Yuma muljed kooliaastast

Ma kirjutan Reaalkooli kohta, et mida mulle meeldib ja ei meeldi. 

Esiteks, mulle väga meeldivad kooli toidud. See on iga korda hea ja tasuta. Ja mulle meeldivad palju kooli sündmused. Nad on iga kord lahedad. Ja kõik tunnid ka. Eriti matemaatika, inglise keele ja programmeerimise tunnid, sest matemaatika ja programmeerimine on minu lemmikud.

Inglise keele tund on väga raske mulle, aga on palju parem kui Jaapani koolis. Ma olin üllatunud, et kõik tunnid on inglise keeles. Jaapanis on inglise keele tunnid kõik jaapani keeles.

Ja mulle väga meeldib reaalkooli hoone. Arvan see on väga lahe, sest see näeb välja nagu vana eesti hoone.

Teiseks, mulle ei meeldi, et kooli algusaeg on liiga vara minu jaoks,  sest ma ei ole hommikul hea.  Aga kui mul ei ole esimene tund, siis on väga hea algus aeg.

Reaalkool on väga hea ja lahe kool.  Ma olen väga õnnelik, et tulin Reaalkooli! Ja 10.a klass meeldib mulle ka. Kõik õpilased aitasid mind palju, eriti Severin.

Ma lähen Jaapanisse tagasi pärast laulupidu, 8 juulil.

Ma arvan koolisõrmus on nii lahe. Kui oleks võimalik, ma soovin seda omada. Ma tean, et see antakse 11. klassis, aga see oleks väga hea mälestus!

Kirjutas Yuma

Pilt Yuma poolt

Lisas: 136a 01.06.2019 19:07

Sünnipäevad suvel

Juuni
05.06 Lauri
08.06 Hannes
12.06 Eva-Lotta
14.06 Stina-Marie
17.06 Severin
19.06 Heleen
20.06 Taavi
24.06 Markus T.

Juuli
03.07 Susanna
17.07 Triine
22.07 Karmo
30.07 Anitra

August
08.08 Kaarel Kristjan

Lisas: 136a 01.06.2019 00:00

Reaali Ramm 2019

Pildiallikas: http://pildid.real.edu.ee/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=87926&g2_serialNumber=1

Esmaspäeval, 6. mail tuldi koolimajast staadionile värske õhu kätte, sest toimumas oli 2019. aasta Reaali Ramm. Võistluse, mis tähistab Georg Lurichi sünniaastapäeva, mõte on leida gümnasistide seast parim rammumees.

Traditsiooniks on, et iga gümnaasiumiklass paneb välja oma rammumehe, kes lõpuks alati kaotab ühele 12. klassi rammumehele. Kavas oli viis ala: jõurada, autovedu, rinnalt surumine, jõutõmme ja raskushoie.

See aasta oli võistlus väga tasavägine, kuid siiski võitis kaheksandat aastat järjest 12. klassi rammumees. Muljetavaldavate tulemustega rinnalt surumises ning jõutõmbes Mihkel Kaalep saavutas esimese koha, edastades ĂĽhe punktiga Erik Lauri. Kolmanda koha au sai Rasmus Rannala väga tugeva tulemusega eriti jõutõmbe alal.  Autoveo rändkarika võitis esikohale kaunistuseks Mihkel Kaalep!

Pildiallikas: http://pildid.real.edu.ee/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=88533&g2_serialNumber=1

Silmapaistvad tulemused:

  • Erik Laur ja Mihkel Kaalep rinnalt surumises
  • Rasmus Rannala ja Oskar Heinsaar autoveos
  • Oskar Heinsaar jõutõmme 180kg

Kirjutas Argo

Pildiallikas: http://pildid.real.edu.ee/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=88636&g2_serialNumber=2

Lisas: 136a 09.05.2019 20:35

Ettevalmistused ajarännakuks käivad

Mai alguses on tulekul järjekordne ajarännak meie koolis – seekord tähistame 150 aasta möödumist esimesest laulupeost.

