1. september

 

1. septembril kogunesime klassis. Kell 09.15 oli meil oli klassijuhatajatund. Kõigepealt saime kätte
oma õpikud, siis rääkisime meie uuest tunniplaanist. Meil on sellised uued tunnid nagu näiteks
tehnoloogia ja käsitöö, lisaks veel klassijuhatajatund. Kui klassijuhatajatund oli läbi saanud, läksime
staadionile. Alguses laulsime hümni ja siis pidas direktor kõnet. Rääkis ikka meie kooli arhitektuurist
ja kui tore on, et saame siin koos olla. Endal oli päris uhke tunne, et olen juba 4. klassi õpilane. Siis
saadeti meie kooli kõige väiksem ja suurem õpilane Reaali poisi juurde küünalt viima. Esines ka koor
lauluga „ Koolitee“. Siis hakkaski aktus läbi saama. Kõndisime sealt pudireas ära. Ära kõndides ja
direktorist mööda minnes on mul alati uhke tunne. Mina jäin aktuse päevaga väga rahule.

Lisas: õp Margit 01.09.2021 17:47

Kooliaasta lõpp ja kaerajaan

Kooliaasta lõpuaktusel oli ilus ilm nagu tavaliselt. Hästi palju jagati mkiituskirju, meie klassis said need lausa 6 õpilast – järgmisel aastal lubasid poisid ka mõne vastu võtta.

Aktus lõppes kaerajaani tantsimise ning loomulikult pum-tšiga-pummi ja mütside viskamisega.

Lisas: õp Margit 11.06.2021 11:01

Õppekäik Päästeametisse

Käisime klassiga Päästeametis tutvumas tuleohutusega. Kõik, mis puudutab klassi või kooli, on meil selge, kuid keeruliseks läks lugu siis, kui samu asju küsiti oma kodu kohta.

Õnneks oli päästjatel palju näitmaterjale ja kuidas tuleohtu vältida, sai hästi arusaadavaks ja selgeks.

Lisas: õp Margit 11.06.2021 10:54

Päikesevarjutus

FĂĽĂĽsikaõpetaja Mart Kuurme oli neljapäeval koolihoovis koos kahe teleskoobi ja mitme karbi flopiketastega – hakkasime vaatama päikesevarjutust. Jälgisime mitme tunni vältel, kuidas Kuu Päikese eest mööda liigub. Võrdlesime omavahel teleskoobi projektsiooni paberil, vaatasime teisest teleskoobist nähtavat pilti ning piilusime läbi flopiketaste. Kuu liikus aeglaselt, kuid kogu protsess oli ĂĽlipõnev!

Lisas: õp Margit 10.06.2021 10:57

Karjääripäev

Meil oli karjääripäev, kus lapsevanemad tutvustasid oma ameteid. See oli ülilahe, sest iga õpilane sai valida nelja ameti vahel ja vanemad olid vaeva näinud, et põnevalt oma erialast rääkida.

Saime valida advokaadi, saatejuhi, produtsendi, panga direktori, kaitseväelase, maksuametniku, noorsoopolitseiniku, keemiku, närviarsti jpm ametite vahel. Põnevaim oli vist Microsoftis töötava isa amet, kes tutvustas, kuidas saab helisalvestiselt ära kaotada taustamüra. Kuid rahule jäid kõik.

Meil on üliägedad lapsevanemad!

Lisas: õp Margit 09.06.2021 09:45

Orienteerumine Pirital

Theodori ema tutvustas meile maastikul orienteerumise põhitõdesid: tingmärke, kaadi ja kompassi kasutamist ning kaardi lugemist ja orienteeruja varustust.

Siis jäime meie plaani joonistama, pidime kasutama erinevaid tingmärke ja värve. Mõni suutis teha isegi lähiümbruse kaardi, aga enamik joonistas loovalt endale ühe kaardi.

Lõpuks pääsesime liikuma. Tegelikult ei olnud kerge õigesse punkti jõuda, kuigi igaĂĽhel oli oma kaart – selle lugemine pole nagu raamatu lugemine, et kohe saad aru, kus punkt on ja kuidas sinna pääseb. Ă•nneks jõudsid kõik sihtkohta tagasi.

Päev lõppes rikkaliku koolilõuna-piknikuga.

Lisas: õp Margit 09.06.2021 09:10

Ohhoo!!!

7. juunil oli Ohhoo!!! päev. Sel korral säästeti kodusid ja vanemaid leiutamisest, sest distantsõpe oli kuu aega tagasi alles läbi saanud.

Kõik võtsid kodudest kaasa materjale, mida saab taaskasutada, kuid mida ei pea kohe ära viskama ning millest saab midagi uut teha või uuesti kasutada.

Meie ehitasime kood b-klassiga torni. Hommikul tutuvusime erinevate tornidega (vaate-, tule-, tele-, vee- jpt) ja arutasime, miks inimesed ehitavad erinevaid torne ja miks neid vaja on. Leppisime kokku, et torn peab mõnda aega ka stabiilne olema e püsti seisma. Seejärel jagunesime rühmadesse, vaatasime üle oma ressursid: materjalid, vahendid ja tööriistad. Iga rühm leidis endale sobiva töökoha ja asusimegi tööle.

