Sõrmustepidu 16.10

16. oktoobri õhtul kogunesime 137. lennuga Patarei merekindluse hoovi, et viimaks kätte saada oma väljateenitud sõrmused. Kuigi oli seljataga katsumuste rohke arvestustenädal, olime end soojalt riidesse pannud ning suundusime üheskoos oma peo erakordsesse toimumispaika. Oma sõrmustepidu alustasime toostide ütlemisega. Saime oma peekri üles tõsta ning lennukaaslastele midagi armsat, julgustavat või niisama lõbusat soovida. Seejärel, et sõrmused muidugi korralikult välja teenida, oli vaja tervel klassil üheskoos näidend välja mõelda ja lennukaaslastele esitada. Meie klassi näidend pidi olema vanasõna „Valel on lühikesed jalad“ kohta, mille me lahendasime väga enda klassile omaselt ja humoorikalt. Kui me lõpuks kauaoodatud sõrmuse kõik sõrme saime tuli väga uhke tunne ja arvestuste nädalatel valatud pisarad ununesid. Saime süüa torti ja muud head paremat ning kõik külmetajad said õnneks ka teed juua. Südame tegi soojaks üheskoos veel korra rebastenädala tantsu tantsimine, mis on meil imekombel meeles püsinud. Kui kõik traditsioonilised tegevused said tehtud, kuulasime muusikat, tantsisime Potsa tantse ja tegime palju pilte. Peale pidu suundus igaüks omal viisil tähistama kätte saadud sõrmust.

– Laura Greta 

Järgnevad fotod on tehtud Luisa Greta Vilo (vil!134) poolt.

Lisas: andreas 21.10.2020 19:33

Arhitektuurimuuseumi kĂĽlastus 02.10

Teisel oktoobril käisime õpetaja Piret Karuga külastamas Eesti Arhidektuurimuuseumi. Meil oli väga tore ja aktiivne giid, kes jagas meid nelja rühma. Rühmaga koos täitsime töölehte ja saime selle käigus palju uusi teadmisi. Saime panna ennast proovile ning testida oma seniseid teadmisi antud teemadel. Kõik said kenasti vähema või suurema abiga oma lehed täidetud. Tegevust oleks jätkunud veel kauaks, kuid kahjuks tuli meil järgmine tund kohe peale ning ei jäänud aega vaadata üle ka teisi näituseid, mis olid üles pandud. Jääme kindlasti oma käiguga rahule ning ootame juba uut põnevat muuseumikülastust.

– Kertu

Lisas: andreas 04.10.2020 20:30

Maailmakoristuspäev klassiga 23.09

23. september oli maailmakoristuspäev ning aktiivne klass nagu 137.b on, võttis muidugi sellest osa, kaasati ka julgemad A-klassist ning mindi peale rasket kehalist kasvatust Linnahalli ümbrusesse prügi korjama. Prügi leiti x koti jagu, kes leidis klaasikilde, kes süstlaid, kes pabereid, kuid asi mida kõik leidsid oli hoolivus ja võib öelda ka armastus maailma ning üksteise vastu. Linnapoisid said esimest korda käed külge rämpsule ning osad ka üksteisele (vt joonis 1). Ilm oli ilus, koos oli tore ning maailm sai paremaks kohaks.

– Karl Mattias

Lisas: andreas 28.09.2020 16:44

Viimane kohtumine sellel kooliaastal

8. juunil, kui kõik õpilased olid oma õpikud kenasti kooli tagastanud, saime me klassiga veel viimast korda sellel õppeaastal kokku. Kohtumispaigaks oli Nõmme mets.

Kõigi üllatuseks olid klassijuhatajad meile organiseerinud metsas orienteerumise. Nii mõnigi oli kohale ilmunud kleidikeses, valgete tenniste või hoopiski lühikeste pükstega. Olles ikka veel veidi šokis, jaotusime 3-liikmelistesse gruppidesse ja suundusime kontrollpunkte otsima. Ehkki nii mõnelgi grupil tuli ette takistusi, jõudis siiski kogu klass lõpuks lõkkeplatsile, kus Erik ja Meelis olid meile valmistanud maitsvaid grillvorste. Kõige kiiremini läbisid 8 punkti meeskond, kuhu kuulisid Andreas, Martin ja Karl Mattias. Neil kulus selleks 50 min.

