Tutvumispidu

Neljapäeval, 13. oktoobril 2022, oli suure maja tutvumispidu, mille korraldasid viiendikele meie kooli ĂĽheksandikud. Peo alguses kogunesime kõik aulasse. Meid pandi pikkuse järjekorda rivisse ning jagati kaheks tiimiks. Mina sattusin teise tiimi. Meie tiim hakkas liikuma Pärnu mnt maja poole. Kohale jõudes saime teade, et hakkame šokolaaditĂĽkkidega kĂĽpsiseid kĂĽpsetama. NĂĽĂĽd jagati meid veel viieks rĂĽhmaks. Igasse rĂĽhma kuulus ka ĂĽks ĂĽheksandik. Tahvlile oli kirjutatud kĂĽpsiste retsept – seega midagi muud polnudki teha, kui hakata kokkama. Kokkamise ajal saime meie rĂĽhmas olnud ĂĽhksandikult kĂĽsida kõikvõimalikke kĂĽsimusi, mis meile seoses kooliga pähe tuli. Peale kĂĽpsetiste valmimist liikusime tagasi aulasse. Väikeste tehniliste viperuste tõttu aga maandusime hoopis ĂĽhte klassiruumi, kus tegime kahooti kooli ajaloo ja kooli kohta. Peale kahooti läksime tagasi aulasse, kus suures ringis jagasime oma mõtteid suurest majast.  Aeg lipsas omasoodu ja varsti liitus meiega aulas ka esimene rĂĽhm. Esimene rĂĽhm oli meie ĂĽllatuseks hoopis viineripirukaid kĂĽpsetanud. Ă•htu suurimaks ĂĽllatuseks oli ĂĽheksandike poolt spetsiaalselt meie jaoks tehtud tants nagu rebastel. Nii me hakkasimegi õppima oma lennu tantsu, mille olid meile ĂĽheksandikud teinud. Meie tantsu saateks oli Katy Perry laul ,,Hot and cold’’. See meeldis kõigile väga. Ă•htu lõpetuseks nautisime ĂĽheskoos ime maitsvaid viineripirukaid ja kĂĽpsiseid ning mängisime veel “toolimängu”. Olen veendunud, et see ĂĽritus meeldis kõigile väga. Nii oligi meie eriline õhtu selleks korraks läbi.

Anita Uussalu

Lisas: lend145a 16.11.2022 20:24

Tehiskeelte tegemine

Umbes kolmanda Oktoobri lõpuks oli kõigil 5.a klassist valmis nende tehiskeel. Tutvustasime kõik kuni kolmestes gruppides oma tehiskeelt ja selle reegleid.Meie keele nimi oli OAA keel ja seal polnud palju reegleid aga paljudel teistel oli väga palju loogikat ja mõtlemist vaja. Kõigi keeled olid erilised.
Arabella

Lisas: lend145a 31.10.2022 22:46

Õpetajate päev

Päev algas päris tavaliselt, aga viimaseid kolme tundi andsid meile gümnaasiumi õpilased. Kaks toredat poissi andsid meile ajaloo tundi. Ajaloo tund läks kohe palju lõbusamaks ja toredamaks koos nendega. Eelviimane tund oli eesti keel. Seda andsid meile kaks lõbusat tüdrukud. Tund oli väga tore ja lõpus tegime ka kahooti. Viimaseks tunniks oli inglise keel. Mina selles tunnis ei osalenud, kuid klassikaaslased ütlesid, et oli väga tore tund. Meie oma klassi poolt kinkisime igale õpetajale kommikarbi ja klassijuhatajale lilled ja kommid.
Anni

Lisas: lend145a 31.10.2022 22:39

Kooli 141. sünnipäev

Meie kool sai 141 aastaseks. Ühe tunni andis meile direktor ja õppealajuhataja koos B klassiga. Direktor ja õppealajuhataja rääkisid meile kooli ajaloost ja näitasid meile kooli märke, mis olid ajaloolised. Need märgid olid väga ilusad ja neid oli 3 karbitäit. Pärast läksime õue, siis direktor pidas oma kõne ja andis auhindu õpilastele, kes võitsid midagi. Meie klassist said ka osad. Hiljem sõime kooki ja jõime kõrremahla. Rebased näitasid oma tantsu. Sellega lõppes meie kooli sünnipäev. Mulle see päev väga meeldis.

Mia Liinsoo

Lisas: lend145a 17.10.2022 18:18

Õppepäev Koolihoovis

14. Septembril klassijuhataja tunni ajal käisime koolihoovis 1. klassi lastele tutvustamas meie 4. klassi Tehnoloogia projekti mis oli koolihoovi kaunistamine erinevate mängudega. Ilm oli pisut niiske, aga see ei mõjutanud midagi. Lastel oli väga põnev õppida ja mängida mänge.
Markus-Robin Vahtrik

Lisas: lend145a 27.09.2022 19:17

Spordipäev

2. septembril oli meil koolis spordipäev. See spordipäev oli eriline, sest me orienteerusime. Kogunesime Pirita velodromi juures kl 9.20 ning juhendus algas 9.30. Jooksime mööda 106 kilomeetrilist Pirita jõge. Loomulikult me ei jooksnud seda pikka maad. Kui saime kaardi ja oma numbrid kätte, siis asusime orienteeruma. Kokku läbisime me kaksteist punkti. Jooksime mööda erinevaid maastike metsas ja tee ääres. Finishisse jõudes saime teada mitu punkti saavutasime. Pärast seda sõime ühe mõnusa piruka ja õuna.

