Kooli sünnipäev

29. septembril tähistasime me kooli sĂĽnnipäeva. Koolipäev algas ajaloo tunniga, kus me arutasime kooli ajalugu ja vaatasime ka Tallinna Reaalkoolist 12 aastat tagasi tehtud filmi. Koolipäev jätkus nagu tavaliselt, kuid kahjuks meile vilistlast sellel päeval tundi ei tulnud, sest vilistlane Rasmus Puur käis meile esmaspäeval rääkimas oma kirjutatud ooperi “Pilvede värvid” loomisloost. Seitsmenda tunni ajal läksime staadionile, kus algas aktus. Aktuse käigus autasustati ka meie klassivenda Raimondit, kes osales kindral Johan Laidoneri mälestuseks korraldataval olĂĽmpiateatejooksul, kus põhikooli poisid saavutasid esimese koha. Peale kõnet pöördus kõigi tähelepanu meie kĂĽmnele meekoogile, mida hakati hoolega hävitama. Hoolimata sellest, et meil sĂĽnnipäevapäeval puudus tund vilistlasega, oli päev siiski huvitav ja möödus kiiresti.

Maarja-Liis ja Brigitta

Lisas: 3eee 30.09.2017 05:34

Spordipäev

15. septembril oli meie klassil spordipäev. See koosnes jalgpallist, palliviskest, pendelteatejooksust ja teistest erinevatest jooksudest. Eelmisel aastal ei olnud meie tulemused tiimivõistlustel just kõige paremad (kindlad kohad pole meeles, sest need olid ikka tagaosas), nii et vähemalt oli sel aastal raske tulemusi mitte parandada.

Spordipäeva esimene tegevus oli poiste jalgpall, kus meie klass mängis teiste kaheksandate klasside vastu. Meie tiimis olid Georg, Kevin, Hardi, Armin, Luca (keda kõik väga tänavad, sest ta oli ainsana nõus väravas olema), Robin Alexander,  Mihkel, Andreas Toomas ning mina, Andreas. Esimene mäng oli meil 8.A vastu, kellele me eelmisel aastal haledalt 2:1 kaotasime.

Sel aastal läks meil siiski paremini, aga mäng oli sellegipoolest raske. Värava suutsime lüüa alles viimasel minutil, pigem lausa viimasel sekundil, sest kohe peale seda kõlas lõpuvile. Värava “tegi” Hardi, sest ta söötis mulle ning minul oli ikka väga raske mööda lüüa, sest värav oli minust umbes kolme meetri kaugusel. Järgmine mäng oli meil 8.C vastu, kelle vastu me pole veel mänginud. Mäng algas raskemalt, aga tänu Georgi kahele väravale võitsime me 2:1. Ilmselgelt läks meil sel aastal ikka palju paremini.

Järgmine ala oli pendelteatejooks, mis algas pool tundi hiljem. Meie klassi eest jooksid Andreas Toomas, Georg, Hardi, Kevin, Mihkel, Natali, Gretel, Epp Maria, Laura Maria ja Lore. Jooks oli alguses huvitav, aga me jäime kohe alguses veidi maha ning mina kahjuks tervet jooksu ei näinud, aga oli näha, et esiotsa me väga ei jõudnud.

Hiljem hakkas tüdrukutel pallivise ning poistel 60 ja 800 meetri jooksud, mis olid kohe üksteise järel, nii et polnud just kõige mugavam, kuid elasime selle ikka üle.

Ma arvan, et sel aastal läks spordipäev ikka päris hästi ning nüüd peab seda vaid aasta aega veel ootama.

Andreas

Lisas: 3eee 16.09.2017 06:15

1. september

Juba 8. klassis.

Lisas: 3eee 01.09.2017 10:05

Laulu- ja tantsupidu “Mina jään!”

Kallid tantsijad ja lauljad! Võite enda üle uhked olla, olite väga tublid. Aitäh tantsijatele Gretel, Pilleriin, Maarja-Liis, Natali, Epp Maria, Laura Maria, Hannah, Robin Henrik, Raimond, Erki, Joosep, Remo, Kaspar, Robin Alexander, Andreas Toomas; aitäh lauljatele Kertu, Adele, Brigitta, Epp Maria, Raimond, Erki (ka solist tantsupeol),  Joosep (ka solist laulupeol).

Piltidele ei õnnestunud kõiki püüda, kuid osa siiski.

