135b ajaveeb läheb pensionile, aga enne veel natuke möödunud kuudest

Sel raskel a’al pandi meie fantaasia tööle. Mida teha, et igavuse kätte umbses toas ei kõngeks?

• Keegi haaras kätte raamatu (sai nii mõnigi Nietzsche läbi loetud!).
  • Keegi otsustas arvutihiire kasuks (CS:GO ei oota).
  • Värske õhu käes olemine oli ka populaarne – kellelgi oli kange tahtmine ennast sohu ära uputada, keegi aga nautis rahulikumate aiatööde tegemist.
  • Sportimiskohtade vähenemise tõttu (myfitness oli kinni:/) otsustasid paljud home workoutide kasuks.
  • Haritud reaalikate telekates hakkasid ETV kõrval lemmikkanaliteks muutuma Mehhiko seriaalide ja Metropolitan Opera koostööpartnerid.
  • Kes käsi tahtis natuke teistmoodi rakendada kui arvutihiire abil, see hakkas usinasti kuduma.
  • Kellelgi tuli pähe mõte luua oma firma (variante oli seinast seina: kel oli peas startup, kel karantiinimeemide vabrik).
  • TikTok, peame tõdema, oli ka saamas hoogu juurde (õp Kell, rahu, see hoog vaibus kiiresti).
  • Kui leiti, et kogu Netflix on läbi tuhnitud, siis avastati, et vahepeal oli paar Google Meeti tundi ära olnud.
  • Klassiühtsus säilis armsate joonistamisõhtute abil (skribbl leidis endale koroona ajal vist palju fänne).
  • Kord tuli idee teha isegi kogu klassiga ajaveebiõhtu, aga enne langes viirusosakeste arv, kui selle organiseerimiseni jõuti.
  • Jätkuvat eneseharimist aitas üleval hoida edX.org, aga ka muud online-kursuseid pakkuvad lehed.
  • Avastati endale tuttavate ja vähem tuttavate keelte ilu – kes pingutas ülikooli jaoks, kes soovis niisama challengeid enda niigi väsinud ajule.
  • Osa meist sai ennast proovile panna ka koroonaajastu olümpiaadidel. Omapärane kogemus igal juhul…

Kokkuvõttes on möödas tegus ja vähem tegus karantiiniperiood, mille kestel said kõik ennast kuidagi taasavastada. See oli meeldiv, aga veel meeldivam oli näha tuttavaid nägusid matemaatika konsultatsioonides ja siis kõiki juba ka eksamitel.

Nüüd enam nii pea neid nägusid ei näe… Eksamid tehtud, kool lõpetatud, Pärnus käidud. Kurb on, mis seal salata. Aga nii see aeg läheb. Ja tulevikus saabuvad ikka hetked, mil näeme! Ja siin lehel saab meist ikka lugeda ja mäle(s)tada vanu häid aegu.

135b ajaveeb paneb siinkohal oma tööriistad kasti ja läheb rahuliku südamega pensionile. Ta on oma töö teinud.

Meil oli au. Aitäh!

Näeme vilistlaspäeval!