Ăśht ja natukene teist

Kas esimene keelegrupp mäletab seda inglise keele tundi, kui Robin arvas, et klassist läks välja mitte Mirel vaid õpetaja Viil? “Täitsa ****** kui **** teema see on!” jääb vist igavesti meie sĂĽdametesse.

Mõned pildid 133.c 11. klassist:

Kui õpetaja Karpi ei ole, siis tuleb pidu ise teha

Madis oli hoitud

Siis, kui me sõrmused saime

Kuksile aitab

Kaks elavat legendi

Kui rohkem ei mahu, siis vähemalt üks mahub veel

Nii algas protest aka nõuame pidu ja puhkust!

Siis, kui me saime teada, et meil on viiendal perioodil 15 keeletundi nädalas

Mängimine on ka oluline

Around The Sun meie jõuluõhtusöögil

Läks lauluks

Väikeste luikede tants, ausalt ka

Ega ratastega toolid ei ole meelelahutuseks ainult väiksematele koolikaaslastele

Ega me ainult ei mänginud…enne geograafia arvestust

Ă•un…

…ja Simmul

Lisas: 133c 14.06.2017 11:46

Mingi tekst oleks siin kohal ĂĽleliigne

Lisas: 133c 17.04.2017 20:26

Teaduspäev

4. aprillil toimus teaduspäev, millest ka meie klass osa sai. Natuke muljeid:

Olen väga tänulik ja õnnelik, et meie õpetajad korraldasid nii hea ja inspireeriva päeva. Oleme suures õnnesärgis, et saime midagi sellist kogeda. Täna on pühapäev ja siiamaani mõtlen külaliste öeldule. Mulle meeldis väga Piret Potissepa loeng, tahaksin ise midagi sarnast tulevikus teha (erinevad projektid ja rahvusvaheline töö) ning seepärast andis see väga palju inspiratsiooni haarata igast võimalusest ja teha tööd. Lisaks meeldisid mulle loengud tänasest seisust maailmas, poliitikas, Venemaal, Eestis jne. Neid oli kolm: Ants Laaneots, aktuse loeng ja Mart Nuti loeng. See pani mõtlema, mis toimub hetkel maailmas meie ümber ja avardas väga palju üldist pilti. Olen väga-väga tänulik nende loengute eest, kuna suudan nüüd ühiskonnakriitilisemalt meedias vahendatavat analüüsida ja valikuid teha, mida sellest vastu võtta. Minu jaoks kõige suurem õppetus oli see, et maailm pole enam ammu ainult Euroopa-keskne ning pigem on perspektiiv nihkunud Aasiasse, Ameerikasse. Ma teadsin seda ka varem, kuid läbi kõigi loengute (eriti Piret Potisepa ja Marek Tamme) tuli see väga selgelt välja ning hakkasin seda ka endale teadvustama. See mõte on mind viimastel päevadel väga mõjutanud seoses tuleviku valikutega ja milline see maailm võiks olla, kui mina kord karjääri hakkan tegema. Olen väga rahul kogu üritusega, kuna see pani mind mõtlema paljudele probleemidele ja vaadetele, ning loodan, et seda traditsiooni korraldada teaduspäeva jätkatakse.

Hedvig

Oli väga vahva päev, mis andis palju uusi mõtteid ja vaatenurki. Eriti meeldisid mulle Piret Potisepa ja Marek Tamme loengud. Piret Potisepp kõneles oma “mittelineaarsest karjäärist”, mis avardas ettekujutust tuleviku võimalustest ning andis teistmoodi uudse edu valemi. Potisepp on väga kaasahaarav esineja ning iga sõna oli huvitav. Hea näide sellest, kuidas “globaalne kĂĽla” toimib ning mil moel on võimalik sellest osa saada. Meeldis ka see, et ta rääkis ausalt nii headest kui ka halbadest kogemustest ja avardas väga palju ettekujutust erinevate maailmajagude igapäevasest toimetamisest. Tahaks teda kindlasti pikemalt kuulata ja veel rohkem teada saada. Piret Potiseppa võiks uuesti kutsuda, sest inimesi, kes nii mitmes erinevas maailma kohas töötanud ja elanud on, pole palju, kuid selliseid inimesi võiks rohkem olla ja loeng pani selliste võimaluste peale sĂĽgavamalt mõtlema ning andis parema ettekujutuse. Marek Tamm kõneles ajaloost, täpsemalt sellest, kuidas toimub ajaloo ĂĽles kirjutamine. Teemadeks olid nii see, kuidas ajalugu pidevalt muutub, kui ka see, et ajalugu peaks käsitlema kui tervikut, mitte jaotama erinevate regioonide vahel. Mulle meeldis uudne lähenemine ajaloole, mis andis ehk veidi kriitilisema mõtlemise. Marek Tamme uuesti kutsumise põhjuseks võikski olla see, et ta käsitleb ajalugu sellise nurga alt, mida tavalises ajaloo tunnis ei tehta. Samas annab see kõigele laiema konteksti ning laiendab vaatenurka.

