Väga edukad tulemused olümpiaadide kooli-ning piirkonnavoorudes!

Nüüd kus kõikide olümpiaadide esimesed kaks vooru läbi on teen rõõmuga vahekokkuvõtte klassi väga edukatest tulemustest. Toodud on välja kõik,kes said piirkonnavoorudesse ja piirkonnavoorus esikolmekümne hulka jõudnud.

Bioloogia:

Koolivoor: 1.koht Doris Nurk, 3. koht Emma Erm. Piirkonnavooru olid kutsutud veel Mihkel Jakobson ja Haide Maria Kuusik

Piirkonnavoor: 1.koht Doris Nurk, 3. koht Emma Erm, 10.koht Mihkel Jakobson ja 20. koht Haide Maria Kuusik.

Matemaatika:

Koolivoor: 1.-2.koht Iti Rünkla ja Mihkel Jakobson. Edasi said ka: Triin Tillemann, Karl Johannes Tsahkna, Märten Tropp, Marta Tõnisalu, Hannah Tuulas, Mona Tolmats, Marcus Karu.

Piirkonnavoor: 6.koht Mihkel Jakobson, 10.-13. koht Märten Tropp ja Marta Tõnisalu, 15-19. koht Hannah Tuulas ja Marcus Karu, 23. koht Karl Johannes Tsahkna, 26.koht Iti Rünkla

Geograafia: 

Koolivoor: 1. koht Hans Rahi. Piirkonnas: Marta Tõnisalu, Haide Maria Kuusik, Mihkel Jakobson, Iti Rünkla, Gerdo German, Liis Annus, Andreas Kepp, Ken-Egert Kasuk, Haide Maria Kuusik

Piirkonnavoor: 1.koht Mihkel Jakobson, 2. koht Marta Tõnisalu, 4.koht Iti Rünkla, 9. koht Hans Rahi, 12. koht Liis Annus, 17. koht Hannah Tuulas

KeemiaolĂĽmpiaad:

Koolivoor: 1. koht Mihkel Jakobson. Piirkonda said veel: Hannah Tuulas, Mona Tolmats, Hans Rahi, Marcus Karu, Iti RĂĽnkla.

Piirkonnavoor: 2.koht Mihkel Jakobson, 12. koht Hans Rahi, 18. koht Marcus Karu, 25. koht Hannah Tuulas

Loodusteaduste olĂĽmpiaad:

Piirkonnavoor: 1.koht Mihkel Jakobson, 26. koht Ken.Egert Kasuk ja 40. koht Iti RĂĽnkla

EmakeeleolĂĽmpiaad:

Koolivoor: 3. koht Doris Nurk

Piirkonnavoor: 4. koht Doris Nurk

FĂĽĂĽsikaolĂĽmpiaad:

Koolivoor: 1. koht Mihkel Jakobson

Piirkonnavoor: 1. koht Mihkel Jakobson

Ajaloo-olĂĽmpiaad:

Koolivoor: 1.koht Loona Marie Pruli

Piirkonnavoor: 6.koht Loona Marie Pruli

Nagu näha, siis on olümpiaadid see aasta klassile väga edukaks osutunud. Soovin kõigile klassikaaslastele edu lõppvoorudes!

Lisas: 137c 16.02.2018 18:25

Kurgja õppekäik ja “Tasujad”

11. oktoobril käis 8.c paralleelklassiga õppekäigul Kurgjal C.R. Jakobsoni talumuuseumis ja vaadati Ugala teatris etendust “Tasujad”. Tegevust jagus terveks päevaks ja muljed olid väga erinevad:

 • “Kurgjal oli põnev ning sai teada palju huvitavaid fakte C.R.Jakobsoni kohta. “Tasujad” oli tehtud komöödiaks, mis oli huvitav lähenemine. Osad naljad ei olnud naljakad.”
 • “Paralleelklassiga oli tore aega veeta. Teater oli huvitav ja noortepärane. Ă•petajad poleks tohtinud meile järgmiseks päevaks õppida anda.”
 • “Kurgjal oli huvitav õppida Jakobsoni elust. Etendus oli modernne, kuigi rääkis Bornhöhest. Etendus oli hea, kuid natuke liiga pikk.”
 • “Kurgjal olid ägedad loomad. Etendus “Tasujad” oli väga lahe, noortepärane ja kaasahaarav. Mulle meeldis uus lähenemine.”
 • “Kurgjal saime uusi teadmisi, vaba olemine oli meeldiv ja leib maitses ka hästi.”

