka tema haridusteest ja kogemusest Ameerikas raamatuid müües. Hetkel töötab Marian Tallinna Tuule lasteaias. Peale selle on Marian ka noortekonverentsi Lahe Koolipäev eestvedajaks. Seejuures tõdes ta, et tehes mitut tööd korraga, on tihti ajaga kitsas käes ning on väga oluline oma aega planeerida. Meie klassist käis Mariani veetud projektil osalemas Hugo ning temalt oli kuulda, et üritus oli päris huvitav ja tore.

Kirjutas Georg

Lisas: lend136c 22.11.2018 07:28

Õppekäik Jõelähtme karstialale

Õpetaja Piret Karu korraldusel läksime kogu lennuga teisipäeval, 30. novembril, Jõelähtme karstialale. Millegipärast sai just meie klass kõige niruma bussi. Karstiväljal oli õudsalt külm, vaatasime seal maa-aluse jõe mõju karsti tekkimisele. Tegime ka klassiga toreda pildi karstiseenel. Millegipärast pidime Some soovil pildistamise ajal ütlema kõik ,,hernesupi” asemel ,,Joonas”. Poisid kohtusid ka hea luuaga. Käisime vaatamas ka Jägala juga, Linnamäe hüdroelektrijaama, fossiile ning ka enne kristust ehitatud Jägala Jõesuu linnamäe kindlusest allesjäänud valli. Toetasime ka kohalikku Koogi poodi, tehes selle ees reklaami eesmärgil pildi. Oli väga tore ja hariv õppepäev.

Kirjutas Hugo

Lisas: lend136c 15.11.2018 16:25

137. kooli sünnipäev

Tänavust kooli sünnipäeva ei pidanud me õigel kuupäeval (29.sept), vaid hoopis teisipäeval 2.oktoobril. Viimastel aastatel on paistnud päike ja on olnud kuiv, kuid see aasta oli vihmane ja päris külm. Meie klassile tuli külla vilistlane Rait Roosve (vil! 91), kes jutustas meile hommikul vara oma perekonna lugudest Tallinna Reaalkoolis ja rollist Eesti ajaloos. Kõik olid veidi unised, eriti härra Mengel, kes mediteeris terve tunni. See, kuidas ta suutis seostada Eesti ajalugu ja Reaalkooli ajalugu oli muljetavaldav. Pärast viiendat tundi asusime staadionile, et sättida korda laud ühiseks sööminguks. Laua tassisime kohale väikesest majast, Kammiste vend valmistas maitsvad kringlid ning koostööl oli valminud ka küpsisetort, kaunistusega “137”. Direktor Ene Saare kõne ajal sadas hoolega vihma, Mirko vihmavari oli võetud appi koogi varjamiseks vihma eest. Pärast magustoite ja staadionil tantsimist suundusime rõõmsalt tagasi tundidesse.

Palju õnne meie armas kool!

Kirjutas Aiko

Lisas: lend136c 18.10.2018 11:04

Muljeterohke ballett ja õhtusöök

4. Oktoobril käis osa klassist koos klassijuhataja Somelari, tema naise Betty ja kahe 133. lennu vilistlase Johann Ortin Õuna ja Rebecca Peetsiga Estonia teatris vaatamas Pjotr Tšaikovski balletti „Luikede järv”. Istusime rõdul, kust oli väga hästi näha nii lava kui ka orkestrit. Lisaks tantsule oli väga ilus ka balleti muusikaline osa. Peale etendust läksime kõik koos kooli, kus see osa klassist, kes balletti vaatamas ei käinud, oli valmistanud meile õhtusöögi. Seal liitus meiega ka kolmas 133. lennu vilistlane Stenver Pärn. Kui me kohale jõudsime, selgus, et söök pole veel päris valma, aga sellest polnud midagi, sest saime niikaua balleti kohta muljeid vahetada. Lõpuks toodi lauale kauaoodatud kanakarri ja riis, aga enne sööma hakkamist luges meie armas klassivend Sten muidugi ka söögipalve. Söök oli maitsev ja tuju oli hea.

Loodan, et selliseid toredaid õhtuid koos klassiga tuleb tulevikus veel.

Kirjutas Johann Mattias

Lisas: lend136c 17.10.2018 17:42

Tund Mathias KĂĽbaraga

11. septembril käis meil kĂĽlas ĂĽks tähtsamaid reaalkooli vilistlasi – meie eelkäija, vaimne mentor ja loomulikult juba Reaalkooli lõpetanud 133. c klassivanem – Mathias KĂĽbar. Ta valgustas meid teadmisega, milline peaks olema ĂĽks klassivanem, mida temalt oodata ja loota. Rääkis ta ka niisama koolielust ja-olust ning jagas ka nippe ning trikke, kuidas saada õigele lainele meie kalli klassijuhataja Madis Somelariga. Kahtlemata oli see ĂĽks unustamatu tund ja loodame, et ta ikka kĂĽlastab meid taas.

