Pressikoverents

22. novembril saime meedia tunni raames osaleda pressikonverentsil. Pressikonverentsil olid kohal mitmed tähtsad ühiskonna tegelased nagu Haridusminister Kristina Kallas, taltechi õppeprorektor Hendrik Voll ja Liis Koser HK Unicorn Squadi juht. Teemaks oli inseneeria vallad ülekoolides ja kuidas õppijaid jääb vähemaks neis valdades ja ka see, et euroopa liidult tuli 40 miljoni eurot toetus raha neile valdkondadele. Samuti ka seda, et naisi on vähem neis alades. Selle lahenduseks oli uut tüüpi kõrgkooli/kutsekooli ja lisa raha taltechi inseneeria valdkonnale ja ka uus unicorni squadi osa, mis jätkub kuni põhikooli lõppuni. Huvitavalt oli ainult paar ajakirjanik kohal, seega küsiti ka vähe küsimusi. Mina ja paar julget küsisime ka küsimusi, mis olid tekkinud. Kohe pärast seda kõlas kell ja pressikonverents oligi jõudnud lõpule. See oli väga äge üritus, mis läks ka väga hästi meie tunni teemaga kokku.

Tekst William Kõljalg

Pilt Anita Uussalu