137. kooli sünnipäev

Tänavust kooli sünnipäeva ei pidanud me õigel kuupäeval (29.sept), vaid hoopis teisipäeval 2.oktoobril. Viimastel aastatel on paistnud päike ja on olnud kuiv, kuid see aasta oli vihmane ja päris külm. Meie klassile tuli külla vilistlane Rait Roosve (vil! 91), kes jutustas meile hommikul vara oma perekonna lugudest Tallinna Reaalkoolis ja rollist Eesti ajaloos. Kõik olid veidi unised, eriti härra Mengel, kes mediteeris terve tunni. See, kuidas ta suutis seostada Eesti ajalugu ja Reaalkooli ajalugu oli muljetavaldav. Pärast viiendat tundi asusime staadionile, et sättida korda laud ühiseks sööminguks. Laua tassisime kohale väikesest majast, Kammiste vend valmistas maitsvad kringlid ning koostööl oli valminud ka küpsisetort, kaunistusega “137”. Direktor Ene Saare kõne ajal sadas hoolega vihma, Mirko vihmavari oli võetud appi koogi varjamiseks vihma eest. Pärast magustoite ja staadionil tantsimist suundusime rõõmsalt tagasi tundidesse.

Palju õnne meie armas kool!

Kirjutas Aiko