Lisas: admin 02.07.2017 17:55

Lõpuaktus

Sel aastal oli kokkulepe ilmataadiga olemas ning lõpuaktus toimus staadionil. Oli põnev aasta, mis pakkus nii halbu kui ka häid emotsioone. Aasta lõpuks olid siiski kõik õnnelikud 🙂

Kiituskirjaga lõpetasid Brigitta, Maarja-Liis ja Natali. Direktori käskkirjaga said tunnustuse tervelt 17 õpilast. Hinnete poolest oleks neid 2 rohkem olnud, kuid noormehi vedas alt nende endi käitumine tunnis ja vahetundidel. Anna-Brigitat tunnustati gomoku I koha eest.

Olgu teil mõnus ja seiklusrikas suvi!

Lisas: admin 14.06.2017 10:31

Kanuumatk Salatsi jõel ja Valgeranna seikluspark

Tallinn

Alustasime kell 8.00 Otsa tänavalt kahe mikrobussiga. Katus lasi läbi, aknad lasid läbi, ruumi ei olnud, bussijuht ei teadnud, kuhu ta sõidab, lasti halba muusikat, tehti halba nalja, bussis polnud õhku ning õpilaste põlved kasvasid kokku (humoorikas osa).

Pärnu Bite Stop

Umbes 9.30 jõudsime Pärnusse. 7.b ostis poe tühjaks ja vetsud olid umbes.  Joosep ostis võlts Starbucksi kohvi kolme euro eest.

Kusagil Läti mõisapargis ja jõel

Kohtusime onu Aivari ja Kaleviga. Kõndisime hetke jõe ürgorus ning rabelesime rippsillal.  Tegime kiire kuiva trenni ning asusime teele. Paarikümne sekundi pärast ujus juba Armini paatkond, kanuu tagurpidi. Esimene peatus oli liivakivipaljandi juures, mis oli kroonitud Läti ilusaimaks. Tegime jalutuskäigu paljandil, käisime koobastes ja avastasime puidust kujusid. 4 kilomeetrit hiljem leidsime end lõkkeplatsilt. Onu Kalev tegi pulbrist kartuliputru ning teised nautisid külakiike. Järgmisena peatusime Baltimaade suurima laekõrgusega liivakivikoopas. Saunani oli veel 6 kilomeetrit.

Saun

Esimesena jõudis sauna juurde Luca paatkond, sest neil oli vaieldamatult kõige parem tüürimees (Luca). Sauna juures pesime kanuusid, käisime saunas ja peaaegu kõik harrastasid vettehüppeid, grillisime ning jõime teed. Hiljem sai kringlit. Kell 12 oli öörahu. Õpetaja sai kurjaks.   Järgmisel päeval ärkas keegi varem üles ja suutis kõik teised ka üles ajada, mis tähendas, et meil oli kaks ja pool tundi kauem vaba aega. Õpetaja tegi hoole ja armastusega meile putru, mis kõigile maitses, ja tegime ka võileibu kaasa.  Pakkisime asjad ja liikusime bussi juurde. Seekord olime saanud suure bussi, kuid siiski puudus seal korralik konditsioneer ja radiaatorid oli põhjas, mis tegi olemise väga palavaks neile, kes olid ennaast tagumistele istmetele sättinud.

Pärnu/Valgeranna

Valgerannas alustati ohutuskursusega. Seikluspargis sai teha erinevaid närvikõdi pakkuvaid tegevusi. Mõned nendest on vabalangemine, trossiga puu otsast alla sõitmine, tarzanihüpe ja teised. Paar julgemat läksid ka viimasele, kõige raskemale rajale. Peale intensiivset ronimist olid kõigil kõhud tühjad ning otsustasime minna McDonaldsisse keha kinnitama. Pärast liikusime tagasi Tallinnasse ja kohale jõudes olime õnnelikud ning väga rahul selle reisiga.

