Arhiveeritud - kuu 01.2023

Rahvapillitöötuba ja uisutamine

Viimasel koolipäeval ei olnud meil jõululõunat, nagu meil eelnevatel aastatel olnud oli. Selle asemel käisime Kullos rahvapillitöökojas ja uisutamas.

Rahvapillitöökojas uurisime erinevaid pille, saime ka seapõit käes hoida (seapõis oli nagu raske õhupall).  Siis anti meile veel pille proovida, väikestest vilepillidest suurte klaverite ja kontrabassideni (mis tegi lisaks muule lärmile veel eriti kõva häält). Lisaks saime endale veel ise pille teha need saime kuivand kõrrelisest välja saagida. Häält tegid saagitud pillid ainult siis kui nendesse õigesti sisse puhuda.

Pärast pillitöökoda läksime uisutama. Uisutamas saime ühtede (vist Kohila) kooli õpilastega mitu korda pika saba teha (kõik korrad lõppesid lagunemisega). Uisutamas oli tegevusteks veel poistel kull, mütsimäng (võtad teisel mütsi peast) ja proovid jääl kätekõverdusi teha (!).Enamus korrad kukkusid nad lihtsalt jääle, aga mõinitegi ära ka. Kõik tüdrukud proovisid uusi trikke ja mõned poisid lõid ka kampa.

Kui koolipäev lõppes hakkas meil vaheaeg ja kõik läksid koju seda nautima.

.

08.01.2023

Klassiõhtu

9.detsembril toimus meil klassiõhtu. Olime koduklassis kus mängisime mänge  ja  naaberklassis kus sõime ja vaatasime jalkat.

Kõik pidid mingi söögi või joogi kaasa võtma ja telliti isegi Vapianost pitsat ja tuli välja, et meje klassi lemmik on pepperoni pitsa. Koduklassis mängiti “Pikka nina”, “Toolimängu”(mille võitis Theodor), “Kahooti” ning  kuulasime lihtsalt muusikat ja tantsisime.

Klassiõhtu  lõpuks pidime mõlemad klassid ära koristama. See oli meie klassil esimene klassiõhtu suures majas uue klassijuhatajaga mis oli väga tore.

07.01.2023