Kooli sünnpäev

Reedel tähistasime kõik üheskoos meie kooli sünnipäeva. Sel aastal sai Tallinna Reaalkool 142 aastaseks. Aga enne aktust käis meil külas endine vilistlane rääkimas enda kooliajast ja arutasime milleks me üldse koolis käime. Juurde rääkis meile vilistlane oma praegusest tööst ja tutvustas meile, mida ta seal teeb ja üritab teha. Lisaks saime teha grupitöid huvitaval viisil lego klotsidega ning palju huvitavaid mänge. Kui tund sai läbi olid juba meie klassi lauakatjad rutanud lauda sättima, et see uhkel päeval imeline välja näeks. Seekord tähistasime kooli sünnipäeva teistmoodi. Meil oli sünnipäev kooliparklas, mitte staadionil nagu tavaliselt, kuna staadion on üles kaevatud arheloogilistel põhjustel kooli juurde ehitus plaani tõttu. Aga aktus algas direktori kõnega ja ilusa sünnipäevalauluga Tallinna Reaalkooli auks. Loomulikult tunnustati tublide olümpiaadi tulemustega õpilasi. Ning siis alustasime kaua oodatud tordi söömisega. Meie olime endale sünnipäeva puhul valmistanud maitsvad küpsisetordid ja muretsenud kõrvale  kõrremahlad.  Natukese aja pärast esinesid meile uued rebased oma uue tantsuga ning neile järgnesid vanad rebased oma vanade tantsudega. Pärast kõiki põnevaid esitusi oli koristamis aeg kätte jõudnud. Tegime ilusasti kõik korda ja sammusime kõik jälle oma kodude poole maitsva tordi maitsega suus.

Tekst Mia Liinsoo

Pildid Anita Uussalu