137. lennu jõuluõhtu

Jõulud hakkavad lähemale jõudma ning sellel reedel jõudis taas kätte aeg  oma pidulikud riided kapinurgast välja võtta ning sammud tavalisest  hilisemal ajal kooli poole seada.

Meie jõulupidu algas meie armastatud õppealajuhataja ja bioloogiaõpetaja Tiina Talvi ja direktor Ene Saare sissejuhatavate kõnedega. Nad palusid meil olla hoolsad koolitöös ning leida pingelise jõulueelse aja kõrvalt aega ka iseendale.

Nüüd jõudis aeg kätte viktoriiniks. Sellel aastal saime seda teha muidugi telefonirakenduses Kahoot. Viktoriini ajal sai palju nalja ning tosinkonnale küsimusele vastamine möödus lõbusas seltskonnas hämmastavalt kiiresti. Võitjaks osutus seekord Robin Hendrik.

Peale tujutõstvat Kahooti jõudis aeg individuaalseteks esinemisteks. Esinejaid oli ka meie klassist. Epp-Maria ja Brigitta esitasid laulu “It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas”.

Muidugi ei saa ükski selline üritus lõppeda ilma kingituste  jagamiseta. Seetõttu olime oma õhtule kutsunud ka jõuluvana. Klassi kingikoti saamiseks pidid kõik klassid esitama endale sobiliku etteaste. Meie esitasime kolmehäälselt tuntud sepapoiste laulu.

Kinkide jagamise järel suundusime samal korrusel olevasse klassi, kus kõik oma lühikeste luuletuste, laulude ja tantsude eest  nimelised kingid kätte said. Loomulikult tekitas kõige rohkem elevust Andrease kingitus 🙂

Peale kingikottide tühjenemist suundusime taas aulasse, kus saime tunnikese ka  tantsida.

Andreas Toomas

Lisas: 3eee 18.12.2018 10:39

Jõulupidu vanematega

Kolmapäeval, 5. detsembril toimus meie klassil jõulupidu, mida pidasime traditsiooniliselt koos oma vanematega. Kell 18.00 saime kokku aulas, kus Andreas Toomas ja Epp-Maria juhatasid meie õhtu sisse. Sellele järgnes meie klassivanem Martini lühike kõne. Martin rõhutas oma kõnes meie klassi ühtsust ning kokkuhoidmist. Samuti rääkis ta meie saavutustest olümpiaadidel ning ägedatest klassilõpureisidest. Peale Martini kõnet saabus kätte aeg Epp-Maria ja Brigitta etteasteks. Nad esitasid meile laualu “It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas”. Neid saatis klaveril meie kooli vilistlane Annika Lundver. Nüüd oli aeg niikaugel, et suundusime alla võimlasse, kus tomusid Georgi juhendamisel pallimängud. Vaatamata
väikesele lõbusale segadusele laabus kõik hästi ning kõik osalejad said jääda oma tulemusega pallimängudes igati rahule. Peale väsitavaid pallimänge saime liikuda tagasi aulasse, kus Paul s esitas meile oma Diabolo kava. Et olime peole kutsunud ka Piret Otsa, saime tema juhendamisel eri rahvaste seltskonnatantse tantsida. Kõige meeldejäävamaks jäi tempokas troika, mida  meist vaid vähesed õigesti tantsida suutsid. Samal ajal, kui meie tantsudest puhkasime, esines meile Kertu, kes oli ennast klaveril saatma kutsunud Jaanika Rand-Sirpi, kellega nad esitasid laulu “Sel ööl”. Nagu igal aastal, korraldasime ka seekord viktoriini. Erinevalt eelnevatest aastatest oli viktoriin nüüd individuaalne, seetõttu kasutasime selle läbiviimiseks Kahoot! keskkonda.
Kõige edukam meie viktoriinil oli Andreas. Peale tempokat pidu olime üpriski väsinud ja seetõttu oli meie õpetajal varuks meile lühike kõne. Saime vaadata pilte oma seiklustest viiendast kuni üheksanda klassini ning meie klassijuhataja Tiia Niggulis tuletas meile meelde paljusid toredaid seiku meie viimaste aastate ühistegemistest.

