Loeng avalikust esinemisest

27. novembril käisime klassiga Tallinna Keskraamatukogus kuulamas loengut avalikust esinemisest. Meiega kaasa tuli prantsuse keele õpetaja Madis Olspert kuna kahjuks oli meie klassijuhataja Ege Viil haigestunud. Raamatukogu külastus sattus vene ja inglise keele tundide ajale.  Me kogunesime klassiga fuajees ja seejärel jalutasime raamatukogusse. Kohale jõudes panime riided garderoobi ning läksime saali. Meil paluti istuda laudade taha gruppidesse. Pärast natukest ootamist algas loeng, kus räägiti meile, kuidas esineda publiku ees, kuidas olla enesekindel esinedes ning mis on ärevuse sümptomid enne ettekannet. Seejärel saime me seda ka ise harjutada. Meile anti paber ja pidime gruppides paari minuti jooksul arutama erinevatel teemadel ning me märkisime ka enda mõtted üles. Iga grupp sai erineva teema. Teemadeks olid: Päris kuusk vs tehiskuusk, Kassid vs koerad, AI kasutamine kodutöödes ja kooli vormi kandmine või mitte. Minu laudkond sai AI kasutamise ning mõtlesime palju huvitavaid plusse ja miinuseid, selle teema kohta. Hiljem pidi igast tiimist üks liige tutvustama erinevaid mõtteid ning see ülesanne harjutaski meie enesekindlust. See oli väga põnev, sest kõikidel olid väga erinevad, kuid huvitavad mõtted. Loeng oligi läbi saanud, kuid mitte veel meie koolipäev, seega suundusime tagasi kooli. Otseloomulikult pidasime tee peal maha ka väikese lumesõja.

Tekst Hanna-Britt Laukse

Pildid Anita Uussalu