Tere tulemast, lend 145b!

Lisas: Ôp. Kaie 10.06.2019 11:26

Uisutamine

Igal aasta oleme kÀinud kehalise kasvatuse tunni ajal uisutamas. KÔigil on alati lÔbus ja tore aega veeta sÔpradega. Samuti saad arendada oma uisutamisoskusi. Kuna see oli neljas kord siis kÔigil tuli juba vÀga hÀsti vÀlja. Nagu alati toimus kÔik sama moodi. KÔik pidid kaasa vÔtma neli eurot, et leida endale perfektsed uisud. Alguses meil oli majandus ja kÔik olid siis juba elevil. PÀrast seda tuli Eesti keel ning pÔnevust oli juba tunda Ôhust. Matemaatika ajal ei suutnud keegi istudagi. Kui lÔpuks saime minna uisutama oli kÔigil rÔÔmus meel. Oli lahe uisutamine!!!

-Kirjutas Stella-

Lisas: lend145b 15.01.2022 09:46

Raamatu “Explorer Academy Nebula saladus” tutvustus

Sain selle raamatu sĂŒnnipĂ€evaks ja kui lugema hakkasin, ei saanud enam kĂ€est panna. See on vĂ€ga huvitav raamat, mis pĂ”hineb National Geographicu avastustel ja natuke fantaasial. See raamat rÀÀgib poisist, kelle nimi on Cruz ja kes elab Hawaiil ning lĂ€ks avastajate akadeemiasse Ă”ppima. Seal saab ta uusi sĂ”pru, kellega koos ta otsib oma ema pĂ€evikut, mille abil hakkab ta jĂ€rgmises osas otsima salajase rohu valemi tĂŒkke. Soovitan seda raamatut kĂ”ikidele seiklushuvilistele, ma pole kunagi midagi nii pĂ”nevat lugenud!

-Kirjutas Theodor-

Lisas: lend145b 13.01.2022 20:05

Piparkoogimaania

Ühel teisipĂ€eval tĂ€psemalt (14.12) lĂ€ksime uurima piparkooke. KoolipĂ€ev algas tĂ€iesti tavaliselt kuni aeg oli sööma minna. SĂ”ime kĂ”hud tĂ€is ja hakkasime piparkoogi maaniasse minema. Kohale jĂ”udes saime uurida piparkooke kuni aeg oli minna töötuppa. Töötuba oli mĂ”eldud piparkookide kĂŒpsetamiseks. Seal jagati klass pooleks. Üks pool klassist jĂ€i sinna piparkooke valmistama. Aga teine pool klassist sai lĂ€hemalt piparkooke uurida ja paberi peal  ĂŒlesandeid lahendada. PĂ€rast ĂŒlesannete lahendamist vĂ”isid hÀÀletada parim piparkoogi eest. LĂ”puks tuli ka vahetus. All anti kĂ€tte rulli, aluse ja pĂ”ll. LĂ”puks saime hakkata taigent rullida. Meile anti ka vormid kĂ€tte. KĂ”ik vormid olid muusika teemalised. Kaunistada sai neid suhkrust kaunistustega. Ja lĂ”petuseks lĂ€ksid piparkoogid ilusti ahju. ILUSAID JÕULE!

-Lilli-

Lisas: lend145b 14.12.2021 17:28

Kelgutamine

Igal aastal kÀime alati Hirvepargis kelgutamas.  Paljudel on kaaslane ja neil on vÔimalus siis koos alla lasta ja aega nautida. Meil kÔigil oli vaja kaasa vÔtta kelk ja lihtsalt elevus. Enamus lasid alla kelkudel, aga mÔned leiutasid uusi viise, kuidas mÀest alla lasta. KÔik olid vÀga elevil ja pÔnevil sinna mineku pÀrast. Nagu alati oli kÔik lÔbus ja lahe. KÔigil oli tore aja veetmine.