Andreas Toomas

Lisas: 3eee 17.12.2018 08:41

Liikumiskava

7.-9. klasside liikumiskavad esitati 28. novembril Kalevi spordihallis. Meie tantsukava aluseks oli Litle Bigi laul “Skibidi”, kuid põimisime sinna ka teisi laule. Eriti vinge oli see, et tantsu olid kaasatud ka noormehed. Robin Alexander õpetas meile selgeks “Skibidi” tantsu ja koostöös Epp Mariaga mõtles välja edasise liikumise. Muusika panid kokku Hardi ja Erki, kuigi see sai lõplikult valmis alles vahetult enne esinemist. Ka riietus oli meil sobivalt ekstsentriline – eraldi tooks välja Adeele, Luca ja Epp Maria vinge välimuse. Esinemine ise pakkus kõigile palju nalja ja oli meie siiani kõige lõbusam kava. Ka teistelt klassidelt saime palju positiivset tagasisidet.

Brigitta, Natali, Remo

Lisas: 3eee 08.12.2018 10:07

Ida-Virumaal õppekäigul

Teisipäeval, 6. novembril olid meie tunnid tavapärasest teistsugusemad. Kell 8.00 asusime koos kõigi paralleelidega teele Ida-Virumaal asuva Eesti kaevandusmuuseumi poole. Tee peal tegime kiire peatuse Järve mõisa juures, kus õpetaja Piret Karu rääkis meile põgusalt mõisa ajaloost ning Reaalkooli õpilasest Harald Triegelist, kes Vabadussõja aegu mõisast põgenemise käigus lipukandjat abistades surma sai. Peale jutu lõppu saime süüdata õppursõduri auks ka küünla ning sellele järgnes vaikuseminut.
Peale lühikest peatust seadsime suuna kaevandusmuuseumisse, kus saime tutvuda endise kaevandusega. Kaevandamiseks kasutatavad tehnoloogiad on aja jooksul palju muutunud. Kui alguses olid kaevandustes kasutusel nii kirkad kui ka labidad, siis tänapäeval on kõige olulisemal kohal lõhkeaine. Kaevanduskäikude loomist nimetatakse läbindamiseks. Samuti saime tutvuda paljude teiste kaevandustes kasutatavate masinatega, nt kaevanduskombain ja
soonimismasine ehk soonor. Eriti tõmbas meie tähelepanu lõhkeaine vedamiseks kasutatav kaevandusjalgratas.
Samuti saime käia karjäärisafaril, kus nägime, kuidas kaevandusalad ka maa pealt välja näevad. Oma retke alguses nägime kaasaegset põlevkivikonveierit, mille eesmärgiks on põlevkivi edasikandmine punktist a punkti b. Selle ülesande täitsid kunagi autod, kui nüüdseks on konveier odavamaks muutunud. Seejärel liikusime aheraine ladustamise mäele, kus saime nautida ilusat vaadet üle kogu piirkonna. Samuti saime ise põlevkivi põlema panna. Nagu me teame, süttib põlevkivi kiirelt ning seetõttu kasutati seda ka taludes küttematerjalina.
Peale toredat päeva muuseumis läksime tagasi bussi, kus täitsime töölehe põlevkivi kohta. Samuti kirjutasime teemantluuletusi. Siin üks, mille kirjutasid Natali ja Epp Maria.

põlevkivi

pruun, kihiline

kaevandamine, rikastamine, põlemine

ta annab meile elektrit

kukersiit

Andreas Toomas

Lisas: 3eee 12.11.2018 12:45

Tervishoiumuuseumis

25. septembril ja 2. oktoobril toimusid meie tavapärased bioloogiatunnid Tervishoiumuuseumis. 25. septembril kõndisime elevusega muuseumi poole. Tee peal suutis meist nii mõnigi muidugi ära eksida ning tund algas oodatust hiljem. Meie esimene tund algas klaasnaise juures. Kuulasime pingsalt kõlaritest tulevat juttu inimese kehaehituse kohta ning samal ajal saime täita meile jagatud töölehte. Peale töölehe täitmist suundusime auditooriumisse, kus peeti loeng inimese anatoomia kohta. Kõige huvitavamaks pidas suurem osa meist loenguosa, kus lahkasime silikonist nukku ning saime oma silmaga näha inimkeha siseehitust.
Nädal aega hiljem ei korranud me vana viga ning saabusime õigeaaegselt tundi. Seekord aga suundusime koheselt auditooriumi, kus peeti järjekordne loeng. Sellel korral rääkisime loote arengust, seksuaalsusest ja seksist.