Liisi Lota

Mulle väga meeldis Ene Ergma tund satelliitidest – jutt oli põnev ja viskas nalja ka! Samuti oli huvitav ka Laaneotsa tund – ta avas kĂĽlgi Eesti-Venemaa suhetest mida ma varem ei teadnud. Tore oli!

Ă•un

Suured tänud sulle, Madis. Väga lahe oli!

Lisas: 133c 17.04.2017 20:16

Gurmaanid taas koos ja taas hoos

Kui enamasti joostakse reedeti peale tundide lõppu koolist nii, kuis jalad võtavad, siis 24. märtsil võis näha 100 päeva balli eel reaali sööklas Nublusid usinalt peo jaoks suupisteid tegemas…ja ka maitsemas, sest kvaliteedikontroll on sama oluline (kui mitte olulisem), kui toidu enda tegemine. Vähemalt sellele lainele oldi meelestatud. Hedvig ja Mirel panid kokku menĂĽĂĽ, mis loodetavasti meeldis balli kĂĽlalistele sama palju kui neile, kes seda valmistasid. Nagu Madis ĂĽtles, vingelt panime!

Viljardile meeldib hiilida

Kui me õpiksime sama usinalt

Leidke pildilt viga…

Tublid töötajad, kupjad ja pisikesed morsipotid

Lisas: 133c 07.04.2017 18:05

Kui keegi teine ei kiida, siis kiidame ise

Taani päeva raames korraldatud LEGO võistluse võitis (jälle) 133c. Ega muud polnudki…hästi panime!

Võidukas meistriteos

Lisas: 133c 07.04.2017 17:32

Harilikud Reaali UTed (Existentsialis krisus)

Lugeja küsimus: millele tuleks pöörata tähelepanu, et tabada harilikke Reaali UTesid?

Kõige sagedamini võib neid isendeid kohata märtsi esimestel nädalatel nii Tallinna Reaalkoolis ja selle ümbruses kui ka erinevates raamatukogudes. Harvemini ka näiteks Härra Mauruse pubis. Kuidas UTesid aga ära tunda?

Mida lähemale jõuab uurimistööde esitamise tähtaeg Tallinna Reaalkoolis, seda hõredamaks jäävad uurimistöid kirjutavate klasside pingiread. Need, kes end kohale on vedanud, magavad laua peal või üritavad kuidagi diskreetselt kaasa toodud või kuskilt pätsatud läpakas päästa, mis veel päästa annab.

Kui kuskil on tunda kohvi lõhna, siis on samuti suure tõenäosusega tegemist unevaeguse käes vaevleva UTega, kes veetis romantilise öö voodis koos arvutiga resümeed kirjutades.

Kõige lollikindlam uurimismeetod antud olukorras on aga vaieldamatult visuaalne vaatlus. Kui keegi nutab koridoris, siis on põhjuseks tõenäoliselt UT. Kui keegi vedeleb põrandal pooleldi istuvas, pooleldi lamavas asendis, sest pingile ronimine nõuaks liigset pingutust, siis on tegemist tõenäoliselt UT kirjutajaga. Kui keegi näeb välja, nagu ta kannaks oma õpikuid koti asemel silmade all, siis on teda tõenäoliselt tabanud UTe gripp (vaktsiini pole praeguseks veel välja töötatud). Kui keegi karjub, on ärritunud, käitub agressiivselt või vehib teadmata põhjustel jäsemete või millegi muuga, siis on tõenäoliselt tegemist hariliku Reaali UTega. Sellise isendiga kokku puutumisel tuleks hoida mõõdukat distantsi ning vältida edaspidist ärritamist. Toitmine on aga soovituslik, see võib aidata neid rahustada.

Olge UTevaatlemisel ettevaatlikud, kuid kiired. Kõigi eelduste kohaselt peaks nende kevadine kriisilaine peagi üle minema.

Lisas: 133c 17.03.2017 02:32

Ei läinudki tülli

Teeme tagasivaate selle ajaveebi algsetele postitustele ehk siis, kui 133c oma asjadega lõpuks nii kaugele jõudis, olid periood või paar juba möödas. Sarnaselt tähistas meie klass ka herr Somelari Jeesuse east välja kasvamist – nii umbes kuu ja kolm päeva hiljem. Niisiis nimetame ĂĽrituse ĂĽmber gĂĽmnaasiumi klassiõhtuks friikate ja Voskresenjega, tegelikult ju väga mehelik.

Ja nii koguneski teadmata hulk Nublusid ja Madis (kĂĽll mõõduka hilinemisega) 20. veebruaril Pärnu mnt maja kööki, et koos tšillida/grillida. Laua ĂĽmber tõstatatud teemasid siin kohal pigem ei mainiks, las ajalugu vaikib. Ja kaksikud…

Kudos peakokk Hedvigile, kes meie eest hoolitses. Ja viimastele kangetele, kes andsid lõpuks üle ka kingituse ning koristasid ära tõenäoliselt ahjualuste poolt tekitatud segaduse (sest meie oleme palju korralikumad), mis kogu köögis valitses.