Soojad tervitused Mathiasele 136. c poolt!

Kirjutas Taavet

Lisas: lend136c 08.10.2018 20:10

Aktus 1. septembril

Gümnaasium algas meil laupäeval, 1. septembril. Vaatamata tuulele ja vihmale jõudsid kõik 38 õpilast kooli. Kell 9.00-9.30 saime Reaali Poisi juures pähe koolimütsid, mida jagasid klassijuhatajad, teekond koolist monumendi juurde ja tagasi kulges traditsiooniliselt pudireas. Mütsid käes, algas klassijuhatajatund, mis kestis aktuse alguseni. Kella 10.00-ks olime staadionil valmis ning avaaktus võis alata lippude heiskamise ja hümni laulmisega. Sõna sai direktor Ene Saar, kelle kõne rääkis möödunud suvest ning algavast kooliaastast. Kõne lõpetas traditsiooniline Tallinna Reaalkooli hoone kirjeldus. Seismisest juba väsinuna suundusime tagasi klassijuhatajatundi. Õpetaja tutvustas meile eesoleva kooliaasta rõõme ja raskusi. Hiljem liitusid meiega ka paralleelklasside õpilased, kellega koos kuulasime Martin Saare esitlust keemia ajaloost ning bioloogiaõpetaja Kersti Veskimetsa sünapside esitlust. Esitluste ajal käisid oma uut kooli avastamas ka 1. klassi lapsed. Laupäev koolis lõppes kella 12.30 paiku ning kokkuvõttes oli üritus väga pull.

 

kirjutas Karl Tani

Lisas: lend136c 08.10.2018 20:05

Tund Helen Kaasikuga

Reedel, 21. septembril esines meile realica ainetunni raames Tallinna Reaalkooli vilistlane ning tervelt 40. aastat Tallinna Reaalkoolis matemaatikaõpetajana töötanud Helen Kaasik. Meile räägiti pikemalt Tallinna Reaalkooli ajaloost ning seda veidi isiklikumas plaanis. Õpetaja rääkis nii oma seiklusrikkast lapsepõlvest kui ka oma isa omast, kes on nimelt samuti lõpetanud meie kooli. Kuulsime vahvaid ning nostalgilisi lugusid vähe omamoodi õpetajatest, huvitavatest sündmustest ja tegemistest ning nägime toonaseid klassipilte, diplomeid, auhindu, kiituskirju, õpilaspiletit jm. Tund aitas väga hästi kaasa ajaloo mõistmisele veidi argipäevasemas ja reaalsemas plaanis.

136.c tänab Helen Kaasikut selle huvitava ja hariva tunni eest!

Kirjutas Aile

Lisas: lend136c 25.09.2018 20:53

Rebastenädal

Ei ole vist mingi saladus, et 10ndike jaoks on Tallinna Reaalkoolis kolmas koolinädal väga pingeliselt oodatud nädal. Rebastenädal oli nagu alati väga tiheda tegevuskavaga, kus oli rõõmu, nalja, higi ja pisaraid. Kõige kergem on kokkuvõte sellest nädalast teha päevade kaupa.

ESMASPÄEV: Esimene päev, kui kõik rebased pidi tulema oma väga kenades kostüümides kooli kella 7ks ja võtma kaasa jumalatele hommikusöögiks midagi. Grupid olid juba kõigile tuttavad, kuna nädal varem olid koolis grupid juba kohtunud. Esmaspäeval tegid meile jumalad kõik reeglid ja nõudmised selgeks ja hakkasidki esimesed tantsutunnid, mis alguses olid enamusele väga rasked. Peale kooli oli gruppidevaheline teatevõistlus, mille võitis ülekaalukalt grupp Brigaad. Teatevõistlus oli päris ebameeldiv, aga lõbus kogemus, kus nalja sai palju. Eriti said naerda jumalad, kes said kogu pulli kõrvalt vaadata.

Vasakult paremale: Sven, Eric ja Uku

TEISIPÄEV: Teisipäev algas nagu esmaspäevgi jube varakult, kell 7 kohvitassid käes, pidime jällegi koolis olema. Teisipäev oli ausaltöeldes üpris tavaline päev sai jälle tantsusamme õppida aga midagi meeldejäävat ei juhtunud. Päeva lõpus oli viktoriin, mis tutvustas jumalate jumalikke vägitegusi.

direktor Ene Saar ja Stefan

KOLMAPÄEV: Kolmapäeva hommik algas väga keeruka jogatunniga, mida juhendas Kaspar Kalle isiklikult, kus peamine asend oli lihtsalt maas lamamine. Jäi mulje et härra Kalle ei ole väga paljudest joga tundidest osa võtnud. Lõunal sai jälle tantsu lüüa ja kolmapäeva lõunaks oli Triin Veskimeistri ja Kaspar Kalle juhendatud tants juba enamusel selge ja see meeldis kõigile. Enne koolist ära minekut loeti meile veel ranged sõnad peale kuidas vanalinnas maastikumängu ajal käituda ja siis hakkas üks rebastenädala oodatumaid ja meeldejäävamaid õhtuid pihta. Nagu ütles 5miinust KOSTÜÜMID SELGA JA LINNA!!!

