Koroonapäevik #5nädal

Viimane aeg siin kodus istudes on olnud rahulik. Ikka väga rahulik. Nii rahulik, et kui koolipäevi poleks, ei teakski enam, mis päev parasjagu on. Nii rahulik, et võiks panna aeda üles oma isikliku linnuvaatluspunkti ja rahulikult kõik linnud, kes aias käivad ja laulavad, üles märkida. Nii rahulik, et ema, kellele filmid ega kino ei meeldi ja kes neist suure kaarega mööda käib, oli nõus ühte filmi vaatama. Nii rahulik, et vanemad otsustasid 90ndate videomängud riiulist välja võtta ja mängisid nendega hulk aega. 

Tõesti on elu viimastel kuudel olnud väga rahulik. Paljud ütlevad, et on isegi nii rahulik, et kodus istudes võib lausa hulluks minna. Aga mina ütlen, et on nii rahulik ja mõnus kodus istuda ja mõelda, et ma ei igatsegi tagasi tsivilisatsiooni.

Olen nende nädalatega õppinud seda kuidas inimesi mõista, nendega mitte tülli minna ja kuidas tüli lepitada. Olen õppinud palju enda kohta ja jõudnud natuke lähemale elu mõttele. On aega olnud käia perega matkamas, taas avastada oma kaduma läinud andeid ja potentsiaale. Kõik see on olnud väga silmi avav ja samal ajal ka ahastav, sest kellele ikka meeldib tõde kuulda. 

Pole olnud paremat aega omi asju ajada ja ennast hästi tunda ning võib-olla midagi uutki õppida. 

Võib-olla õpid ära mõne uue keele või avastad järsku endas mõne uue ande või leiad, et sulle sobib India joogi või askeedi elu. Ja miks mitte, sest praegu on suurepärane aeg proovimaks askeetlust: loobuda kõigest, lukustada end oma tuppa, kustutada tuli ja istuda kuskil nurgas või lamada teki all täielikus rahus ja harmoonias ning mõelda elu mõtte üle. 

Niimoodi mõeldes tuleb pähe palju erinevaid mõtteid ning lõpuks mõistad, kui ilus on see elu ja kui tore on, et saame elada just sellel ajal, just siin ja praegu, just nende inimestega, kes meile kallid on.

Autor: Sarah Elisabeth Tihvan

Toimetas: Anett Veskimägi

Lisas: anetted 18.05.2020 17:05

Koroonapäevik #4nädal

Elu on võtnud huvitava pöörde, kus logistika puudumisel on aega isegi vähemaks jäänud. Selle vastu aitavad muidugi igasugused graafikud ning plaanid, kuid nende järgimine ka kõige lihtsam pole.

 Kui aga hoo sisse saab, on võimalik lausa endale vaba aega kohustuste sekka lisada, mis on suurepärane, kuna vaba aeg on vahetundidena ju ka koolis kohustuslik. Aega on rohkem enda harimiseks. Vaadata saab filme ja lugeda raamatuid. Suure osa ajast võtab ära ka muusikakool, kuigi see on pigem kohustusliku vaba aja sisustamine.
  Küll aga on õue minek hoopis vaevalisem. Kui kooli minek nõudis kodust lahkumist ning varem ärkamist on see bioloogilise rütmi isegi päris sassi ajanud, nii et enamus vabast ajast läheb aias tegutsemisele.

