Nils ja Kaur – esindavad Eesti robootikat USA-s

Eesti First Global tiimi video – esindame Eestit robootikavõistlusel Ameerika Ăśhendriikides. Tutvustame eestit riigina, kus on puhas loodus, inimesed hoolivad puhtast veest ning samas toimub tehnoloogia tipparendus.

Vaata videot!

Lisas: pkaru 12.06.2017 21:33

Parvematk Emajõel

Oli jahe vihmane neljapäeva hommik, kui 8.c klass alustas väljasõitu Kalli järvele. Vaatamata varasele väljasõidule, olid kõik väga suures reisielevuses ning bussisõit möödus kiirelt. Esimese peatuse tegime Tartus, kus külastasime Tartu Ülikooli Kunstimuuseumi ning tutvusime Egiptuse surmakultuuriga, lõpetuseks saime ka ise omale meisterdada skarabeusi.

Järgmise peatusena suundusime Kavastusse, kust sai alguse meie parveretk mööda Emajõge Kalli järvele. Jagunesime kolmeks meeskonnaks, kus igale meeskonnaliikmele anti parvel oma ĂĽlesanne – kellest sai kapten,madrus, tĂĽĂĽrimees, stjuuard või lihtsalt reisija. TĂĽĂĽrimehed said parvede juhtimisega hästi hakkama ning peagi jõudsime turvaliselt RMK peatuspunkti. Peatuspunktis sõime kõhud täis, saime uut ja põnevat teada kohalikust ajaloost ning tagasisidet tiimitöödest. Edasi kulges retk lõpp-punkti läbi paduvihma, mis tegi parve juhtimise raskeks, kuid siiski jõudsime õnnelikult ja tervelt kohale parvemajja, millelt puudus pääs maale.

Kohapeal sõime õhtusööki ning hiljem käisime saunas, ujusime külmas vees, sõitsime kanuudega ja veetsime vaba aeg klassikaaslaste seltsis. Õhtul grillisime vorste ja vahukomme ning hiljem toimus suur kaardipõrgu. Õhtu lõppes varakult ( kel l 2)öörahu tõttu, aga see-eest hommik algas vara.

Hommikul äratas meid üles isuäratav pannkoogi lõhn. Peale hommikusööki oli veel natuke vaba aega, mille sees tuli valmistuda parvemajast lahkumiseks. Vaba aja üheks populaarseimaks tegevuseks kujunes päikese käes mõnulemine ja vees jalgadega sulistamine.

Teekond tagasi alguspunkti oli suurepärane, mida saatis imeilus päikesepaiste ja hommikune linnulaul. Tagasisõidul oli juhtimine nii selge, et taheti alustada üksteisega võidusõitu, mis tegelikult ei olnud lubatud.

Jõudes tagasi maismaale, olid kõik väsinud ning peale lühikest peatust olime juba tagasiteel Tallinnasse. Veel sai mängitud viimased kaardimängud, välja magada meeldejäävast parvematkast ja juba olimegi jõudnud koolimajja, millega lõppes meie retk.

  1. klassi lõpureis oli väga meeldejääv, hariv ja kindlasti kogemusterohke. Hoolimata halvast ilmast reisi algul, oli reisi lõpuks ilm suurepärane ja reisist jäi kustumatu mälestus, mida hiljem meenutada.

Kirjutasid II parve tĂĽĂĽrimehed Kelli ja Linda

Lisas: pkaru 12.06.2017 00:17

Nukuteatris “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal”

Reedel, 12. Mail käis 8.c vaatamas “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal” Nukuteatris. Enne teatrit tehti nukuteatris ringkäik. Kell 12.00 hakkas etendus pihta ja lõppes kell 15.00, kestes kokku 3 tundi. Teater oli põnev, aga natukene liiga pikk.

Vaata rohkem

Kirjutas Priit

Lisas: kasutaja136c 11.06.2017 18:50

Meie klassi mõtted lõppevast õppeaastast

Terve klassi meelest olid meil väga toredad ekskursioonid. Väga meeldis väljasõit Kuutsemäele, kus saime palju suusatada. Me oleme võrreldes 7. klassiga ĂĽhtsemad, saame palju paremini läbi. Oleme ĂĽksteise vastu lugupidavad ja lahked — meie klassis ei esine koolikiusamist. Kõigi õpilaste loovtööd olid huvitavad ja õnnestunud. TĂĽdrukute tantsukava edenes paremini ning oleme saavutatuga rahul. Märkimisväärsed tulemused olid erinevatel olĂĽmpiaadidel ning eesti keele ja matemaatika tasemetööga olid meie õpetajad väga rahul.
8. klass oli meeldejääv ja lõbus ning 9. klass tõotab tulla veelgi parem.

