Päästja käik kooli

Mark Andreas

Reedel käis meil koolis päästja Päästeametist. Ta rääkis meile veeohutusest. Ta rääkis meile sellest, et ei tohi hüpata vette tundmatus kohas. Eriti pea ees. Ja ei tohi minna vette täiskasvanu järelvalveta. Kui sa paadiga lähed sõitma, siis pane päästevest selga. Päästevestil on ka vile ja vilet on sellepärast päästevestil tarvis, et kui sa vajad abi, siis sa ei jõua kaua aega väga kõvasti karjuda ja sellepärast ongi päästevestil vile. Päästjal oli kaasas oranž päästevest. Ma tahaksin endale ka päästevesti.

Lisas: õp Margit 11.02.2019 08:11

Ball

Mia

15. jaanuaril oli meil koolis ball. Seal osalesid esimeste klasside lapsed. A ja B klasside lapsed tantsisid kõik koos ja B klassi poisid võisid võtta tantsima ka A klassi tüdrukuid ja vastupidi. D ja E klasside lapsed tantsisid ka kõik koos ning poisid võisid võtta tantsima ka mõlema klassi tüdrukuid.

Meie kaks toredat õhtujuhti olid lapsed vanematest klassidest. Kahjuks poisid vahepeal lärmasid ja me ei kuulnud, mida õhtujuhid rääkisid.

Kõigil olid väga ilusad ja pidulikud riided. Meie klassis oli üks ilusamaid kleite Milanal ja tal oli ka väga ilus soeng. Aga meie klassijuhatajal oli väga väga ilus kostüüm.

Laupäevaõhtuse palaviku tantsu ajal tantsisid koos meiega õhtujuhid. Kõige toredam tants oli tibutants, mida koos meiega tantsis tantsuõpetaja. Loodan, et selliseid balle tuleb veel ja ka mina saan olla kunagi õhtujuht.

Lisas: õp Margit 16.01.2019 19:10

Pidulik jõululõuna

Elin

Meil oli koolis pidulik koolilõuna 21. detsembril.

Alguses istusime lauda, siis peeti väike kõne ja anti kätte kiituskirjad hea käitumise eest. Siis
olid maitsvad ja teistega oli tore juttu rääkida.

Lisas: õp Margit 26.12.2018 19:54

Neljapäevased tegevused

Amelia

Neljapäeval käisime kinos ja esinesime lastevanematele. Kinos oli väga tore. Meil esinemine läks päris hästi. Mulle väga meeldis et jõuluvana ikka jõudis.
Esinemine lastevanematele toimus pärnumaaantemajas.
Mulle väga meeldis esineda.
B klassi esinemine oli ka tore.

Lisas: õp Margit 24.12.2018 19:39

Advendihommik Toomkirikus

Ingrid

Neljapäeval käisime kooliga Toomkirikus advendihommikul. Advendihommikul
osalesid 1.-4. klassid. Meil oli seljas pidulik koolivorm. Poistel olid
jalas viigipüksid ja seljas valge särk ning pidulik koolikampsun ning uhke
Reaalkooli lips. Tüdrukutel olid seljas seelik, valge särk ja pidulik
koolikampsun. Ă•petajad olid ka ilusasti riides, kuid neil ei olnud pidulikku
koolivormi. Me läksime kirikusse kohe peale koolis söömist. Läksime jala
ning olime kahekaupa paaris. Mina olin Rebekaga paaris. Me läksime kõik
korralikult ning õpetaja ei pidanud üldse meiega pahandama.

Me kõndisime üle Vabaduse platsi üles Toompeale kiriku juurde. Toomkirik on
väga vana ja hästi suur kirik.

Kirikus olime õueriietes. Osad meist istusid kolmandas reas ja osad
neljandas. Mina istusin Rebaka ja Jensi vahel. Paar last lobisesid ja
nihelesid ning õpetaja pidi neid pärast kooli tagasi jõudes keelama. Mulle
kirikus üks asi ei meeldinud, sest lauad olid nii kõrged ja ma ei näinud
hästi üle laua kui me istusime. Püsti seistes paistis, et kirikus on palju
vaadata. Näiteks kiriku seintel olid erinevate perede vapid.