 Kuid nagu iga olukorraga, on inimestel kombeks harjuda ning leian, et see on huvitav vaheldus tavapärasele õppetööle ning valmistab meid ka kaugõppeks (ülikoolis) ette.
Autor: Allar-Joel Möldre
Toimetaja: Anette Auväärt

Lisas: anetted 04.05.2020 11:23

Koroonapäevik #3nädal

Vaikselt on möödunud mitmed nädalad kodus õppides. Oli päevi, mil oli väga palju õppimist, aga oli ka päevi, mil võis pisut lõdvemalt olla. Üldiselt möödusid need 5 nädalat töiselt. Kätte oli jõudnud viimane nädal enne mõnusat vaheaega. See nädal oli väga töine, ees ootas vene keele jutustamisi, inglise keele vastamisi, matemaatika kontrolltöö ja ajaloo suuline arvestus. Ajaloo vastamine tundus minu jaoks küll üsna õudne, aga olles mitmed nädalad selleks valmistunud, võis ka tulemuses rõõmustada. Klassi peale kokku läksid ka kõik need tööd üsna hästi, vahepeal tekkis väike segadus, aga muidu saime hakkama. Minu jaoks on kodus õppida kergem, kuna ma saan asjadesse rohkem süveneda kui tunnis. Alguses oli raske, kuna polnud kujunenud sellist rutiini, et teada, kui palju mingi koolitükk aega võtab. Aga nüüd, mida kauem on seda koduõpet, seda kergem on kodus õppida. Esimese asjana kohe hommikul hakkan õppima ja saan varem valmis. Jääb aega õhtusteks jalutuskäikudeks ja praegusel ajal, mil inimesi liigub tänavatel vähem, on märgata kevadist looduse ilu, mis annab mõista, et suvi pole kaugel.

Autor: Heleri Sõer

Toimetas: Anett Veskimägi

Pildid: Heleri Sõer

Lisas: anetted 25.04.2020 14:23

Masendav märts

Meieni jõudis ka koroonaviirus, mis kohe levima hakkas ning koolid otsustati kinni panna.

Tegime ka esimesed videotunnid ja kodus õppimine kulges hästi, kuid vahel hakkas kodus istudes ja üksinda õppides igav.

Saime ka teate, et kuni mai alguseni koolimajja me minemas pole. Mõnele inimesele tuli see hea uudisena, kuid enamusel on siiski kahju, et ei näe oma sõpru ja ei saa väga kuskile minna

Autor: Anette Auväärt

Lisas: anetted 30.03.2020 13:55

Koroonapäevik #2nädal

Praegu on meie karantiin kestnud kaks nädalat. Inimesed on koolist kodus ja kõik huviringid ja trennid on ära lõpetatud. Uue kooli korraldusega pole lihtne harjuda. Nagu kõikidel asjadel, siis on ka sellel nii miinuseid kui ka plusse. Positiivne külg on see, et saab kauem magada ja ei pea koolis olemise pinget taluma. Negatiivne pool on see, et koolitükid on palju mahukamad. Alguses oli probleem selles, et nii õpetajad kui ka õpilased polnud harjunud sellise korraga. Tekkis segadus, kuhu peab asju esitama ja kust täpsemalt saab õppimist. Aga ajapikku tekkis rutiin ja hakkasid asjad laabuma. Praegune probleem on see, et kui koolitükid tehtud, siis hakkab igavus peale tükkima, sest kuskile ei tohi minna. Aga seda saab peletada jalutuskäigu või hea raamatuga.
Autor: Margaret Tsahkna

Toimetaja: Anette Auväärt

Lisas: anetted 30.03.2020 13:46

Koroonapäevik #1nädal

Pärast pikka kodust nädalavahetust, mille vältel just eriti midagi teha ei olnud, tuli esmaspäev hea üllatusena. Alustasin kohe hommikul koolitööga, valides esimeseks tegemiseks kehalise kasvatuse jaoks koostatud trennikava läbi viimise, millele järgnes mõnus hommikusöök. Päris mõnus oli vahelduseks süüa hommikul mõnusas soojas kodus, ilma mingi kohustuseta sealt lähiajal lahkuda.

Pärast hommikusööki jätkasin koolitööga. Aga mu teele sattus esimene takistus, nimelt ekool ei töödanud. Koos klassikaaslastega mõtlesime välja, mida õppida ning saime alustada oma distantsõpingutega. Nii mõnegi aine puhul tundus, et õppisin isegi rohkem kui tunnis. Aga samas mõistsin kohe, et kodus õppimist raskendavad pidevad segavad faktorid nt kodus töötavad vanemad, telefoni pausid ja soov jätkata põneva raamatuga.

