Reaali Poisi 95. Juubel

13. novembril toimus Reaali Poisi 95. juubel, kuid meie tĂ€histasime seda 14. novembril. Sel pĂ€eval kĂ”ik tunnid kestsid 35 minutit. Mina tĂ€histasin juubelit koos viiendate ja kuuendate klassidega. Algas aktus ja direktor pidas kĂ”ne. SeejĂ€rel jagas direktor kĂ€tte “Intervjuu Reaali Poisiga” auhinnad klassiesindajale, kes need siis pĂ€rast omakorda vĂ”itjatele andis. PĂ€rast direktori kĂ”net rÀÀkis veel oma korda ĂŒks Tallinna Reaalkooli vilistlane meile Reaali Poisi ajaloost. Tema esitlus oli ĂŒpriski pĂ”nev ja ĂŒhe lĂŒhikese hetke pĂ€rast marssisid sisse gĂŒmnaasiumi Ă”pilased ja nad laulsid meile vanaaegset laulu. Nad olid riietatud nagu nad oleksid sĂ”javĂ€es. Osadel oli isegi pandud side ĂŒmber kĂ€e vĂ”i jala, et nad nĂ€eksid vĂ€lja nagu oleksid vigastatud. Sellega lĂ”ppes meie aktus, aga me saime veel aulas ringi vaadata ja uurida ka ise Reaali Poisi ajalugu, sest aulasse oli tehtud nĂ€itus. Seal oli palju plakateid, pĂŒsse, kahureid ja muud sellist. PĂ€rast aktust ja nĂ€ituse vaatamist lĂ€ksid edasi tavalised tunnid. Meie klassil lĂ”ppes koolipĂ€ev juba kell 11:50.

Ingrid Paakspuu

Reaali Poiss 80 luuletus » Reaali Poiss