Andreas Toomas

Lisas: 3eee 06.10.2018 07:10

Kooli sünnipäev

Teisipäeval, 2. oktoobril tähistasime kooli sünnipäeva. Oma 5. tunni veetsime Tamur Tohveri seltsis, kes jutustas meile natukene oma lapsepõlvest häbeliku poisina, kes peale populaarses filmis osalemist üleöö kuulsaks sai. Samuti rääkis T. Tohver meile põgusalt oma praegustest ettevõtlusprojektidest ning tunni lõpetuseks jutustas ta meile oma arvamusest selle kohta, mis on edu saladus.
Peale 5. tundi liikusime edasi staadionile, kus saime kuulata direktori lühikest kõnet, millele järgnes tordisöömine.

Andreas Toomas
“Mulle meeldis Tamur Tohveri jutt, sest leidsin palju seoseid oma eluga. Paljudele meie klassist aga ei pakkunud jutt erilist huvi”

Georg
“Kook oli ilus ja hea, nagu ĂĽks õige sĂĽnnipäevakook olema peab, aga ilmaga ei vedanud.”

Greetel
“Meie klassi kook maitses väga hästi. Oli näha, et selle kallal oli kõvasti vaeva nähtud. Ma nautisin Tamur Tohveri kõnet, kuigi see oli veidi igav”

Imre

Lisas: 3eee 04.10.2018 06:55

Klassiga kinno

Kolmapäeval, 26. septembril suundusime peale söögivahetundi kinosse Sõprus, kus saime projekti “Klassiga kinno” raames minna vaatama filmi pealkirjaga “Sotsiaalsed loomad”. Film jutustas loo kolmest noorukist ning nende kokkupuudetest Instagramiga.
Loo esimeseks tegelaseks oli poiss nimega Humza, kes oli huvitatud fotograafiast. Tema teekond Instagramis algas päeval, mil ta ostis sõbralt tema vana IPhone 4 ning hakkas sellega fotosid tegema. Peale aina parema tehnika ostmist hakkas poiss järk-järgult aina rohkem populaarsust koguma.
Loo teiseks tegelaseks oli Kaylyn, kes oli pärit jõukast perest ning tema isa oli edukas ärimees. Piltides väljendas tüdruk oma jõukust ning säravat elu ja sai tänu sellele Instagramis äärmiselt populaarseks.
Tüdruku eesmärgiks on saada Instagramis üle miljoni jälgija ning luua suure jälgijaskonna abil endale arvestatav sissetulek.
Loo kolmandaks tegelaseks oli Emma, kellel polnud kunagi plaanis Instagramiga raha teenima hakata, kuid nagu teised temavanused, on ka tema suur Instagrami-huviline. Kui loo alguses leiab tüdruk endale Instagrami abil poisssõbra, siis loo lõpus peab tüdruk peale kiusamist ning sellele järgnevat suitsiidikatset minema ravile.

Andreas Toomas
“Film oli oodatust huvitavam ning teema aktuaalne. Võiksime klassiga rohkem selliseid filme vaatamas käia, sest see on päris meeldejääv, silmaringi arendav ja õpetlik.”

Luca
“Ausalt öeldes peale filmi vaatamist pani see väga sĂĽgavalt mõtlema ja isegi tuli tahtmine Insta ära kustutada.”

