Arhiveeritud - kategooria: ‘Määratlemata’

Rahvapillitöötuba ja uisutamine

Viimasel koolipäeval ei olnud meil jõululõunat, nagu meil eelnevatel aastatel olnud oli. Selle asemel käisime Kullos rahvapillitöökojas ja uisutamas.

Rahvapillitöökojas uurisime erinevaid pille, saime ka seapõit käes hoida (seapõis oli nagu raske õhupall).  Siis anti meile veel pille proovida, väikestest vilepillidest suurte klaverite ja kontrabassideni (mis tegi lisaks muule lärmile veel eriti kõva häält). Lisaks saime endale veel ise pille teha need saime kuivand kõrrelisest välja saagida. Häält tegid saagitud pillid ainult siis kui nendesse õigesti sisse puhuda.

   

Pärast pillitöökoda läksime uisutama. Uisutamas saime ühtede (vist Kohila) kooli õpilastega mitu korda pika saba teha (kõik korrad lõppesid lagunemisega). Uisutamas oli tegevusteks veel poistel kull, mütsimäng (võtad teisel mütsi peast) ja proovid jääl kätekõverdusi teha (!).Enamus korrad kukkusid nad lihtsalt jääle, aga mõinitegi ära ka. Kõik tüdrukud proovisid uusi trikke ja mõned poisid lõid ka kampa.

Kui koolipäev lõppes hakkas meil vaheaeg ja kõik läksid koju seda nautima.

.

 

08.01.2023

Klassiõhtu

9.detsembril toimus meil klassiõhtu. Olime koduklassis kus mängisime mänge  ja  naaberklassis kus sõime ja vaatasime jalkat. 

Kõik pidid mingi söögi või joogi kaasa võtma ja telliti isegi Vapianost pitsat ja tuli välja, et meje klassi lemmik on pepperoni pitsa. Koduklassis mängiti “Pikka nina”, “Toolimängu”(mille võitis Theodor), “Kahooti” ning  kuulasime lihtsalt muusikat ja tantsisime. 

Klassiõhtu  lõpuks pidime mõlemad klassid ära koristama. See oli meie klassil esimene klassiõhtu suures majas uue klassijuhatajaga mis oli väga tore.

07.01.2023

Jõulupidu

Sel neljapäval toimus 4ndate kuni 6ndate klasside jõulupidu. Pidu toimus aulas kus iga klass pidi esitama mingisuguse esituse et oma kingikott jõuluvanalt saada. Meie 5 B klass esitasime balletti Luikede järv ühe tantsu natuke teistsuguselt.

 

Kõigile väga meelidis ja saime oma kingid kätte. Täname kõiki kes aitasid kaasa tantsu esitamisel. Kui klassi tagasi läksime siis pidi igaüks lugema mingi luuletuse, nalja, laulma  vms et oma kink/annetus kätte saada. Ja meie kallis klassijuhataja oli enda luuletuse asemel teinud igale klassilapesele enda nimega piparkoogi.

Ilusa jõuluaega!

-Arabella

16.12.2022

Etendus “Mesilane sinu peas”

Neljapäeval, 1.detsembril, käis  5.b klassiga teatris vaatamas etendust “Mesilane sinu peas”. Saatjaks oli meie õpetaja Reet, klassijuhataja Kristi ja klassivenna Theodori ema.

Etendus oli sügavmõtteline ning saal oli täiesti täis. Etendus toimus VAT teatris ja näitlejaid oli kolm.

See rääkis ühe lapse argipäevast, mis oli jagatud leveliteks, osades levelites oli laps aga mesilane. Kui võidad, oled tšempion, kui kaotad, siis on aga GAME OVER.

Teatrist lahkudes tervitas meid restorani pasta lõhn ning head ja huvitavad  mõtted sellest etendusest.