sats

(long live Tom)

NELJAPÄEV: (Nagu panid kirja meie eelkäijad 133.c) Oli…Vist…

Tegelikult ei olnudki nii hull nagu lugudest olime kuulnud. Vähese uneaja tõttu oli küll raske üles ärgata, aga peale Siim Laasiku ja Kristjan Baikovi kõnet said kõik unetud rebased elurõõmu tagasi kehasse ja päev läks käima. Tantsutunnid läksid ka väga sujuvalt ja vaikselt hakkas ka rebastele tantsimine nii väga meeldima, et seda tehti lausa naudinguga.

õpetaja Madis Somelar ja Stefan

REEDE: Nagu kõik head asjad, siis oli ka rebastenädal lõpusirgele jõudmas, oli veel jäänud vaid flashmob Estonia teatri taga, rebaste ristimine ja viisakas nädalat kokkuvõttev pidu. Flashmob läks väga hästi ja publiku nägudest jäi mulje nagu jäädi rahule show-ga (täname väga Kaspar kallet ja Triin Veskimeistrit, kes olid väga laheda tantsu kokku keevitanud). Rebaste ristimine oli huvitav kogemus, põlved hakkasid valutama.

Rasmus

hr Joonas Mengel

õpetaja Eve Karp ja Stefan

Kokkuvõte: Kindlasti üks paremaid nädalaid meie kõigi elus, millest saab rääkida elulõpuni. Terve 136.c tänab kõiki jumalaid, et korraldasite meile sellise vinge nädala ja loodan, et me teid ühe nädalaga liigselt ära ei tüüdanud/väsitanud ja saame veel aasta aega toredalt aega veeta.

RAFFALE

Kirjutas Olari

Lisas: lend136c 25.09.2018 20:49

Spordipäev 3. septmebril

Selle aastane spordipäev toimus meil Hiiu staadionil. Paremad kohad meie klassist olid:
100 m jooksus gĂĽmnaasiumis poiste seas sai
Marek 1.koha ajaga 11,53
Hugo ja rasmus jagasid 5-6 kohta ajaga 12,02
2000 m jooksus, mis tegelikult kujunes hoopis 1500 m jooksuks, kuna rajamõõtjad olid asjast veidi valesti aru saanud said
Päärson 2.koha ajaga 5.07
Mengel 4.koha ajaga 5.13
Tüdrukud kahjuks see aasta veel midagi suuresugust ei saavutanud, aga kõige tähtsam ongi osavõtt ja järgmine aasta läheb kindlasti paremini.
Lendude vahelises jalgpallis said meie klassist tiimi Sirle ja Aiko, aga kahjuks tuli mõlemas mängus vastu võtta kaotus
Lennu poiste jalkasats koosnes peamiselt meie klassi härgadest. Esimene mäng oli hirmus tasavägine, kuni meie ome Kanté(Mengel) tegi väga jubeda söödu oma värava suunast ja vastasmängija ka kohe karistas. Meie jalkastaaride jaoks oli mäng liiga lühike, et oma hiilgavaid liigutusi demonstreerida seega tuli ka poistele mõlemas mängus vastu võtta kaotus. Aasta jooksul lubasid härrased kõvasti areneda ja kokkumängu harjutada, et järgmine aasta see jalka kinni panna.
Kirjutas Joonas M

Lisas: lend136c 25.09.2018 20:27

Tutvumispäev 31. augustil

31. augustil sai meie klass tervikuna esimest korda kokku staadionil, kus huvijuht Piret Otsa rääkis uutele tulijatele Reaalkooli kommetest ja vanadest traditsioonidest- pudirida, sõrmused, lõpumärgid jne. Kohal olid ka meie lennu klassijuhatajad- Madis Somelar, Geili Rehtla ja Piret Karu. Mängisime omavahel erinevaid tutvumismänge, mille käigus õppisime uute klassiõdede-vendade kohta  üht-teist. Saime kogeda esimest klassijuhatajatundi uue klassijuhatajaga, kus me nägime esimest korda oma kuldsete sakkidega koolimütse, mida ei tohtinud pähe panna enne mütside tseremooniat esimesel septembril. Taavet rääkis ka meile lühidalt oma vahetusaasta kogemusest Prantsusmaal. Peale klassijuhatajatundi saime ka uued õpikud kätte, mida oli oodatust palju vähem- vaid 6 tükki. Kokkuvõttes oli tegemist toreda üritusega, mis aitas kaasa uue klassi ning osadel ka kooliga tutvumisel.

Kirjutas Aleksander

Lisas: lend136c 25.09.2018 20:24