Arhiveeritud - kuu 12.2024

Klassihommik

Viimasel päeval enne talvevaheaega tähistasime klassiga jõule. Päev algas Harju tänava uisuplatsil uisutamisega. Uisutasime kõik 1 tund ja pärast uisutamist suundusime kõik klassi, kus valisime endale sobiva koha ning seadsime valmis väikese suupistelaua. Meie klassis on traditsioon teha loosiga kingitusi ĂĽksteisele ning ka see aasta ei olnud mingi erand. Detsembri algul tõmbas iga klassi liige endale loosiga ĂĽhe klassikaaslase nime, kellele ta pidi kingi tegema. Tore ongi selle juures see, et sa ei tea, kes sulle kinki teeb ja kõik jääb ĂĽllatuseks. Klassihommiku esimeseks tegevuseks klassis jagasimegi kätte kõik kingid ja avasime need. See aasta olid meie klassijõuluvanad William ja Maico. Kõik olid väga rahul enda kingitustega. Kui kõik olid kingid avanud, siis hakkasime mängima Lennarti poolt tehtud kuldvillakut, mis on osa tema loovtööst. Jagasime klassi tiimideks ja mängisime kaks erinevat mängu, kus panime oma teadmised proovile ajaloos ning geograafias. Pärast veetsime aega erinevate grupimängudega omal soovil. Päeva lõpetuseks läksime terve klassiga Niguliste kirikusse muuseumitundi “Saladuste labor”, kus räägiti palju huvitavaid fakte ĂĽkssarvikutest ja kuidas nad on seotud kristlusega. Pärast oli meil veel väike töötuba ja kui see sai läbi olid kõik vabad ja võisid minna rõõmuga talvevaheajale.

Tekst Linda Lipstok

Pildid Anita Uussalu

 

20.12.2024

Advendihommik

16. detsembril, ühel esmaspäeval toimus põhikoolil pärast kuuendat tundi Toomkirikus advendihommik. Kontsert algas armsate sõnadega koguduse õpetajalt. Selle järgnesid väga mitmekülgsed esitused: laulud meie enda koolikoorilt, instrumentaalpalad ning psalmidest katkendid meie õpilastelt. Meie klassist esinesid Ingrid koolikooriga ja soologa ning Albert mängis orelil. Samuti kõlasid lood, mida laulsid kõik kaasa ühiselt, mis olid juba varem õpitud tublilt muusika tundides. Kuna oli viimane nädal kooli enne jõuluvaheaega oli juba tunda jõuluhõngu ja vaheaja ootus oli suur. Kontsert oli imeilus nii kõrvale kui ka silmale oma ilusa asukoha tõttu. Suur aitäh kõikidele korraldajatele ja usinatele esinejatele.

Tekst Georg Baitala

Pildid Anita Uussalu

16.12.2024

Etendus “Pähklipureja”

13. detsembril käis 7.a klass Rahvusooper Estonias vaatamas balletti “Pähklipureja”. Kaasas olid meiega direktor Ene Saar ja klassijuhataja Ege Viil. Etendus algas kell seitse õhtul, kestis natuke üle kahe tunni koos vaheajaga, mille ajal sai kohvikust endale midagi meeldivat osta. Terve meie klass oli pidulikult riides ja vaatas huviga etendust. “Pähklipureja” on Pjotr Tšaikovski maailmakuulus ballett. 2023. aastal tehti Gyula Harangozó poolt Rahvusooper Estonias uus versioon lavastusest, mis on eelnevatega võrreldes palju kaasaegsem. Etenduse taustapildid olid modernsed, kasutusel olid videomängud ja erinevate kuulsate tegelaste kostüümid. Eesmärgiks oli, et ka noored leiaksid midagi tuttavat ja põnevat etendusest. Samal ajal aga ikkagi oli säilitatud klassikalise “Pähklipureja” särav ja südantsoojendav jõulumuinasjutt.

“Pähklipureja” ballett räägib sellest, kuidas jõulupeol saab endale väike Klara kingituseks Pähklipureja nuku. Kui külalised on lahkunud saabub Klaral uneaeg, jõuab kätte salapärane kesköötund, kui maailm muutub ning miski pole võimatu. Urgudest tulevad välja rotid ja äratavad Pähklipureja nuku ellu ning algab sõda loomade ja Pähklipureja sõdurite vahel. Pärast sõda kasvavad Klara ja Pähklipureja suureks. Nad armuvad ja reisivad läbi Hispaania, Araabia, Venemaa ja Hiina. Etenduse lõpus selgub, et kõik see oli vaid väikese Klara unenäos ja miski ei toimunud päriselt.

Meie klassile meeldis see etendus väga ja me soovitaksime seda ka kõikidele teistele vaatamiseks. “Pähklipureja” ballett sobib nii lastele kui ka täiskasvanutele ja aitab luua jõulumeeleolu.

