Seiklusrikas päev Ida-Virumaal.

Neljapäeval, 12. oktoobril käis 136. lend Ida-Virumaal. Esimene peatuspaik oli Järve mõisa juures, kus Vabadussõjas toimunud lahingus hukkus Tallinna Reaalkooli õpilane Harald Triegel. Iga klassi esindaja süütas mälestuseks küünla.

Järgmiseks sõitsime Kohtla-Nõmmele Eesti Kaevandusmuuseumisse. Kõigepealt tutvusime põlevkivi puhastamisega ja seejärel suundusime giidiga, kelleks oli kaevanduse endine töötaja, allmaaekskursioonile. Saime palju uusi teadmisi põlevkivi kaevandamisel kasutatavate meetodite ja töövahendite kohta. Pärast saime ronida aherainemäe otsa, kuhu olid kuhjatud põlevkivist välja sorteeritud ebavajalikud kivimid.

Kõige lõpuks käisime ka Saka pangal, kus paljandub Põhja-Eesti klint. Rannal kõndides sai igaüks endale kivimitükke korjata ja võis leida ka fossiile. Seal leidus ka ohtralt Kambriumi ladestusse kuuluvat sinisavi.

Lisas: kasutaja136c 19.10.2017 18:32

Pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna.

Lisas: kasutaja136c 19.10.2017 18:23

Järjekordne keemia praks (13.10)

Täna oli siis järjekordne keemia praks, kus seekord oli teemaks SOOLADE KEEMILISED OMADUSED. Kõige lahedamaks katseks osutus naatriumsulfiidi segamine soolhappega. SOOVITAME SEDA TEHA KÕIGIL KODUS/KOOLIS SUURTES KOGUSTES.

Lisas: kasutaja136c 13.10.2017 17:04

Euroopa Liidu noorteadlaste konkurs (EUCYS)

Esmaspäeval, 25. septembril puudusime oma kahest viimasest tunnist ja käisime klassiga
Euroopa Liidu noorteadlaste konkursil (EUCYS) Ăślemiste Citys. Konkursil oli peaaegu 100
erineva õpilase tööd üle kolmekümnest erinevast riigist. Meie klassile oli näitustest ilmselt
põnevaim oma enda spinneri tegemine. Lisaks sai kõrvaltõas osaleda erinevates
töötubades: näiteks pidi ehitama võimalikult kiire auto või hoopis minutiga ehitama
võimalikult kõrge torni (siinkohal tasub tunnustada Rhead, kes suutis ehitada 93cm torni
praktiliselt vaid ühe käega) või pidid kilekotist tegema legomehele langevarju. Kui kõik
töötoad olid läbitud sai osaleda loosis ja meie klassis naeratas õnn Erikule, kes võitis omale
vihmavarju. Külaskäigu lõpetas maitsete töötuba, kus sai kogeda eri maitseid ning õppida
ĂĽht-teist maitsete tundmise kohta.

Kirjutas Mikk

Lisas: kasutaja136c 11.10.2017 22:18

Tsitaat

‘Demokraatia on enamuse terror vähemuse ĂĽle.’ – Martin Saar 11.10.2017

We had it first Reaali Poiss.

Lisas: kasutaja136c 11.10.2017 19:02

Kooli sünnipäev

Reedel, 29. septembril tähistasime Reaalkooli 136. sünnipäeva, mis on ühtlasi ka meie lennu number, nii et see aasta oli meie jaoks sünnipäev veelgi erilisem. Nagu Reaalis traditsiooniks ikka, siis iga aasta külastab igat klassi vilistlane, kuid meie õnnetuseks juba teist aastat järjest ei tulnud vilistlane kohale ning selle asemel kuulasime aulas loengut. Aktus oli 7. tunni ajal, kus kõneles direktor Ene Saar meie koolist natukene ning pärast seda tunnustati õpilasi, kes saavutasid suve jooksul häid tulemusi olümpiaadidel ja samuti said diplomid ka põhikooli ja gümnaasiumi õpilased, kelle pingutuste läbi saavutasime Johan Laidoneri mälestuseks korraldatud olümpiateatejooksul 1. koha. Hiljem sõime omatehtud maitsvaid muffineid ja küpsisetorti ning jõime morssi. Oli väga tore päev!

Kirjutas Kertu

Lisas: kasutaja136c 02.10.2017 19:42

,,Pilvede värvid”

Teisipäeval, 19. septembril käisime vaatamas ooperi “Pilvede värvid”peaproovi, mille idee põhineb Jaan Kruusvalli samanimelisel näidendil. Ooperi viisi kirjutas Reaalkooli vilistlane Rasmus Puur, kes oli meile eelmine päev pidanud ĂĽhe koolitunnise loengu oma tegemistest. Ooperile kirjutas libreto samuti Reaalkooli vilistlane Tõnu Oja. Ooperi tegevus toimub aastatel 1985-1991 ning räägib ĂĽhe Eesti pere loost sellel ajal. Ooperi sõnad olid huvitavad ning teema sĂĽdamelähedane.

Kirjutas Liina

Lisas: kasutaja136c 30.09.2017 13:30

Tänane VAHVA keemia praktika

Täna (29.09) keemia tunnis tegime väga vahvaid katseid segades kokku näiteks HCl ja CuO ning hiljem ka metüüloranži ja teisi aineid, mida kandikul leidus. Samuti saime hiljem ka määrata pH taset ja elektrijuhtivust, mis muutis töölehe palju huvitavamaks. Aitäh Martin Saar sellise laheda tunni eest 🙂

Kirjutasid Markus ja Hans.

Lisas: kasutaja136c 29.09.2017 16:56

Rollid klassis

Klassivanem – Miko

Klassivanema abi – Vivian

Blogi peavad – Eric ja Markus

Spordipoiss – Kaspar

SporditĂĽdruk – Rhea

Lisas: kasutaja136c 21.09.2017 10:58

Nils ja Kaur – esindavad Eesti robootikat USA-s

Eesti First Global tiimi video – esindame Eestit robootikavõistlusel Ameerika Ăśhendriikides. Tutvustame eestit riigina, kus on puhas loodus, inimesed hoolivad puhtast veest ning samas toimub tehnoloogia tipparendus.

Vaata videot!

Lisas: pkaru 12.06.2017 21:33