Laulu- ja tantsupidu “Mina jään!”

Kallid tantsijad ja lauljad! Võite enda üle uhked olla, olite väga tublid. Aitäh tantsijatele Gretel, Pilleriin, Maarja-Liis, Natali, Epp Maria, Laura Maria, Hannah, Robin Henrik, Raimond, Erki, Joosep, Remo, Kaspar, Robin Alexander, Andreas Toomas; aitäh lauljatele Kertu, Adele, Brigitta, Epp Maria, Raimond, Erki (ka solist tantsupeol),  Joosep (ka solist laulupeol).

Piltidele ei õnnestunud kõiki püüda, kuid osa siiski.

Lisas: admin 02.07.2017 17:55

Lõpuaktus

Sel aastal oli kokkulepe ilmataadiga olemas ning lõpuaktus toimus staadionil. Oli põnev aasta, mis pakkus nii halbu kui ka häid emotsioone. Aasta lõpuks olid siiski kõik õnnelikud 🙂

Kiituskirjaga lõpetasid Brigitta, Maarja-Liis ja Natali. Direktori käskkirjaga said tunnustuse tervelt 17 õpilast. Hinnete poolest oleks neid 2 rohkem olnud, kuid noormehi vedas alt nende endi käitumine tunnis ja vahetundidel. Anna-Brigitat tunnustati gomoku I koha eest.

Olgu teil mõnus ja seiklusrikas suvi!

Lisas: admin 14.06.2017 10:31

Kanuumatk Salatsi jõel ja Valgeranna seikluspark

Tallinn

Alustasime kell 8.00 Otsa tänavalt kahe mikrobussiga. Katus lasi läbi, aknad lasid läbi, ruumi ei olnud, bussijuht ei teadnud, kuhu ta sõidab, lasti halba muusikat, tehti halba nalja, bussis polnud õhku ning õpilaste põlved kasvasid kokku (humoorikas osa).

Pärnu Bite Stop

Umbes 9.30 jõudsime Pärnusse. 7.b ostis poe tühjaks ja vetsud olid umbes.  Joosep ostis võlts Starbucksi kohvi kolme euro eest.

Kusagil Läti mõisapargis ja jõel

Kohtusime onu Aivari ja Kaleviga. Kõndisime hetke jõe ürgorus ning rabelesime rippsillal.  Tegime kiire kuiva trenni ning asusime teele. Paarikümne sekundi pärast ujus juba Armini paatkond, kanuu tagurpidi. Esimene peatus oli liivakivipaljandi juures, mis oli kroonitud Läti ilusaimaks. Tegime jalutuskäigu paljandil, käisime koobastes ja avastasime puidust kujusid. 4 kilomeetrit hiljem leidsime end lõkkeplatsilt. Onu Kalev tegi pulbrist kartuliputru ning teised nautisid külakiike. Järgmisena peatusime Baltimaade suurima laekõrgusega liivakivikoopas. Saunani oli veel 6 kilomeetrit.

Saun

Esimesena jõudis sauna juurde Luca paatkond, sest neil oli vaieldamatult kõige parem tüürimees (Luca). Sauna juures pesime kanuusid, käisime saunas ja peaaegu kõik harrastasid vettehüppeid, grillisime ning jõime teed. Hiljem sai kringlit. Kell 12 oli öörahu. Õpetaja sai kurjaks.   Järgmisel päeval ärkas keegi varem üles ja suutis kõik teised ka üles ajada, mis tähendas, et meil oli kaks ja pool tundi kauem vaba aega. Õpetaja tegi hoole ja armastusega meile putru, mis kõigile maitses, ja tegime ka võileibu kaasa.  Pakkisime asjad ja liikusime bussi juurde. Seekord olime saanud suure bussi, kuid siiski puudus seal korralik konditsioneer ja radiaatorid oli põhjas, mis tegi olemise väga palavaks neile, kes olid ennaast tagumistele istmetele sättinud.

Pärnu/Valgeranna

Valgerannas alustati ohutuskursusega. Seikluspargis sai teha erinevaid närvikõdi pakkuvaid tegevusi. Mõned nendest on vabalangemine, trossiga puu otsast alla sõitmine, tarzanihüpe ja teised. Paar julgemat läksid ka viimasele, kõige raskemale rajale. Peale intensiivset ronimist olid kõigil kõhud tühjad ning otsustasime minna McDonaldsisse keha kinnitama. Pärast liikusime tagasi Tallinnasse ja kohale jõudes olime õnnelikud ning väga rahul selle reisiga.

