Jõulune Toompea

Viimasel päeval enne koolivaheaja algust saime päeva veeta Toompeal. Alustasime hommikul kell 8 Toomkirikust, kus arutasime, kuidas mõistetakse sõna pere erinevalt igal pool maailmas. Seejärel liikusime Toompea lossi, kus istungisaalis saime kuulata Leo Kunnast, Viktoria Ladõnskaja-Kubitsat, Hanno Pevkurit ja Riina Sikkutit. Samuti tehti meile lossis tuur ja räägiti selle ajaloost. Sealt läksime Õiguskantsleri kantseleis Kohtu tänaval, kus küll Ülle Madisega me ei kohtunud, kuid saime ülevaate sellest, kuidas ja miks kontrollitakse kinnipidamisasutusi. Selle kohtumise lõppedes olid kõik juba näljas, kuid jõululõunast lahutas meid veel üks imeline jõulukontsert. Ilmselgelt oli ka meie klass seal esindatud ja kõik lauljad ja viiuldajad tõid südamesse ikka päris jõulutunde. Kontserdi lõppedes ootas meid sööklas kõige peenem toit, mida koolis on kunagi pakutud ja peale sellist päeva olid kõigi taldrikud ja magustoidukausid säravpuhtad. 12. klass on täis meie viimaseid sündmusi ning see jõululõuna ning jõulukontsert koolis jäävad meile kindlasti pikaks ajaks meelde.

– Maarja

(üritamas mõjutada kööki oma pilkudega, et saada kiiremini süüa)

Kauaoodatud toit ♡