“Gesamtkunstwerk”

Ă•htul viis Henke meid taaskord Kinoteatrisse eriskummalist etendust vaatama: “Gesamtkunstwerk”, autor Paavo Piik. Etenduse nimi on saksakeelne termin, mis kõlab eesti keeles kui “ĂĽldkunstiteos”. Gesamtkunstwerk on teos, mis pĂĽĂĽab kasutada ära kõik või vähemalt paljud kunsti liigid.
Teater jättis nii mõnegi segadusse, aga saadud elamus oli meeldejääv. Mängiti valguse ja muusikaga ning demonstreeriti skulptuuride loomist. Nägime laval ka juba eelmisest Kinoteatri etendusest tuttavat Sander Rebast. Etendus rääkis erinevate kunstiliikide mõjust inimesele. Näiteks seletas lahti, kuidas raamatud meid targemaks teevad – esitlevad erinevaid olukordi ja kuidas nendega toime tulla, näitavad emotsioonide ja ootamatuse tähtsust, panevad sõnadesse elutõed, mida filosoofia ei suuda ĂĽldistada. Tuleb välja, et kunst saab olla mõjuvõimas relv, kui seda õigesti kasutada. Seekord saime saalis ennast väga targana tunda, kuna teadsime laval jutuks tulnud Vana-Rooma faktide tausta, ajalootundidest on selgelt kasu olnud.

Tsirkust ja leiba!

Kirjutas Elina

Lisas: lend136c 18.06.2019 15:15

Märgipidu

LĂĽhendatud tunnid, mis kaasnesid aktusega, meeldisid meie klassile ikka väga. Saime teada asjaolu, et märgiaktus koosneb põhiliselt plaksutamisest – nĂĽĂĽd ainult ĂĽks märgiaktus veel plaksutamist, kuni saame ise ka märgid rinda. Ă•htu poole toimus päeva huvitavam osa – märgipidu, mis kujunes oodatust palju paremaks. Kohe ĂĽldse ei tahtnud sealt aulast lahkuda. Linda ajal terve reaali kogukond karjus otseloomulikult “bocki mu bocki”. Lõpuks olid enamus poisid läbimärjad ja kõik jäid vägagi rahule sellega. Kahjuks tuli tõdeda, et tantsukursused väga ei aidanud, kuid sellest polnud eriti midagi, õhtu möödus suurepäraselt. Võisid liikuda aulast garderoobi ja näha, kuidas Olari Mo Bambat blastib ja meie klassi poiste mastaap sõnu kaasa karjub. Anni õhtu läks natukene liiga palju maksma, see õppetund ei unune veel nii pea ning õhtukangelaseks võib lugeda Patrickut.

Järgmise aastani!

Kirjutas Aiko

Lisas: lend136c 18.06.2019 15:13

Teadlaste öö

Pärast pikka koolipäeva toimus Reaalis ikka traditsionaalne Teadlaste öö. Meie klassist olid abiks päris paljud õpilased (ÜKT tuleb ikka täis saada). Sirle, Marie ning Sven võtsid suure naeratusega vastu külalised. Garderoobis abistasid Mirko ja Patrick. Teisel korrusel võis näha füüsikat seletamas Annit. Kolmandal korrusel aga asetsesid Marie ja Linda. Paar tundi vudisid ringi koolimaja peal väikesed lapsed, kes ootasid huviga reaalainete seletusi. Sai lahendada mitmeid ülesandeid kõigis erinevates ainetes. Kui lõpuks külaline kõik õpitoad läbi käib ning leiab lahenduse töölehel, sai aulas auhinnaks Aikolt ning Ailelt diplomi oma nimega ja lisaks veel raamatu. Pidev seletamine ning küsimustele vastamine oli päeva lõpuks kurnav, mistõttu pani see meid väärtustama õpetajate kannatlikkust meid kõiki õpetada

.