  C.R. Jakobsoni uuenduslikud talutööriistad

  Kass Jakobsoni talumuuseumis

  Emilie ja Triin muuseumihoone ees

Lisas: 137c 09.11.2017 15:14

“Pilvede värvid”

19. septembril käidi klassiga Estonia teatris vaatamas Tallinna Reaalkooli vilistlase Rasmus Puuri ooperit “Pilvede värvid”. Siin on meie klassi õpilaste muljeid:

 • “Huvitav oli näha eestikeelset ooperit. Oli tore, et ooper toimus tunide ajal. Kahjuks oli ooperis nähtavus halb, sest pikad inimesed istusid ees.”
 • “Etendus oli huvitavalt kokku pandud, ei hakanud igav ja teema oli liigutav. Osa publikust oli ebaviisakas (nt kurva ja vaikse koha peal inimesed valjuhääälselt rääkisid).”
 • “Tore oli näha sõpru laval. Ooper ise oli nagu muusikal, väga nostalgiline.”
 • “Etendus oli liiga pikk.”

Lisas: 137c 09.11.2017 14:56

Kooli sünnipäev

Kooli sünnipäev möödus pidulikus meeleolus ja klassile käis rääkimas enda värskelt valminud ooperist ja kunagisest koolielust Rasmus Puur. Staadionil sai suu magusaks klassi poiste tehtud muffinitega, mis läksid nagu soojad saiad. Aktusel õnnitleti Märten Troppi,kes aitas kooli Laidoneri jooksuvõistlusel.

Lisas: 137c 10.10.2017 16:16

Uus aasta, uued klassivanemad

Septembris valiti klassile uued klassivanemad, kelleks osutusid Haide Maria Kuusik ja Emilie Susi.

Kanditaatideks olid Mihkel Jakobson ja Haide Maria Kuusik ühiskanditaatidena, Emilie Susi, Hans Rahi ning Mihkel Jesse. Kanditaatidele anti nädal aega oma vaateid,plaane ja mõtteid  klassile tutvustada ning 18. septembri klassijuhatajatunnis toimusid valimised. Valimised olid väga tasavägised. Võitis Emilie Susi saades 10 häält, järgmine oli Mihkel Jesse 9 häälega, Mihkel Jakobson ja Haide Maria Kuusik 8 häälega ja Hans Rahi sai 4 häält.

Emilie valis abiklassivanemaks Haide Maria Kuusiku.

Edu uutele klassivanematele!

Vasakul Haide Maria Kuusik, paremal Emilie Susi

Lisas: 137c 10.10.2017 16:02

Ilusat 8. klassi algust!


Ilusat algust Haide Maria, Liis, Johan Markus, Gerdo, Erko, Emilie, Andreas ja Andreas, Triin, Marta, Leifur, Doris, Iti, Hans, Emili, Mihkel ja Mihkel, Luukas, Karl Johannes, Hannah, Mona, Norman, Loona, Lisette, Lii, Adrian, Grete, Märten, Marcus, Laura, Ken-Egert!

Lisas: õpetaja Taliaru 01.09.2017 11:21

Ilusat suvepuhkust!

Kohtumiseni sĂĽgisel!

Lisas: õpetaja Taliaru 14.06.2017 11:53

Kevadine klassiekskursioon

Meie esimene klassiekskursioon viis meid Roosta PuhkekĂĽlla ja Osmussaarele.