Ajarännaku raames tuleb igal gümnaasiumiklassil kujundada loosiga tõmmatud valla lipp ning teha plakat inimesest, kes mängis üritusel suuremat rolli. Meie klassis lehvib 2. mail Äksi lipp, mille kujunduse tegi Mart, ning koolimaja seintel võib näha A. H. Willigerode, esimese laulupeo peakomitee presidendi plakatit, mille tegin mina.

Kirjutas Susanna

Mardi kujundatud lipp

Susanna tehtud plakat

Lisas: 136a 25.04.2019 13:48

Kliimastreigid

Juba mitmendat reedet on Eesti noored käinud Riigikogu ees oma arvamust avaldamas ja lärmi tekitamas. Eesti poliitikas vähe esindatud kliima kaitsmine on ühendanud jamast väsinud noored ja viinud nad koolipingist vanalinna. Märtsikuus kogunes sadu noori nii Tallinnas kui Tartus ning pidasid kõnesid ja lõid muusikat. Pärast seda on igal reedel kasvõi üks inimene olnud Riigikogu ees ning näidanud, et noored ei ole rahul maailmaga, mis neile jäetud on. 12. aprillil käis ka meie klassiesindus uuesti oma häält lugema panemas. Riigikogu eest moodustati ühine nn kliimakett, millega lõpuks jõuti välja Raekoja platsile. Suur kummardus Kertule, kes liikumist aitab elus hoida!

Kirjutas Kaidi

       

Pildid tegi Kaidi

Pildi tegi Karolin

Lisas: 136a 13.04.2019 22:33

1. aprilli keemia

Selle aasta esimene aprill langes esmaspäevale ning kuuendast kaheksanda tunnini toimus keemia valiktund. Teemaks oli keemilise reaktsiooni kiirus ja reaktsiooni kiiruse võrrand. Uurisime kaaliumjodiidi ja vesinikperoksiidi vahelise reaktsiooni kiiruse sõltuvust lähteainete kontsentratsioonidest.

Kuna praks ei olnud väga pingeline ja oli ikkagi naljapäev, siis tegelesime vahepeal ka praksiväliste tegevustega. Pärast järeldamist, et hapniku määramiseks mõeldud pird sobib suurepäraselt ka vaese mehe piibuks otsustas üks klassivend selle kahest otsast süüdata, et Kalev koju kutsuda.

Keemialaborile kohaselt tuli loomulikult ka kõik reaktiivid kokku valada. Selle käigus eraldunud lillat gaasi, mis loodetavasti oli jood, kahjuks koguda ei õnnestunud.

Kirjutas Martin R

Pildid Martini ja Kauri poolt

Eralduva hapniku määramine hõõguva pirruga

10.a klassi õpilane pirdu põletamas

Aga ĂĽkskord algab aega, kus kõik piirud kahel otsal lausa lähvad lõkendama; lausa tuleleeki lõikab käe kaljukammitsasta – kĂĽll siis Kalev jõuab koju oma lastel’ õnne tooma, Eesti põlve uueks looma.

Ă•nnelik keemik joodi valmistamas

Lisas: 136a 03.04.2019 08:42

Olümpiaadide ja lahtiste võistluste saavutused 2018/19

Matemaatika sügisene lahtine võistlus:

Noorema rühma III järk Kertu Birgit Anton

Vanema rühma III järk Martin Rahe

Matemaatika talvine lahtine võistlus:

Noorema rühma III järk Hannes Hirmat

Noorema rühma III järk Kaur Reidma

Füüsika lahtine võistlus:

Noorema rühma II järk Argo Merilo

Noorema rühma II järk Anna Pauliina Rumm

Noorema rühma II järk Martin Rahe

Keemia lahtine võistlus (noorem rühm):

1. koht Martin Rahe

3. koht Markus Randma

6. koht Argo Merilo

7.-8. koht Anna Pauliina Rumm

10. koht Kaur Reidma

Bioloogia piirkondlik:

1.koht Sofia Marlene Haug

2.-4.koht Anna Pauliina Rumm

2.-4. koht Martin Rahe

5.-7. koht Kaur Reidma

FĂĽĂĽsika piirkondlik:

1. koht Martin Rahe

2. koht Argo Merilo

3. koht Kaur Reidma

4. koht Priit Peterson

5.-6. koht Sofia Marlene Haug

Keemia piirkondlik:

1. koht Argo Merilo

2. koht Martin Rahe

3. koht Sofia Marlene Haug

4.-5. koht Markus Randma

6.-7. koht Kaur Reidma

Matemaatika piirkondlik:

1.-3. koht Martin Rahe

4. koht Adel MĂĽĂĽrsepp

5.-6. koht Anna Pauliina Rumm

5.-6. koht Hannes Hirmat

Vene keel võõrkeelena tase B1 piirkondlik:

1.-2. koht Adel MĂĽĂĽrsepp

Lisas: 136a 02.04.2019 19:15

Salongiõhtu

28. märtsil toimus salongiõhtu „See on nii seatud, et aeg ei peatu“, kus esines meie kooli bioloogiaõpetaja Erkki Otsman koos kabaree bändiga. Esitusele tulid tuntud Eesti laulud alates 1930. aastatest. Õhtu oli väga meeleolukas: sai vestelda, laulda ja tantsida. Kui bänd vahepeal puhkas, tantsisid kõik koos diskotantse. Tantsimise vahepeal oli võimalik ennast kosutada isetehtud küpsetistega ning kohvi ja teega. Õhtu lõpuks valiti välja ka publiku lemmiklugu, milleks seekord osutus 1938. aastal kirjutatud laul „Paula, sul on poisipea“.

Kirjutas Triine

       

Pildid tegi Karolin

Lisas: 136a 29.03.2019 21:33

Pilvine Kuutsemägi

Teisipäeval, 5. märtsil pakkisime end värske lumega kaetud madala albeedoga (lumelt peegeldub palju tagasi ja päikese kõrgusnurk oli veel väike) Tallinnast bussi ja sõitsime kahe lärmaka bussitäie gümnaasiumi muretuima lennu õpilastega päevaks mäenõlvadele puhast lõbu nautima.

Ilm olin pilves ja õhuniiskus kõrge. Pilvkatte ühtlase jaotumise tulemusel jõudis meieni vaid hajuskiirgus. Kuna valgus jõudis meieni pilvedes hajununa siis olid mäe kõik nõlvad üpris ühtlaselt valgustatud. Kuigi korra tekkis pilvemassiivi väike aken ei jõudnud mäeni siiski otsekiirgust, sest Päikest ma sellest aknast ei näinud. Kogukiirgus koosnes tol päeval seega hajuskiirgusest.

Suurem osa mäest oli kaetud lumega ja seega oli seal ilmselt ülekaalus peegeldunud kiirguse hulk, sest lumi heleda pinnana neelab vähe valgust. Mäe päikesepoolsel nõlval oli neeldunud kiirguse hulk suurem (või vähemalt päikesepaistelisel päeval oleks), sest selle nõlva pind on päikese kiirte langemise nurgaga suurema kõrgusnurga all.

Taamal aga paistsid kuusemetsad. Seal domineerib neeldunud kiirguse hulk, sest okaspuud on tumedad ja taimed kasutavad valgust fotosĂĽnteesimiseks.

Kuutsemäe (Maa) soojuskiirgus oli ilmselt pigem väike, kuna suur osa kiirgusest ei jõudnud tiheda udu, vihma ja pilvkatte tõttu aluspinnanigi ja kui jõudis siis peegeldus seal lumelt valguskiirgusena mitte soojuskiirgusena tagasi.

Globaalset kiirgusbilanssi Kuutsemäe ilm ilmselt eriliselt ei mõjutanud, sest hoovused ja globaalne õhu tsirkulatsioon jaotab õhku pidevalt ümber, aga lokaalsel tasandil võib vist öelda, et kiirgusbilanss oli pigem negatiivne seega pigem toimus maapinna jahtumine.

Analüüsiks oli tegu põneva ilma ja olustikuga, aga mäest alla libisemiseks oli niiskus pisut ebamugav. Sellegipoolest oli asi pisukesi kannatusi väärt ja kõik jäävad ootama järgmist aastat.