Kirjutas Anni

Lisas: lend136c 18.06.2019 15:10

ERSO kontsert

Sümfooniline lõuna VIII: Mozart ja Mendelssohn

Käisime vabatahtlikult kohustuslikus korras ennast kultuurselt harimas. Kogu lend läks Eve Karbi juhtimisel kuulama ERSO kontserti.
Lahkusime koolist peale viiendat tundi. Kõik olid endale selga pannud natukene viiskamad riided ning olid valmis tõeliseks kultuurilaksuks. Liikusime iseseisvalt Estoniasse ning otsisime välja varem antud piletid. Enne, kui me taipasime, olime juba oma kohtadel saalis ning kuulasime Giordano Bellincamp’i dirigeerimisel mõnusat muusikat.
Esimesena esitati I osa Mendelssohni 5. sümfooniast („Reformatsioonisümfoonia“). Lugu pani inimesed kiires tööpäevas kohe klassikalise muusika rütmi ning aitas sisse elada.
Teiseks looks tuli lavale solist Ingely Laiv ning mängis koos orkestriga ette Mozarti oboekontserdi I osa. Laiv mängis oboed väga emotsionaalselt ja oli ilmselge, et see on midagi, mida ta tahabki oma elus teha.
Kolmandaks ja viimaseks palaks oli Richard Straussi sümfooniline poeem „Don Juan“. Lugu sobis viimaseks väga hästi ja tekitas tunde, et kas tõesti sai kontsert juba läbi.
Pärast kontserti liikusime tundidesse tagasi. Järgmisel nädalal arutasime muusikaelamuse üle ka muusikatunnis ning tuli välja, et rahvale meeldis kõige rohkem Straussi lugu.
Jääme ootama järgmist kontserti, kuhu Eve Karp meid viib.

Kirjutas Annika

Lisas: lend136c 18.06.2019 15:06

Etendus “Hamlet”

Veebruaril käis meie klassist väiksem punt teatris. Ă•petaja Mirja soovis kõigi huvilistega Vaba Lava loodud “Hamlet” teatrietendust vaatama minna. Ă•petajal oli teatris tutvusi ja tema varasemate kogemuste põhjal pidi peaosatäitja Nero Urke olema suurepärane. Teatris puudusid istekohtade numbrid ja kehtis “Kes ees, see mees” põhimõte, seetõttu soovitati varakult kohal olla. Etendus oli ĂĽldiselt suurepärane. Autor oli teinud klassikast moodsama ja koomilisema versiooni, keskendudes rohkem Hamleti suhetele ja probleemidele, mis on aktuaalsed ka tänapäeval. Taustaks olev heavy metali stiilis muusika oli esialgu harjumatu, aga see lõi etendusele sobiliku meeleolu ja kummitab veel tänapäevani. Kõik jäid etendusega kindlasti rahule ja Nero oli tõesti hea näitleja.

Kirjutas Kevin

Lisas: lend136c 18.06.2019 15:05

Gümnaasiumi suusapäev

Saabusime suusapäevaks kenasti kella 9 paiku Nõmme Spordikeskusesse. Kui suusad sai laenutatud ja jalga pandud, pidime stardis mõnikümmend minutit ootama, sest tähestiku järgi diskrimineerides on c-klass ikka viimane. Kõik sujus enam-vähem, kuni meie klassiõde Anne-Mari kahetsusväärsel kombel kukkus. Püsti tõustes ja edasi liikudes hakkas teadvus vaikselt kaduma. Peale mõningast abi ootamist, osutati seda õnneks kooli medõe ja hiljem saabunud kiirabi poolt. Anni on nüüdseks elus ja terve. Peale suusatamist saime kosutust sooja tee ja pirukate näol. Tüdrukute vähese esindatuse ja klassi kohatise kasina organiseerituse tõttu ei läinud meil klassidevahelisel teatevõistlusel osalemine kuigi edukalt. Õigel ajal olid stardis vaid Hans ja Annika. Nii jäigi seekord osalemata. Koht, kus saame järgnevatel aastatel end parandada.

Kirjutas Mia

Lisas: lend136c 18.06.2019 15:02

Kiriku ja Stenbocki maja kĂĽlastus

  1. detsember

Enne kui Madise lapsed lõpuks paariks nädalaks talvepuhkusele said minna, oli tarvis siiski paar korda veel oma ülimat entusiasmi ja kultuurihuvi üles näidata. Nii algaski päev varahommikuse nö vabatahtliku kirikukülastusega. Juba seal olid mitmed vanemate klasside õpilased segaduses, miks kümnendikud kohale ilmunud on. Vastuseks oli ikka paljuütlev: “No Somelari klass.” Ja kuigi kõigi silmad vist terve kirikuõpetaja loengu ajal lahti ei püsinud, oli tegu siiski väärt külastusega. Järgmisena suundusid meie ülikondades noormehed ja viisakalt riides neiud. Stenbocki majja ringkäigule. Saime külastada kõiki tähtsamaid ruume ja isegi kohti, kuhu väidetavalt tavaliselt külastajaid ei lasta. Ju siis suudame tõesti nii kordumatu ja stiilse mulje jätta. Kuid suurim tõdemus oli tõenäoliselt see, et ühel päeval on Stenbocki majas ka korralik 136.c klassi esindus olemas, sest meie viksid poisid sobisid sinna kui valatult, neist kohe õhkus kõiki korralikule riigimehele vajalikke omadusi. Pressiruumis nende harjutamist vaadates saime ka hea kõhutäie naerda. Päev lõppes otseloomulikult klassijuhatajatunniga, mis seekord aga väga eriline oli. Kuna sellel aastal “Tõde ja õiguse” lugemine just kõige edukamalt ei kulgenud, tegi Madis meile vägagi tähendusliku kingituse- me kõik saime uue 5-osalise köite omanikeks, mis kusjuures 2019 aasta jõuludeks ilmselgelt läbi on. Raamatuid üle andes tegi Madis kõigile ka väikese pühenduse. Tund möödus naerdes, kuid oli ka sõnu, mis hinge läksid. Muidugi tegime ka omapoolse tänuavalduse romantilise kuumaõhupallisõidu kinkekaardi näol. Oleme Madisele ääretult tänulik, selle eest, mida ta meile andnud ja õpetanud on.

