Arhiveeritud - kuu 09.2020

Tund arvutis

https://learningapps.org/3195341

https://learningapps.org/2099608

https://learningapps.org/3199194

https://learningapps.org/9762040

https://learningapps.org/2117765

28.09.2020

Meie abivahendid

Saime kunstikarbid 2.klassis. Tüdrukutel on sinised karbid ja poistel hallid. Igal karbil on nimi peal.  Karpide sees hoiame oma kunsti asju.

Karbi kaante peal saab istuda 

ja nende peale saab kirjutada.  Kõige rohkem teeme karbi kaante peal arvutamist ja vahel ka viktoriine. See on nagu väike tahvel ja sealt pealt saab peale kirjutamist maha kustutada.

Kaante peal saab ka voolida ning meisterdada.

Mulle meeldib, et igaĂĽhel on oma tahvel.

-kirjutas Anna-Rebecca

27.09.2020

LINNUD

   Lindude ränne on alanud ja kui sa lähed maale võid näha palju lindude parvi kogunemas või juba rändamas. Põhilised linnud on praegu sookured, pardid, haned ja lagled, muidugi paljud väiksemad linnud ka. Kõige tavalisem part on sinikaelpart, teda võib näha merelahtedes, järvedel, jõgedel ja tiikidel. Isastel on keha hall ja pea roheline, emastel ja noorlindudel on keha ja pea pruunikad. Lagledest tavalisem on valgepõsklagle, teda võib näha suurtes parvedes põldudel ja lennul vahel ka hallhanedega koos.
Eelmise nädalavahetuse veetsin Võõpsus, Setomaal ja vaatlesime koos sõbra Robertiga läbirändajaid veelinde. Harjutasime ka linnuvõrgu tegemist. Linnuvõrke tehakse, et linde püüda ja neid rõngastada.
Suvel käisin Vaibla linnujaamas kaks korda ja tegin oma esimese rõngastamise. Õhtul tuli võrku umbes 200 suitsupääsukest ja 4 kaldapääsukest, hommikul oli lisaks roolindudele 2 jäälindu, 2 käblikut ja pöialpoiss. 

Käblik

Jäälind

Kui hommikul minna võrke vaatama on seal väga ilus loodus ja palju linnulaulu. Vaibla linnujaam asub Võrtsjärve ääres ja see oli minu suve parim elamus.
-kirjutas Theodor

25.09.2020

Seenenäitusel (18.09.2020)

Reede hommikul kui klassi astusime hakkasime seeni voltima, sest me pidime minema Eesti loodusmuuseumisse seenenäitusele.
Kui me kohale jõudsime, siis saatis meid giid telki kus ta rääkis seentest ja esitas küsimusi. 
Alguses rääkis ta meile seente juures olevates siltidest. Iga seene juures oli silt ja seal peal olid märgid: pealuu, mis tähendas, et see seen on surmavalt mürgine ja oli ka teisi märke mis tähendasid midagi muud.
Kõige rohkem meeldis see, et murumunast tuleb tossu ja ta saatis mõned seened ringi käima, et nuusutada või katsuda.
Meile anti ülesanne piltide järgi jutuke koostada. Meid jagati kaheks rühmaks ja anti kaks erinevat jutukest meie rühm esines esimesena.
Seejärel lubati meil vaadata Eesti kõige mĂĽrgisemaid seeni – neid oli kaks: roheline kärbseseen ja valge kärbseseen. Kuidas eristada kärbseseeni tavalistest seentest? Neil on maa all tupp, aga teistel seda ei ole.
-kirjutas Maria Helena-

23.09.2020

Sõjamuuseumis

Meie oma klassiga ja 3a klassiga läksime Viru keskusse, kus ootas meid 1a buss. Bussiga sõitsime
sõjamuuseumisse.

 

Seal me tegime nii et 3a läheb ülesse ja 3b jääb alla. All korrusel näidati meile vanu sõjarõivaid ja ravitsemist. Pärast seda läksime üles ja 3a tuli alla. 

Üleval näidati meile vanu aumärke, rõivaid ja püsse. Kui me veel üks kord alla tulime, siis näidati meile 3 inimest, kes olid kõik eestlased. Üks eestlastest läks metsa varjule, teine eestlane sai rikkaks ja sõitis Eestist ära ja kolmaseestlane läks USA-sse vangivalvuriks. Seal olid veel näitused Esimesest Maailmasõjast ja Teisest Maailmasõjast. Mulle meeldis seal, sest seal näidati vanat Eestit.

   

-kirjutas Karel-Mikk

21.09.2020

Tund arvutis:

https://www.taskutark.ee/m/test/sunonuumid-leia-moistetele-tahendused/

21.09.2020

 Braille punktkiri

Arvuti tunnis saime teada, mis on Braille kiri ehk punktkiri. Punktkiri on kiri, mida õpetatakse pimedatele. Braille kiri tähistab häälikuid ja numbreid reljeefsete punktide abil ja pimedad saavad lugeda sõrmedega.

Louis Braille leiutas selle 12-aastaselt. Ta oli sünnist saadik ühest silmast pime. Ta vigastas oma teist silma 3-aastaselt naaskliga isa töökohas.
Braille kiri on kasutusel vähemalt 133 riigis.
-uuris ja kirjutas Arabella.

20.09.2020

Spordipäev

Tavaliselt 2.septembril istuvad lapsed juba koolipingis, meil aga algas kooliaasta sportlikult – spordipäevaga.

Ilm oli kergelt sügiseline, aga õnneks kuiv ja päikeseline. Alustasime kooli staadionil teatejooksude ning erinevate mängudega. Meile tutvustati käsipalli ning huvilisi kutsuti trenni.

Edasi liikusime koos A-klassiga Hirveparki.

Ees ootas meid raske, umbes 500 meetrine jooksuring, mille osad pidid väikese apsaka tõttu läbima kaks korda. Klassikaaslaste ergutamise toel jõudsid kõik kenasti finishisse.

Kiireimateks osutusid seekord tüdrukutest Miad A-klassist ning meie Iris ning poistest Karel-Mikk, Cristopher ja Mark Andreas. Esikolmik sai kaela kenad medalid ning teised motivatsiooni, et järgmine aasta nobedam olla.

Oli üks lõbus ja võistluslik päev!

-kirjutas Stella

08.09.2020

Tere, 3b!

Uus kooliaasta
Selle aasta alguses on meil uued tunnid ja päevik. Päeviku kujundus on Markus Müürsepa tehtud. Uued tunnid on inglise keel ja microbit. Uuel kooliaastal oli meil ka hääletus, sellest et kus keegi istub. Hääletuses oli valik et kas kahesed, neljased või kuuesed ja kahesed lauad. Kõige enam taheti neljaseid laudu järgmisel hääletusel sai rohkem hääli see, et sa valid ise kuhu istud, ja viimase hääletusega saime teada et et vahetame kohti ja teeme uue hääletuse kuu aja pärast. Inglise keeles on meil kaks rühma, õpetaja Triinu-Liisi rühm ja õpetaja Kaie rühm.
-kirjutas Grete

08.09.2020