Tekst Ingrid Paakspuu

Pildid Markus-Robin Vahtrik ja Rebeka Hinno

 

13.12.2024

Liikumiskavad ladina rĂĽtmides

See aasta ei olnud erinev igast teisest aastast. Meil oli vaja koostada kehalise kasvatuse tundides liikumiskava. Eelmistel aastatel koostasid kavu poisid ja tüdrukud eraldi, kuid see aasta oli eelmisestest aastatest natuke keerukam, sest pidime koostama kava koos terve klassiga. Selle aasta kavadel oli soovitatavaks teemaks ladina rütmid. Teema oli natuke keerukas, sest kuidas sa saad siis poistel need puusad liikuma. Oli palju erimeelsusi nii muusika, liigutuste kui ka riietuse osas. Need paar kuud, mis me seda kava tegime, oli üks pikk ja väsitav teekond, kuid saime hakkame ning olime enda üle väga uhked. 5. detsembril olime end ehtinud kõik sädelevate riietega ning esimesena esitades oli tunne hea. Heale tundele aitas kindlasti kaasta eelnenud päkapikkude soojendus. Teiste kavad olid kõik väga põnevad ning oli äge vaadata, mida teised olid nende kuude jooksul teinud. Kuigi mingit kohta me ei võitnud, polnud sellest midagi, sest lihtsalt terve klassiga koos tegemine oli juba meie jaoks piisav saavutus.

Teksti kirjutas Anni Vili

Pildid tegi Anita Uussalu

05.12.2024

Jõulud ongi käes!

Isegi kui silm veel seda ei seleta on jõudnud kätte salaja jõuluaeg ning taaskord on vaja tuua jõulumeeleolu meie klassi. Käima läks samuti võistlus kõige kaunimalt kaunistatud klassi üle, seega oli hea põhjus pingutada. See aasta panime suuremat rõhku tulukestele, et terve meie klass ilusasti säraks sellel pimedal ajal. Lisaks kaunistasime lagesi paberist tehtud jõlutähtedega taaskasutatud eelmisest aastast riputades need lae külge, et mitte liiga palju paberit raisata. Meie klassis särasid veel leedküünlad, lendlesid paberist lumehelbed ja seintele maalisime lõngaga kujundeid. Nüüd tänu kaunistamisele, mitte ei näe ainult meie klass ilus välja, vaid on ka meie klassivaim ning õpihimu suurem. Kõik kohal olijad said ka töö kõrvale preemiaks pista põske magusa piparkoogi.

Tekst Anni Vili

Pildid Anita Uussalu

03.12.2024

Orienteerumine

Esmaspäeval, 2. detsembris oli meil Tallinna Reaalkoolis Harju tänava majas orienteerumise võistlus, mis oli korraldatud PEK-i poolt. See toimus 7.-9. klassile. Igast klassist saadeti üks poiss ja üks tüdruk. Meie klassist saadeti Markus-Robin Vahtrik ja Mia Liinsoo. Orienteerumine toimus koolimaja sees ja kokku oli küsimusi/punkte umbes kümme. Vihjed kuhu pidime minema saime PEK-i liikmetelt, kes ootasid meid kõik eraldi punktides. Esimene vihje oli pikk arvutustehe ja ülejäänud küsimused olid koolimaja ja klasside kohta ning me pidime ära arvama, mis ja kus need vihjed viitavad. Punkte said kiiruse ja õigete vastuste eest. Punkte said ka PEK-i liikmed ära võtta, kui nad sind jooksmas treppide peal nägid või mingeid muid reegleid rikkumas nägid. Õnneks me ei teinud seda. Võistluse võitis 8.a. Me kahjuks poodiumile ei saanud, aga loodame järgmisele korrale. Võistlus oli ise väga tore ja isegi natuke väsitav lõpuks.

Tekst Mia Liinsoo

02.12.2024

Lasnamäe paviljonis kunstinäitusel!

Detsembri alguses (02.12) käisime kunstitunni raames klassiga Lasnamäe kunstipaviljonis. Lasnamäe paviljon avati 2022 aadressil Jaan Koorti 24. Selle eesmärk on piirkonna kultuurielu elavdamine ja seal saab nautida erinevaid näitusi ja  haridus programme tasuta, seega saavad kõik huvilised tutvuda kaasaegse kunstiga. Seega me siis kogunesime peale esimest tundi sel päeval fuajees ja jalutasime bussi peale. Sõitsime bussiga number 67 ja kui jõudsime kohale jalutasime kunstihoonesse. Paviljon jäi meile kohe silma oma ilusa roosa kuuega ning me ei saanud seda mitte märgata. Seal kohtusime toreda juhendajaga, kes rääkis ja tutvustas meile kunsti hoonet ja näitust. Näituse nimi oli “Minu kodu, meie linn”. See näitus koosnes piltidest ja videodest, millel oli kujutatud igapäevaelu linnas. Lisaks piltide vaatamisele tegime erinevaid ülesandeid. Näiteks tegime dialooge kahe erineva taime vahel ja joonistasime, mida me tunneme, kui oma kalleid inimesi kallistame. Kui näitus läbi sai, panime riidesse ja sõitsime tagasi kooli. Ma arvan, et see oli väga tore kogemus ja me pole varem midagi sellist külastanud.

Tekst Hanna-Britt Laokse

Pildid Anita Uussalu

02.12.2024