Arhiveeritud - kuu 11.2024

Lauatennise võistlus

18. novembril toimus meie koolis PEK-i poolt korraldatud lauatennise võistlus. Turniir leidis aset esmaspäevasel päeval Roosikrantsi majas, kus vastamisi läksid 7.-9. klassid. Turniiri avamänguks osutus 7.a 7.b vastu, mille meie klassi esindav Maico Matt kahjuks tasavägises võitluses kaotas seisuga 9-11. Sellega lõppes meie klassi mängud. Finaalvoorus osutuks võitjaks 7.b klass, kes alistas 7.c klassi skooriga 11-5. Oli põnev esmaspäev koos huvitavate mängudega.

Tekst Markus-Robin Vahtrik

Pildid Markus-Robin Vahtrik

18.11.2024

7. klasside tutvumispidu

Sellest õppeaastast õpib meiega (7.a ja 7.b) koos veel üks paralleel (7.c) ning et paremini üksteisega tutvuda käisime me 16. oktoobril koos 7.b ja 7.c klassiga Rakett69 Teadusstuudios oma võimeid proovile panemas. Sel päeval käisime hommikul koolis, kuid poole koolipäeva pealt sõitsime kõik koos bussiga juba Rakett69 Teadusstuudiosse. Meid jagati seal kolme erinevasse rühma, kõik erinevates tubades erinevate teemadega ja siis väikesteks umbes 6-liikmelisteks gruppideks, kus oli kõik kolm paralleeli segamini. Igal toal oli mingi kindel teema. Teemadeks olid jõud, ehitusinseneeria ja rakenduslik matemaatika. Me lahendasime erinevaid ülesandeid nagu näiteks täringu tegemine, mille veeretamisel tuleb alati sama number, kaardil Eesti keskpunkti leidmine ja viimasena pidime me ehitama munale ümber kaitsekihi, mis hoiaks seda katki minemast kõrgelt kukutades. Ülesannete lõpus seletati meile video teel teemad lahti ning saime võrrelda etteantud lahendusi enda omadega. Oli huvitav võistelda ja teiste võistkondade ülesannete lahendusi näha. Oli tore saada tutavaks teiste klassidega ja samal ajal oma teadmised proovile panna.

Tekst Elin Lind

Pildid Anita Uussalu

16.11.2024

Helge kool

14. novembri hommikul kooli tulles suundusime klassijuhataja tundi, kus järjekordselt kohtusime äpiga “Helge kool”. Äpis tegime seekord testi, mis aitas meil mõista oma vaimse tervise, õpiedukuse ja füüsilise tervise kohta.  Ma usun, et see oli hea mõte, sest see võimaldas meil leida murekohti, kus saame ennast parandada ja areneda. Lisaks said ka õpetajad hiljem sellest kokkuvõtte, mis aitas neil mõista, kuidas meid aidata õppimisel tulevikus.

Tekst Jens Lepisto

Pildid Anita Uussalu

14.11.2024