Liikumiskavade esitamine

11. aprillil, neljapäeval oli meil koolis õpilaste enda poolt kehalise kasvatuse tunnis tehtud liikumiskavade esitamine. Viiendad kuni kuuendad klassid kogunesid kella kaheksaks kooli võimlasse, aga otseloomulikult enne seda tehti veel vajalikud soojendused, venitused ning kostüümide sättimised. Siis hakkasime kavade esitamisega pihta. Tüdrukud ja poisid võistlesid eraldi kategooriates. Kavade esitamiseks ja võitjate valimiseks oli meil aega 45 minutit. Liikumiskavade hindajad olid 4. klassid, kes valisid  oma lemmiku tüdrukute tantsu ja ühe lemmiku poiste tantsu. Kaks kategooriat olid, aga väga erinevad. Tüdrukute tantsudes võis kohata raskeid tõsteid, põnevaid jooniseid ning huvitavaid kostüüme, soenguid. Nende kõrval olid poisid valinud naljakama tee ja lõbustasid kõiki oma tantsudega ja trikkidega. Selle aasta võistlus oli väga tasavägine, sest kõik panid oma parimad palad mängu. Visati saltosi, lennutati sõpru õhku ning isegi tehti püramiide. Pärast rasket võistlust tuli teha raske valik. Sel päeval tulid võitjateks tüdrukute kavade seast 5.a klassi tüdrukud, kelle kava muusikaks oli valitud kaasahaarav lugu. “(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi” ning poistest tuli võitjateks 6.b klassi poisid, kes tantsisid samuti publikule meeldiva loo järgi “Tequila”. See kogemus tantsida teistele oli väga lõbus ja tore ning sai palju nalja.

Tekst Mia Miriam Januson

Pildid Anita Uussalu