Lisas: admin 14.06.2017 10:15

7. kl loodusainete õppepäev

Päev algas kogunemisega Harku metsas. Kõigepealt mõõtsime rühmadega oma sammupaari pikkused  ning siis asusime teele.
Kõndisime üsna pikka aega ning vahepeal korjasime ettenähtud taimi ja kuulasime linnulaulu. Lõpuks jõudsime 1. punkti, kus ootas meid juba Piret Karu. Seal pidime hakkama joonestama kaarti, mõõtma puu kõrguse ja uurima puu taimkatet. Vahepeal ka filmiti meid.
Seejärel liikusime edasi teise vaatluspunkti, kus olid õpetajad Tiina Talvi, Andrus Kangro, Martin Saar ja Mart Kuurme. Kõige huvitavam ülesanne oli meie arvates vee voolukiiruse mõõtmine. Peale seda hakkasime me läbima teed, mille pidime ära mõõtma oma sammupaariga.
Siis tuli kõige lõbusam ülesanne – kalapüük. Tegelikult me püüdsime veest putukaid, keda oli võimatu kätte saada ning seetõttu veetsime seal üsna pika aja. Seejäral hakkasime läbima pikka rabamatka (või vähemalt nii see tundus). Korjasime sellel teekonnal ka palju rabataimi ning suutsime mõned korrad isegi kukkuda. PPP – puhkepausid puudusid, aga polnud hullu, sest meil vedas väga ilmaga. Orienteeruda aitasid meil roosad lipikud. Putukaid oli metsas väga palju, õnnestus isegi näha konni. Kahjuks seekord jäid banaanid (marjad), ahvid ja elevandid nägemata, samuti kaelkirjakud ja ninasarvikud. Loodame, et järgmine kord matkame kuskile, kus saame ka neid ülalloetletud imetajaid/olendeid kohata.
Viimasesse punkti jõudes olime surmväsinud, kuid siiski hakkamist täis, et teekond edukalt lõpetada. Pidime täitma viimased ülesanded ja rühma poolt korjatud taimed ning kivimid esitama. Kui see oli tehtud, liikusime lõpuks edasi, kuni jõudsime Piret Karuni, kus me rääkisime enda grupi koostööst ning andsime ära oma õpimapi. Sellega oligi meie päev lõppenud.
Meie arvates oli päev küll väsitav, aga samas lõbus ning sai meelde tuletada õpitud teemasid.

Lisas: admin 14.06.2017 08:44

Kevadkontserdil

Põhikooli kevadkontserdil oli meid päris palju.  7.b klassi ansamblis laulavad Kertu, Hannah, Epp Maria, Raimond, Brigitta, Erki, Adeele ja Joosep. 7.a ja 7.b kooris laulavad Epp Maria, Hannah, Adeele, Brigitta, Joosep ja Erki. Lastekooris ning kooristuudios laulavad Epp Maria, Brigitta ja Adeele. Tantsivad Hannah, Laura Maria, Kertu, Epp Maria, Natali, Maarja-Liis, Raimond, Remo, Kaspar, Robin Alexander, Erki, Joosep ja Andreas Toomas (keda seekord ei olnud). Olite tublid, aitäh!

Lisas: admin 17.05.2017 08:52

Õppekäik Silma Õpikotta

18. aprillil pakkisime oma kodinad kokku ja sõitsime Lääne maakonda, Silma Ă•pikotta. Meile oli seal ette nähtud õpituba lindude rändest. Esimese asjana õppisime, kuidas äppiga Eesti Linnud linde määrata. Kui see selgeks sai läksime õue ja pĂĽĂĽdsime õue pealt leida ja kindlaks teha nii palju linde, kui võimalik. Ning kui juhuslikult seda lindu kohe ära ei tundnud, siis tuli selle kirjeldus ĂĽles kirjutada ja pärast toas kindlaks teha. Toas mängisime ka sellist mängu, et me pidime kindlaks tegema, kui palju linde parves on. Me saime tõdeda, et see pole ĂĽldsegi kerge ĂĽlesanne. Ja siis me läksime matkama… Me matkasime vaatetornini ja tagasi. Me nägime ja kuulsime erinevaid linde, ilmselt jäi kõigile meelde hĂĽĂĽp, kes tegi sellist klaaspudelisse puhumise häält.