Kirjutas Aile

Lisas: lend136c 16.06.2019 15:53

IT loeng neiudele

Meie klassi tüdrukuid külastas täna ühe kehalise asemel kolm IT-sektoris töötavat noort naist. Ulla, Iida ja Anna, kõik kolm on lõpetanud Reaali gümnaasiumi: kaks 128. ja üks 127. lennu. Nad tulid meile rääkima, et innustada noori neiusid valima eriala IT-sektoris. Nimelt viimase 30 aasta jooksul on naiste osakaal IT-valdkondades kahanenud 25%, vaatamata tehnoloogia valdkondade populaarsuse kasvule. Nad tutvustasid meile oma isiklikku teekonda informaarikasse. Ühelgi kolmest ei olnud keskkooli lõpetades plaani töötada infotehnoloogiaga. Nad andsid meile edasi kolm peamist mõtet: on okei, kui me veel ei tea mida tulevikus teha tahame; IT-valdkond on meile kättesaadavam, kui tundub; meil pole eelnevalt vaja suurepäraseid erialateadmisi vaid pigem uuenduslikku lähenemist ja loogilist mõtlemist.
Nad pakkusid meile mentorlusprogrammi SheRockets, kuhu 6 tĂĽdrukut kiiruga end regristreerisid.
Kokkuvõttes võib öelda, et meie klassi tüdrukud said hulganisti inspiratsiooni ning tärkas huvi uute erialade vastu.

Aitäh Ulla, Anna ja Iida!

Kirjutas: Anni

Lisas: lend136c 03.06.2019 01:02

Somä ja G5 vaba lava

10.05.19 toimus meie naaberkoolis G5 vaba lava, kus esindas meie klassi (ja ka kooli) Somä.
SoMä on meie klassi bänd, mis on loodud kalli klassijuhataja auks. Bändis on 5 liiget: esimees, kes teeb tegusid SoundCloudis – S10 ehk Sten;
noor kitarrist – Juki; Kohila muusikageenius ja bassist – Miko; SoundCloudi suurtäht ja trummar – Stefan; pesumasin ja klahvimängija – Liisa Rita. Bänd mängib erinevat muusikat – poprockist metalini. Vaba laval esineti looga “Pumped up kicks” ja see oli lausa nii hästi esitatud, et võideti 3. koht! Palju õnne! Tähistama mindi äsja võidetud kinkekaartide ja erinevate soodustustega otse Härra Mauruse pubisse.

Kirjutas: Miko

Lisas: lend136c 03.06.2019 01:00

Meie armas klass

  • Liisa Rita Viitung

Pikkus: 173 cm

Silmavärv: Sinakas-hallikas

Jala nr: 39


Liisa on suhteliselt “chill” ja rahulik tüdruk. Tal on muusikas ja klaverimängus üsna osav käpp kuid ta on veidi pelglik ja ei taha  oma andeid väga maailmale näidata. Harva on kuulda Liisa poolt esitatavaid adagio’s D-duure või largo’s E-minoore. Ka koolitundides hoiab ta end muusika keskel, sest pole just palju tunde, kus tema pinginaabriteks poleks maailmakuulsad SoundCloudi räpparid S10, Tu$$uvagun või Fredd-y. Liisa on hea klassikaaslane.

 

Aiko Liisa Olek

Pikkus: 171 cm

Silmavärv: Sinihall

Jala nr: 39

Paneb tähele inimesi enda ümber ning aitab alati kõiki, kellel tundub mõni mure südamel olevat. Hilineb pea igasse tundi, sest puhvetikülastused toimuvad sageli ning ta võtab nendega oma aja. Armastab saunaskäimist. Soe ja emotsionaalne, meeldib palju kallistada. Äärmiselt armas ja hooliv, teab vist absoluutselt igat inimest Reaalis ja nende suhteid teistega. Kunstiliselt väga andekas.