Kõigepealt laulsid kõik lapsed koos „Ma tulen taevast ülevalt“ ja siis
laulis 4. klasside koor. Seejärel laulsid väga ilusasti kaks 3. klassi last
ning mängiti ka viiulit. Peale seda tuli kirikuõpetaja ja hakkas meile
rääkima. Ta rääkis Toomkirikust, et see oli vanasti rüütlite kirik ja
kirikus on rüütlite hauaplaadid. Lisaks rääkis kirikuõpetaja Jeesus Kristuse
sünnist ning jõuludest. Kahjuks ma kõike ei kuulnud, sest kirikuõpetaja
rääkis väga vaikselt ja mina istusin päris kaugel. Peale kirikuõpetajat
laulsid suuremad klassid „Jõulukellad“ laulu. Siis soovis kirikuõpetaja
meile häid jõule ja orel mängis väga kena loo. Advendihommik lõppes ja me
hakkasime tagasi minema. Kõndisime klasside kaupa, kuid kuna kõik läksid
samal ajal, siis tegelikult läksime kõik koos. Me jõudsime kooli tagasi
neljandaks tunniks, mis oli eesti keel.

Mulle väga meeldis kirikus käia ja laulda. Ma ootan juba millal me veel
kooliga kirikusse läheme.

Lisas: õp Margit 10.12.2018 20:08

Laadalkäik

Nele Jässi

3. detsembril oli koolis jõululaat.4. klassi lapsed mĂĽĂĽsid seal isetehtud asju – näiteks päkapikke, järjehoidjaid, popcorni, muffineid, käevõrusid, šokolaadiga vahukomme, ja kakaod. Käisime laadal koos oma klassiga. Kui mina mĂĽĂĽksin laadal, siis mina mĂĽĂĽksin pulgakooke.

Lisas: õp Margit 03.12.2018 20:27

Käik raamatukokku

Konrad

Alguse me läksime täiskasvanute raamatute juurde. Siis me läksime rõdule ja seal oli vanu raamatuid. Ja siis me läksime alla tagasi. Seal me vaatasime, lugesime raamatuid. Ja siis jagati meile raamatud kätte.
Oli väga tore!

Lisas: õp Margit 02.12.2018 20:30

Mardipidu

Georg

Õhtul oli koolis Mardipidu. Poisid olid mardid, tüdrukud olid kadrid. Alguses suured lapsed jutustasid pühadest, pärast meie mängisime ja tantsime. Kõige rohkem mulle meeldis vanaaegne disko ja pillid.

Lisas: õp Margit 22.11.2018 08:44

Albert

1.a klass oli elevil, kõik olid nagu mardid ja kadrid. Meil olid head mõistatused, nuputused ja laulud nagu “Kauges kĂĽlas.” Meil olid koledad mardi ja ilusad kadri riided. Eriti meeldis mulle Maico mask ja Williami vampiiri kostĂĽĂĽm. Kõikidele meeldis mardikadripäev. Mulle meeldis ka Normani mõistatus ja Hardi vuntsid.  Loodetavasti kõikidele meeldis mardikadripäev. Mulle meeldis ka pidu aga sellest räägib Georg!

Lisas: õp Margit 22.11.2018 07:56

Läti 100 kokkuvõte

William

Tere kõigile. Me läksime Pärnu mnt majja seal tähistasime Läti sajandad juubelit. Me kuulasime Läti hümni, siis laulsime kukkekest ja siis kuulasime asju Läti kohta. Kui teised klassid olid ära läinud, siis meie klass natuke tantsisime 10 sammu sisse poole 10 sammu välja poole. Muide seal olid 1-4klass.

Lisas: õp Margit 21.11.2018 20:34