Kooli sünnipäev

Kooli sünnipäev möödus pidulikus meeleolus ja klassile käis rääkimas enda värskelt valminud ooperist ja kunagisest koolielust Rasmus Puur. Staadionil sai suu magusaks klassi poiste tehtud muffinitega, mis läksid nagu soojad saiad. Aktusel õnnitleti Märten Troppi,kes aitas kooli Laidoneri jooksuvõistlusel.

Lisas: 137c 10.10.2017 16:16

Uus aasta, uued klassivanemad

Septembris valiti klassile uued klassivanemad, kelleks osutusid Haide Maria Kuusik ja Emilie Susi.

Kanditaatideks olid Mihkel Jakobson ja Haide Maria Kuusik ühiskanditaatidena, Emilie Susi, Hans Rahi ning Mihkel Jesse. Kanditaatidele anti nädal aega oma vaateid,plaane ja mõtteid  klassile tutvustada ning 18. septembri klassijuhatajatunnis toimusid valimised. Valimised olid väga tasavägised. Võitis Emilie Susi saades 10 häält, järgmine oli Mihkel Jesse 9 häälega, Mihkel Jakobson ja Haide Maria Kuusik 8 häälega ja Hans Rahi sai 4 häält.

Emilie valis abiklassivanemaks Haide Maria Kuusiku.

Edu uutele klassivanematele!

Vasakul Haide Maria Kuusik, paremal Emilie Susi

Lisas: 137c 10.10.2017 16:02

Ilusat 8. klassi algust!

Ilusat algust Haide Maria, Liis, Johan Markus, Gerdo, Erko, Emilie, Andreas ja Andreas, Triin, Marta, Leifur, Doris, Iti, Hans, Emili, Mihkel ja Mihkel, Luukas, Karl Johannes, Hannah, Mona, Norman, Loona, Lisette, Lii, Adrian, Grete, Märten, Marcus, Laura, Ken-Egert!

Lisas: õpetaja Taliaru 01.09.2017 11:21

Ilusat suvepuhkust!

Kohtumiseni sĂĽgisel!

Lisas: õpetaja Taliaru 14.06.2017 11:53

Kevadine klassiekskursioon

Meie esimene klassiekskursioon viis meid Roosta PuhkekĂĽlla ja Osmussaarele.

“Roostal ĂĽllatasid mind majad, milles ööbisime, sest ma ei osanud ette kujutada, et nii väiksesse hoonesse võib mahtuda nii palju ruume ja veel kĂĽllaltki avaraid. Seikluspargis olin rahul punase rajaga, mis oli parajalt pikk ja parajalt kõrge, et närvikõdi tekitada, kui mis hirmust veel päris nutma ei ajanud. Seltskonnamänge ei oska väga kommenteerida: mulle ei meeldi võistlused ja eriti mitte siis, kui võistkond ei hoia kokku ja kiputakse tiimisiseselt teineteist sĂĽĂĽdistama. Mulle maitsesid kõige rohkem moosikuklid ja kohvi eest olen väga tänulik. Lihtsalt terve klassiga ajaviitmist (jutustamist jne) oleks võinud rohkem olla.

Osmussaare retk ĂĽmber saare oli kurnav. Oleksime võinud enne saarele sõitmist poest läbi käia ning teel olles rohkem söögipeatusi teha. Grete kutsu Fluffy läbis teekonna vapralt ja oli niisama väga armas. Saarekutsud Bandiit ja väiksem Bänsi/Fänsi/Fancy olid samuti lõbusad. Veidi arusaamatuks jäi, miks mina, Lisette ja Emili ei võinud tagasiteel, kus giid enam midagi ei rääkinud, kaasõpilastest veidi maha jääda ning rivi lõpus muusikat kuulata.”

