Suurgildi hoones

Viimase koolipäeva puhul enne vaheaega käisime me klassiga Suurgildi hoones. Kogunesime kõik kooli fuajeesse ja sealt hakkasime kell 9.00 Suurgildi hoone poole liikuma, kui kohale jõudsime jagati meid kahte gruppi. Esimene grupp läks alla keldrikorrusele ja teine grupp jäi üles saali ningmina olin ise teises grupis. Saalis tutvusime erinevate riikide jõuluvanadega ja päris vanade kuuseehetega, ning siis ehtisime väikeseid kuuski. Pärast kuuskede ehtimist õppisime me ära ühe väga toreda tantsu ning pärast igasugust karglemist ja pöörlemist asusime enda sammud söögisaali poole. Söögi saalis rääkisime toitudest vanal ajal ja üritasime ära arvata,mis toit mis oli nt: jäätis, kartul, šokolaad jms, midasöödi vanal ajal. Pärast arvamist uurisime natuke pille näiteks oboed ning siis tuli meie grupil seada sammud keldrisse ja teisel grupil söögisaali. Kõndisime siis keldri korrusele   ja seal pakkusime lõhna ja välimuse järgi maitseaineid. Kõige lõpuks läks meie grupp kõigepealt relvadega tutvuma ja viimaks tegime vanaaja piparkooke ehk pätsi moodi magusaid palle, mida ei pidanud ahjus küpsetama ja mille sai kohe kaasa võtta ning süüa. Viimane kooli päev enne vaheaega oli nii lahe ja piparkoogid tulid ka maitsvad välja!

Mirjam Lina