Kirjutas Eva

Lisas: 136a 27.03.2019 11:12

Grete ja Liina maleseiklused

PĂĽhapäev, 10. märts – Eesti koolide võistkondlikud meistrivõistlused kiirmales

Buss, mis pidi lahkuma Tallinna Reaalkooli eest Võnnu poole pool kaheksa, tegigi seda. Bussis olid peale Reaali kolme võistkonna (kaks 7.-12. klassist ja üks 1.-6 klassist) ka mõned teised Tallinna kesklinna koolide liikmed (21.kool, TIK jne). Sõit oli lõbusalt üksluine, sai kõik kaotatud unetunnid jälle tasa teha.

Võnnu all peame silmas Tartumaal asuvat Võnnu valda, mitte Läti linna. See tekitas natukene segadust, sest me pidime minema siiski Eesti meistrivõistlustele. Vanem grupp mängis Võnnu keskkoolis, nooremad Võnnu vallavalitsuses.

Pildi tegi R. Raud

Reaalkooli esimeses võistkonnas olid meie klassist Liina ja Grete, üheteistkümnendast klassist Margareth ja seitsmendast klassist Karl Erik. Meie tiim oli algasetuselt esimene (s.t. meie reitingute keskmine oli kõige suurem). Peale kuuevoorulist turniiri edastasime Narva kesklinna gümnaasiumi poole punktiga. Tegime nendega kolmandas voorus viigi ja pinget oli tunda viimase mänguni. Teise, kolmanda ja neljanda koha krabasid endale Ida-Virumaa koolid. Järgmine Tallinna kool oli kahjuks alles viies.

Kui meie turniiri oli lõppenud, pidime veel kaua ootama, et ka nooremad lõpetaksid (neil osales suurem arv võistkondi ja ka üks mäng oli rohkem). Nooremas grupis tuli Reaali võistkond seitsmendaks (nende algasetus oli kaheteistkümnes). Siis toimus autasustamine, kõik osalejad said šokolaadi ja meie kuldmedalid. Tagasisõit ei olnud enam nii mugav, nooremad oli ilmselgelt üleväsinud ja telefonide akud tühjaks jooksmas. Jõudsime siiski kõik tagasi Tallinna.

Pildi tegi R. Raud

Kolmapäev, 13. märts – Tallinna koolide võistkondlikute meistrivõistluste eelturniir

Seekord oli meil võimalus mängida Tallinnas, Paul Kerese nimelises malemajas ning ei pidanud sõitma teisele poole Eestit. Algselt oli registreeritud 31 Tallinna kooli, kuid kohale tuli 30, seega jagati meid 5 alagrupiks, kus igas alagrupis mängis 6 võistkonda. Igast alagrupist pääses edasi 2 enim punkte kogunud võistkonda. Tallinna Reaalkoolist sai seekord osaleda vaid 1 võistkond, kuid tagasime kindlalt enda alagrupi võidu, andes mängitud 20 mängu peale kokku ära vaid pool punkti. Olime kindlustanud koha juba järgmisel nädalal toimuvale finaalturniirile.

Teisipäev, 19. märts – Tallinna koolide võistkondlikute meistrivõistluste finaalturniir

Järgmisel teisipäeval saime jälle koguneda Malemajja, et uuesti malet mängima hakata. Seekord oli kohal 10 parimat kooli ning olime valmis võitluseks meistritiitli nimel. Ka seekord läks meil väga hästi- suutsime võita kõik 8 matši ning nelja peale ära anda vaid 2,5 punkti. Reaalkooli võistkonda kuulusid meie klassist Liina ja Grete, 11. klassist Margareth, 12. klassist Hans Kristjan ning 7. klassist Karl Erik ja Karl Ustav. Olime oma võidu kindlustanud juba enne viimast vooru ning poleks pidanud mängima enam, kuid meil oli vaja aidata GAGi võistkonnal teisele kohale tulla ning pidime seega võitma neid edestavat võistkonda. Tänu meile saigi GAG teise koha ning kolmandaks tuli Lasnamäe gümnaasium.

     

Pildid tegi H. Olde

Kirjutasid Grete ja Liina

Lisas: 136a 22.03.2019 19:35