Ettepanekud järgnevaks aastaks:

1. Rohkem klassiõhtuid ja väljasõite.
2. Lõpureis: Amsterdam, Peterburg (+veel kohti arutamisel)
3. Võimlemispeol osalevad ka KÕIK poisid.
4. Õpetajad võiksid rohkem oma KT aegu planeerida, et ei satuks palju kontrolltöid ühele nädalale.
5. Tungiv soov on meemide lisamine kõikidesse kontrolltöödesse.

Lisas: kasutaja136c 06.06.2017 20:33

Keemia praktikum

Tegime keemias veel ühe viimase praktikumi, kus seadsime ained pH taseme järgi järjekorda alustades kõrgema pH-ga ja lõpetades madalamaga. Samuti neutraliseerisime aluseid/happeid aluste/hapetega. Samuti lasi ka armas õpetaja Saar tunni lõpus kõik ained kokku segada!

Lisas: kasutaja136c 04.06.2017 17:15

8. klassi õnnelik lõpp

30. mail tänas ja tunnustas Tallinn pidulikul vastuvõtul Lillepaviljonis oma parimaid ülelinnalistel ja -riigilistel olümpiaadidel osalenud õpilasi ja nende juhendajaid-õpetajaid.

Tänuüritusel anti autasud meie klassist 7 õpilasele ja klassijuhatajale. Tunnustuse osaliseks said Martin, Kaarel, Kaspar, Nils Norman, Erik, Argo ja Kaur. Argot tunnustati eduka osalemise eest kahes aines, Martin oli edukas viies aines.

31. mail toimus Reaalkooli direktori vastuvõtt spordiaasta parimatele õpilastele.

Meie klassi tunnustatud olid:

Karolina, Katariina, Rhea, Kelly,  Kertu,  Liina,  Grete,  Olari Arthur, Kaspar, Martin ja Mikk.

Lisas: pkaru 01.06.2017 11:36

Klassi esindus ĂĽleriigilisel geograafiaolĂĽmpiaadil

Nils, Martin, Argo ja Kaspar Emajõe suudmes National Geographicu vaateaknas.

Lisas: pkaru 06.05.2017 21:06

Klassi esindus Meriväljakooli teaduspäeval

  1. aprillil osalesid viis meie klassi õpilast Merivälja Kooli õpilasteaduse konverentsil MERIKON. Oma loovtöid tutvustasid Kelli Tülp, Sirle Saareväli, Martha Marie Sillajõe, Vivian Aluoja ja Johannes Lilover.

Loe rohkem ja vaata pilte

Lisas: pkaru 28.04.2017 08:54

Teaduspäev Reaalkoolis

4. aprillil toimus koolis teaduspäev, mille raames toimusid mitmed loengud. Esimese tunni ajal käis meile auditooriumis rääkimas Tiina-Mall Kreem, kes rääkis ajaloopiltidest. Kolmanda tunni ajal rääkis Lennart Lennuk meile aulas teemal “Elu peotäies merevees”. Kuuenda tunni ajal sai osa klassist minna kuulama Erki Lemberi loengut “Ravimijäägid veekeskkonnas”. Seitsmenda tunni ajal toimus pidulik aktus, kus tunnustati olümpiaadide piirkonnavoorudel parimaid tulemusi saavutanud õpilasi ja avaldati tänu õpetajatele ning jagati kõigile kooki.

Meie klassi õpilastest said tunnustust Argo, Nils, Rhea, Grete, Martin, Erik, Kaarel, Kaspar, Mikk ja Kaur

Kirjutas Martin Rahe.

Lisas: kasutaja136c 06.04.2017 21:33

Balletietendus „Kratt”

22. veebruaril käis 136. lend Estonias E. Tubina balletti „Kratt” vaatamas. Etendus algas kell 19.00, kohal pidime olema 18.40, et me saaks riided garderoobi panna, õhkkonnaga harjuda ning oma koha üles leida. „Krati” esietendus toimus 1944. aastal Vanemuise teatris. Estonia teatris sai „Kratti” ainult mõned korrad etendada, sest 1944. aastal sai Estonia teater Märtsi pommitamises täistabamuse. Teater hävis täielikult. Klassi lemmiktegelane oli sulane, sest tema rolli mängis Jevgeni Grib, kes osales ka kiirkursusel. Üldmulje etendusest oli hea.

Kirjutas-Karoliina

Lisas: kasutaja136c 30.03.2017 23:20