Suusareis

Neljapäeval, 2. veebruaril, käis 5.a klass Kiviõlis suusatamas. Hommikul kooli ees kell kolmveerand kümme kohtudes olime kõik elevil ning pikaks reisiks valmis. Bussisõit kestis 2 tundi. Sõidu ajal tekkis vaikne elevuse sahin, sest kõigil oli jagade oma sõbrale toredaid jutte või mänge, millega aega veeta. Peale kohale jõudmist läks kohe kiireks varustuse proovimiseks. Saime mäekaardi, kiivri, suusad ja suusasaapad. Suusasõit ja lumelauasõit võis alata… Pooled läksid kohe mäele ja mõned ootasid veel õppemäel koolitust või katsetasid juba ise väiksemal mäel oma oskusi. Kõrgel mäe otsas olles oli imeline vaade erinevatest põldudest, majadest ning otseloomulikult meie kaunist Eestimaa loodusest. Lund langes suure hooga taevast alla juba niigi valgele mäele. Keskuses oli kokku neli rada, kus saime kolm tundi suure hoo ja rõõmuga sõita. Kui kõik olid suusatamise lõpetanud andsime oma suusad ära, võtsime kotid ning sammusime kohviku poole. Seal anti meile süüa ime häid lihapalle, ahjukartuleid ning magustoiduks pannkooke moosiga. Peale sööki hakkasime tasapisi kõik bussi poole lonkima. Bussis loeti lapsed jälle üle, et keegi kogemata maha ei jääks, ning võtsime suuna Tallinna Reaalkooli poole. Nii mõnigi jäi bussis tukkuma peale pikka päeva värskes õhus ning avas silmad alles Tallinnas kui olime jõudnud oma armsa kooli ette täpselt kell kuus. Aeglaselt lahkusid 5.a õpilased, õpetajad ja abilised oma kodude poole nautima viimaseid tunde Tartu rahu päevast selja taga ohtrasti toredaid mälestusi mõnusast suusapäevast.

Anita Uussalu

Paar kokkuvõtvat luuletust, mis tehti ka suusareisist

Suusapäev

Jõudsime kord bussi