Arhiveeritud - kuu 11.2021

Makaronisalat

Meie klassi tüdrukud tegid täna kokkamistunnis makaronisalatit. See võttis aega peaaegu kaks tundi, ülejänud aja kasutasime serveerimeseks ja söömiseks. Me pidime ained ise kaasa võtma. Meil oli vaja porgandit, kurki, muna, vorsti, makarone ja hapukoort lisaks kasutasime veel majoneesi ja muid maitseaineid. Ettevalmistused, siis tuli keeta makaronid neile tuli lisada natuke soola. Samal ajal võis juba juurvilju hakkida. Kui makaronid olid keedetud tuli neid külma veega ehmatada ja samal ajal segada et nad kokku ei kleepuks. Lisasime veel majonnesi ja hapukoort. Segasime lägi ja oligi valmis. Salat oli väga maitsev.

Kadri-Mardipäev

Meie kooli mardi- ja kadripäev algas sellega, et me läksime aulasse ja mängisime viktoriini, tantsisime ja laulsime. Kadri- ja mardipäeva üritus toimus majanduse asemel. Peaaegu kõigil oli mingit sorti Mardi või Kadri kostüüm. Kui tantsud tantsitud ja laulud lauldud, siis läksime sööklasse sööma. Paljud koos minuga sulasid peaaegu ära, kuna meil olid nii paksud riided. Pärast seda üritust toimusid tunnid sama moodi nagu alati.

-Kirjutas Lukas-

Juusturullid

Täna kokanduse tunnis tegime juusturulle. Me tegime 2 tundi neid. Koostisosad on lehttaigen, riivjuust, sulajuust, 1 muna. Me rullisime taigna lapikuks  ristkülikuks, määrisime peale sulajuustu, raputasime riivjuustu, lõikasime ribabeks, rullisime, pintseldasime munaga ja ahju. Väga maitsvad olid!

-Kirjutas Anna-Rebecca-

Klassiõhtu

Klassiõhtu üks tore päev! Peaaegu kõik olid see aasta kohal. Mängisime mänge, ikka kombeks meil. Tegime kahooti ja muud vahvat. Kaasa söök ja jook!

Päikesesüsteem

Täna läksime klassiga suurde majja, et teha penoplasti pallidest päikesesüsteemi makett.  Meil oli viis tiimi ja iga tiim tegi ühe päikesesüsteemi. Õpetaja Ahti Pent andis igale tiimile töövahendid. Me pintseldasime pallid liimiga ole ja panime pallide peale vastavalt planeedi värvusele krepp-paberi. Meie tiimis tegi igaüks seda planeeti, mille kohta ta referaadi kirjutas. Kui planeedid olid valmis, siis panime grillipulkadega Päikese külge. Oligi valmis! Väga tore tund oli!