 

Kevin Sults

Pikkus: 181

Silmavärv: Roheline-sinine

Jala nr: 43

Poiss nagu poiss muiste, valge naha ja kuldsete kiharatega. Ei ole too küll mingi atleet, kuid kõik oma kehalise kasvatuse tunnis vajaka jäämised teeb poiss tasa koolitunnis. Kevin on meie klassi matageenius. Ei ole ülesannet, millele ta lahendust leida ei suudaks. Viimsist tulnud poiss, kes tõestas juba rebaste nädalal, et suudab numbreid lahutada ka väljaspool kooli.

 

Johann Mattias Kammiste

Pikkus: 170,5 cm

Silmavärv: Pruun

Jala nr: US9/EU 43

Kammiste on kui meie klassi muusikalise osa tsenter: kui ta ei ole koolitööga või arvutimängudega hõivatud, võib teda näha SoMäs kidral soolosid tinistamas või meie räpiskeenele uusi biite produce’imas. Kammistes on tunda sellist humble hypebeast vibe’i, mis ei ole nii in your face nagu selleks on Olaril. Oleme näinud arengut, kuis Roccast tulnud vene keeles purssivast väikesest boheemlasest on saanud tubli (ent siiski väike) reaalikas. Klassi ĂĽhtsuse tugevdamiseks on tal alati trikke oma varrukas – oma isa ja venda oma eludest rääkima kutsumisest (hämmastav on see, kui palju võib nende ja Kammistega sarnasusi leida) maitsvate kringlite toomiseni kooli sĂĽnnipäeval. Sama omast piiritut vabadust järgides olen kindel, et paar aastat peale gĂĽmni lõpetamist võib tema kohta lugeda seekord mitte klassichatis Kangrole telefoniga vahele jäämisest, vaid peavoolumeediast millegi võimsa, omapärase ja ka kentsaka kordasaatmisest

 

Karl Tani Priilinn-TĂĽrk

Pikkus: 187 cm

Silmavärv: Sinakashall

Jala nr: 46,5

Konspekteerib rohkem kui kogu ĂĽlejäänud klass kokku. Koljat meie Taavetile. Kirjanduse rĂĽhmatöödes kõige soovitavam inimene, kuna alati on kõik loetud ja konspektid tehtud. Kahekordne perenimi – kahekordne ramm. Mõtleb palju, ĂĽtleb vähe.

 

Hugo Kivilo

Pikkus:185 cm

Silmavärv: Rohekas-hallid

Jala nr:44

Hugo Kivilo (tuntud ka kui Kivi) on meie kõigi poolt armastatud klassivanem ja satsi liider, väikestviisi ajaloolane ja sõber kõigile. Tegemist on mehega, kes korraldab, vastutab ja motiveerib. Näha on, et ta annab endast parima, mis kajastub loomulikult ka õpitulemustes, ja on kindlasti nõus iga halamise ära kuulama kui vaja. Kogu selle tubliduse ja viisakuse kõrval ei puudu muidugi korralik pulli tegemine ja huumor. Ühel päeval saaks saaks hea Somelar.

 

Kaspar Päärson
Pikkus: 191 cm

Silmavärv: Hall

Jala nr: 46,5

Kaspar on ainus poiss meie klassis, kes on tuntud oma võrratute suusaoskuste poolest. Selle spordiala tõttu puudub ta tihti koolist. Ka õpetajatele on ta oma suusatamishobiga silma jäänud. Samuti on Kaspar vilunud geograafias. Kui ta oleks kaste, oleks ta sweet sauce. Paarile neiule on ta klassis silma jäänud humoorikusega (eriti lühikestele). Saab väga hästi Piret Karuga läbi.

 

Sirle Saareväli

Pikkus: 170 cm

Silmavärv: Hall

Jala nr: 39,5

Hallisilmne teravkõrvne babe. Mikost veidi lühem. Valis enda parimaks sõbraks (mingil põhjusel) koera asemel jänese. Mängib klaverit ja tajub enamikust paremini füüsikat, mis Reivo tunnis eriti ei loe. Tantsib ka vist natuke.

 

Marie Soosaar

Pikkus:158 cm

Silmavärv:Sinine

Jala nr: 37,5

Kannab iga päev erinevat hoolikalt läbimõeldud ja kombineeritud outfiti. Hommikuste enda korralikuks sättimiste tõttu tuleb Marie vahel esimesse tundi paar minutit hiljem. Vaikne aga samas väga tore neiu. Alati on ilus naeratus suul. Neiu on vägagi abivalmis- kui kellelgi ei ole just kõige parem tuju, proovib Marie alati inimest aidata ja on aidanud klassi paljude asjade väljamõtlemisega.