Nele Jässi

Lisas: lend145a 19.09.2022 17:47

1. september

Vara hommikul kell 09.00 pidi 5.a jõudma kooli, kuna neil oli
klassijuhatajatund ruumis 307. See ruum on tegelikult kunstiruum, kus
me maalime ja joonistame kunsti tunnis. Kolmapäeviti kell 08.00 seal
toimub ka matemaatika valik, mida meile annab meie matemaatika
õpetaja Marge Kanne. Matemaatika valik ei ole kohustuslik, kuigi seal
käib ikka pool klassi. Kõik pidid tulema piduliku koolivormiga kooli.
Klassijuhataja tunnis rääkis meili meie uus klassijuhataja Ege Viil.
Õpetaja tutvustas meile natuke koolimaja ning rääkis mida me
lähipäevadel hakkame tegema. Meie klassi sattusid ka 2 uut õpilast.
Nende nimed on Markus Tristian Talgre ning Anita Uusalu. Nemad tulid
meie klassi Põhikoolist. Pärast klassijuhataja tundi järgnes 2-12 klasside
aktus, mis toimus kooli staadionil. See hakkas kell 10.00 ning kestis
umbes 45 minutit. Aktusel kõik laulsid Eesti Vabariigi hümni, kuulasid
direktori kõnet ning mõned vanemad klassid tantsisid rahvatantsu.
Aktuse lõpus kõige vanem ja kõige noorem õpilane pidid viima küünla
Reaali poisile. 5.a klass kohtus isegi enda vanade õpetajatega, kellega
mõned tegid pilti. Nüüdsest peabki 5.a klass hakkama harjuma suure
majaga.

Milana Majerovitš

Lisas: lend145a 05.09.2022 17:58

Loodusmuuseum

Loodusmuuseumi päeval jalutasime läbi vanalinna sinna. Loodusmuuseumis räägiti meile maa arengust. Kõigepealt tutvustati meile, kuidas maa kunagi välja nägi ja kuidas loomad elasid. Meile näidati fossiile ja kuidas need tekivad. Fossiilid tekivad loomaluudest, kui luud kivistuvad. Järgmisena mängisime mängu, kus meid jagati tiimidesse ja igale tiimile anti paber, pliiats ja ühe looma fossiili tükk või terve loom. Siis pidime ruumis, kus me olime, ringi vaatama ja joonistama, mis looma fossiil meile anti. Siis esitasime teistele, millise fossiili me saime ja mis me arvame, et see on. Pärast täitsime töölehti ja meile näidati, kui suured on erinevad dinosaurused võrreldes inimesega. Lõpuks anti meile aega ise muuseumis ringi vaadata.

Lisas: lend145a 30.04.2022 19:50

Rakett 69 teaduspäev

Koolipäeva alguses olid meil tavalised tunnid, aga pärast läksime Rakett 69 teadusstuudiosse. Seal hakkasime lahendama ĂĽlessandeid. Meie teema oli “heli” ja kuidas heli liigub. Enne ĂĽlesannete lahendamist kĂĽsiti meilt heli kohta kĂĽsimusi. Edasi jagati meid neljastesse rĂĽhmadesse. Esimene ĂĽlesanne oli teha heliredel klaasidega ja mängida nendel ĂĽks lugu. Meile olid antud 6 klaasi, pulgad, millega vastu klaase lĂĽĂĽa, et heli tekiks, mõõdunõu, plaat, kus peal olid noodid ja 2 plastikpudelit. Alguses tundus, et on raske, sest vaja on 8 nooti, aga meil oli 6 klaasi. Lugude jaoks oli õnneks vaja ainult 6 nooti. Selleks, et klaasid erinevat häält tegema panna, oli vaja panna klaaside sisse erinev kogus vett ja lĂĽĂĽa neid õrnalt puust pulgaga. Kui olime klaasid õigesti kõlama pannud, oli meil aega enda välja valitud laulu harjutada. Pärast esitasime teistele rĂĽhmadele oma laule. Teine ĂĽlesanne oli seotud heli liikumise ja helilainetega. Meile anti pildid, kuidas iga täht näeb välja helilainetena. Ăślesande mõte oli saada kokku neli numbrit ja igal rĂĽhmal oli tabalukk, mis tuli nende nelja numbriga avada. Tabalukud avasid kirstu. Iga rĂĽhm sai sõna, mis oli kirjutatud helilainetega. Pidime vaatama teisi pilte, et aru saada, mis number on paberile kirjutatud. Lõpuks, kui oli neli numbrit olemas, pidime välja mõtlema loogilise järjekorra, et tabalukk avada. Kui tabalukud olid avatud, avasime kirstu, kus sees olid kommid ja kommid asusid kõlari peal. Kui kõlar tööle panna, oli näha, kuidas kommid hĂĽppasid.

Lisas: lend145a 30.04.2022 19:23

Ukraina päev

Tundi tulid kaks 11. klassi õpilast. Nad tutvustasid meile Ukraina ajalugu, erinevaid maakondi, erinevaid Ukrainaga seostuvaid  lippe ja Ukraina sümboleid ning Ukraina traditsioone. Lõunaks saime süüa pannkooke ja boršisuppi.                                         

Uku Vili 4.A

Lisas: lend145a 23.04.2022 21:06