Arhiveeritud - kuu 02.2021

Inglise keele tund

# rĂĽhm 2

Meie aasta sammal on Harilik Lehviksammal.

Lehviksammal on Eesti ilusasaim sammal kuna ta näeb välja nagu mini-sõnajalg ja vihmapiiskadega on ta eriti ilus.
Lehviksammal on levinud Euroopas, Aasias ja  Põhja-Ameerikas, lehviksambla vaenlased on põder ja metskits.
Lehviksambla nimi tuleb ta välimusest, mis meenutab sulge ja vihmapiiskadega tundub ta veel eriti pehme!

Esimesel tunnil me tegime peamise plaani ja siis hakkasime tegema. Esimese tunniajal jõudsime teha valmis pealkirja, ise joonistatud pildi, kleepisime ühe pildi ja tegime faktide jaoks numbrid.
Teine tund oli muidu reedel aga kuna siis läksime teatrisse siis jäi see ära, teine tund toimus hoopis esmaspäeval.
Teise tunni ajal me kirjutasime fakte, kleepisime toiduahela, viimistlesime joonistust, kleepisime sisututvustuse ja kleepisime sildikese kus on selle teised nimed ja kirjas suurelt “AASTA SAMMAL 2021”.
Kolmanda tunni ajal me kleepisime QR koodi mis näitab infoallikaid, viimistlesime VEEL pilti ja hakkasime kirjutama ajaveebi juttu.

-kirjutasid Elisabeth ja Ren/ RĂĽhmas olid Lennart, Arabella, Elisabeth ja Ren.

# rĂĽhm 1

Meie aasta seen on lillakĂĽbarnarmik ja me koostasime selle kohta plakati.

Lilla kübarnarmik on varasemalt tuntud kui lilla põdramokk. Valdavalt  pruunikas kübaras on näha tumesinist tooni. Kübara alapinnal on pruunikaid või sinakaid narmaid ,millel arenevad eosed. Seent on leitud vaid Hiiumaalt ,Saaremaalt ja Vormsilt, teada on vähem kui kümme leiukohta. Seen kasvab okaspuude ligiduses loo- ja nõmmemetsades ning viljakehi võib leida septembris- oktoobris. Lilla kübarnarmik on 1. kaitsekatekoorjas, seega jätta tema viljakeha korjamata.

Lisaks räägin meie rühmast. Meie rühmas oli Theodor, Katarina, Aston ja Grete. Meie rühmatöö sujus väga hästi ja kõik panustasid oma osa. Kõige aegavõtvaim asi oli toiduahela koostamine.

-kirjutas Theodor. RĂĽhmas olid Grete, Katarina, Aston ja Theodor

Sõbrapäevakaardid

Kolmapäeval tegime klassiga sõbrapäeva kaarte. Meil oli paarilisega kolm paberit. Paberid murtsime pooleks. Kaks murtud paberit olid kaardid ja kolmandale joonistasime ühe südame poole. Siis lõikasime südamed välja. Südamed panime kaardil ja hakkasime rasvakriitidega värvima. Kui pilt sai värvitud võtsime südamed värvitult kaardil. Kui kaart sai värvitud hakkasime sisse kirjutama. Sisse kirjutasime luuletuse. Kui luuletus kirjutatud sai näitasin oma kaarti õpetajale. 3.b kaardid pannakse parkidesse üles. Kurvad inimesed või ilma kaardita jäänud inimesed võivad võtta endale ühe kaardi. Head sõbrapäeva!❤️

-kirjutas Lilli

Ă•uetund

See oli kõige lahedam talve tund üldse! Kõigepealt me hakkasime kindlust ehitama. Siis meile anti 3 minutit, et laskemoona teha. Siis hakkas poiste ja tüdrukute vaheline sõda.

Tüdrukutel oli 3 elu kuna neid oli vähem. Poistel oli 2 elu, aga me saime ainult 5 minutit mängida kuni tuli ilma eludeta mäng kus keegi välja ei läinud. Kui sõda oli läbi siis hakkas kettikull. Alguses olid Karel ja Anna kullid. Siis kui mäng läbi sai hakkas uus mäng. Poisid vs tüdrukud. Alguses olid poisid üks kett ja üritasid tüdrukuid viie minuti jooksul kätte saada. Poisid said viimasel sekundil viimase tüdruku kätte. Pärast olid tüdrukud kullid ja nende kett oli kaheks nii, et poistel oli raskem põgeneda.

-kirjutas Oliver

Theodori linnulood #7

Ma käisin üks päev loodusringis kus läksime parki linde vaatlema. Parki minnes nägime kolme hallvarest kraaksumas ja kahte hõbekajakat lendamas. Hõbekajakas on linnades kõige tavalisemad kajakad, kuid nad on väga sarnased kalakajakatele. Hõbekajakaid eristab kalakajakatest nende nokal olev punane täpp mida kalakajakatel ei ole.

Kui parki jõudsime kuulsime kohe sinitihast, koduvarblaseid ja rasvatihaseid. Sinitihastel on selline peenike piiksumine lauluks ja koduvarblastel on säutsumine lauluks. Rasvatihastel on üldse 150 erinevat häälitsust.

Veel nägime kohe kuidas porr lendas ühele puule ja ronis nagu hiir puud mööda üles. Porr on muidu hele pruun valge kõhuga ja valgete tähnidega ning veidi kõvera nokaga.

Peale seda nägime suurt hulka koduvarblaseid põõsa peal askeldamas ja toitu otsimas. Koduvarblased on väga sarnased põldvarblastele, kuid väiksemad ning isased on halli pealaega ja emased pruunika pealaega. Põldvarblastel on aga valged põselaigud ja tume pruun pealagi nii emastel kui ka isastel lindudel. Siis tegime võistluse kes näeb kümne minutiga kõige rohkem linde ja mina võitsin, sest ma nägin 75 lindu. Need olid sinitihane, puukoristaja, rasvatihased, koduvarblased, musträstad, kodutuvi ehk kaljutuvi, hallvares ja hõbekajakas. Puukoristaja on ülalt hall ning valge kõht ja kurgualune. Veel on tal must silma triip ja oranžikas päranipuala.