 

Elina Karlson
Pikkus: 167 cm

Silmavärv:Hall

Jala nr:39

Laia silmaringi ja asjaliku olekuga inimene. Oskab inimesed ennast kuulama panna ja ei karda oma arvamust vajadusel avaldada. Tulevikus üks nendest, kelle sõnade järgi peame tegutsema hakkama. Jube hea pea keelte peale, kuid selle nimel on ka vaeva nähtud. Ükskõik, mis teema parasjagu üleval on, võib kindel olla, et Elina oskab kaasa rääkida ja nii teistele heaga meelde jääda. Üks kuldsemaid tsitaate: „Olen küll halb vegan, aga hea inimene.“ Väite mõlema poolega saavad kõik tema tundjad nõustuda.

 

Rasmus Rannala

Pikkus: 183 cm

Silmavärv: Roheline

Jala nr:41

Kõige andekam jõuksimees.Oskab teha head nalja. Parim kõiges, tal lihtsalt tihti ei vea. Pole õnne mängus, aga seda on armastuses. Palju sõpru igas kandis, lasnamäe ohtlikuim sell. Meie uus ärimees, majanduse tunnid on ikka pea sassi ajanud tal

 

Joonas Mengel

Pikkus: 192 cm

Silmavärv: Sinine

Jala nr: 45,5

Võtab elu rahulikult, kuid ka nii on võimalik täiel rinnal elada. 1. tunnid on loodud mediteerimiseks. Suure ja sooja südamega. Hingest korvpallur, kuid täiendab jooksvalt ka endas peituvat jalgpallitalenti. Karjääri teeb mänedžerina.

 

Linda Helen Herman

Pikkus: 170 cm

Silmavärv: Sinine

Jala nr:39

Linda tuli c klassi teistest hiljem, kuna alustas gümnaasiumiteed b klassis, alguses oli küll kahtlusi kas linda ikka c klassi vaariline on aga täna võib kindlalt öelda, et klassijuhataja tegi õige otsuse linda klassi võtmisega. Esimeste tundide ajal on enamasti linda pea käte vahel ja ta pikendab oma öö-und. Puhveti kliendikaart on kindlasti lindal olemas, tavaliselt soetab ta sealt kohvit. Kindel eesti keele õpetaja mirja lemmikõpilane.

 

Mathias KĂĽlvi

Pikkus: 183 cm

Silmavärv: Roheline

Jala nr: 43

Enne teeme, siis mõtleme! Rõõmus poiss, kes teeb alati pulli. Meie klassivanema abi ja mees
on võrkpall. Võtab liidri rolli, kuid on alati võistlustel, veidike ilueedi. Ei suuda absoluutselt kunagi inimesega silmsidet hoida. Rasmuse lemmik müramiskaaslane. Sai kelleltki tutsu nii kõvasti, et põsk paistes ja tarkus(ehammas) läinud. Naudib õppida vene keelt varajaste hommikutundideni välja.

 

Mirko Meerits

Pikkus:187 cm

Silmavärv:Rohekassinine

Jala nr: 44

Pikk poiss, kes tulnud meie klassi oma tarkusega edendama Peetrist. Oma trademark ümmarguste prillidega räägib poliitikas juhtunuvast. Huvitub füüsikast ning on klassis üks edukamaid selles, Reivo lemmik küll ei ole. Mees nalju ei viska tihti, kuid kui viskab, tulevad killud. Teeb ka iroonilist Soundcloudi räppi, kuid edu veel otsib.

 

Stefan Saar

Pikkus: 185 cm

Silmavärv: Sinakashall

Jala nr: 45

Seltsimees Stefan Saar a.k.a. tussuvagun moodustab meie klassi Soundcloud räpparitest veerandi. Poisi puhul on tegemist võrkpalli harrastava tegelasega. Samas kui järele mõelda siis ega see sport pole ikka tema pärusmaa. Mehe sõrgasid katavad jalavarjud suurusega 45 ja kandadest sinihalli silmse pea laeni jääb ĂĽmardatult 6’1” jala jagu puhast lihast, millega ta klassibändis Somä hoogsalt trumme lahmib peksta. Nagu võib juba aru saada on tegemist erilise ekstraverdi, muidu intrigeeriva oksa ja hullu naistemehega, kes on selles osas ka Somele juba hambusse jäänud. Ăśritanud on ta kätt ka helipuldis kuigi arvamused tema oskuste osas lahknevad kahte lehte. Kuigi klassiĂĽrituse puhul ei tule ĂĽhtki nigelat sõna leidub kooliĂĽrituste diskodel kriitikat palju mehehakatise muusikalise maitse osas.