Seejärel tunnustasid klassijuhatajad parimaid õpilasi, jagasid šokolaadi ja soovisid meile ilusat suve. Peale veel mõningat jutuajamist oligi aeg ametlikult head aega öelda ja igaüks läks omas suunas suvevaheaega nautima.

-Kristofer

 

Lisas: andreas 09.06.2020 20:31

Tallinna vanalinna tuur

Pole kahtlustki, et distantsõpe pööras pea peale nii õpilaste kui ka õpetajate plaanid ja kavatsused. Ootamatu eriolukorra tulemusena jäi ära nii gümnaasiumi teatrireis, Tallinna giidituur ajalootunni raames kui ka kirjanduse tunnis planeeritud apteeker Melchiori seikluste ainelise filmi tegemine. Ootamatu kannapööre koolikorralduses ei heidutanud aga meie vahvaid inglise keele õpetajaid, kes andsid traditsioonilisele 10. klasside võõrkeelsele vanalinnatuurile digitaalse suuna. Et kummituslikult tühjas Tallinna vanalinnas mitmekümnepealise õpilassalga jalutuskäik ei tule siiani kõne alla, asendasime tavapärase vanalinna giidituuri videoprojektiga. Selle asemel, et kirjutada järjekordne essee või klopsida kokku slaidiesitlus, saime väiksemates gruppides proovida kätt virtuaalse jalutuskäiku loomises, kus tutvustasime Tallinna must-visit keskaegseid vaatamisväärsusi ja andsime põgusa ülevaate Tallinna vanalinna ajaloolisest taustast. Videoprojekt on taas näide loomingulisest lahendusest uudses olukorras – no excuses! Väljakutseid pakkuv vaheldus kulus marjaks ära ning tulemuseks oli terve posu vahvaid videoklippe, mis jäävad meile mälestuseks ka pärast distantsõppe lõppu.

Siin ka ĂĽks valminud video:

https://drive.google.com/file/d/1LpP1SfjPM1dHtChCBHpU96ZO4DQr8Gev/view?usp=sharing

-Eliise

Lisas: andreas 27.05.2020 15:13

Distantsõpe 13.03-…

Selle aasta kevad tuli teistmoodi kui tavaliselt ning selle mõjutusi on tunda saanud ilmselt juba kõik. Olles suhelnud klassikaaslaaste ja ka teiste koolikaaslastega, oleme otsustanud panna kirja mõned distantsõppe miinused ja plussid.

Alustades headest külgedest, on paljud öelnud, et neile distantsõpe väga meeldib. Saab ise oma aega planeerida ja otsustada kuidas mida teha. Samuti annab see nii mõnelegi võimaluse pikemalt magada ja rahulikult päeva alustada (v.a. kui esimesed tunnid on näiteks õpetaja Anu Kellega, sest siis pead sa küll juba kell 8.00 ärganud olema ja ekraani taga valmis). Arvestades, et kevadel hakkavad ilmad juba ilusamaks ja soojemaks minema, siis on mitmed öelnud, et distantsõppe kõrvalt on rohkem aega käia väljas ja tegeleda endale huvipakkuvate asjadega. Fakt on muidugi see, et tänu karantiinile kulub meil kõigil vähem raha.

Teisalt on ette tulnud ka väikeseid murekohti. Kindlasti oli algus raske nii õpilastele kui õpetajatele, kuid siiski aeg-ajalt tunneme, et osade ülesannete ja töödega minnakse liiale ning tehakse meie elu kordades raskemaks. Näiteks oli suureks pähkliks kodutööde eKooli kandmine, sest osad õpetajad lisasid neid tunnitöö alla, teised kodutöödesse, vahepeal saadeti üldse meilile või pandi Google Classroomi, kuhu kõik õpilased ei mõelnudki vaadata, kuid nüüdseks on probleem enam-vähem lahenenud.  Kui enne sai mainitud, et on rohkem aega veeta õues, siis uueks probleemiks on osutunud aga trennide ja teiste huviringide mitte toimumine. Nii tavalised kui ka välijõusaalid on kahjuks kinni. On ka kurdetud, et igatsetakse sõpradega suhtlemist ning mingil määral ka klassikeskkonda ja õpetajaid. Viimasena loetletud mured on viinud ka mõningad inimesed motivatsioonikriisini.