11.12.2022

Reaalipoiss 95 ja interviu

Seoses Reaalipoisi 95 sünnipäevaga tegid kolmanda kuni kuuenda klassi õpilased reaalipoisiga interviu.

Interviu oli vabaloominguline , mis tähendab ,et võisid interviu teha videona, paberil või lihtsalt helifailina. Sa võisid ka küsimused mida küsid ise välja mõelda ja tiimikaaslased leida. Meie klassi läks esindama helifailis Irise ja Katarina koostatud interviu. Kuigi mina olen üks esindajatest siis võin öelda, et meie klassile see interviu meeldis, sest oli naljakas ,aga samas ka ajaloolise sisuga.

Esindajatele jagati Reaalipisis sünnipäevaga seoses aktusel diplom ja head paremat.

13.11.2022

Kooli sünnipäev

145. lennule andis direktor Tallinna Reaalkooli ajaloo kohta väikese tunni. Saime näha lendude märke ja vana koolimütsi.9. septembril sai Tallinna Reaalkool 141 aastaseks. Nagu iga aasta kogunesime me staadionile ja direktor pidas jälle vapustava kõne. Veel jagati välja olümpiaadide auhinnad. Kui tavaliselt olime harjunud kooli sünnipäeval jäätist sööma, siis sel aastal tegime maitsvaid kooke. Kõik, kes tahtsid kookide valmistamisest osa saada jagunesid gruppidesse. Välja tulid väga maitsvad koogid.  Koolipäeva lõpuks olid kõik rõõmsad ja meie kool ühe aasta vanem.

16.10.2022

Raamatututvustus Astrid Lindgreni raamatu ,,Vahtramäe Emil” kohta

Minu lemmik raamat on Vahtramäe Emil. See räägib poisist kes teeb pahandusi ja iga kord paneb ta isa ta puutöö tuppa ja iga kord teeb Emil ühe puu nuku tal on neid juba 400. Ta elab koos ema, isa, õe, Liina ja Alfrediga. Ta teeb enda arust häid asju aga iga kord lähevad need halvasti ja ta saab pahandada näiteks üks kord oli ta pannud roti lõksu aga isa istus hommikul köögis ja jõi kahvi ja ta suur varvas jäi lõksu ja teine kord tahab ta süüa poti põhjast viimase supi tilga paneb pea sisse ja pea ei tulnud enam välja. Kuigi üks kord päästis Emil ühe inimese elu ja pärast seda läks ta kooli ja õppis ja oli klassi parim õpilane.

-Maria

17.05.2022

Raamatututvutus “Zombipalavik

Minu lemmikraamat on “Zombipalavik”.
See raamat räägib ühest haigusest, mida inimesed oodata ei osanud. Selleks haiguseks on zombipalavik. Haigus toimib nii, et kui ühed kindlad herilased sind nõelavad, siis sa hakkad aeglaselt zombiks muutuma. Raamat on põnev, huvitav, naljakas, kuid ka natukene hirmus. Seda raamatut on hästi põnev lugeda ja väga raske on seda käest ära panna. Näiteks ühes peatükis kirjeldati, kuidas öösel tungisid zombid majja ning majas olevad vanaisa ja Herbert pidid mööda salateed põgenema. Soovitaks seda raamatut lugeda kõikidele kellele meeldivad seiklusraamatud.
-Kirjutas Christofer-

10.04.2022

4.b tutvustab uusi kirjanikke

 

 

04.04.2022

Astrid Lindgreni raamatud

Tänaseks oli vaja meie klassil läbi lugeda üks Astrid Lindgreni raamat. Igaüks sai valida ise, millist raamatut tahab lugeda. Siin on väike pilt sellest kes luges mida.

Meie klassis oli kõige populaarsem raamat „Meisterdetektiiv Blomkvist” .

Ja raamat mida luges ainult üks õpilane oli „Mio,mu mio” ja „Kati Ameerikas”.

-Kirjutas Arabella-

21.03.2022