Johannes esines geograafia- ja geoinformaatikapäeval

15. novembril toimunud traditsioonilisel.geograafia ja geoinformaatika teabepäeval Rahvusraamatukogus jagas johannes oma loovtöökogemust. Kuulatajateks olid õpilased, õpetajad, üliõpilased ja geoinformaatikaga tegelevad inimesed.

Vaata videot

Lisas: pkaru 26.11.2017 10:51

Sirgu Eesti

Lisas: kasutaja136c 23.11.2017 21:13

Loeng

Täna (23.12.2017) käis meil klassijuhataja tunnis rääkimas Reaalkooli tehnoloogia suuna lõpetaja Silver Suurorg. Peamine loengu teema oligi, miks valida just tehnoloogia suund gümnaasiumis. Silver õpib nüüd Hollandis tsiviilehitust ja on õpingutega väga rahul. Oli üpriski põnev loeng ja soovime edu talle ka ülikooliõpingutel.

Kirjutas Markus.

Lisas: kasutaja136c 23.11.2017 15:50

Reaali Poiss 90

Sel esmaspäeval, 13. novembril sai Reaali Poiss 90 aastaseks. Selle puhul käisime kõigepealt Reaali Poisi juures, kuulates kõnesid erinevatelt Reaaliga seotud inimestelt. Peale seda suundusime aulasse, kus oli relvanäitus, kus kujutati erinevaid Vabadussõja aegseid püsse. Hiljem liikusime Solarisse, kus osalesime ajalookonverentsil, kus erinevate koolide esindajad rääkisid oma kooli panusest Vabadussõjas. Lõpus laulsime kõik koos Reaali hümni ning kõik lahkusid sooja südamega.

Kirjutas Markus

Lisas: kasutaja136c 13.11.2017 13:16

TĂ–F

TĂ–F ehk Teadlaste Öö festival toimus see aasta juba 12. korda! 29. septembril( kooli sĂĽnnipäeval) olid loomulikult ka Reaalkooli uksed valla huvilistele, kes tähti jahtimas, kes niisama teadmisi täiendamas. Avatud olid mitmed töötoad nagu näiteks DNA tuba. Meie klassi õpilased olid ka jagunendud teadusruumidesse. Rhea esitas oma looduse teemalist ettekannet ning Kaur tegeles robootika töötoas. Suurem osa 9.c õpilsi pesitsesid 4. korrusel geograafia töötoas õpetaja Aile Polliga. Ăśles oli pandud ka suursugune maavarade näitus ja filmituba. Terve õhtu vältel tormas läbi sadu mudilasi, kes määrasid kivimeid ja puhusid tuult läbi anemomeetri. Peale paaritunnist istumist ja vastuste kontrollimist jäävad need viis kivimit mõnele meist vist eluks ajaks meelde… . Lõppude lõpuks oli siiski hariv ja tore päev ning järgmine aastagi oleme kohal! Meie klassist olid abis Nele, Sirle, Kertu, Kelly, Miko, Markus, Martin Hans, Kaur ja Rhea. Allpool on paar iseloodud pilti, mis iseloomustavad sĂĽndmusi TĂ–F-l Tallinna Reaalkoolis.

Kirjutas Kelly.

Lisas: kasutaja136c 27.10.2017 16:24

Bioloogiatunnid tervishoiumuuseumis

I veerandil veetsime suurema osa bioloogiatundidest Tervishoiumuuseumis. Inimene on imeline!

Lisas: pkaru 25.10.2017 11:03

Seiklusrikas päev Ida-Virumaal.

Neljapäeval, 12. oktoobril käis 136. lend Ida-Virumaal. Esimene peatuspaik oli Järve mõisa juures, kus Vabadussõjas toimunud lahingus hukkus Tallinna Reaalkooli õpilane Harald Triegel. Iga klassi esindaja süütas mälestuseks küünla.

Järgmiseks sõitsime Kohtla-Nõmmele Eesti Kaevandusmuuseumisse. Kõigepealt tutvusime põlevkivi puhastamisega ja seejärel suundusime giidiga, kelleks oli kaevanduse endine töötaja, allmaaekskursioonile. Saime palju uusi teadmisi põlevkivi kaevandamisel kasutatavate meetodite ja töövahendite kohta. Pärast saime ronida aherainemäe otsa, kuhu olid kuhjatud põlevkivist välja sorteeritud ebavajalikud kivimid.

Kõige lõpuks käisime ka Saka pangal, kus paljandub Põhja-Eesti klint. Rannal kõndides sai igaüks endale kivimitükke korjata ja võis leida ka fossiile. Seal leidus ka ohtralt Kambriumi ladestusse kuuluvat sinisavi.

Üks film ütleb rohkem kui 1000 sõna ehk kuidas see tegelikult oli

.

Lisas: kasutaja136c 19.10.2017 18:32

Pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna.

Lisas: kasutaja136c 19.10.2017 18:23

Järjekordne keemia praks (13.10)

Täna oli siis järjekordne keemia praks, kus seekord oli teemaks SOOLADE KEEMILISED OMADUSED. Kõige lahedamaks katseks osutus naatriumsulfiidi segamine soolhappega. SOOVITAME SEDA TEHA KÕIGIL KODUS/KOOLIS SUURTES KOGUSTES.

Lisas: kasutaja136c 13.10.2017 17:04

Euroopa Liidu noorteadlaste konkurs (EUCYS)

Esmaspäeval, 25. septembril puudusime oma kahest viimasest tunnist ja käisime klassiga
Euroopa Liidu noorteadlaste konkursil (EUCYS) Ăślemiste Citys. Konkursil oli peaaegu 100
erineva õpilase tööd üle kolmekümnest erinevast riigist. Meie klassile oli näitustest ilmselt
põnevaim oma enda spinneri tegemine. Lisaks sai kõrvaltõas osaleda erinevates
töötubades: näiteks pidi ehitama võimalikult kiire auto või hoopis minutiga ehitama
võimalikult kõrge torni (siinkohal tasub tunnustada Rhead, kes suutis ehitada 93cm torni
praktiliselt vaid ühe käega) või pidid kilekotist tegema legomehele langevarju. Kui kõik
töötoad olid läbitud sai osaleda loosis ja meie klassis naeratas õnn Erikule, kes võitis omale
vihmavarju. Külaskäigu lõpetas maitsete töötuba, kus sai kogeda eri maitseid ning õppida
ĂĽht-teist maitsete tundmise kohta.

Kirjutas Mikk

Lisas: kasutaja136c 11.10.2017 22:18