Ilusat suvevaheaega

Kohtume augusti lõpus.

Lisas: klassijuhataja 12.06.2018 13:15

Kevadine klassiekskursioon

8. klassi lõpetasime ühise väljasõiduga Pärnumaale.

Pärnusse läksime sel korral rongiga. Rongisõit oli tore, kõik said omavahel juttu ajada, rongis istekohti vahetades erinevate seltskondade vahel liikuda ja kodust kaasa võetud toidukraami hävitada. Pärnusse jõudes oli meie esimeseks ülesandeks leida K-Raua parklast ülesse õige buss, mis meid koos toidupoe peatusega Valgeranda sõidutaks. Esimesena valitud valgel bussil ei leidnud me bussijuhti, oli vaid üksik sõiduvahend. Õnneks oli ehituspoe nurga taga oli veel üks buss, mille juht meid juba ootas. Soovijad said teha kiire toidupoe peatuse Pärnu linna piiril ja järgmine peatus oli juba Valgeranna Puhkeküla. Valgerannas oli meil palju vaba aega, kus saime ise omale süüa valmistada, rannas palli mängida ning end niisama hästi tunda. Julgemad käisid õhtul seikluspargis ronimas. Õhtu lõpetas klassikaaslaste tundmise mäng, mis osutus keeruliseks. Antud vihjed sobisid paljudele, mistõttu oli selle ühe õige vastuse leidmine keeruline.

Järgmisel hommikul ootas meid maitsev hommikusöök. Pärast hommikusööki kogusime oma kotid ĂĽhe kämpingu juurde kokku ja saime veel rannas palli mängida ning soovijad ujumaski käia. Kella kahe ajal tuli meile juba tuttav buss järgi ning viis meid kesklinna. Pärnus kĂĽlastasime Pärnu muuseumi, kus meile räägiti Pulli asula turistidest, esimesest “selfiest” ja näidati rannavankrit. Muuseum nähtud jalutasime omas tempos raudteejaama, et siis kodutee taas ette võtta.

Lisas: klassijuhataja 08.06.2018 13:14

Õppekäik ajaloo tunnis

Selle õppeaasta viimases ajaloo tunnis käisime vaatamas Marta tänava ristina tuntud paeristi, mis on Tallinna vanim säilinud mälestusmärk.

Lisas: klassijuhataja 06.06.2018 13:39

Kooli spordiaasta lõpetamine

Kooli spordiaasta pidulikule lõpetamisele 4. juunil kell 15.30 kooli sööklas on palutud Marta, Doris, Luukas, Erko, Andreas K ja Märten.

Lisas: klassijuhataja 03.06.2018 13:37

“Veetarga retk puhta vee tekkekohas”

9. mail osalesime koos teiste 8. klasside loodusainete õppekäigul “Veetarga retk puhta vee tekkekohas”​. Retke käigus kĂĽlastasime ​Varangu siniallikaid ja​ Puhta vee teemapargi keskusest.

Lisas: klassijuhataja 09.05.2018 13:49

Karl Johannes liitus ERASMUS+ projektiga Accompany me!

23.-27. aprill toimunud ERASMUS+ projekti Accompany me! kohtumisel Tallinnas osales meie klassist Karl Johannes. Karl Johannes on kutsutud kaasa järgmisele kohtumisele Saksamaale.

Lisas: klassijuhataja 27.04.2018 12:49

Põhikooli võimlemispidu

10. aprillil toimus kooli aulas põhikooli võimlemispidu, kus erinevate võimlemis- ja tantsukavadega esinesid kõik 5.-9. klassid. Meie klass sai 7.-9. klasside arvestuses II koha. Võimlemispeol esinesid Liis, Grete, Emma, Haide Maria, Doris, Loona, Iti, Lii, Emilie, Triin, Mona, Hannah, Marta, Lisette. Võimlemiskava autor oli Lisette. Palju õnne!

Lisas: klassijuhataja 11.04.2018 12:42

õppekäik Tartusse

Reedel pärast 4. tundi sõitsime koos 8.b klassiga Tartusse. Tartus käisime Eesti Rahvamuuseumis ja vaatasime Vanemuise etendust “Kalevipoeg”.

Päev oli pikk ja paljudel tegi meele mõrudaks bussijuhi keeld bussis süüa. Õnneks oli Tartus ERMi külastuse ja teatrietenduse alguse vahel piisavalt vaba aega, et söömas käia.

Lisas: klassijuhataja 06.04.2018 13:16

Teaduspäev

Teisipäeval 3. aprillil oli koolis teaduspäev.
Sellega seoses toimus tundide ajal mitu loengut:

2. tunni ajal rääkis Marko Mihkelson aulas Eestist ja selle kohast maailmas minevikus, praegu ja tulevikus.
Kommentaarid: “Jäin peaaegu magama.”, “Väga huvitav loeng.”
7. tunnil rääkis Hendrik Meister rääkis putukatest ja sealhulgas putuktoitudest, mida ka tunnis mekkida sai.
Kommentaarid: “Mõnikord oli raske jutust aru saada” , “Jahuusside proovimine oli päeva tipphetk!”

7. tunni ajal toimus ka teaduspäeva aktus, kuhu olid kutsutud 8 meie klassi õpilast väga edukate olümpiaaditulemuste alusel:

Hannah eduka muusikaolümpiaadil osalemise eest, saades riiklikus voorus III järgu.

Doris bioloogia piirkonna 1. koha ja eesti keele olĂĽmpiaadi 4.-5. koha eest.

Iti olles kutsutud loodusteaduste lõppvooru.

Ken-Egert olles samuti kutsutud loodusteaduste lõppvooru.

Emma olles bioloogia piirkonna 3.

Marta geograafia piirkonna 2. koha eest.

Loona ajaloo piirkonna 6. koha eest.

Mihkel (Jakobson) keemia piirkonna 2. koha, füüsika piirkonna 1. koha, geograafia piirkonna 1. koha, loodusteaduste piirkonna 1. koha, astronoomiaviktoriini Pulsari põhikooli 3. koha ja matemaatika piirkonna 6. koha eest.

Vasakult Hannah, Doris, Iti, Emma, Marta, Loona, Mihkel

Lisas: 137c 03.04.2018 17:09

Puškini kohviku külastus vene keele tunnis

Käisime klassiga 14. märtsil Puškini kohvikus.

Üks poolrühm tellis endale ise vene keeles erinevaid pelmeene. Teine poolrühm sõi varem ette tellitud pannkooke jäätisega. Eesmärgiks oli harjutada vene keelt igapäevaolukordades, milleks seekord oli toidu tellimine. Samuti kõhu täis saamine!
Kommentaarid:
“Tore, põnev, maitsvad pelmeenid, õppisime vene keelt, head pannkoogid”
“Ĺ okolaadipelmeenid olid nutellaga.”
” Kõva juust pelmeenide peal oli hea.”
” Pannkoogid olid õhulised.”

Lisas: 137c 27.03.2018 21:38