Jõulupidu

Lõpuks jõudis esmaspäeval kätte viiendate ja kuuendate klasside jõulupidu. Klassi kaunistamine ja jõulukinkide üle arutlemine olid muutnud kõiki juba ootusärevaks ja jõulumeeleollu. Kooli saalis ootas ehitud kuusk peolisi. Peo õhtujuht oli meie inimeseõpetuse õpetaja Piret Otsa, direktor Ene Saar oli kutsunud erikülaliseks jõuluvana ja kõik klassijuhatajad olid kohal oma klassidega. Kõik klassid pidid tegema etteaste, et saada kätte oma lunastatud kingikotid. Meie klassi etteastega olid see aasta tegelenud tüdrukute grupp, kes esinesid looga ,,Aisakell” Nele ja Anita klaveril, Mia viiulil, Anni flöödil ja Mirjam oboel. Suur tänu neile selle eest! Lisaks esinesid teised klassid veel tantsukavadega ja teiste pillide mängimisega. Sellele lisaks oli õp Piret Otsa üllatanud meid põnevate tegevustega, mille alla kuulus väike tantsukava õppimine, tore liikumis mäng ja meile esines koolikoor ilusate jõululauludega. Toredate võtetega oli tantsimine ja liikumis mäng muudetud kõigi jaoks lihtsaks. Kui suur jõulupidu läbi sai läksid kinkide jaotamiseks õpilased aulast oma koduklassidesse. Meie klassis oli sel korral jõuluvana abiliseks Artur, kes jagas kingitusi laiali ning kuulas kõikide salme ja laule. Kõigil klassikaaslastel olid salmid hästi selged ning osadel isegi harjutatud ühiseks esitamiseks. Meid üllatasid ka päkapikud magusate piparkookidega. Kõik olid rõõmsad oma kingi üle ja proovisid nuputada, kes neile oli salajase kingi teinud. Sel õhtul oli meil veel planeeritud huvitavad tegevused: piparkookide kaunistamine, kahoot ja lauamängud. Õhtu lõppes klassiruumi koristamisega. Nii mindi rõõmsalt jõuluvaheajale.

Tekst Lennart Mällo

Pildid Anita Uussalu