Tere tulemast, lend 145b!

Lisas: õp. Kaie 10.06.2019 11:26

Raamatukogu kĂĽlastus

Juba kooli esimesel nädalal oli meil kĂĽlastus keskraamatukokku, kus meile rääkis ajakirjanik Heleri All. Saime teada ĂĽlemaailmsest tegevusest “Read hour”, mis sai alguse Soomest ja toimub iga aasta 8.septembril. Tegevuse eesmärk on, et inimesed pĂĽhendaksid natuke aega lugemisele enda kiires elus. Heleri All rääkis ka enda töökohast “Ringvaates” ja kuidas ta ikka ĂĽritab leida aega lugeda. Samuti tutvustati meil erinevaid raamatuid ning saime kĂĽsida kĂĽsimusi. Lõpus valisid kõik endale raamatu ja pĂĽhendasime viimased 5min lugemisele!

Stella

Lisas: lend145b 14.09.2023 19:21

Võrumaa ekskursioon

Võrumaa väljasõit oli üks mu lemmikuid siiamaani. Selle ekskursiooni ajal tegime palju peatusi. Hakkasime sõitma Reaalkooli eest kell 8.

Esimene peatus oli Tartu Lõunakeskuses. Igaühel oli 30min, et võtta, mida süda ihaldas.

Teine peatus oli Tamula rannapromenaadil kell 12, kus kohtusime meie giidiga. Tegime väikse jalutuskäigu Võru linnas läbi Katariina käigu Seminari väljakule.

Sealt hüppasime bussi peale ja sõitsime kolmandasse peatusesse. Selleks oli Rõuge vaateplatvorm, kuhu saime läbi Ööbikuoru ja Hinni kanjoni. Kõik ronisid tippu, kust sai imelise vaatepildi.

Järgmisena vallutasme Haanja ja Suure-Munamäe torni. Kuigi saime erinevad arvud, on Suure-Munamäe torni tippu 153 astet.

Viimaks jõudsime kaua oodatud piknikule. Saime liha koos juurviljade ja kartulipudruga. Kõik said morssi ja magustoiduks oli rammus kringel. 

 

 

 

Lõpuks jõudsime puhkemajja kell 17. Paljud jooksid pea ees vette, mõned tegid jalad märjaks.  Mõned läksid palli ja lendavat taldrikut mängima, samal ajal kui mõned lõõgastusid oma tubades. Saime süüa ja juua ning magustoitu! Õhtu lõpus läksid enamus enda tubadesse ja kuigi mõned jäid välja, olid kõik vorstide ja vahukommidega grillimise ajaks õues. Hiljem, umbes kella 23 paiku läksid grupp inimesi veel ujuma. Jõudsime nii palju teha ja pidage meeles, see oli alles esimene päev.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teise päeva hommik algas kell 9, kui pakuti hommikusöögiks pannkooke ja võileibu. Pärast seda pakkisime asjad kokku ja sõitsime edasi Mooska suitsusauna tallu, kus saime õppetunni sauna ajaloo kohta ja kuidas neid vanasti kasutati. Nägime, kuidas vanal ajal raviti haiguseid. Samuti saime proovida suitsuliha ja peale jõime klaasi morssi .

Järgmine peatus oli Vastseliina Elamuskeskuses. Alguses räägiti meile keskaja ja linnuse ajalugu ning sealt edasi saime ise liikuda õue, kus oli ĂĽks väike mänguväljak. Kui natuke sealt edasi jalutada, tuli silme ette Piiskoppilinnus – 14.sajandist varemed. Samuti oli seal juures Kirdetorn, 4. korrusega platvorm ja väike pĂĽhakoda. Pärast toredat ajaloo tundi olime teel koju, kuid viimane peatus oli jällegi 30min  Tartu Lõunakeskuses.  Lõpuks jõudsime tagasi Tallinna Reaalkooli ette. Minu arust oli see ĂĽks väga lahe ja tore õppekäik ning sarnaseid võiks tulevikus veel olla!