-Kirjutas Stella-

Lisas: lend145b 12.12.2021 18:39

JÔululaat

Meie ja A klass korraldasime jĂ”ululaata! Meie pĂ€ev algas Eesti keelega. PĂ€rast Eesti keele tundi me hakkasime valmistuma laadaks. Nt tĂ”ime lauad Ă”ue ja panime tooted lauale. Siis kui saime asjad vĂ€lja me lĂ€ksime sööma. PĂ€rast seda meie laat hakkaski! Kell 10.00-12.45 saime mĂŒĂŒa toitu ja enda tooteid ja pĂ€rast pidime hakkama koristama. See oli meie laada pĂ€ev! Isegi kui vahepeal lĂ€ks vĂ€ga kĂŒlmaks oli vĂ€ga lĂ”bus.

-Kirjutas Valter-

Lisas: lend145b 12.12.2021 16:48

Makaronisalat

Meie klassi tĂŒdrukud tegid tĂ€na kokkamistunnis makaronisalatit. See vĂ”ttis aega peaaegu kaks tundi, ĂŒlejĂ€nud aja kasutasime serveerimeseks ja söömiseks. Me pidime ained ise kaasa vĂ”tma. Meil oli vaja porgandit, kurki, muna, vorsti, makarone ja hapukoort lisaks kasutasime veel majoneesi ja muid maitseaineid. Ettevalmistused, siis tuli keeta makaronid neile tuli lisada natuke soola. Samal ajal vĂ”is juba juurvilju hakkida. Kui makaronid olid keedetud tuli neid kĂŒlma veega ehmatada ja samal ajal segada et nad kokku ei kleepuks. Lisasime veel majonnesi ja hapukoort. Segasime lĂ€gi ja oligi valmis. Salat oli vĂ€ga maitsev.

Lisas: lend145b 29.11.2021 12:00

Kadri-MardipÀev

Meie kooli mardi- ja kadripĂ€ev algas sellega, et me lĂ€ksime aulasse ja mĂ€ngisime viktoriini, tantsisime ja laulsime. Kadri- ja mardipĂ€eva ĂŒritus toimus majanduse asemel. Peaaegu kĂ”igil oli mingit sorti Mardi vĂ”i Kadri kostĂŒĂŒm. Kui tantsud tantsitud ja laulud lauldud, siis lĂ€ksime sööklasse sööma. Paljud koos minuga sulasid peaaegu Ă€ra, kuna meil olid nii paksud riided. PĂ€rast seda ĂŒritust toimusid tunnid sama moodi nagu alati.

-Kirjutas Lukas-

Lisas: lend145b 25.11.2021 08:00

Juusturullid

TĂ€na kokanduse tunnis tegime juusturulle. Me tegime 2 tundi neid. Koostisosad on lehttaigen, riivjuust, sulajuust, 1 muna. Me rullisime taigna lapikuks  ristkĂŒlikuks, mÀÀrisime peale sulajuustu, raputasime riivjuustu, lĂ”ikasime ribabeks, rullisime, pintseldasime munaga ja ahju. VĂ€ga maitsvad olid!

-Kirjutas Anna-Rebecca-

Lisas: lend145b 22.11.2021 15:30

KlassiÔhtu

KlassiĂ”htu ĂŒks tore pĂ€ev! Peaaegu kĂ”ik olid see aasta kohal. MĂ€ngisime mĂ€nge, ikka kombeks meil. Tegime kahooti ja muud vahvat. Kaasa söök ja jook!

Lisas: lend145b 18.11.2021 16:07

PĂ€ikesesĂŒsteem

TĂ€na lĂ€ksime klassiga suurde majja, et teha penoplasti pallidest pĂ€ikesesĂŒsteemi makett.  Meil oli viis tiimi ja iga tiim tegi ĂŒhe pĂ€ikesesĂŒsteemi. Õpetaja Ahti Pent andis igale tiimile töövahendid. Me pintseldasime pallid liimiga ole ja panime pallide peale vastavalt planeedi vĂ€rvusele krepp-paberi. Meie tiimis tegi igaĂŒks seda planeeti, mille kohta ta referaadi kirjutas. Kui planeedid olid valmis, siis panime grillipulkadega PĂ€ikese kĂŒlge. Oligi valmis! VĂ€ga tore tund oli!

Lisas: lend145b 12.11.2021 16:47