Kuigi aeg oli meil täiesti otsas, siis käisime ka läbi Padise kloostrist. Seal tegi meile giid hästi kiire tuuri ja me saime natuke teada selle koha ajaloost ja sellest kuidas elu seal kunagi võis välja näha.

  

♡

Lisas: 3eee 30.04.2017 19:46

Võimlemispidu

Proove alustasime sĂĽgise lõpus ning alguses läks kõik ĂĽsna hästi. Laulu valimine oli meie jaoks kõige raskem osa, aga lõpuks otsustasime laulu “Samba do Brazil” kasuks. Kava mõtlemine ei olnud ka kõige kergem, sest kõigil olid erinevad arvamused ja ideed, mida oli võimatu kokku sobitada. Kui alguse paika saime, tulid edasised liigutused jooksvalt. Ăśks põnevamaid osasid oli kostĂĽĂĽmide valimine, sest mõtteid oli palju ja kõik tundusid väga lahedad. Lõpuks tulid kõik veidi erinevate riietega, mis sobis suurepäraselt karnevalile. Ăśhiseks jooneks olid meil kõigil valged sahistid ja mustad pĂĽksid. Tants tuli meil hästi välja ja kõigil oli väga lõbus. Tuju tegi paremaks ka kommipakk, mille me auhinnaks saime.

 

Lisas: 3eee 25.04.2017 14:50

Nutikoolitus

Meil käis teisipäev 11.04 Kristjan Lemmsalu rääkimas nutiturvalisusest. Temaga oli kaasas ka tema sõber kes rääkis meiega sotsiaalmeediast.


 

♡

Lisas: 3eee 11.04.2017 18:52

“Friends for Life”

Kui ma väike olin kuulasin tihti Sarah Brightmani ja Jose Carrerase poolt lauldud Andrew Lloyd Webber’i teost „Amigos Para Siempre“ – „Friends for life.“ Peale nädalat Tetovos, Makedoonias, kui oli head aega ütlemise hetk ja pisarad voolasid, kuulsin oma peas seda laulu. Sama liigutav, kiindumust ja sõprust täis oli ka meie Erasmuse grupile lahkumishetk. Olime saanud endale palju erinevaid, erilisi ja lähedasi sõpru selle nädalaga. Koos olime üle saanud esimesest võõrastamisest ja uue keskkonnaga harjumisest, omaks võtnud ja kiindunud peredesse, kes meid majutasid, tutvunud Tetovo kooliga, Opeli esindusega, lahendanud ülesandeid, koos rõõmustanud, muretsenud ja pingutanud.
Olen väga tänulik võimaluse eest osaleda Erasmuse „Accompany Me“ programmis, õnnelik et oli võimalus nii erilise ja teistmoodi riigi külaline olla. Saime harjutada inglise keelt, kohaneda mitmete uute olukordadega ja lahendada tulevaseks eluks vajalikke kaasuseid. Tõeliseks väärtuseks pean, et reisi lõpp oli meie jaoks pikkade sõpruste algus ja lahkusime Tetovas kaasas mitmed küllakutsed, lubadused olla teineteise jaoks olemas ja suure ootuse, et järgmisel kevadel võõrustada kõiki Tallinnas ja Reaalkoolis.
Äitah õp Eglele ja õp Riinule – see nädal oli fantastiline.

Kertu

Lisas: 3eee 27.03.2017 15:55

Suusapäev

13. märtsil toimus Tallinna Reaalkooli suusapäev Nõmme metsas. Me alustasime oma päeva hommikul kell 10.15. Me liikusime koos metsa kus meil toimusid erinevad ühismängud. Kui mängud olid mängitud liikusime alla suusaraja juurde kus hakkas teatevõistlus. Meie teatevõistluse tiimis olid Lore, Maarja, Hannah ja poistest oli Erki, Martin ja Raimond.  Suusatamine ei ole meie klassi just kõige parem ala, kuid hakkama saame ja see, et oli üldse suusapäeva võimalik korraldada, oli minemist väärt.

♡

Lisas: 3eee 13.03.2017 16:39