GIS-pÀev ja geograafianÀdal

See nĂ€dal on geograafianĂ€dal ja kolmapĂ€eval toimus Rahvusraamatukogus GIS-pĂ€ev, kus osales loengute kuulamisega kogu klass. Üllatavalt toimus selleteemaline pĂ€ev juba 15. korda.

Peale loengute toimus ka koolidevaheline vĂ”istlus, kus meilt oli vĂ€lja panna ĂŒlelennuline meeskond – Mihkel meie klassist ja Adeele, Hans ning Indrek a-klassist.

VĂ”istlus oli mitmeosaline ja vahepeal jĂ”udis isegi kooli keha kinnitama minna. Loengud olid detailsed, kuid kuulajaskond ei suutnud alati kĂ”ike hoomata. Samas Ă”pilaste lood innustasid olĂŒmpiaadidest osa vĂ”tma. Oli veel vĂ”imalus kĂŒlastada vastvalminud Rahvusatalase nĂ€itust. VĂ”istluse jĂ€tkuna selgus, et pÀÀsesime finaali, mis koosnes mĂ€lumĂ€ngust ja geograafia sĂ”naseletustest. Viimaks vĂ”itsime sellegi.

Lisas: rajaleidjad 13.11.2019 14:07

XX kindral Johan Laidoneri olĂŒmpiateatejooks

3. oktoobril toimus juba 20. korda Laidoneri teatejooks. Meie klassist jooksis gĂŒmnaasiumi noormeeste tiimis Mihkel P ja tĂŒtarlaste vĂ”istkonnas lidus Doris. Moraalseks toeks/varuks oli kaasas Kadri. Poisid tulid esimeseks ning tĂŒdrukud said teise koha.

Lisas: rajaleidjad 03.10.2019 18:04

Kooli sĂŒnnipĂ€ev

30. septembril tĂ€histamise kooli 138. sĂŒnnipĂ€eva. Nagu ikka, oli meil kĂ”igepealt tund vilistlasega. Lugusid oma kooliajast ning lĂ”busaid seike elust jagas vil!85 Elme VĂ€ljaste. Tund polnud ĂŒldse selline nagu ootasime ning staadionile torti sööma lĂ€ksid kĂ”ik kĂ”rgendatud meeleolus.

Lisaks peo pidamisele tĂ€histati ka parimaid olĂŒmpidiste ja sportlaseid. Meie klassis (veel) rahvusvahelise kogemusega olĂŒmpidiste ei leidu, kuid pĂ€ris mitu sportlast said medali kaela. Autasud kĂ€es, asusime torti sööma. Maitsva kĂŒpsisetordi valmistasid Karl-Mattias ja Klaus.

Lisas: rajaleidjad 29.09.2019 19:14

Orienteerumine Kanepis

Ühel vahval septembrikuu reedel toimus Kanepis Eesti koolinoorte orienteerumismeistrivĂ”istlus. Sellest on pĂ”hjust kirjutada, sest vĂ”ib öelda, et meil on kĂ”ige kĂ”vem orienteerumisklass terves koolis. Meie klassi esindas suisa kolm sportlast.

See aasta oli vĂ€lja panna ainult gĂŒmnaasiumi meeskond, kus kokku oli kaheksa liiget. Ilmaga oli tĂ”esti vedanud, sest taevas oli pilvitu ja pĂ€ikesepaisteline ning tuuleiili ka ei puhunud. Seega eeldused olid kĂ”ik olemas. Stardid olid ĂŒsna lĂ€hestikku ja kuna oli tegu valikorienteerumisega, siis said kĂ”ik kasutada enda tugevusi. MĂ”nele meeldib vĂ”idelda end lĂ€bi vĂ”sa ja sellega lĂ€bida vĂ€hem vahemaad vĂ”i teisele meeldib minna kindla peale vĂ€lja ning joosta mööda rada pikema ringi. Rajal igaĂŒks ikka nĂ€gi kedagi omadest ja sai öelda paar julgustavat sĂ”na.

LĂŒhidalt on valikorienteerumine selline, et kĂ”igil on samasugused kaardid, kus on peal kĂ”ik 30 kontrollpunkti ja eesmĂ€rk on neist vĂ”imalikult palju lĂ€bida. Iga kontrollpunkti lĂ€bimine annab kolm punkti. Maksimaalne raja lĂ€bimise aeg on ĂŒks tund ning iga alustatud minut, mis ĂŒletab seda aega on ĂŒks trahvipunkt maha.LĂ”petamine lĂ€ks kĂ”igil kiireks ja meie tiimist oli ainult paar tĂŒkki, kes ei saanud trahvi. See aga ei seganud meid teenimast poodiumikohti.

Koolide arvestuses vÔitis Reaalkool esikoha ja kaks isiklikkuvÔitu tulid ka meie klassi: teine koht Ragnar Kranberg ja kolmas koht Mihkel Paumverk.  SuurepÀrase tulemuse tegi ka Oliver Annus.

KĂ”iki aspekte arvesse vĂ”ttes oli ĂŒdini positiivne kogemus.

Lisas: rajaleidjad 27.09.2019 19:02

SpordipÀev

13. septembril toimus Kalevi staadionil kooli spordipĂ€ev, kus 10.c esines vĂ€gagi edukalt. Esimesena katsusid meie 5 kĂ”ige kiiremat tĂŒdrukut ja 5 kĂ”ige vĂ€ledamat poissi jĂ”udu a- ja b-klassi meeskondadega. Meie klassi esindus oli kĂ”ige nobedam ning teistele tehti pika puuga Ă€ra.

Jaksu jĂ€tkus aga ka ĂŒksikaladeks. Alisa saavutas gĂŒmnaasiumi tĂŒdrukute arvestuses 400 m jooksus 2. koha ja Doris sai 100 m jooksus 3. koha.

Jooksud joostud, siirdus enamus kodu poole, kuid kes kauaks staadionile jokutama jĂ€i, pidi ka jalkat mĂ€ngima. NĂ”nda juhtuski, et 10. ja 12. klassi tĂŒdrukute vaheliseks jalgpalliturniiriks vajaminev naiskond koosnes peaaegu ainult meie klassi tĂŒdrukutest. MĂ€ngisid Kadri, Marta, Doris, Gretel, Alisa, Inkari ning ainsa vaprana ĂŒhines nendega Kirke a-klassist. 12. klassi naiskond lĂ”i nii palju vĂ€ravaid, et neid ei jĂ”udnud kokku lugedagi. Ei ole hullu, Ă”pime oma vigadest ja jĂ€rgmine kord paneme kohe Marta vĂ€ravasse.

Poisid lÀksid samuti jalgpalli mÀngima. Meie klassi poiste meeskond mÀngis koosseisus Kevin, Kert-Henri, Ragnar, Erko, Hannes H, Mihkel O, Hendrik, Oliver, Karl. MÀngisime 12.a ja 12.c klassiga. Kahjuks kaotasime mÀngud seisudega 0-4 ja 0-1, aga loodetavasti lÀheb meil jÀrgmine kord paremini.

SpordipÀevast valminud video:

Lisas: rajaleidjad 13.09.2019 17:50