“Roostal ĂĽllatasid mind majad, milles ööbisime, sest ma ei osanud ette kujutada, et nii väiksesse hoonesse võib mahtuda nii palju ruume ja veel kĂĽllaltki avaraid. Seikluspargis olin rahul punase rajaga, mis oli parajalt pikk ja parajalt kõrge, et närvikõdi tekitada, kui mis hirmust veel päris nutma ei ajanud. Seltskonnamänge ei oska väga kommenteerida: mulle ei meeldi võistlused ja eriti mitte siis, kui võistkond ei hoia kokku ja kiputakse tiimisiseselt teineteist sĂĽĂĽdistama. Mulle maitsesid kõige rohkem moosikuklid ja kohvi eest olen väga tänulik. Lihtsalt terve klassiga ajaviitmist (jutustamist jne) oleks võinud rohkem olla.

Osmussaare retk ĂĽmber saare oli kurnav. Oleksime võinud enne saarele sõitmist poest läbi käia ning teel olles rohkem söögipeatusi teha. Grete kutsu Fluffy läbis teekonna vapralt ja oli niisama väga armas. Saarekutsud Bandiit ja väiksem Bänsi/Fänsi/Fancy olid samuti lõbusad. Veidi arusaamatuks jäi, miks mina, Lisette ja Emili ei võinud tagasiteel, kus giid enam midagi ei rääkinud, kaasõpilastest veidi maha jääda ning rivi lõpus muusikat kuulata.”

“Käisime klassiga Roosta puhkekĂĽlas ja Osmussaarel, kus ma ka eelmise klassiga käisin. Ăśldiselt jäi mulle väga positiivne emotsioon ja koht oli tore. Majad olid väga ilusad ning korras. Toit oli väga maitsev, eriti meeldis mulle hommikusöök, sest sai valida erinevate roogade vahel. Seikluspark pole väga minu ala, seega ei oska seda võrrelda. Meeskonna mängud olid toredad aga mulle tundus, et meie olime nende jaoks juba suured ehk mängud oleksid võinud olla veidi raskemad. Osmusaarele oli väga väga tore kaatriga sõita. Saare tippu jõudmine oli väsitav, sest ilm oli palav ja matkajuht rääkis väga pikalt. Arvan, et jutt oleks võinud olla lĂĽhem, tagasi oli juba palju toredam kõndida. Ja kõige parem osa oli bussisõit tagasi Tallinnasse, sest rääkisin teistega kui sõpradega mitte klassikaaslastega.”

Lisas: õpetaja Taliaru 09.06.2017 18:38

Loodusainete õppepäev Harku metsas

“Kolmapäeval, 7. juunil toimus õppekäik Harku metsa. Meile anti teha ĂĽlesanded, mis käsitlesid bioloogia, geograafia ja loodusõpetuse teemasid. Need tuli lahendada meeskonnatööna. Ăślesanded ei olnud eriti rasked, kuid võtsid ĂĽksjagu aega. Tegevust oli piisavalt. Metsas tutvusin mitmete taimedega, mida varem olin näinud vaid õpiku piltidel. PĂĽĂĽdsime kraavist veeloomi ja mõõtsime vee voolu kiirust. Kõige rohkem aega võttis plaani joonistamine. Huvitav oli otsida ja koguda taimi ning maavarasid. Ă•ppekäik möödus kiirelt.”

“Harku metsas oli tore ja ma õppisin sealt palju. Ma õppisin seal PH taset mõõtma ning loomade hulka mõõtma. Seal nägi palju huvitavaid loodusnähtusi. Kõige huvitavam ĂĽlesanne oli veeloomade urimine. Puu kõrgust oleme me juba mõõtnud ning see polnud väga huvitav. Seal õppisin palju maastike kohta. Oli huvitav matkata. Mõndades kohtades said tossud märjaks. Ilm oli ilus ja päike paistis. Minule meeldis see matk.”

Lisas: õpetaja Taliaru 07.06.2017 16:38

Põhikooli kevadkontsert

Päikeselise teisipäeva, 16. mai õhtul toimus kooli aulas põhikooli kevadkontsert. Meie klassist esines Kooristuudio ja lastekoori koosseisus Grete. Tantsuga esinesid Triin, Lisette ja Emma. Aitäh ilusa kontserdi eest!

Kõiki neid võib näha ka suvel laulu- ja tantsupeol! Kohtumiseni!

Lisas: õpetaja Taliaru 17.05.2017 09:36