Loodusainete õppepäev Harku metsas

“Kolmapäeval, 7. juunil toimus õppekäik Harku metsa. Meile anti teha ĂĽlesanded, mis käsitlesid bioloogia, geograafia ja loodusõpetuse teemasid. Need tuli lahendada meeskonnatööna. Ăślesanded ei olnud eriti rasked, kuid võtsid ĂĽksjagu aega. Tegevust oli piisavalt. Metsas tutvusin mitmete taimedega, mida varem olin näinud vaid õpiku piltidel. PĂĽĂĽdsime kraavist veeloomi ja mõõtsime vee voolu kiirust. Kõige rohkem aega võttis plaani joonistamine. Huvitav oli otsida ja koguda taimi ning maavarasid. Ă•ppekäik möödus kiirelt.”

“Harku metsas oli tore ja ma õppisin sealt palju. Ma õppisin seal PH taset mõõtma ning loomade hulka mõõtma. Seal nägi palju huvitavaid loodusnähtusi. Kõige huvitavam ĂĽlesanne oli veeloomade urimine. Puu kõrgust oleme me juba mõõtnud ning see polnud väga huvitav. Seal õppisin palju maastike kohta. Oli huvitav matkata. Mõndades kohtades said tossud märjaks. Ilm oli ilus ja päike paistis. Minule meeldis see matk.”

Lisas: õpetaja Taliaru 07.06.2017 16:38

Põhikooli kevadkontsert

Päikeselise teisipäeva, 16. mai õhtul toimus kooli aulas põhikooli kevadkontsert. Meie klassist esines Kooristuudio ja lastekoori koosseisus Grete. Tantsuga esinesid Triin, Lisette ja Emma. Aitäh ilusa kontserdi eest!

Kõiki neid võib näha ka suvel laulu- ja tantsupeol! Kohtumiseni!

Lisas: õpetaja Taliaru 17.05.2017 09:36

Viktoriinid 2016/2017 õppeaastal

Õppeaasta jooksul toimunud viktoriinide sari lõppes Euroopa päeva viktoriiniga. Kokkuvõttes saavutasime 7.-9. klasside arvestuse III koha, mida jagasime 9.a klassiga. Aitäh kõigile osalejatele!

Lisas: õpetaja Taliaru 09.05.2017 10:58

Moskva lastekoori kontsert

Seoses rahvusvahelise koorikonkurssiga “Tallinn 2017” esines meile reedel, 21. aprillil Moskva lastekoor Vesnianka.

Lisas: õpetaja Taliaru 21.04.2017 10:49

Känguru 2017

16. märtsil toimus Känguru võistlus, kus 500 parima hulka jõudsid meie klassist Hans Rahi (77. koht), Mihkel Jakobson (84. koht), Ken-Egert Kasuk, Mihkel Jesse, Andreas Peterson, Marcus Karu, Hannah Tuulas, Marta Tõnisalu, Mona Tolmats, Emma Erm. Palju õnne!

Lisas: õpetaja Taliaru 16.04.2017 10:14

KĂĽlaline ainetunnis

11. aprillil käis projekti “Kõik on digi” ja Tallinna nutikuu raames meile esinemas Kristjan Lemmsalu Swedbangast. Kristjan jagas õpilastega mõtteid tuleviku panga ning robotite koostöö teemadel.

Lisas: õpetaja Taliaru 11.04.2017 10:23

Teaduspäev 2017

Teisipäeval, 4. märtsil toimus koolis teaduspäev. 10. klassi õpilased näitasid meile esitlusi ja lõbustasid meemidega. 7. tunni ajal käis meile rääkimas Mati Kaal teemal “Zooloogina Tansaanias”.

Teaduspäeva aktusele kutsuti:

• Mihkel – loodusteaduste 2017. a lõppvooru kutsutud;
  • Doris – bioloogia lõppvooru kutsutud;
  • Hans – informaatikaviktoriin KOBRAS benjaminide II järk; geograafia lõppvooru kutsutud.

Lisas: õpetaja Taliaru 04.04.2017 12:02

Taani päev

30. märtsil tähistati koolis Taani päeva. Meile käisid esinemas õpilased, kes rääkisid oma vahetusaastast. Osalesime Taani päeva vikrotiinis, kus meie klassi esindasid Emilie, Gerdo, Iti, Erko ja Haide. Sel korral meil viktoriinis kõige paremini ei läinud, aga sellest ei ole ka midagi. Rõõm osalemisest on kõige suurem.

Taani päeva LEGO-sõidukite meisterdamise võistlusel esindasid meie klassi Andreas, Leifur ja Luukas.

Lisas: õpetaja Taliaru 31.03.2017 11:36

Loodusmuuseum

16. märtsil käisime õppekäigul Loodusmuuseumis.

Loodusmuuseumis oli väga tore. Saime vaadata mikrosokoobiga kõiki kivimeid. Oli väga vahva. Meeltetuba oli väga eriline ning väga huvitav oli vaadata maailmapilti kärbse ja koera silmist. Ajaviitmiseks pole paremat viisi kui loodusmuuseumis käimine. Tore üritus!

Meie seiklus Loodusmuuseumis:

• evolutsiooni ajajoon;
  • meelte tuba, kus sai katsuda, kuulata, nuusutada ja palju muud huvitavat;
  • ilusad mineraalkristallid ja mineraalide uurimise töötuba
  • ĂĽrgmere elukate skeletid ja fosiilid, taustaks huvitavad videod;
  • eesti loomade topised;
  • toredad juhendajad;
  • lahedad Känguru ĂĽlesanded meelelahutuseks tee peal.

Lisas: õpetaja Taliaru 16.03.2017 12:14

Suusapäev

Esmaspäeval, 13. märtsil toimus Nõmme suusakeskuses 5.-12. klasside ühine suusapäev.

Päev algas salapärase REKi osavusvõistlustega, milleks osutus lennu vaheline lipumäng, ketikull ja teatevõistlused. Edasi liikusime juba suusalaenutusse ja väikese ampsu koos sooja teega. Päev jätkus 7.-9. klasside vahelise teatesuusatamisega, kus meie klassi esindasid Erko, Mihkel Jakobson, Andreas K, Iti, Doris ja Hannah. Teatevõistluses saavutasime 2. koha 9.c klassi järel. Suurepärane! Suusapäev lõppes kõigil 1,4 km pikkuse individuaalsõiduga. Individuaalsõitudes jõudsid 7.-9. klasside esikümnesse Mihkel Jakobson ajaga 5:04 (7. koht 117 võistleja hulgas),  Iti ajaga 6:22 (3. koht 93 võistleja hulgas), Doris ajaga 6:35 (6. koht) ja Marta ajaga 7:12 (10. koht). Väga tublid!

Kokkuvõttes oli tore päev värskes õhus!

Lisas: õpetaja Taliaru 14.03.2017 12:41