You make me un poco loco!

Ühel vihmasel reede varahommikul, kui ülejäänud kooliõpilased kogusid energiat eesootavaks spordipäevaks, tuli 136. lennu A ja B klass kokku, et pühkida Eesti tolm jalge alt ja minna Venemaale. Seltsis segasem, võeti pardale ka paar kultuurihuvilist C klassi jõmpsikat. B klass neid endale küll ei tahtnud, aga meie, programmeerijad, kelle soov inimestega suhelda on kõigile tuttav, võtsime nad rõõmuga peale.

Turvavöö kinni, panime Narva poole ajama. Kuigi spordipäeval esimeste seas me võibolla poleks olnud, jõudsime piiripunkti pea tund aega enne teisi. Kas tõesti suutsime kuskil peale õppimise teistele ära teha või oli see tõesti ainult tänu C klassi poiste olemasolule? Vastust ei saa me vist kunagi teada…

Piiripunkt ületatud ja kohustuslik osa läbitud, jõudsime lõpuks hotelli. Olgugi, et beekad asusid meist eemal, saime suurepäraselt ise hakkama. Oli küll hilja, aga ega see uudishimulikke õpilasi takista. Kui osad jäid tõesti puhkama, läksid teised uut kultuuriruumi avastama ja uusi kogemusi saama. Hotelli jõudsid kõik turvaliselt tagasi, aga ega seal ka väga igav ei olnud.

Järgmisel päeval lasti meie umbes 40-pealine bande pärast pikka tiirutamist linna peale laiali. Mõni läks kohvikusse, mõni poodi, mõni jalga keerutama, mõni hoopis mujale, aga kellelgi igav kĂĽll ei hakanud. Kesklinna murede ja rõõmudega tutvunud, jõudsid peaaegu kõik ka ööseks hotelli. 

Viimane päev võõras linnas ei erinenudki väga eelmisest. Siiski asendus viisakalt linnas huligaanitsemine kojusõiduga. Mõnusalt pikale teekonnale Narva järgnes veel mõnusamalt pikem ootus piiripunktis. Õnneks olid kõigil passid olemas ning seetõttu ei jäänud me sinna päris ööseks või kauemaksgi. Pea 2,5 tunnine sõit kooli ei tundunudki enam nii aeganõudev. B klass, kellele meile kaotamine ilmselgelt ei meeldinud, otsustas ennast kokku võtta ja jõudis nüüd ise Tallinna pea tund aega varem. Tublid!

Reis Venemaale oli päris tip-top. Palju uut ja huvitavat: teised inimesed, teised kombed ja palju hiinlasi. Kindlasti õppisime palju juurde, nii elu kui ka natuke vene ajaloo kohta. 

Kirjutas Kaarel

Ăśhispilt ErmitaaĹľis

Pildi tegi õpetaja Juurma

Lisas: 136a 17.09.2019 10:41

Saavutused olümpiaadidel ei jäänud märkamata

Tallinna Raekojas toimus 29. augustil pidulik vastuvõtt rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenud õpilaste, nende vanemate, õpetajate ning direktorite auks. Tallinnale 11 medalit toonud reaalikate seas olid meie klassiõpilastest Anna Pauliina (kuld ja hõbe), Sofia (hõbe) ja Martin Rahe (hõbe).

Kirjutas Susanna

Pilt Tallinna Haridusameti poolt

Lisas: 136a 30.08.2019 17:25

Lõpureis: matk Salatsi jõel

Tähistasime eduka kooliaasta lõppu 12.-13. juunil Lätis kanuumatkaga.

Matkapildid on giidi poolt tehtud

Ööbimispaik Kablis

Pildi tegi matemaatikaõpetaja Helli

Lisas: 136a 14.06.2019 17:04

Vingeim ajaveeb 2019

Kooliaasta lõpuaktusel, 11. juunil saime teada ajaveebi konkursi tulemused. Need on järgnevad:

  • 1.-3. klassi arvestuses – 2.b
  • 4.-6. klassi arvestuses – 6.a
  • 7.-9.klassi arvestuses – 8.a
  • gĂĽmnaasiumi arvestuses läks I – II koht jagamisele 10.a ja 11.b klassi vahel.

Nagu näha, saime me igati auväärse tulemuse! Aitäh žüriile ja õpilastele, kes leidsid aega kirjutada meie ajaveebi.

Kirjutas Susanna

Lisas: 136a 14.06.2019 14:21

Yuma muljed kooliaastast

Ma kirjutan Reaalkooli kohta, et mida mulle meeldib ja ei meeldi. 

Esiteks, mulle väga meeldivad kooli toidud. See on iga korda hea ja tasuta. Ja mulle meeldivad palju kooli sündmused. Nad on iga kord lahedad. Ja kõik tunnid ka. Eriti matemaatika, inglise keele ja programmeerimise tunnid, sest matemaatika ja programmeerimine on minu lemmikud.

Inglise keele tund on väga raske mulle, aga on palju parem kui Jaapani koolis. Ma olin üllatunud, et kõik tunnid on inglise keeles. Jaapanis on inglise keele tunnid kõik jaapani keeles.

Ja mulle väga meeldib reaalkooli hoone. Arvan see on väga lahe, sest see näeb välja nagu vana eesti hoone.

Teiseks, mulle ei meeldi, et kooli algusaeg on liiga vara minu jaoks,  sest ma ei ole hommikul hea.  Aga kui mul ei ole esimene tund, siis on väga hea algus aeg.

Reaalkool on väga hea ja lahe kool.  Ma olen väga õnnelik, et tulin Reaalkooli! Ja 10.a klass meeldib mulle ka. Kõik õpilased aitasid mind palju, eriti Severin.

Ma lähen Jaapanisse tagasi pärast laulupidu, 8 juulil.