Epp
“See film veenis mind veel enam, et mul ei ole hetkel Instagrami kontot vaja, kuid võib-olla kunagi muudan oma arvamust”

Pilleriin

Lisas: 3eee 28.09.2018 06:44

3. septembri spordipäev

3. septembri hiline hommik algas meie koolile spordipäevaga. Kell 9.15 algasid poiste klassidevahelised jalgpallivõistlused, kus meie klass saavutas teise koha. Peale võistlust suundusime rivistusele, kus saime kuulda õppealajuhataja Tiina Talvi lühikest kõnet. Seejärel suundusime pendelteatejooksule. Nagu meile kombeks, suutsime ka sellel aastal pulga maha kukutada, kuid sellegipoolest saavutasime hea tulemuse ehk jäime napilt teiseks. Peale rasket katsumust pendelteatejooksus siirdusid poisid individuaalaladele. Tüdrukud said enne seda osa võtta jalgpalli miniturniirist. Sellel aastal olid individuaalaladeks 60m jooks ning keskmaajooks.
Peale spordipäeva olime väsinud, kuid kõigil oli rõõmus meel, sest saime veeta veel ühe päeva koolist eemal.

Andreas Toomas

Lisas: 3eee 05.09.2018 07:23

Ja ongi viimane aasta

Peale pikka suvist puhkust sammusime 1. septembri hommikul taas kooli poole. Uskumatu, et oleme jõudnud juba 9. klassi. Meie päev algas direktori kõnega, millele järgnes lühike klassijuhataja tund, kus õpetaja meile sõnad peale luges, et me ka sellel aastal hästi käituksime. Tunni jaoks oli õpetaja valmis teinud ka lühikese viktoriini kooli kodukorra kohta. Test osutus paljudele raskeks ning seega said meist vaid parimad oma tulemuseks 100%.

Andreas Toomas

Lisas: 3eee 05.09.2018 07:20

Aastalõpu ekskursioon

7.-8. juunil toimus meil lõbus ekskursioon Tallinnas. Neljapäeva keskpäevaks kogunesime kogu klassiga Reaalkooli väikesesse majja, kust liikusime edasi Maarjamäe lossi. Seal võttis meid vastu noor giid.
Kõigepealt liikusime hoone kaminasaali, kus oli eksponeeritud Evald Okase monumentaalne maal “Rahvaste sõprus”. Kaminasaalis toimub tänapäeval väga erinevaid ĂĽritusi, kus osalejad saabuvad tihti maailma erinevatest nurkadest. Kuna see maal on kommunistliku maailmavaate poolt kantud ning ei käi seetõttu kokku paljudes riikides valitsevate põhimõtetega, on võimalik maal vajadusel ka kinni katta.
Edasi liikusime Andres Adamsoni fotonäitusele “Pärnu 100 kodukonda”, kus saime rĂĽhmades koostada ajatelje, kuhu saime märkida enda jaoks 10 kõige tähtsamat sĂĽndmust Eesti ajaloos viimase 100 aasta jooksul.
Seejärel kĂĽlastasime näitust “Minu vaba riik”, mis pakkus samuti võimaluse põhjalikumalt tutvuda viimase saja aastaga Eesti ajaloos. Eriti meeldejäävaks osutusid meile lood Eesti revolutsioonist, Jehoova tunnistajatest ning Eesti vabariigi algusaegadest.
Õhtupoole kogunesime klassiga taas väikesesse majja, kus saime kuulata muusikat, mängida jalg- ja korvpalli ning lihtsalt lobiseda. Kell 22.00 esitas Paul koos oma sõpradega meile vapustava tuleetenduse. Peale seda jätkasime mõnusat koosolemist vabas vormis.
Hommikul ärkasime varakult ning meile anti võimalus minna iseseisvalt linna sööma. Kell 10.00 saime kokku Lennusadamas, kus saime vaadata näitust “100 aastat kiilu all”. Näitusel võis näha erinevaid Eesti laevu, sh Eesti ilusaimaks laevaks loetud alust Tormilind, moodsat ja keskkonnasõbralikku Superstari, oma aja suurimat laeva Eesti rand. Hiljem saime käia ka kiirelt õpperuumides ning saime uusi teadmisi laevade ĂĽlesehitusest ning ĂĽlesannetest.
Peale näituse külastamist ootas meid ees tunnipikkune laevasõit Eesti ainsa säilinud purjelaevaga Hoppet, mis oli vahva lõpetus meie kahepäevasele ekskursiooniprogrammile.

Andreas Toomas

Lisas: 3eee 11.06.2018 08:10