Pärast kõikide kodutööde lõpetamist, tekkis dilemma, kas alustada ka järgmise päeva ülesannete täitmist või säästa neid, et homme ka nii igav poleks. Õnneks meenus, et kõik ülesanded pole veel täidetud ja suundun 45 minutilisele jalutuskäigule.

Autor: Anett Veskimägi

Pildid: Egle Pihlap ja Eric Kergandberg

Lisas: anetted 16.03.2020 13:13

Viisakas veebruar

Sellel kuul saime kõik endale märgipeol märgid, mida pidulikel sündmustel kanda.

Kõige meeldejäävam hetk veebruaris oli kindlasti päev, kus paralleelklass leidis sööklas pakutava leiva seest väikse ussi. See ehmatas meid veidikene ära, kuid meie, näljaste koolilastena, käime siiski sööklas söömas.

Kuu lõpus leidis aset ka vaheaeg, mis oli arvatavasti meie lemmiksündmus.

Autor: Anette Auväärt

Lisas: anetted 15.03.2020 14:02

Märgipidu

18. veebruaril oli kogu meie lennul märgipidu. Kõiki hoiatati ette, et see on väga pidulik üritus ning nii ka oli, kuid see oli ka väga rõõmus pidu.  Kohale tuldi viisakas riietuses ning igale klassile oli aulas oma koht. Eelnevalt aitasime aula valmis sättida— kõik toolid paika panna ja koogi jaoks lauad tuua.

Alguses läksime kõik koos pudireas õue. Seal peeti kõne nii direktori kui ka lennukaaslaste poolt ning viisime Poisi juurde küünla. Tagasi tulles istusime kõik oma kohtadele aulas ja vaatasime etteasteid ning iga klassi poolt tehtud videosid. Meile jagati pidulikult märgid, meid kõiki üks haaval ette kutsudes. Märgid rinnas, saime minna kooki sööma ning seltskonnamänge mängima. Kõige lõpus oli ka väike disko.

Autor: Amanda Maljugina

Toimetas: Anett Veskimägi

Pildid: Egle Pihlap ja Ingrid Kuusk

Lisas: anetted 19.02.2020 15:25

Kinos vaatamas filmi “Talve”

7. veebruaril käisime klassiga vaatamas äsja linastunud filmi “Talve”. Film ise on järg filmidele “Kevade”, “Suvi” ja “SĂĽgis”. See konkreetne film on selle saaga viimane osa. Paljud ootasid sellest filmist palju, sest olime eelneval õppeaastal “Kevade” teemat põhjalikult käsitlenud. Filmi ajal said paljud muljetada filmi tegelastest, keda nad eelneval õppeaastal vaadatud filmist “Kevade” mäletavad. Peale filmi tundus, et film läks kõigile sĂĽdamesse ja klass oli selle kinos käiguga väga rahul.

Autor: William Vodi

Toimetas: Anett Veskimägi

Pilt: Robert Lang, https://leht.postimees.ee/6899497/priit-pullerits-kus-ja-millega-talve-film-eksib

Lisas: anetted 17.02.2020 12:07

Tartu Rahu

2. veebruaril 1920 sõlmiti Tartus rahuleping, millega lõpetati Vabadussõda ja tunnustati Eesti iseseisvust. Meie tähistasime Tartu rahu 100. aastapäeva 3. veebruaril aulas. Sõna võttis õppealajuhataja Tiina Talvi, Vabadussõjast ja seal osalenud Tallinna Reaalkooli õpilastest rääkis meie koolivend 9. klassist. Hindame meie esivanemate panust Eesti Vabariigi kujunemisel.
Autor: Anna-Maria Tammik
Toimetas: Anett Veskimägi

Lisas: anetted 16.02.2020 19:26