1. september

Vara hommikul kell 09.00 pidi 5.a jõudma kooli, kuna neil oli klassijuhatajatund ruumis 307. See ruum on tegelikult kunstiruum, kus me maalime ja joonistame kunsti tunnis. Kolmapäeviti kell 08.00 seal toimub ka matemaatika valik, mida meile annab meie matemaatika õpetaja Marge Kanne. Matemaatika valik ei ole kohustuslik, kuigi seal käib ikka pool klassi. Kõik pidid tulema piduliku koolivormiga kooli. Klassijuhataja tunnis rääkis meili meie uus klassijuhataja Ege Viil. Õpetaja tutvustas meile natuke koolimaja ning rääkis, mida me lähipäevadel hakkame tegema. Meie klassi sattusid ka 2 uut õpilast. Nende nimed on Markus Tristian Talgre ning Anita Uussalu. Nemad tulid meie klassi põhikoolist. Pärast klassijuhataja tundi järgnes 2-12 klasside aktus, mis toimus kooli staadionil. See hakkas kell 10.00 ning kestis umbes 45 minutit. Aktusel kõik laulsid Eesti Vabariigi hümni, kuulasid direktori kõnet ning mõned vanemad klassid tantsisid rahvatantsu. Aktuse lõpus kõige vanem ja kõige noorem õpilane pidid viima küünla Reaali poisile. 5.a klass kohtus isegi enda vanade õpetajatega, kellega mõned tegid pilti. Nüüdsest peabki 5.a klass hakkama harjuma suure majaga.

Milana Majerovitš