 

Aleksander Noor(Sassu)

Pikkus: 189 cm

Silmavärv: Rohekas

Jala nr: 44

Kui peaks meest ühe omadussõnaga kirjeldama, siis oleks see ilmselt töökas. Tundides teeb Sassu ilusti kaasa, kodutööd on tal alati tehtud ja akadeemilisest pettusest pole mees kunagi kuulnud. Vabal ajal meeldib talle tennist mängida, ketast loopida ning klassikaaslasi õppetöös järele aidata. Teame teda ka kui katuse ja endise pinksi omanikuna, kus on aastatega juhtunud nii mõndagi. Nende mälestuste eest jääme talle alatiseks võlgu. Sass on hea huumorisoonega ja tänu temale on meie klass palju värvikam.

 

Olari Arthur Tiit

Pikkus: 195 cm

Silmavärv: Rohekassinakas

Jala nr: 46,5

Kui näete reaali peal hullamas kahemeetrist papsi, kellel jalas Off-White ja jutt kõlab kilomeetrite kaugusele, siis on arvatavasti tegemist Olariga. Ta ei karda kunagi avaldada oma arvamust ning hääletatatud “kõige parem glow up”.

 

Georg Kõss
Pikkus:182

Silmavärv: Roheline

Jala nr:43,5

Meie klassi stiilikunn – keegi pole vist kahte triiksärki korraga kandnud. Sõidab suht kõrgel tasemel karti ja keegi ei tea, mis skeemiga on tal juba autojuhiload olemas. Ainuke mees meie klassist, kes Some autoga sõitnud on. Seinakella mees ei vaata, sest pole möödunud vist ĂĽhtegi koolipäeva, kus Rolex või Audemars Piquet tema käe pealt puudu oleks. FĂĽĂĽsikas on Georgil kõik ĂĽlesanded juba enne õpetajat lahendatud ainult, et lahenduskäik koosneb ainult vastusest.

 

Hans Robert Herman

Pikkus: Roheline

Silmavärv:188

Jala nr:47

Kaksikutest vanem. Tõeline isane ja elumees. Hans oskab nautida. Mesijutust härral puudust ei tule. Tundub, et ainult filme ja sarju vaatabki. Õe väitel pidavat katus sõitma.

 

Joonas Richard Roose

Pikkus: 188 cm

Silmavärv: Pruun

Jala nr: 45

Roose on väga lõbus ja huvitava iseloomuga poiss. Lemmik jututeema on selgelt GOT. Üldiselt saab õpetajadega täitsa hästi läbi. Eriti kirevad suhted on tal aga õpetaja Andrus Kangroga. Ei karda selgelt välja öelda seda, mida mõtleb. Õpitulemusi saab kirjeldada lausega: Reaali gümna on lihtsalt üks skeem.

 

Patrick Parts

Pikkus: 178,5 cm

Silmavärv: Sinihall

Jala nr: 44-46

Parts on kena noorhärra Tabasalust, kellel on ilmselt kõige korrektsemad ja oragniseeritumad konspektid, mida meie sureliku silm saab näha. Kui sul veab siis võid näha tema heledaid sinakashalle silmi sulle hommikul pannkooke valmistamas. Pastlad lähevad jalga iga suuruses 44-46 vahel ning mees ise 5 jalga ja 10 tolli lühike. Naljahammas on küll viltu suus, kuid see on siiski olemas. Jalgpall on parem kui seks ning see peab ka Patricku puhul paika. Kui meest peol näha pole, siis ilmselt ootab ta sind rahulikult õues. Kodusest playlistist võib selle tegelisnki puhul leida nii tänapäeva kui ka sajandite taguste klassikute meistriteoseid.

 

Mia Niin

Pikkus: 157 cm

Silmavärv: Roheline

Jala nr: 39

Aastaid Mia Tartus pingutas,
tulemusena täna pealinnas ringutas.
Härma eeskujulikuks teda on voolind,
reaalis abiklassivanemaks end callind.
Pikkust neiul sada viiskĂĽmmend seitse,
kohvisõltuvust tunda on veits ä.
Somelari hoole all kui kord ja kohus,
muidu on tubli, aga maks on ohus.