-Stella

Lisas: lend145b 19.07.2023 13:01

Loomaaias käik

Käisime 17.05 loomaaias. Kohtusime 9.00 kooli ees ja läksime sealt bussiga nr. 42 loomaaeda, kus kohtusime nendega, kes tulid otse loomaaeda. Seal saime töölehed veekogude loomade kohta. Meile anti poolteist tundi töölehe lahendamiseks. Pärast kogunesime kõik suure 3d zoo sildi juures ja tegime klassipildi. Päev lõppes 11.20 loomaaias.
-Grete

Lisas: lend145b 24.05.2023 21:26

5b klassi jõuluannetus 2022

5b klassi jõuluannetus
Jõulude ajal saime valida, kes soovib klassist kinki ja kes soovib kuhugi annetada. Vahepeal ununes annetuse raha, aga lõpuks pidi igaüks, kes annetada soovib tutvustama enda kohta kuhu annetada. Siis pidime ka hääletamama.
Oli väga tasavägine võistlus, kuid TOP 3 said Ocean Cleanup, Eesti Punane Rist ja Süüria toetuseks.
-Arabella
Ja lõpus tuli võitjaks Ocean Cleanup -organisatsioon, mis on asutatud ookeanis oleva prügi vähendamiseks.

Lisas: lend145b 24.05.2023 21:12

Ubari õppekäik

Neljapäeval, 04.05, käisime lennuga matkal. Kokku külastasime kolme kohta, esimesena neist Kostivere karstiala.
Päev oli muidu ĂĽpriski soe (aga joped jäid suuremal osal meist selga), ainult eelneval ööl oli seal lund sadanud, sellest meie tulekuks kĂĽll eriti midagi alles polnud. Koht ise aga oli jube lahe, karstialale sisenedes ja sealt väljudes saime ka viktoriini lahendada. Karstiala ise aga oli auke täis, mis aga meelitasid poisse justkui magnetiga ligi, osades aukudes oli isegi vett. Saime ka näha seenekujulisi moodustusi, ĂĽhe ĂĽmber ringis saime ka käsi kõigutades laheda ĂĽmina kätte(poisid!). Siis läksime Jägala joale, seal oli kĂĽll kĂĽlm vesi, aga vahtu palju. Seal saime ka võileiba sĂĽĂĽa (osad poisid said endale kuidagi rohkem kui ĂĽhe leiva). Seejärel sedsime suuna Linnamäe hĂĽdroelektrijaama poole. Seal saime umbes 30-meetri kõrgusel õhus olevat silda ĂĽletades teisele poole, kus tuli meie juhendajal hea mõte ringi võtta, siis ĂĽles hĂĽpata ja karjuda : “Tallinna Reaalkooli 5.b klass” (või midagi sellist). Hiljem  ka poiste algatusel ĂĽht-teist.
Aitäh kannatlikkuse eest, meiega kaasas olnud õpetaja Anna Katt ja juhendajad “Pillega loodusest”!
-Helin
       

Lisas: lend145b 15.05.2023 19:59

Raeapteegi ja ajaloomuuseumi kĂĽlastus

Veebruaris käisime me Raeapteegis ja Eesti Ajaloomuuseumis. Raeapteegis räägiti meile ravimitest, mida vanasti kasutati. Pärast läksime me keldrisse ja tegime Mardi leiba ehk martsipani. Martsipani saime kaunistada kuivatatud maasikate, mandlitega ning pistaatsiatega.

Pärast läksime Eesti Ajaloomuuseumisse, kus õppisime, kuidas elati ajal, kui Raeapteek avati. Pärast lahendasime puslesid ning läksime vaatama, milliseid asju oli näitusel. Me nägime muumia kätt, vanaaegseid relvi, sarkofaagi ja Skandinaavia riikide vanaaegset riietust.