“Käisime klassiga Roosta puhkekĂĽlas ja Osmussaarel, kus ma ka eelmise klassiga käisin. Ăśldiselt jäi mulle väga positiivne emotsioon ja koht oli tore. Majad olid väga ilusad ning korras. Toit oli väga maitsev, eriti meeldis mulle hommikusöök, sest sai valida erinevate roogade vahel. Seikluspark pole väga minu ala, seega ei oska seda võrrelda. Meeskonna mängud olid toredad aga mulle tundus, et meie olime nende jaoks juba suured ehk mängud oleksid võinud olla veidi raskemad. Osmusaarele oli väga väga tore kaatriga sõita. Saare tippu jõudmine oli väsitav, sest ilm oli palav ja matkajuht rääkis väga pikalt. Arvan, et jutt oleks võinud olla lĂĽhem, tagasi oli juba palju toredam kõndida. Ja kõige parem osa oli bussisõit tagasi Tallinnasse, sest rääkisin teistega kui sõpradega mitte klassikaaslastega.”

Lisas: õpetaja Taliaru 09.06.2017 18:38

Loodusainete õppepäev Harku metsas

“Kolmapäeval, 7. juunil toimus õppekäik Harku metsa. Meile anti teha ĂĽlesanded, mis käsitlesid bioloogia, geograafia ja loodusõpetuse teemasid. Need tuli lahendada meeskonnatööna. Ăślesanded ei olnud eriti rasked, kuid võtsid ĂĽksjagu aega. Tegevust oli piisavalt. Metsas tutvusin mitmete taimedega, mida varem olin näinud vaid õpiku piltidel. PĂĽĂĽdsime kraavist veeloomi ja mõõtsime vee voolu kiirust. Kõige rohkem aega võttis plaani joonistamine. Huvitav oli otsida ja koguda taimi ning maavarasid. Ă•ppekäik möödus kiirelt.”

“Harku metsas oli tore ja ma õppisin sealt palju. Ma õppisin seal PH taset mõõtma ning loomade hulka mõõtma. Seal nägi palju huvitavaid loodusnähtusi. Kõige huvitavam ĂĽlesanne oli veeloomade urimine. Puu kõrgust oleme me juba mõõtnud ning see polnud väga huvitav. Seal õppisin palju maastike kohta. Oli huvitav matkata. Mõndades kohtades said tossud märjaks. Ilm oli ilus ja päike paistis. Minule meeldis see matk.”

Lisas: õpetaja Taliaru 07.06.2017 16:38

Põhikooli kevadkontsert

Päikeselise teisipäeva, 16. mai õhtul toimus kooli aulas põhikooli kevadkontsert. Meie klassist esines Kooristuudio ja lastekoori koosseisus Grete. Tantsuga esinesid Triin, Lisette ja Emma. Aitäh ilusa kontserdi eest!

Kõiki neid võib näha ka suvel laulu- ja tantsupeol! Kohtumiseni!

Lisas: õpetaja Taliaru 17.05.2017 09:36

Viktoriinid 2016/2017 õppeaastal

Õppeaasta jooksul toimunud viktoriinide sari lõppes Euroopa päeva viktoriiniga. Kokkuvõttes saavutasime 7.-9. klasside arvestuse III koha, mida jagasime 9.a klassiga. Aitäh kõigile osalejatele!

Lisas: õpetaja Taliaru 09.05.2017 10:58

Moskva lastekoori kontsert

Seoses rahvusvahelise koorikonkurssiga “Tallinn 2017” esines meile reedel, 21. aprillil Moskva lastekoor Vesnianka.

Lisas: õpetaja Taliaru 21.04.2017 10:49

Känguru 2017

16. märtsil toimus Känguru võistlus, kus 500 parima hulka jõudsid meie klassist Hans Rahi (77. koht), Mihkel Jakobson (84. koht), Ken-Egert Kasuk, Mihkel Jesse, Andreas Peterson, Marcus Karu, Hannah Tuulas, Marta Tõnisalu, Mona Tolmats, Emma Erm. Palju õnne!

Lisas: õpetaja Taliaru 16.04.2017 10:14