 

Anne-Mari Kasemetsa

Pikkus: 160 cm

Silmavärv: Roheline

Jala nr: 37

Anni on meie klassi väike punapea. Kui kusagil on vaja midagi ära teha, mida keegi teine ei taha võtab see vaikne tüdruk vastutuse enda peale. Alati on tal naeratus suul ja tuleva kontrolltöö õppematerjalid käes. Need head omadused ei ole märkamata jäänud ka meie klassi poistel, tekitades tiheda konkurentsi nende vahel (eriti Matu ja Miko  vahel). Kindlalt on Anne-Mari üks asendamatu 136.c liige.

 

Aile Anderson

Pikkus: 173 cm

Silmavärv: helekas-rohekas

Jala nr:39

Ailet võib alati näha naeratamas, sõpradest mittehoolimine pole tema arsenalis. Klaveril mängib nagu vanameister Liszt ise. Kireks on tal Marveli-filmid ja Johnny Depp.

 

Nikita Maširin

Pikkus: 5’11”

Silmavärv:Sinakashall

Jala nr: US9.5/43â…“

Suudab keemia tundides vastata ka raskeimatele viktoriini- ja kontrolltööküsimustele. Kannab Polari õlakotti, mida hoiab endale alati lähedal. Väga laia silmaringiga-tunneb keemiat, füüsikat ja kirjandust justkui oma viit sõrme. Tihti kargavad talle pähe väga veidrad, kuid mõtlemapanevad ideed. Teeb omamoodi huumorit ning saab naljadest ka teistmoodi aru, suudab enda üle nalja teha, mis on julgust vajav omadus.

 

Fred Eerik Laats

Pikkus:183 cm

Silmavärv:Pruun

Jala nr:44

Fred on vaiksem poiss, kes tuli Tik-st. Ta loob usinalt muusikat koos teise klassivenna Johann Mattias Kammistega. Neil on kahepeale kokku hetkel 3 lugu ning nende edu ja kuulsus on ainult tõusuteel. Fredi parim sõber on Liisa. Fred oskab hästi füüsikat.

 

Sven Aigar Tammeveski

Pikkus: 178 cm

Silmavärv: Rohekas-sinakas-hall

Jala nr: 43

Haruldane liik – hiidlane. Koolis paistab välja vaikse, rahuliku ja sõbralikuna. Matemaatikas on tal käppa kĂĽll, alati leiab õige lahendusviisi ning annab Kaasikule lootust, et meie klassis on ka matemaatikuid. Käib jalgpalli trennis ja on ĂĽleĂĽldse sportlik. Vajadusel oskab ka mõnusalt möllu panna ning näidata oma enesekindlust. Meie kurvastuseks läheb järgmisel õppeastal vahetusõpilaseks USA-sse. Seepärast pĂĽsib meie klassis ainult 1 aasta.

 

Eric Jakobson

Pikkus:180 cm

Silmavärv:Sinakasroheline

Jala nr:43

Meie klassi ajaveebi eestvedaja. Parimate sõprade seas tuntud kui Pärdik. Selle ĂĽleoleva iseloomu taga on tegelikult peidus arukas inimene. Ei talu sisutĂĽhju inimesi. Otsekohene – ei tasu jamada (rahvas räägib, et vabal ajal klaarib arveid). Kui avastad pangakontolt piisavalt raha mõne firmarõiva jaoks on just tema õige inimene, kellega ĂĽhendust võtta.

 

Taavet Torv

Pikkus:183 cm

Silmavärv:Hallikassinine

Jala nr: 44

Meie oma prantsuse hurmur. Soojust ja väärikust temal jätkub. Pikk nagu Eiffeli torn. Oskab suurepäraselt ja kaasahaaravalt esitleda, vene keele dialoogide ajal transformeerub ta tõeliseks näitlejaks.

 

Kaspar Arukaevu

Pikkus:184 cm

Silmavärv:Roheline

Jala nr:44

Kõige sõbralikum poiss, ta ei nori kunagi tüli ja tal pole kunagi teistega probleeme. Alati näeb kõiges ka positiivsemat külge. Tunnis ei ole just kõige jutukam, aga kui ta on omas seltskonnas, siis on Kaspar väga jutukas. Pea võtab, aga tuleks ka tööd teha! Väga heatahtlik ja lahke. Ära karda läheneda, poiss ei hammusta.

 

Henrik Kurm

Pikkus:179 cm

Silmavärv:Roheline

Jala nr:41

Henrik on väga mitmekülgne isiksus, kelle sugust teist ei leidu. Oma vanuse kohta on tal väga lai silmaring ja piisavalt julgust, mis võimaldab tal alati vestlusel oma arvamust avaldada. Henrik on klassi kõige ausam ja otsekohesem õpilane, mis justkui sobiks talle. Ometigi on noormees väga hea suhtleja, mis tõmbab vastassugupoolt nagu magnet. Isegi kui Henrik pole just parim näide härrasmehelikusest, siis naistemees on ta kindlasti. Kooli kõrvalt on Henrik oma aega pühendanud ka spordile, tehes seda juba mitmendat aastat järjest squashis tipptasemel. Samuti meeldib talle väga teatris käia ning on ka kogu klassi korduvalt etendustele viinud.