– Valter

 

Lisas: lend145b 15.05.2023 18:40

Teaduspäev võimlas

Kuigi oli mõndade jaoks esimene tund, kogunesime võimlas.
Kõigi üllatuseks nägime seal suurt, tumesinist pool kera. Kõik olid veel suuremas segaduses kui öeldi, et vahetusjalanõud ära võtta. Siis tuli õpetaja ja 5 minutiga oli terve klass mahtunud pool kera sisse. Järgmised 30min nautisime filmi. Aga mitte niimoodi nagu sa võid igapäevaselt telekast vaatad. Me kõik lebasime selili ja film näidati projektoriga pool kera lakke. Kui see oli juba lahe, siis film ise rääkis kosmosest, erinevatest tähtkujudest ja tähtedest.
Igaüks pani sealt filmist midagi kõrva taha. Lõpus tegime klassiga kupli ees pilti!
-Stella

Lisas: lend145b 14.05.2023 22:03

Kõrvemaa

14. veebruaril käisime klassiga Kõrvemaal. Ilm polnud viimati küll just parim olnud, kiskus sulale. Päev ise aga oli päikeseline. Kuna ilm oli nullilähedane, oli rajal palju kunstlund ja jääd. Kaasa tulid ka paralleelikad ja kuuendikud.
145. lend seadis kohale jõudes sammud kohe kelgumäe poole. Tuubidega oli tore alla lasta, osad proovisid muid vahendeid ka. Mägi oli üpris kõrge, seega seda lõbusam oli alla lasta, kuid seda ebameeldivam ka üles tagasi kõmpida. Suurem osa sai ikka hea liu, osad said ka lähedalasuvad künkad üle proovitud (nii allasõites sinna sattudes kui ka läksid ise uitama). Mõned lõpetasid lausa kuuseavariiga. Prooviti ka ronge või paarissõite, viimased üldiselt õnnestusid, rongid lõppesid aga kiire lagunemisega (vahel ka mõne uperpalliga).
Siis sai väikest ringrada proovitud, paar last said kurvis ka jää peale sattudes paar valusat sinikat tagumikule. Siis tuli lendudevaheline teatevõistlus. Meie klassil jäi esimene koht saamata, aga tagantpoolt esimene tuli küll! Kohe alguses näiteks tabas ühte meie teatetiimist, Stellat, ebaõnn kepi murdumise näol. Aga järgmine kord saab siis kõrgemaid kohti ka saada! Pärast seda sai sooja suppi mekkida. Bussis tagasi kooli sõites sai nalja palju, osad olid lausa arvuti kaasa vedanud!
-Helin

Lisas: lend145b 09.05.2023 20:09

Kiviõli

Meie klass käis 9. veebruaril Kiviõlis suusapäeval. Meie klassina polnud seal kunagi käinud, nii et meie ootused olid laes. Alustasime päeva 9.15 kooli ees kogunemisega, bussiga sõit Tallinnast Kiviõlisse oli rahulik ja me jõudsime ilusasti kohale.
             Meile räägiti, kust saab varustust laenutada jne. Poisid olid juba 20 minutit varem valmis varustust laenutama ukse ees, kui oleks pidanud. Ajaraisk, ma täielikult nõustun. Pärast laenutust said kõik teha mida soovisid, kas siis suusatada või lumelauatada koos instruktoriga.
Pärastlõunal sõime lõunat, maitsev oli see! Siis tegime klassi pildi ja vaikselt hakkasime Tallinnasse sõitma. Väga huvitav päev oli.
-Sara
                                     

Lisas: lend145b 09.05.2023 20:01

Jõulupidu

18.12 toimus meil jõulupidu, koos kuuenda klassiga. Iga kass pidi esitlema mingi lühikese näidendi, tantsu, luuletuse vms.

Meie klassist tegid mõned õpilased tantsu.
Jõulupeol oli ka jõuluvana, kes tegi nalja ja pärast jagas igale klassile kingikotid. Siis läksid kõik klassid oma koduklassi ja me jagasime kingitusi. Iga inimene pidi kellegile kingituse tegema ja mõned inimesed tahtsid, et nende kingitus oleks hoopis 10 € annetus. Kõik lugesid jõuluvanale (Valterile) ette luuletuse ja said oma kingituse kätte. Klassijuhataja oli meile kingituseks imeilusad piparkoogid küpsetanud.

Õhtu lõpetuseks sõid kõik oma nimega piparkooke.

                                           

 

Lisas: lend145b 09.05.2023 20:00