Ma arvan koolisõrmus on nii lahe. Kui oleks võimalik, ma soovin seda omada. Ma tean, et see antakse 11. klassis, aga see oleks väga hea mälestus!

Kirjutas Yuma

Pilt Yuma poolt

Lisas: 136a 01.06.2019 19:07

Sünnipäevad suvel

Juuni
05.06 Lauri
08.06 Hannes
12.06 Eva-Lotta
14.06 Stina-Marie
17.06 Severin
19.06 Heleen
20.06 Taavi

Juuli
03.07 Susanna
17.07 Triine
22.07 Karmo
30.07 Anitra

August
08.08 Kaarel Kristjan

Lisas: 136a 01.06.2019 00:00

Reaali Ramm 2019

Pildiallikas: http://pildid.real.edu.ee/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=87926&g2_serialNumber=1

Esmaspäeval, 6. mail tuldi koolimajast staadionile värske õhu kätte, sest toimumas oli 2019. aasta Reaali Ramm. Võistluse, mis tähistab Georg Lurichi sünniaastapäeva, mõte on leida gümnasistide seast parim rammumees.

Traditsiooniks on, et iga gümnaasiumiklass paneb välja oma rammumehe, kes lõpuks alati kaotab ühele 12. klassi rammumehele. Kavas oli viis ala: jõurada, autovedu, rinnalt surumine, jõutõmme ja raskushoie.

See aasta oli võistlus väga tasavägine, kuid siiski võitis kaheksandat aastat järjest 12. klassi rammumees. Muljetavaldavate tulemustega rinnalt surumises ning jõutõmbes Mihkel Kaalep saavutas esimese koha, edastades ĂĽhe punktiga Erik Lauri. Kolmanda koha au sai Rasmus Rannala väga tugeva tulemusega eriti jõutõmbe alal.  Autoveo rändkarika võitis esikohale kaunistuseks Mihkel Kaalep!

Pildiallikas: http://pildid.real.edu.ee/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=88533&g2_serialNumber=1

Silmapaistvad tulemused:

  • Erik Laur ja Mihkel Kaalep rinnalt surumises
  • Rasmus Rannala ja Oskar Heinsaar autoveos
  • Oskar Heinsaar jõutõmme 180kg

Kirjutas Argo

Pildiallikas: http://pildid.real.edu.ee/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=88636&g2_serialNumber=2

Lisas: 136a 09.05.2019 20:35

Ettevalmistused ajarännakuks käivad

Mai alguses on tulekul järjekordne ajarännak meie koolis – seekord tähistame 150 aasta möödumist esimesest laulupeost.

Ajarännaku raames tuleb igal gümnaasiumiklassil kujundada loosiga tõmmatud valla lipp ning teha plakat inimesest, kes mängis üritusel suuremat rolli. Meie klassis lehvib 2. mail Äksi lipp, mille kujunduse tegi Mart, ning koolimaja seintel võib näha A. H. Willigerode, esimese laulupeo peakomitee presidendi plakatit, mille tegin mina.

Kirjutas Susanna

Mardi kujundatud lipp

Susanna tehtud plakat

Lisas: 136a 25.04.2019 13:48

Kliimastreigid

Juba mitmendat reedet on Eesti noored käinud Riigikogu ees oma arvamust avaldamas ja lärmi tekitamas. Eesti poliitikas vähe esindatud kliima kaitsmine on ühendanud jamast väsinud noored ja viinud nad koolipingist vanalinna. Märtsikuus kogunes sadu noori nii Tallinnas kui Tartus ning pidasid kõnesid ja lõid muusikat. Pärast seda on igal reedel kasvõi üks inimene olnud Riigikogu ees ning näidanud, et noored ei ole rahul maailmaga, mis neile jäetud on. 12. aprillil käis ka meie klassiesindus uuesti oma häält lugema panemas. Riigikogu eest moodustati ühine nn kliimakett, millega lõpuks jõuti välja Raekoja platsile. Suur kummardus Kertule, kes liikumist aitab elus hoida!

Kirjutas Kaidi

       

Pildid tegi Kaidi

Pildi tegi Karolin

Lisas: 136a 13.04.2019 22:33

1. aprilli keemia

Selle aasta esimene aprill langes esmaspäevale ning kuuendast kaheksanda tunnini toimus keemia valiktund. Teemaks oli keemilise reaktsiooni kiirus ja reaktsiooni kiiruse võrrand. Uurisime kaaliumjodiidi ja vesinikperoksiidi vahelise reaktsiooni kiiruse sõltuvust lähteainete kontsentratsioonidest.

Kuna praks ei olnud väga pingeline ja oli ikkagi naljapäev, siis tegelesime vahepeal ka praksiväliste tegevustega. Pärast järeldamist, et hapniku määramiseks mõeldud pird sobib suurepäraselt ka vaese mehe piibuks otsustas üks klassivend selle kahest otsast süüdata, et Kalev koju kutsuda.

Keemialaborile kohaselt tuli loomulikult ka kõik reaktiivid kokku valada. Selle käigus eraldunud lillat gaasi, mis loodetavasti oli jood, kahjuks koguda ei õnnestunud.

Kirjutas Martin R

Pildid Martini ja Kauri poolt

Eralduva hapniku määramine hõõguva pirruga

10.a klassi õpilane pirdu põletamas

Aga ĂĽkskord algab aega, kus kõik piirud kahel otsal lausa lähvad lõkendama; lausa tuleleeki lõikab käe kaljukammitsasta – kĂĽll siis Kalev jõuab koju oma lastel’ õnne tooma, Eesti põlve uueks looma.

Ă•nnelik keemik joodi valmistamas

Lisas: 136a 03.04.2019 08:42