“Merepidu”

3. aprillil, kolmapĂ€eval toimus Tallinna Reaalkooli kevadkontsert “Merepidu” Kalevi spordihallis. “Merepidu” oli tĂ€psemalt Tallinna Reaalkooli oma laulu- ja tantsupidu, mida said tĂ€histada kĂ”ik 12 klassi ja veel lisaks vanemad, kellel huvi ja aega oli. Selle peo ettevalmistused oli alanud juba aasta algul ning kĂ”ik klassid olid aastaga Ă€ra Ă”ppinud ĂŒhislaule koos ja ĂŒksinda, mida kĂ”ik koos lauldi peol kaasa. Kevadkontserdi toimumis pĂ€eval olid kĂ”ik Ă€revust tĂ€is. Lisaks kĂ”igil kellel oli olnud vĂ”imalus riietusid end “Merepeo” teemaliselt: sinised, triibulised, hallid jne riietesse. InimeseĂ”petuse tunni ajal jĂ”udiski kĂ€tte aeg, millal me hakkasime kĂ”ik koos liikuma Kalevi spordihalli poole. Samuti lĂ€ksid kĂ”ik ĂŒlejÀÀnud klassid sinna hiljem vĂ”i varem. Kell 13.15 algaski kauaoodatud “Merepidu”. Kontsert algas tervitusega MĂ€rt Agu poolt, kelle juhendamisel tegid kĂ”ik klassid vĂ”imlemis harjutusi ja ka inimlaineid. Sellega said kĂ”ik end natuke sirutada koolipĂ€eva suurest tuhinast vĂ€lja peo meeleollu. Kohe peale seda algaski paljude tantsude ja laulude esitamine. Isegi meie klassist olid paar tĂŒdrukut tantsimisest huvi tundnud ja aastaga Ă€ra Ă”ppinud ĂŒhe toreda tantsu vihmavarjudega. Üritusel oli ka kohal bĂ€nd ja peaaegu kĂ”iki laule esitati kohapeal otse, mis tegi selle veelgi vĂ”imsamaks. Esinesid nii algklassid, gĂŒmnaasium, pĂ”hikool kui ka Ă”petajad oma kiire ja lĂ”busa tantsuga. Lauldi mitmeid erinevaid laule nagu nĂ€iteks “Tuulevaiksel ööl” , “My bonnie”, “Merepidu” jne. Laulsid kĂ”ik pealtvaatajad, aga me saime kuulata ka eeslauljaid paaris laulus. Kevadkontserdil kohtasime veel hiigelsuurt kala, meremehi, mereröövlite laevu jne. PĂ€rast kontserti programmi said kĂ”ik Ă”pilased tulla lavale tantsima legendaarset tantsu kaerajaan ja ka pĂ€rast seda teiste muusikate jĂ€rgi erinevaid tantse. “Merepeo” mĂ€lestused jÀÀdvustati lĂ”ppus klassipildiga. KĂ”igil oli vĂ€ga tore meeleolu ja pidu ise oli ka vĂ€ga huvitav ja kaasahaarav. Tore oli nĂ€ha tervet koolipere koos ĂŒhiselt aega veetmas.

Tekst Hanna-Britt Laokse ja Elin Lind

Pildid Anita Uussalu, Anni Vili ja Ege Viil