Lisas: admin 14.06.2017 10:15

7. kl loodusainete õppepäev

Päev algas kogunemisega Harku metsas. Kõigepealt mõõtsime rühmadega oma sammupaari pikkused  ning siis asusime teele.
Kõndisime üsna pikka aega ning vahepeal korjasime ettenähtud taimi ja kuulasime linnulaulu. Lõpuks jõudsime 1. punkti, kus ootas meid juba Piret Karu. Seal pidime hakkama joonestama kaarti, mõõtma puu kõrguse ja uurima puu taimkatet. Vahepeal ka filmiti meid.
Seejärel liikusime edasi teise vaatluspunkti, kus olid õpetajad Tiina Talvi, Andrus Kangro, Martin Saar ja Mart Kuurme. Kõige huvitavam ülesanne oli meie arvates vee voolukiiruse mõõtmine. Peale seda hakkasime me läbima teed, mille pidime ära mõõtma oma sammupaariga.
Siis tuli kõige lõbusam ülesanne – kalapüük. Tegelikult me püüdsime veest putukaid, keda oli võimatu kätte saada ning seetõttu veetsime seal üsna pika aja. Seejäral hakkasime läbima pikka rabamatka (või vähemalt nii see tundus). Korjasime sellel teekonnal ka palju rabataimi ning suutsime mõned korrad isegi kukkuda. PPP – puhkepausid puudusid, aga polnud hullu, sest meil vedas väga ilmaga. Orienteeruda aitasid meil roosad lipikud. Putukaid oli metsas väga palju, õnnestus isegi näha konni. Kahjuks seekord jäid banaanid (marjad), ahvid ja elevandid nägemata, samuti kaelkirjakud ja ninasarvikud. Loodame, et järgmine kord matkame kuskile, kus saame ka neid ülalloetletud imetajaid/olendeid kohata.
Viimasesse punkti jõudes olime surmväsinud, kuid siiski hakkamist täis, et teekond edukalt lõpetada. Pidime täitma viimased ülesanded ja rühma poolt korjatud taimed ning kivimid esitama. Kui see oli tehtud, liikusime lõpuks edasi, kuni jõudsime Piret Karuni, kus me rääkisime enda grupi koostööst ning andsime ära oma õpimapi. Sellega oligi meie päev lõppenud.
Meie arvates oli päev küll väsitav, aga samas lõbus ning sai meelde tuletada õpitud teemasid.

Lisas: admin 14.06.2017 08:44

Kevadkontserdil

Põhikooli kevadkontserdil oli meid päris palju.  7.b klassi ansamblis laulavad Kertu, Hannah, Epp Maria, Raimond, Brigitta, Erki, Adeele ja Joosep. 7.a ja 7.b kooris laulavad Epp Maria, Hannah, Adeele, Brigitta, Joosep ja Erki. Lastekooris ning kooristuudios laulavad Epp Maria, Brigitta ja Adeele. Tantsivad Hannah, Laura Maria, Kertu, Epp Maria, Natali, Maarja-Liis, Raimond, Remo, Kaspar, Robin Alexander, Erki, Joosep ja Andreas Toomas (keda seekord ei olnud). Olite tublid, aitäh!

Lisas: admin 17.05.2017 08:52

Õppekäik Silma Õpikotta

18. aprillil pakkisime oma kodinad kokku ja sõitsime Lääne maakonda, Silma Ă•pikotta. Meile oli seal ette nähtud õpituba lindude rändest. Esimese asjana õppisime, kuidas äppiga Eesti Linnud linde määrata. Kui see selgeks sai läksime õue ja pĂĽĂĽdsime õue pealt leida ja kindlaks teha nii palju linde, kui võimalik. Ning kui juhuslikult seda lindu kohe ära ei tundnud, siis tuli selle kirjeldus ĂĽles kirjutada ja pärast toas kindlaks teha. Toas mängisime ka sellist mängu, et me pidime kindlaks tegema, kui palju linde parves on. Me saime tõdeda, et see pole ĂĽldsegi kerge ĂĽlesanne. Ja siis me läksime matkama… Me matkasime vaatetornini ja tagasi. Me nägime ja kuulsime erinevaid linde, ilmselt jäi kõigile meelde hĂĽĂĽp, kes tegi sellist klaaspudelisse puhumise häält.

Kuigi aeg oli meil täiesti otsas, siis käisime ka läbi Padise kloostrist. Seal tegi meile giid hästi kiire tuuri ja me saime natuke teada selle koha ajaloost ja sellest kuidas elu seal kunagi võis välja näha.

  

♡

Lisas: 3eee 30.04.2017 19:46

Võimlemispidu

Proove alustasime sĂĽgise lõpus ning alguses läks kõik ĂĽsna hästi. Laulu valimine oli meie jaoks kõige raskem osa, aga lõpuks otsustasime laulu “Samba do Brazil” kasuks. Kava mõtlemine ei olnud ka kõige kergem, sest kõigil olid erinevad arvamused ja ideed, mida oli võimatu kokku sobitada. Kui alguse paika saime, tulid edasised liigutused jooksvalt. Ăśks põnevamaid osasid oli kostĂĽĂĽmide valimine, sest mõtteid oli palju ja kõik tundusid väga lahedad. Lõpuks tulid kõik veidi erinevate riietega, mis sobis suurepäraselt karnevalile. Ăśhiseks jooneks olid meil kõigil valged sahistid ja mustad pĂĽksid. Tants tuli meil hästi välja ja kõigil oli väga lõbus. Tuju tegi paremaks ka kommipakk, mille me auhinnaks saime.

 

Lisas: 3eee 25.04.2017 14:50