Reaali Poisi 95. Juubel

13. novembril toimus Reaali Poisi 95. juubel, kuid meie tähistasime seda 14. novembril. Sel päeval kõik tunnid kestsid 35 minutit. Mina tähistasin juubelit koos viiendate ja kuuendate klassidega. Algas aktus ja direktor pidas kõne. Seejärel jagas direktor kätte “Intervjuu Reaali Poisiga” auhinnad klassiesindajale, kes need siis pärast omakorda võitjatele andis. Pärast direktori kõnet rääkis veel oma korda üks Tallinna Reaalkooli vilistlane meile Reaali Poisi ajaloost. Tema esitlus oli üpriski põnev ja ühe lühikese hetke pärast marssisid sisse gümnaasiumi õpilased ja nad laulsid meile vanaaegset laulu. Nad olid riietatud nagu nad oleksid sõjaväes. Osadel oli isegi pandud side ümber käe või jala, et nad näeksid välja nagu oleksid vigastatud. Sellega lõppes meie aktus, aga me saime veel aulas ringi vaadata ja uurida ka ise Reaali Poisi ajalugu, sest aulasse oli tehtud näitus. Seal oli palju plakateid, püsse, kahureid ja muud sellist. Pärast aktust ja näituse vaatamist läksid edasi tavalised tunnid. Meie klassil lõppes koolipäev juba kell 11:50.

Ingrid Paakspuu

Reaali Poiss 80 luuletus » Reaali Poiss