Natukene puhast õnne

Stenver lööb Margust

Voskresenje

Lisas: 133c 25.02.2017 20:10

Kui konstantne sisemine paanika välja jätta, siis on kõik tegelikult hästi

Klassi ajaveebi tegemine sarnaneb päris palju uurimistöö kirjutamisega. Kõigepealt ei tehta mitu kuud mitte midagi. Aega on ju selle kiire asjaga. Ja siis tuleb ühel hetkel kirjutada nii umbes 12 erinevat teksti millestki, mis toimus kaks või kolm kuud tagasi. Aga kuidagi saab tehtud.

Uurimistööga on enam-vähem sama moodi. Aega pole, et tööd kirjutada. Geograafia Moodle tööd võtsid jälle terve nädalavahetuse. Ja tegelikult on ju esitamistähtaeg veel kaugel. Ja siis on käes veebruari algus ja juhendajale lõpliku töö esitamiseni on aega vähem kui üks kuu.

Allikas: http://www.keepcalm-o-matic.co.uk/p/forget-calm-it-s-time-to-panic/ *sest et viitamine*

Kõige kurvem kogu asja juures on see, et meid hoiatati. Me teadsime täpselt, mis meid ees ootab, aga nagu kõik noored nii enne kui ka pärast meid, peame ka meie õppima oma vigadest. Niisiis hĂĽppasime ka meie kahe jalaga täpselt selle sama reha otsa, millele osutab 216 erinevat silti ning mille kõrval seisab ka Madis Somelar ja karjub: “Tähtajad!”

Aga kĂĽll kuidagi tehtud saab.

 

Lisas: 133c 12.02.2017 00:29

Pilte kĂĽsige Madiselt

Eelmisel aastal korraladas 133c oma väikese jõulupeo. Sel aastal otsustasime traditsiooni jätkata, kuid sel korral juba mõne kogemuse võrra rikkamana. Olime juba varakult seadnud endale kõrged eesmärgid, neist olulisim see, et toit oleks soe. See õnnestus ka. Kohati isegi liiga hästi, kui vaadata mõnda aula pinki.

Tegelikult algasid ettevalmistused juba septembris, kui leppisime kokku kuupäeva. 9. detsember võib tunduda jõulupeo jaoks ehk pisut ennatlik, aga kui arvestada seda, et kuuseehted tulevad müügile veidi peale jaanipäeva, ei olegi väga hullu. Ja kui kohale on kutsutud ka oma õpetajad, siis ongi ehk mõistlik üks mõnus koosviibimine nihutada arvestustenädala algusesse. Mitte et meil sellega mingid salakavalad plaanid oleksid olnud. 133c on vooruslik…enamasti.

Oodata oli ligi 60 inimest, keda kõiki tuli toita. Nii siis seadsid kaks 133.c tüdrukut päev varem sammud poe poole, et varuda suuremates kogustes traditsiooniliste jõuluroogade valmistamiseks vajalikku. (Siin kohal tunnustaksin nende uskumatut kandevõimet, nagu väikesed rekkad.) Tegelikult oli tegemist ju küllaltki süütu ettevõtmisega. Mis saaks minna valesti?

Noh, kujutame ette ĂĽhte rasket kotti, mis on ääreni täis hapukapse purke…ja siis Hobujaama ristmikku…ja kahte inimest, kelle suurim hirm on midagi maha pillata…sõiduteele… Ăślejäänut võite ise ette kujutada.

Aga kuidas siis pidu läks? Väga hästi läks. SĂĽĂĽa sai (sooja), nalja sai (mõnuga), muusikat sai (elagu Nikita bänd!!!), sõrmuseid sai (lõpuks), raamatuid sai (vedas!), piparkooke sai (glasuuriga) ja peaaegu täiesti paljaid poisse sai ka…khm…see tähendab…sai näha. Kõik oli nii, nagu ĂĽhel õigel jõulupeol olema peab.

Eraldi suur kummardus veel tagant järgi sellele seltskonnale, kes kogu tekitatud segaduse laupäeva hommikul ära likvideerisid. You da real MVPs.

Lisas: 133c 12.02.2017 00:05

Joeli meenutused ballist

Kui arvestuste nädal läbi sai, võis klassis tunda rahulolu ja õrna nirvaanahõngu, sest vaheaeg oli tulekul. Lisaks mitmetele teistele huvitavatele ĂĽritustele, mis vaheajal toimusid, oli vaheaja alguses ka Reaalkooli jõuluball, mis poisid tagajalgadele ajas, et kindlasti kaaslast leida, mis enamikel ka õnnestus. Aula oli paksult rahvast täis ja tantsupõrand polnud kordagi tĂĽhi. Asi oli ilmselt heas orkestrimängus. Mina jõudsin balli alguses teha paar tantsu ja läksin aeroobikasaali magama, sest olin haige. Kui ĂĽles ärkasin, siis meeleolu oli armastatud Reaalkooli aulas juba teine… Naised ja tĂĽtarlapsed olid oma kingad jalast ära võtnud ja reivisid koos poiste ja meestega DJ De Bravo saatel. Ball oli meeleolukas ja arvan, et kõik jäid väga rahule.

Joel

Lisas: 133c 11.02.2017 23:51