 

Sten-Markus Reintam

Pikkus:180 cm

Silmavärv Sinised

Jala nr:43

Sten on meie klassis kõige silmapaistvam isik. Ă•petajate seas on ta tuntud, kui kõige jutukam. Aga see pole klassikaaslaste vaatepunktist sugugi halb –  Stenil on huvitavad ja filosoofilised vaatepunktid. Kui tunnis peaks esile kerkima mõni eluline kĂĽsimus, siis julgeb Sten alati oma mõtteid jagada kas või naljaka kommentaari näol. Rohkem tuntud oma räppari nime all: S10. Eks muusika ole artistile eneseväljenduse viis, ideid Stenil ikka jagub.

 

Karmo Viherpuu

Pikkus:180 cm

Silmavärv:Tumepruun

Jala nr:42

Karmo on meie klassi tantsulõvi. Ballilidel vallutab tantsupõranda ja on näha, et on teistest pea jagu üle. Tihti aitab ta enne balli huvilistel tantse korrata. Tema silmad on nii tumedad, et pole võimalik eristada, kus lõppeb pupill ja kus algab iiris. Saab kõigiga suurepäraselt läbi. Teda võib pidada üheks korralikumaks ja kohusetundlikumaks poisiks Tallinna Reaalkooli 136.c klassi 28-st poisist.

 

Annika Ă•unapuu

Pikkus: 159 cm

Silmavärv: Rohekassinised

Jala nr: 37,5

Sooja südamega inimene, kes ei karda tulemuste nimel kõvasti vaeva näha. Üks haruldasi inimesi, kes oskab järjepidevalt üllatada. Väga laia silmaringiga, õige inimene, kellelt küsida, mis parasjagu maailmas toimub. Leiab pea alati hetkeks sobiva laulu, millega ruumi meeleolu tõsta, olgu siis tegemist džässi, estraadi või 90ndate popmuusikaga.

 

Johann Mattias Tamm

Pikkus: 180 cm

Silmavärv: Rohekas-sinakas-hall

Jala nr: 44

1.80m pikkusega õpihimuline noormees, kelle vaba aja sisustab peaaegu täielikult Netflix, mida ta oma sinirohehallide koerasilmadega vaatab, lamades enda megasuures voodis, kus ta flexib enda 2019 Ultraboostidega. Väga nüansirikas vestluspartner, kes põhimõtteliselt ei vaidle mitte kunagi. Vahest harjutab ka discgolfi, milles on veel arenguruumi. Muidu kõva tennisist. Kui tunned Matut, siis tead, et raha on vaid number ja kui load käes, sõidutab ta sind oma punase Porschega Niitväljale golfi mängima, kui discist asja ei saa. Lemmiktoiduks koolis on kindlalt kanawrap ja sellest aastast mekib ka päevaprae kõrvale kastet, mis enne vastuoluliseks osutus.

 

Miko Lond

Pikkus: 175 cm

Silmavärv: Rohekashall

Jala nr: 42,5

Miko on tuntud kui kõva maamees. Oma metsaäärses talukeses on tal toita koer ja kass. Miko peab maamehele kohaselt väga lugu korralikust saunaskäigust ning kümblustünnis mõnuledes tõmbab ta kauneid tütarlapsi ligi nagu magnet. Samuti on Miko omamoodi keemiageenius, kes klassile keemia selgeks õpetab, kui lugupeetud õpetaja Andrus Kangro samal ajal kohvi rüüpab. Lisaks on Miko andekas pianist ning mängib bassi Reaali kuulsas noortebändis Somä, mis teeb ta noortele neiudele veelgi ihaldusväärsemaks. Ta õppis ka viiulit. Kaks aastat. Milline mees.

Marek

Pikkus:186 cm

Silmavärv:Pruun

Jala nr:44,5

Poiss on kiirem kui välk. Käivad kuuldused, et külastab enne koolipäeva jõusaali. Üks täiskasvanulikum õpilane klassis. “Rääkimine hõbe, vaikimine kuld”. Veedab suure osa ajast telefonis, rääkides oma silmarõõmuga, kes vahetusaastal kaugel Itaalias. On lubatud tantsida ainult Aikoga -> 5+ tantsupartner. Hoiab rohkem omaette, kuid jagab alati soojasid naeratusi.

 

Lisas: lend136c 29.04.2019 21:44