Kokkuvõtteks nii palju, et osade õpilaste jaoks on antud periood stressirohkem kui teiste jaoks, aga ei saagi oodata, et kõigile iseseisev õppimine istub ja et kõik oma tööd kiirelt tehtud saavad. Üldjoontes tundub distantsõpe siiski kõigile pigem meeldivat, kuid sõpradest ja inimkontaktist tunnevad kõik suurt puudust.

Lisas: andreas 05.05.2020 12:20

Lõpukell 29.04

29. aprilli toimus ĂĽks abiturientide traditsioonilistest ĂĽritustest – lõpukell. Nagu kõik muugi, toimus ka see interneti vahendusel Google Meet’is. Eks ta muidugi oli kurb, et 135. lend ei saanud täiel rinnal nautida kauaoodatud sĂĽndmusi, milleks peale lõpukella on veel näiteks Habe peapesu või tutipäev, kuid kui ĂĽritada veidi positiivsemast kĂĽljest läheneda, siis toimunud lõpukell oli sellegipoolest väga emostionaalne ning omamoodi eriline, mistõttu jääb ta kõigile eredalt meelde.

137. lend valmistas oma armsatele jumalatele ka lühikese video, milles tänati ja kiideti neid iga nurga pealt. Ka mõningad meie klassi õpilased andsid panuse selle valmimisse, avaldades kas oma arvamust video väljanägemise osas, kirjutades stsenaariumit või osaledes videos endas.

-Mia Luisa

Lisas: andreas 04.05.2020 17:24

Reaalkooli CS:GO turniir 18.04

Toimus Tallinna Reaalkooli sisene arvutimängu Counter-Strike: Global Offensive’i turniir. Meie klassist leidsid isolatsioonis õppimise kõrvalt vaba aega ka arvutimängurluseks osad õpilased ning esindasid nii ka meie klassi. Meie klassist komplekteeriti võistkonda Georg Mattias Lagus, Ottomar Leif, Hardi Hakk ning meeskonna peatreener Markus Kuusing. Neljas liige oli 10.c klassi õpilane Hannes Hollo ning viies liige oli võõrleegionär Gustav Adolfi Gümnaasiumist Erko Jonne Tõugjas. Esimeses mängus oli meie tiimi vastane tiim Heli Tamme Pätsid, kellest sõideti üle 16-6. Teises mängus said meie poisid hea hoo sisse ning alistasime tugeva, kuid mitte piisavalt tugeva tiimi NoCap 16-2. Finaalis tuli tõdeda vastase paremust ja võtta vastu 6-16 ja 9-16 kaotused. Saime auväärse teise koha. Turniiri võitis Nõmme Gümnaasium, aga eks seal ongi veidi rohkem aega pühendada mängudele.

-Hardi, Georg, Markus, Ottomar

Lisas: andreas 02.05.2020 08:28

EV102

Reede varahommikul toimus lipuheiskamine ning pärjapanek Poisi juures, kus ka meie klassiesindus ja tublid koorilauljad kohal olid. Koolipäeva lõpul toimus ka pidulik aktus, kus  pidas väga hea kõne 132.lennu vilistlane ja tõstatas nii mõnegi huvitava probleemi, millele meie tulevikus lahendusi leidma hakkame. Peale aktust liikusime klassi ja Eriku trennipoistega bowlingut mängima. Järjekordne imetore ajaviide ja bowling on kujunemas juba omamoodi traditsiooniks. Kahjuks küll seekord keegi kulmu ei kaotanud, kuigi duelle punktisummade üle peeti küll.

Soovime kõigile imeilusat vabariigi aastapäeva ja mõnusat olemist perega!

-Hanna

Pildid pärinevad: http://www.pealinn.ee/tagid/koik/video-ja-pildid-kolvart-ajalooline-malu-on-usk-et-meil-on-tulevikku-n250608

Lisas: andreas 23.02.2020 16:59

Viktoriin 18.02

Toimus järjekordne viktoriin gümnaasiumiklasside ja õpetajate vahel. Järgmine kord läheb paremini! Vähemalt meie klassijuhataja Erik andis oma panuse üldkokkuvõttes auväärse 1.koha võistkonnas.

Lisas: andreas 19.02.2020 16:52