Esimene ülesanne oli välja mõelda, millist probleemi oma torniga lahendame.

Mõnel rühmal sujus töö kiiremini, mõnel aeglasemalt. Mõnes rühmas väsisid mõned noored mehed varem kui ülejäänud, mõni rühm panustas stabiilsusele, mitte kõrgusele. Igatahes said kõigil tornid valmis.

Tulemused:

Pikim torn “Pilvelõhkuja” oli 2 m 61 cm kõrge ja selle ehitasid  Jaagup, Nele ja Lennart M,Artur, Pirk Taniel,  kuigi viimased väsisid teistest varem.

Funktsionaalseim “Redeli veetorn”, sest seal oli päriselt paagis vesi sees, see oli stabiilne ja teda saab kasutada joogivee võtmiseks, tule kustutamiseks jm. Selle torni ehitasid Anni-Mari, Helin, Christofer, Mark Andreas ja Theodor.

Ă„gedaimaks hääletati “Hiltoni hotell”, millel oli mitu erinevat tasapinad, stabiilne ja hästi paljude läbimõeldud detailidega.

 

Lisas: õp Margit 08.06.2021 08:50

Ă•uetunnid

Uuel aastal oli meil palju tunde õues. Näiteks kunstitund, mil ehitasime lumeskulptuure ning värvisime neid.  Joonistasime kriitidega TKP hoovi betoonseintele.

 

Või matemaatika, kus iga rühm võttis loosiga mõne geomeetrilise kujundi ja siis pidi neid oma kehadega teistele tegema. Klassikaaslased arvasid, mis kujund loodi. Tund oli lõbus, kuid kujundite ära arvamine ei olnudki nii lihtne, sest ega keegi ei tahtnud, et need ilmselged oleksid.

Või eesti keel, mil tegime näidendeid või siis, kui Hardi, Konrad ja William oma õpimappe Eesti omariikluse taassünni kohta esitasid.

 

Või loodusõpetus, kus kordasime aasta jooksul õpitut ja joonistasime veeringlust. Ka kompassi kasutamist ja kaarti õppisime kooliõuel.

Lisas: õp Margit 07.06.2021 16:18

OHHOO!!!

Sel aastal oli Ohhoo!!! päev teistsugune. Probleemiks sai valida, milleks on torni vaja. Ehitati mitmeid torne: vaatlus-, tule-, tele- ja veetorne ja üks hotell. Kasutati jäätmeid, isegi plakatid tegime taaskasutatavatele alustele.

Tornid pidid olema funktsionaalsed, ägedad ja stabiilsed. Üsna keeruline oli kõrget torni stabiilsena hoida ning selle pärast ehitasid mõned rühmad kohe kompaktsed, stabiilsed ja kindla funktsiooniga tornid.

Kõige kõrgem oli “Pilvelõhkuja” 2 m ja 61 sentimeetriga. Kõige ägedamaks hääletati “Hiltoni hotell”, mis nägi väga vahva välja, tal oli palju erinevaid tasapindu ja läbimõeldud detaile ning väga stabiilne. Kõige funktsionaalsemaks tunnistati veetorn “Redeli veetorn”, mis oli ka stabiilne ja mille funktsionaalsus seisnes veepaagis – sealt saab vett joomiseks, kustutamiseks ja kastmiseks.

Kõigil ei tulnud rühmatöö päris hästi välja, kuid päev sujus rõõmsalt ning oli tore.

Lisas: õp Margit 07.06.2021 15:20

Kunsti- ja tööõpetuse tunnid

Koolis kunstitundides konstrueerisime ise prismasid, kolmnurkseid ja kuubikuid.

Distantsõppe ajal harjutasime hobuse joonistamist värviliste pliiatsitega, tagasi kooli tulles joonistasime suksusid juba guaššidega. Eks nüüd oli näha, kes oli oma hobuse ise joonistanud ja kellel olid pereliikmed oma andekust näidanud. Aga valmisid siiski ilusad tööd, ka tausta värvisime seekord pintsliga mitte edasi-tagasi maalides, vaid pintsliga täpitades.

Järgmisena joonistasime ĂĽksikut õitsevat õunapuud. Seekord oli kĂĽll nii, et õpetaja näitas tahvlil ette ja meie tegime järele. Toonisime värve ja tausta “plätserdasime” paksu pintsliga. Puu tĂĽve ja oksad joonistasime alt ĂĽles liikudes imepeenete pintslitega. Valged õied täpitasime kolmekaupa ja võis mõne ka õrnalt roosaga teha. Lõpuks olid tööd imeilusad. Veel joonistasime harilikuga ja kasutasime kasetĂĽvede maalimiseks maalriteipi. Kaunistasime kriitidega kooliõue.                                                       

Üsna kooliaasta lõpus punusime sõbrapaelu, või kaelaehteid või mida igaüks neist teha soovis, sest mõni õpilane läks nii hoogu, et 20 cm asemel punus mitu meetrit paela valmis.       

 

Lisas: õp Margit 21.05.2021 19:37